BEL 4 NGRYKE NIE UPFL G HEDEN. ENGELAND.-- Londen i.j february. 5 aldcrhande lengde door het oprechten Keutels agels. in planken en scliecps-vrak. conditiën alsdan vooren te ezen. Den portugecscheu schooner Escudella is uyt I'aro te Fal mouth aengekomen, met gunstige tydingen voor <!ona Maria, zynde de rniguelisten by dry verschillende ntmoelingen versla gen geworden. De eerste mael door het garnizoen van Faro, het welk, 700 mannen sterk, dé rniguelisten ten getalle van icoo mannen den i3 january te Bonavista aenrandde en bun met verlies van dry stukken kanon, honderd doode en gevangene met eenige krygsbelioeften en bagaien op de vlucht dreef. De 2d* mael door den gencrael Saldanha, te Torras-Novas deu 26 january, waer by weynige vyanden ontkwamen. Eyndlyk dc derde mael den 3l jauuary, voor Santarem, door het operatie- leger onder bevel van dun Pedro, waer by de rniguelisten tot 800 gevangene en een groot aental doode eu gekwetste be- kwaemen. Het hoofd-kwartier van don Pedro en van bet leger voor Santarem was altyd te Cartaxo. Don Miguel had hem eenen blief gezonden zoo men denkt om hem van de dood zyner zuster de infante dona Maria de l’Asaumption te onderrigten; mier don Pedro heeft geweygerd den brief te ontfaugen eu wilt met zyuen broeder geene de minste betrekking hebben. V R AN KB YK.—Pznvs 13 february. Men beweerd dat Z. M. zeemégt door de laeste stormen voor meer als 10 inilliocnen en de handals-zeemagt tot 3o millioenen verlooren heeft. De nyverheyd’staet hier eenen gronten voortgang te doen door het oprechten van zwervende keukens ingericht in ry- tnygen, van de gedaente der Omnibuswelke de straten dezer hoofdsiad zullen doorryden. Eene kacrt met de pryzeu zal op de deur aengeplakt zyn, en die rytnygeu zullen alzoo op de plaetsen en ia de straten de middagmalen voor eenen gcriugen prys ter wooningeu uytdeelen. De fransche maetschappy van landbouw van het departe ment van het noorden komt eenen eenvoudige!» middel af te kondigen om de riet- en stroy-dc.ken van brand te hevryden. Dit is een mengsels van 7/to kleyaerde i/iozand i/io peerde- kculels en i/to ougebluschten kalk, alles wel met water ge- Twintig stukken van dikke yzcre ketingen Dry honderd en elf vzere buutten, van en dikte. Dertien koutten in koper. Elf koperc bladerer, dienende tot het be.-daen van schepel. Zeventien, stukken van koopcie bladeren, ten zelveti gebruyke. Eenc hoeveélheyd yzere en kopcre nagels. bene groote partje hout, beslaende in planken en balken, voortskouiendc van de aibrcéking eencr Dit met gereeden gelde en

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1834 | | pagina 5