provisoire by- menigte voorhanden zyn. zeven afstaamlingen een pensioen op de Vei’bne, i Maerte. Maandag, derden dezer, zal’er in het hotel de nóble Ros* alhier, cene cantonnale vergadering plact.s Lebben voor de taxatie der lasten op de gebouwde en ongebouwde eygendommendoor öe administratie van het cadaster. De cygenaercn der gemeenten van het canton, benavmd orn met de leden door het gou vernement aengestel'lmede tcweiken, hebben op den 27 der gepasseerde maend February, onder hun eene provisoire by- eenkonst in het grnaemd hotel gehouden. In lien c'.it untu>e>p .door de fransche wetgeving aenge- nnmen wordw ter aen er byna geenen twyffel is zal dit ve-l toebrengen om de oude fransche ge ld- stuk ken nvt Relgien, alivaer zy niet meer gangbaer en echter in nog zulke groot» menigte voorhanden zyn nae Frankryk te doen afvloeyen. dieningen gebrv.ykt wordende en het water steeds warm zynde, zal men het gcm.iklyk kunnen losmaken en terstond könnea voeren nae de plaets van den brand welken onder den vloed water welke men er zal doen op regenen in weynige minuten tyd zal uytgedoofd zyn. Onder de regering van den oudsten tak der Bourbons was den stok van raarechal van Vrankryk met lelie-bloemen veicierd, onder die van Napoleon was hy met biën en thans is hy met sterren bedekt. Den minister der finantien heeft in de zitting van de kamer der gedeputeerde van den 17 dezer een ontwerp van wet voorgedragen, strekkende om de op den r der aenstaende maend vastgestelde ontmunting der oude goude en zilvere geld-stukkeu tot den 1 October 183 J le verlengen. BELGIEN. -- Rrvssil, 27 february. Paganini, die hier den i.j Maarte zal aenkometizal’er deu 16 111 hel groot schouwburg een concert geven het welk mogelyk, deu 17 en 18 door twee andere zal gevolgd worden. Den bc- ruehten viool-speler is door twee zeer bcfiemde engelsche zangsters, iniss Watson en miss Wells vergezeld. Den heer John Watsons componist van het koninglyk schouwburg van Covenl-Garden te Londen zal in .die concerts dc piano spelen. Onze geneeskundige commissie dagt eenen bereyden ge- nees-rniddel te zien in het wit mo.taerd-zaed het welk liter ver kocht en vooralle de ziekten der rnaeg en vncdtng-pyp gebruykt word, en deed derhalve eene regterlykc vervolging inspannen tegen den heer Benjamin-Maritial Massartbeticht van dit graen te hebben veïkocht. De corrcctionneéle reclit-bank heeft van deze vreinde en bciachlyke beligliging recht gedacn met den lieer Massait buyien zaek te stellen. Er uestaen thans nog in Vrankryk van den grooten Corneillezy genieten burgeriyst.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1834 | | pagina 7