BEKENDMAKING. KOOP-DAG AENBESTEDING VERPAGTING vau LANDGOEDEREN EN EEN HUYS, Toebehootende het bureel van Eéldadig- heyd der gemeerde van IKestvleteren. Dynsdag 27 July 1841 ten negen ueren ’smorgens te beginnen, in de heruerge de Kruys-slraet, ter gemeente van VVestvleleren, zal gebeuren de openbaere Verpagting der van van negen deu eersten Oc tober 184l, behalvens deu arlykel 36 die Door Sterfgeval. geld, alszy schynd die beesten gezeyd I BERIG r. Het Publyk word verwittigt als uat Sieur E. VERMEULEN, den gewooue- lykeo dienst met tyne Diligencic van Veurne nac Brugge blylt uitoefleuen, en zal vertrekken Openbaere GEMEENTE-WERKEN binnen Loo. liet bestek A k'dn Menagie-goederen kuyp- en k'-.eren- allaern, Zool- en IE agen-harnasbees- tialen en vrugten te velde TE HOOG ST A EDE. allen Vrydagvoor de zes zomer-maenden ’s morgens om zes ui en van Veurne naeB ugge, en voor dezes winter maeuden 7 uren ’smulgeus, en den Zaterdag te Brugge uyt het hotel5 de Koorenblornnteterng kei r n ten 1 uër na mid. Den drenst z.al g daen worden in zes uren. Den transport van geld en goederen nae evenredigheyd. Hy hoopt door zyne gewoonelyke zorge het vertrouwen vau eeu-ieder te blyven behouden. van geneesmiddel verdwenen. De padde is een onnoozel dierken die in bet geen kwaeden aerd heeften ook is zy niet in slaet van er te konnen doen zelfs schynd zy mensebaerdig te wezen en zoude gc- makkclyk eeue zeker educatie aennemen indien HET KOLLEGIE VAN BURGMEESTER EN SCHEPENEN DER STAD VEURNE. yerwittigt zyne geadministreerde dat den heer Bouien vaccinateur dezer gemeente op Maendag wezende den 5 dezer, om een ure na middagzich in eene der zalen van hel Stadkuys zal bevinden trn eynde alle kinderen die zich zouden bonnen aenbieden te vaccineéren de ouders en voogden worden by deze uytgenoodigt hunne kinderen en pu pillen te laten vaccineéren Zy worden by deze herinnert datvolgens de bestaende schikkingen zy in gebreke bly- vende de kinderen te doen vaccineérende zelve zouden blootstellen van tot de leering in de openbare schooien geweygert te worden, en de geéne die van het bureel van weldaed ondersteund zyn, allen hulpmiddel te ver liezen» In oude tyden aenzag men de padden voor vrninige en ontzachelyke beesten. De Roiuey- nen weynig in de natt urkuude ervaren zyude, en bygelovig gelyk alle onwetendetnaeklen ook van de pad ecu buytcngcwoon veninig dier, en in alle verhalen van vergiftiging deden zy de pad de eerste rol speelcn. In de midden eeuwen wrerd de faem dier onnoozelc dierkens van langsom slegtcr, men schreef haer alle de sleglste hoedanigheden loc die er konden be- stacn maer ten lesten door de goede naspeu ring en lange opmerkingen beeft men bevon den dat de beschuldiging die men deze beestjes opleyde, buytcn alle waerhcyd was, dat er niets aen bun bevind die veninig is, nog de vogiigheyd die in de blaeskcns is nog de pisse diezy uyi werpen immers de pad is eencgansch ai me beest die niet heeft w ier mede zy zich tegen haere vyanden kan verdedigen, zy heeft geen tanden geen klauwen en zelfs geen veuyn; nogtaru heeft zy cenc boedauigheyd die haer diktnaels van de dood bcvryd en dit is juyst de oorzack dat zy zoo veel eeuwen lang voor veninig acuzien is geweest, dat is het Onder nader goedkeuring der provinciaele Overhcyd zal voor het collegie van Burg meester en Schepenen, te Lou, op Zaterdag 2'jon Julius i8j.', ten ,o tieren ’s morgens, in bet Stadhuys aldaer, wezen oveigegaen tot doen de opeubaere Aenbestcdingby af bod, van voorgestelde Metsel,- Arduyn- stcen ,-Lood-wei ken etc. tot het vernieuwen en verzorgen met eene bekleeding in Aiduyu- steenvan de Pomp, staende aen deu hoek der oude Eyermei kt-straetbinnen Loo dies het bestek en begrooting bedraegd totfr. 