I stellen, werpen dien ciment met inlandsche leptaria beeft gemarkten zoo volmackt als den genen welken te Londen voor den Tunnel verveêrdigd word. De commissie, gelast met een ontwerp van wet op liet openbaer onderwys op tc stellen heef liaer werk byna gecyndigd. Reeds zyn de tytelen welke hel leeger en het middenbaer onderwys regelen opgesteld. ’Er blyft slechts het hooger onderwys op te en liet is den piofessor Ernst, die met dit weik gelast is waer van de grondslagen reeds vastgesteld zyn. De commissie heeft als grondbeginsel beslist dat ’er uiaer twee hoogescholen voor het geheel kouingryk zouden zyn, de eene te Ltiykdo andere t< Gend. (Indépendant). Wy hebben zomtydsmet een walgend hert, in deze stad Veurne, door eeni-n persoon levende stekken zien inslikken, maer dat wy de volgende lekkernietjes zagen verslinden wy zou- den nog eenen meerderen afkeer hebben. Over deze zonderlingheyd en den keus der spyzen lezen wy in een tydschrift het volgende: Tacitns beweert dat ’er in Colonia-Agrippina (het heden dagsch Keulen) eenen man was die niets liever at als koppen. Van onzen leeftyd heeft men den sterrekundigen Lalanda, dien god- loochenaer, die het meer was door geest van tegenzeg dan uyt overtuyging, op zich een dooskeu zien dragen, om ’er alle koppen in te steken welke by kon vinden, en het zelve vervolgens voorde aenwezige persoonen openen om die walglyke ongedierten smaeklyk in te slikken. Verscheyde volkstammen der aloudheyd 1 aten soepen, welke met slangen en scorpiornen gemaekt waren. Van onze dagen zyn ’er vele volken van Africa, Asia en America die zich met slangen, scorpioenensprinkh nen voeden, en de liottentoten hebben een groot genoegen iu het eten van luyzen. Fu wat zal men zeggen van de inwooners van Cochinchina die liever bedorvene dan versche eyereneten, van onze liefhebbers van visch die zoo gcern stelle roch en vloot en oostersch» schollen en haring eten, even gelyk in Duytsland en Schotland vele jageis aen het verrot wild, het welk zy gefaisandeerd noi-mrn, de» vootkeur op het versch wild geven. Men eet hier algemeenlyk de zeeslekken, welke de spagniaerden toen zy ome meesters waren ons eerst hebben leeren eten, waer in wy dia ook na het spaensch woord caraco of carago het welk slek betekend, die caracolen noemendoch wy hebben eenen tegenzin voorde land-skkken, die in Lorreyncn geroost en als iets lekkers geeten worden, wy eten ook puydenbillekens, en hebben eenen vralg van bet overig deel der puvden, waer mede men in de oostlyke departementen van Viar.kryk zeer goede soep maekt. Eyudlyk de chinezen er. atidere oostersche volken eten ue nesten d?r kleyne zeezwalmen, solengandn genaemd, welke zy met vleesch opstoven, en waer van ’er in China alken meer dan <£,ooo,ooo’s jaers verbruykt worden. w

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1834 | | pagina 7