en i Dans le concert europeen Oil nous allons rentier, je pense, Je cherche, et je ne vois pas bien Quel cmploi trouvera uotre honneur souffrance, Dans ce bal oil cheque puissance, A l’ombre de ses pavilions, Tour a tour prend part 3 la danse Quel est le role de la France C’est de bien marqucr la cadence, Et de payer les violons. I. 60. 35oo 86,400. 604,800. 3,593,000. 31,536,ooo. De bevolking der geheele aerde wordt tusscherv de 800 en 1000 tnillioen opgegeven. Neemt men ah gemiddeld (leime moyen) aen het getal van 946,080,000 zielen en 3o jaren voorden Martvyneen inwoonder van Lytnein den noord-americaenschcn slael Conneclitut, kwam dezer dagen op het gedacht dat het toch wel goed kon zyu le trouwen. Hy haelde zyn peerii uit den stal, wierp er in plaetse van een zadel een schapen-vel over eti reed tot voor het hni> alwaer Betty Lee woonde. Hy bleef te peerd zitten en liet mejuffrouw Hetty verzoeken voor den tyd van twee minuten aen de deur le ko men. Zy kwam en Marwyn sprak De Heer heeft my herwaarts gexonden om U tontrou wen. Zonder zich lang le bedenken ant woordde Hetty Dat den wil des Hoeren, geschiede en dit wonderlyk gesloten huwelyk valt, lot nu toe, gelukkig uyt. -- Men schryft uyt Middelburg De aendagt word alhier gevestigt op een middel, hel welk word opgegeven alsbczonder geschikt cu heilzaem tegen de longziekte pétepneumonie gangréneuse) van het vee, riacgclyk het doen van eene sekere hoeveelhey d yzererts of gewoon yzervylsel in het drink water. Verscheydcne proeven hier mede genomenonder andere door den veearts vétérinaireder eerste klasse, te Delft, hebben den besten uytslag opgelcverd. In geval van nood zouden wy dit voegrlyk kunnen in hel werk stellen; dus,pro memorta. Parys 8 Mei. Het berigt wegens de weder toetreeding vac Vrankryk by de oveiige groote mogendheden heeft aenleidiug gegeven lot de volgende verzen die thans de ronde in de dagbladen doen. Vzübse, 13 mey. De ingezetene dezer stad wordenvan wegens de regeling, verwittigt dat den no- miuativen stact der persoonen behoorende tot de gemeente Veurne, die door den militie* raed voor een jaer zyn vrygesteld, ter, lezing van een-iederin het secretariael berustende is. Van wegens den heer gouverneur dezer provincie is een berigt aengeplakt, bekend makende dat op 21 dezer, te Ghislenghien, byAth, en den 24 IcCureghetn, by Brussel, verschcyde engelscbe stieren van wegens het gouvernement gacn le koop geveyld worden. Dus konnen wy niet verstaen waerom dat er in of ontrent ons veeryk Veurne-ambagt geenc le koop zyn; zoude het wel zyn dat den minister uoyt vau de Dixmudsche boter heeft hooren spreken? De overstroomingen, veioorzackt door den overvloediigen stortregen zyn overgroot geweestbyna alle de meerschen zyn ouder en ofschoon men te Nieuport gestadig de sas-deuren opeulaet, om het water aftelrckken zyn de gemeenschappen nog onderbroken en men is genoodzaekt met schuyten over- tevaei en. Men verzekert dal dit ongeval eene over- groote schade aen de meerschen zal bybrengen. STERFTE DES MENSCHENGESLkCHT». In de paryschc salons heeft sedert eenige dagen de volgende anekdote byzondcrc vogue gemaekt De hertogin d’Abrantes bevind zich namclyk in spyt van haren vroegeren socialen en, zoo als hare acnbiddcien beweren, ook litterairen roeiu tegenwoordig in de uitterstc financiecle verlegenheid. Te vergeefs had, sedert ettelybe maenden, haer kapper, zekere Romandzync betaling gevraegd. Nu cens was de hertogin niet te huis, dan weder was zy onpasselyk, of wel zy was juist dan niet visiblezoo dat do troostclooze haerkuns- teiiacr besloot een wanhoopig middel te baet te nemen. Er was natqelyk by de hertogin soirée toen een elegant gekleed persoon zich in de voorzael vertooirt. Meld den compte de Romand aen,” zegt hy tot den eerst korteling in dienst gekomen lakei, en treed, aldus geannonceerd, in den salon binnen. De hertogin stiet op, en de gewaende graef de Romand naderd haer met de uiterste wel levendheiden zegt Madame vous n'avex jamais voulu me recevoirje me suis done présenté chel vouset je ne me suis pas faussement introduit; car c’est le compte de Romand (de rekening van Romand) que j’ai Vhonneur de présenter en ce moment. Men kan zich de ontsteltenis der littéraire hertogin en de verbazing der vergadering nu wel deuken. -- Het schyut dat dezen zomer de mode by de jouffrouwen algemeen zal zyn hoeden te dragen in dei: smack van het berucht strooyen hoedeken van Rubens. Te