KOOP-DAG TAEÏLAND, TE POLLTNCHOVE TE VVESTVLETEREN. nae BERIGT. Het Publyk word verwittigt als uat Sieur E. VERMEULEN, den gewooue- lyken dienst met zyne Diligeiicie van Veutne nae Biugge blylt uuoefleheu, en zal vei trekken allen Viydag, voor de zes zomer-maenden ’s mo> geus om zes ui en van Veurne uae Bi ugge en voor de zes wintei maenden 7 uren’s morgens, en den Zaterdag te Brugge uyl het hotel de Koorenblornmeterug keereo ten i uer na mid. Den dienst zal gedaen worden in zes uren. Den tianspurt vau geld en goederen evem ediglieyd. Hy hoopt door zyne gewoonelyke zorge het vertrouwen vau eeu-ieder te blyvcu behouden- in de roomsche religie te keren en te onder steunen. Deze oude kwam dit aen mevrouw de gou vernante aenzeggen uit haet tegen de katbo- lyken en uit hoop van eene goede vergelding van mevrouw te bekomenniet wetende dat zy van de lutteraeosche sccte niet was, want de katholyke priesters waren toen aldaer alt v i te gelde gezet. Mevrouw dit gehoort hebbendeen volgens haer huwelyks-contract mogende eenen alzulken priester tot haer voordeel onderhouden en daer na verlangende om in haer geloove bevestigt en onderrigt te worden heeft die booze vrouw alzoo onwetende gelaten als zy was eu gaf haer een engelscben guinée, zeggende: Ziet vrouwtje ik verbiede u vau aen iemand daer van te spre ken uit vrees dal hel hem ter ooren zoude ko men en toen wegvlugteudus ik bid ii van den onbekenden te willen aenzeggen dat hy. na den middag met de alderbcste groenzels die hy heeft, zoude nae het gouvernement komen om dat ik langst dien kant hem te beter in bet net zoude krygr i» i het welk die oude zeer ver- blyd beloofde te doen. Te Pervolgen. mevrouw altyd in den regten weg willende wandelen ai.twooidc dat dit kruis haer wel grootelyks aenslond, maer dat God en h^ere couscirutie verbood vau zyuen voorstel aen te nemen. Den engelschman ziende dat hy haer niet anders koude overhaelen, schonk haer dit kruis deukende hem later over haere geduerige stand vastigheid eeus tevreken, of tol zynen wil te geraeken. Op zekeren na middag mevrouw in den hof alleen wandelende zonder eenige agterdenkenis den valschen Thomas haer komen aenranden bet welk haer verse hukte, doch zy kloek zynde-vogt gelyk eene leeuwin tnaer dec suooden verrader op den boord van den vyver geraekende, stoote haer verraderlyk daer in, maer zynen vieeden aenslag was door hem wat deur betaeliwant zoo hy haer stoote haperde de gesp van zyne seboe aen haer kleed en Thomas vloog agter om met zyn leven alle de geschillen te effenen. Ons Bellotje had het geluk van met haer mevrouwe-kleed aen een »tuk hout van den dam te haperenen worstelde daer zeer harslig uyl. Mevrouw dan lekende Van de natie bleef in de zon zitten lot dat haere uitgevrongen kkederen eeuigzins gedroogd waerenen dan stillekens ia den huize gegaea zynde, had in haere kamer andere kleederen aengedaen, wanneer juist eenen bode haer kwam aenzeggen dat alle haere goederen inge pakt uit Londen overgebragt waeren met de welke zy koude als 't haer beliefde vertrekken. Zy de tuenschen van den liuizebedaukt en den welvaert gewenscht hebbende, ten besten dat zy konde in de engelscbe tael, is nog ten zelven dage met haere maus-goederen uaer het gou- vcruements-hótel van Bcrwyckvertrokken. Vyf a zes weken by hacren man zyndekreegen zy de maer dat jonker Penington verdronken gevonden was in eenen vyver; maer mevrouw Bello zweeg zeer stil die zaek en dan kte den Alderhoogsten over haere behoudenis. Eenige maenden te Berwyck woonende, is by haer gekomen eene arme vrouw, welke aen mevrouw in hetheimelyk kwam aenzeggen hoe dat in den huize waer zy woonde, boven in eeue kamer l»y eene weduweeenen buiten- landschen priester woondewelken van Vlaen- deren en roomsch-katholyken was, en dat by mcnigmael in de kleeding van eenen boer, zich geneirde met eenen krui-wagen langst de straeten groenzels te verknopen en dat hy in dien schyn iu verschelde huizen ging alwaer dat’cr verborgen katholyken waeren om hun Schoonen Dynsdag 3 en Woensdag 4 Augustus t8^t t'elkrns te begiunen ten l uerc na middag, op de hofstede gebruykt dour sieur Jacobus Capoen te Weslvletcieuby het gehugle de Kruys-stiaet DOOK UYTSCIIEYDING, Koop-dag vau aldeiliande soorten van Me- nagte-goederenkuyp-en kern-allaem, dascli- kleedi5 graen-zakkeueen witte en een grauwe