648 - 25 c. De gegaedigde konnen diesaengaende alle inlichtingen bekomen, in bet Secietariael te Loo, alwaer de begrooting, plans en voorwaerden zyn berustende. Loo 26 Ju mus 1841 burgemeester en Schepenen FLOOR. By bevel den Secretaris C. Vanher. Macmlag 19 eu Dynsdag 20 July 1841 s’elkens ten een uere na middag, ter hof stede bewoond door de kinderen Devisch op Hoogstaidé, Vrieiidciykeu Koop-dag van alle de me- nagie-goedcreukuyp- en k< êrnc-aliaem, zooi en wageii-baruasbeestialenveld-vi ugten fourragien eu veel brand-houtal breeder aeugewezen by de uytgezonden plakbrieven. De koopen van 20 fiaucs en daer beneden gei eed te betalen, en de geen daer boven, onder borgstelling, legens eersten December l8jt, ten kantoore van den notaris GHEVVY, te Veurue. Elk zegge het voort. van men zich daer mede zoude willen bezighouden maer zy is leelyk van opziensen b< t is gelyk of zy het wist, want zy houd zich allyl verste- I ken in donkere keldersholle meuren, onder steenen of in de hollen of putten der aerde, zy komen maer uyt wanneer de natoer gebied hun geslacht optezoeken, en dit geschied bzua altyd des nagts of in groot regeuaglig weder. Nu dan, lezer, gy ziet dal al het gene van I is geweestopgegroud is., en gelooft maer vry mdieo gy ooyt kikvorsch of puyde-billen geëten heeft, gy wel eeniga daer onder gemengde padde-bilb keus ingepeu- zcld hebtwant gelooft vry dat de gene die tot dies ter vangst gaen daer op geen agt nemen, als zy maer veel billen hebbenzy zyn te vredeu, co iudien gy daer een af keer van hebtraeden wy van voottaen uw apotyt met ccnigc andere lekkerny te voldoen. 2 Ruyn-peerdenhet een oud 7 jaeren en bet ander 18 macudcn; 8 melkkoeyen Tler jaerliug-kalvers, drie jonge kalvers, een zeug -zwyn. 6 hectaren 20 aren terwe, zff azen rogge, 4 hectaren peerdc-boonen, 44 aien aerdappels, 44 a,en zomer-koolzaed de tweede snede van 87 *ren klavers, en het hooy van de eerste snede, het hooy van 87 arenmeerscb, deu afdrift van 7 hectaren 40 aien gras. Item eeue partye waqcnmakers-hout200 roggen- en 4°° tenven gleyen en meerandere voorwerpen, te lang om te verhielen. OllDEli DEU EERKOOPIKG. Den eersten dag de meuagic-goedercn landbou wers-gereedscbappen kuyp-eu kern- allacrn, zool- en wagen-harnas en beestialen. Den tweeden dag de veld-vrugten four ragien en gley. Dezcvenditie zal gehouden wezen met gereed geld, vooi de koopen bedragende beneden de 20 francs, en voor de geen daer boven op tyd van betaling tot 1 Febiuary i8ju, mits te stellen beguedc en bekende borge en den 10 penning verhoog comptant te betaelen. spoedig opzwellen. Men moet nogtans niet den ken dat die prompte verandering aen die beest geschied uyt gramschap of uyt hooveerdy nog ook niet om zoo veel vergift in gereedbeyd te houden om op haere vyanden te spouwen, gelyk men aliyd in meening is geweest maer uyt lautcre benauwdheyd die by hun seffens de ademing belet. De verzameling van wind doet hun opzwellen gelyk eeueu loc tribalin welk geval zy veel beter deslagen en stooteu konnen uyltien die men hun toebrengtook de andere beesten die op hun jagt tnackenstaen verbaesd over die plotslingsche veigrooting en durven bun niet aenranden. Voortyds dienden de padden in de medica menten, en men geloofde daer in veel goede hoedanigheden te vinden, maer na roaete zy hunne toverboedanigheden verloren bebbeu is dè faem minste Goederen, toebehoorende Let bureel Weldadigheyd der zelve gemeente VVestvleleren voor den termyo van jaeien aenvang te nemen zal beginurn den eersten Mey 1842, en de artykelen 3| en 35, die maer zullen verpagt zyu voor 8 jaeren, integaeu den eersten October 1842. Alles breeder aengewezen by de uytgezondene Plak-breveu. De voorwaerden van deze Verpagting, behoorlyk goedgekeurd door de pcimanente deputatie van den provincialen Raed, berusten zoo in hel Secretariaet van het Gemeente- besteur van de gemeente van VVestvleleren als ten kiutoore van den Notaris FLOOR, te Loo, met deze Verpagting gelast. Napoleon-Beneoictcs ALLAERT, Gemeenten, sekrelaris, wooncode te Alveringlumheeft de eer het publiek te beiigleu dat hy komt van ecu magaz.yn van alle soorten van tenne-hont deélen houtoptcregten in de hei berg de Zwaenter plads van Alverin^hem. Alzoo hy vastgesteld heeft van zyn n gezeyden handel te iliyven, met alle mogelyke trouw en rechtveerdiglieyd, eu wyders, «au zeer goede soorten van hout te leveren aen eenen zeer gemaetigdeu ptys, durft hy vei hoopen vair het vertrouwen van eeu-ieder le bekomen en te behouden. Alle de gee'ne die wenschee van hem te ver- eeren met hunne goedgunstigheidworden verzogt van zich ten dien eynde te wenden by hem of by Ludnvicus Cordeniertimmer man, wooncode in de Put-straet, tot bet zelve Alvenughem. OPENBAERE artykelen 3|

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1841 | | pagina 3