Parys word die soort van hoeden veel gezien eu reeds is deze mode nae Biussel overgewaeyd. levensduer van elke generatie of geslacht, zoo bevindt men dat de kinderen der menschea de wereld betreden en verlaten, zeer naby naer de yolgcnde berekening. leder ogenblik (séconde) leder minuet leder uer Ieder dag Ieder weck Ieder maend Ieder jaer Iedere generatie (3ojaren) 46,080,000. Het groot concertin de programma der feesten ter gelegenheyd van den doop V»n den graef van Parys aengekondigdis - den 6 dezer id de groote gacndcry van den Louvre, de tentoonstelling der wei keu vau hedeudagsche konstocffeiiaren toegewyduyt gevoerd. Dat men zich eene ruymte verbeelde van vyf honderd meters lang op eene breedte van vyfueo meters, zich van aen de groole <*el tot aen de deur langs waer men zich in de Tuileries begeeft, uyistrekkendeonder de vouten dezer groote gaeudciy iwee lange reken met lusters, ten getaile van meer als aoo van t5o lampen en meer dan 4OO° bon- gieu voorzien; langs de muren van den eenen kant geheel de tentoonstelling vau 1841; langs den anderen kant de gioote en onstciflykc achilderschoolen voorgangsters en mededingsters der onze, eu alle die schilderyeu jonge en oude, met licht overgoten, schitterende van kleuring, eu die stralende dampkringslucht door de begoocheling der kleuren ut door het blynkend goud der lysten een deel van hel glans welken zy ’er van uotfangen hebben terugrendein het middeneene prachtige menigte alle de costurnen van Europa alle de uniformen van ons leger, de borduerseleu der diplomaten der lykste tooyssels; ai dit volk zonder verhindering eu tonder verwen ing heen en weer gaen tussclien twee ryen met baukrtlen alwaer meer dan 800 damesgczelen zynl’eyude de gaeuderyhet ovei groot orchest tegen den gi ooien salon geschaerd 3o<> in- strument-spelers en 100 zangers versatlende, als bet waie stroonieu van welluydeudheyd uytspreydendeen men zal zich een denkbeeld het algemeen uylzichl der feest kouueu maken. NEDERLANDEN, ’s Gbavisuage 9 mey. De Arnhemsche Courant zegt uyt goederhand vernomen te hebben dat alle de voorberey- dendc maetregeleu genomen zyn om dit jaer alle de verkoopbare domeyn-goederen open- lyk te veikoopan, en den opbrengst daer vau tot den inkoop der los-reuten en de amortisatie van meest alle de schulden vau het bestier der domeyucu le gebruyken. BELGIEN. Gcnn, 14 mey. De m.ietschappy der Melomanes in het doelwit van den zanglust by het volk gemeen te maken binnen deze stad iugerichtzal den zondag, 8 august i aenstaende baren giootcn jaerlykschen kampstryd van gezang, zonder accompagnement van muziek, openen. Alle de zang-inaetschappyen van hel koningryk zyn arnrocht deel te nemen in alle worsteling, welke <ie inaetschappy der Melomanes door een eerste welslagen aengemoedigdzal trach ten weerdig tc maken van eene staddie zich door lalrykc toon- en zang-konst inricht- tingen welke zy in haer midden telt doet onderschcyden. De programma van dien zangstryd zal eerlang afgckondigd worden. Den heer Ed. van Hifte, binnen deze sted, Ottogiachl n.*34 wooneudc, beeft eenen brevet voor <yf jaren bekomen over den invoer van een nieuw stelsel van schocysscl en waterproeve Zolen. r 'Eenen passementmiker van Loven, F. J. Noél genaemd, heeft eenen brevet van zo jaren bekomen voor de uytvinding van eene zyde horlogic-koord zonder knoop, zonder naed en zonder eyndc Wy vernemen dal het gouvernement den belgischen consul op de Kaep de Goede Hoopgemagtigd heeft, om alle de kooplieden «n fabriekanten op te wekken tot het gereed maken eener scheepslading vau belgische fabrii'kgoedcrenom daer mede als proef neming in de zuydlyke helft van den aerdbol «enen uyiweg tot vertier te zoeken. Dit doet my in ’t geheugen schieten eene anecdote van gelyksoortigen stempel Fie- derick de Groote, koning van Pruissen, eeno luisterlyke mannen- en wapen-schouwing le Berlin houdende, bespeurde in het eerste gelid een’ grenadier vau zeer groote en schoone gestalte, maer die op zyn regte kaek een diep lidleekcn het gevolg van een geduchte sabelkap droeg; wel kameraed, vroeg de koning, naer de kaek wyzende, waer hebt gy die minué gedanst? De krygstnan ant- woorde sire, in een bal waer uwe majesteit de viool betaelde, in den veldslag le Rosbach. Frederick toonde zich zoo wel te vreden over dit vrymoedig antwoord, dat hy den braven grenadier iu een verhoogde graed plaetste.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1841 | | pagina 3