bastiere, zol.der- en scheur-molens caleudrie veel landbouwers-gereedschappen zoo als happen houweclen, Spaden, voikcn; greepen raescb-acken eu bouwen. Poort» 3 wagens, i storte-karrenvlacmsche zoole, 3 ploegs, 5 eegdeti sleep-hout3 tollen, 3 Kuyn- peerden hel een oud 7 jaeren en hei ander 18 maenden; 8 melkkoeycn, vier jaerling-kalversdrie jonge kalvers, een zeuge-zwyu. 6 hectaren 30 aren terwe, 44 aren rogge 4 hectaren peerde-boonen, 44 aicu aerdappels, 44 aren zomer-koolzacd de tweede snede van 87 aren klavers, en het hooy van de eerste suede, bet booy van 87 aren meersch, den afdrift van 7 hectaren 4° aren gras. Schoone Partye Openbaer te l'ertoopen. Donderdag 13 Augustus i8;t, ten 4 u«ren na middag, m de herberg bewoond door de weduwe sieur Perlende, te Pollincliove, zal gebeuren de openbaere verknoping, in eene zitting van eene partye Zacylaud groot 84 aren 64 centiaren of t G. 380 K.), palende oost het Jepkc-slraetkcn zuyd de vloge van de erfgenamen Dcslree, gebruykt door Joannes Rooryct west zaeyl md van de weduwe sicur Pieter De Byser, te Pollincliove, en noord zaeyland van de weduwe Sr. Morlion, te Loo. Gebruykt door de weduwe sieur Pieter De Dyser met recht lot t October 18 {5, aen den teer geringen piys van 47 francs 38 centimen by jaere, boven de publyke lasten. Den kooper tal daer op mogen bezet honden eene soin van 1300 francs, aen den intrest vau. 3 1/3 ten honderden. Conditiën en tylels by den notaris FLOOR te Loo. Item eene partye wagenmakers-hout, 300 roggen- en 4°° terwen gleyen en meer andere voorwerpen, te lang om te verhaelen. ORDEH DER PERKOOPING. Den eersten dag de menagie-goederen, landbouwers-gereedschappen, kuyp-en kern-: allacm, zool- en wagen-barnas en beeslialen Den tweeden dag de veld-vrugten four- ragien en giey. Deze ver.dilie zal gehouden wezen met gereed geld, voor de koupen bedragende beneden de 20 francs, en voor de geen daer boven op tyd van betaling tot 1 February 184a, mits te stellen begoede en bekende borgeenden 10 penning verhoog comptant te betaelen. UELANGRYKE NIEUWIG HE DEN DU Y1SC11LAND. I’BacruBT, 11 july. De voornaemste yzere wegen tegenwoordig in Duylschland gemaekl wordende, zyn de gene van Berlyn uae Koethenvan Berlyu nae Stcliin, van Berlyn uaer Francfurt aen den Oder, van Breslau, uae Oppeln, van Keulen nae de grens van Belgien, van Keulen nae Bonn, van Leipzig uae de greus van Beyeien, van Heidelberg nae Kebl en vau Weenen nae Kaab. ENGELAND. -- Londen, 20 july. Luydens berichten uyl New-York, van den I dezer, alhier untfangen, scheen den graen ougst in de vcreenigde-4aten van Noord- America overvloediger te zullen zyn dan in de voorige jareu. Daerentegen zal den ougst van den tabak zeer slecht wezen, de jonge planten aeu eene langdueiige droogte en eene allergrootste hitte te lyden gehad hebbende. VRANKYK. Paars a5 july. Men verneemt dat de koningindouairière an gewezen regente van Spagnien dona Maria- Christina den luytenant-generael don Balda- mero Esprrtero, regent van Spagnienbenevens eenen brief, eeueprotestatie tegen de benoeming van den heer Arguelles, voorzitter van de tweede kamer dee spacnsche co/tis, tot voogd van haere biyde dochters, toegezonden heeft. Z. M. den konitrg heeft de artsbisschoppen en bisschoppen gezegelde brieven tBegezonden, waer door hy hun beveelt den 29 dezer eeuttr lykdtenst voor de slagtoffers der omwenteling van i83o te celebreéreu. Te Toulouse en in de omliggende de partementen is alles rustig; de regterlyke zaek tegen de belhamels van Toulouse inge spannen, word vlyuglyk voorlgezel. Den luyterrant-generael Ruihiére heeft den 24 dezer te Toulouse de troepen die ’er zich bevonden, en waer van het getal tot 8000 mannen beliep, in overzicht genomen. Den geest en de houding dier troepeu wareu allerbest. BELGIEN. Bbvsszl 29 july. Ter bekoming van liet ophouden der regens, tegenwoordig overal de veldvruchten be schadigende, zyn door Zyne Ernineucie den kardinael-artsbisschup vanMechelen in zyn diocese openbare gebeden voorgeschreven. De velden der omstreken van Saint- Iluhert, inde provincie Luxemburg, worden tegenwoordig verwoest door veldratten, van bet slach in het fransch campagnols genaemd die de stengen van hel koorn afbyten en het graen eten. Verscheydegraen-veLlen zyn schier gansch verwoest door die kleyne dieren, die des nachts op maraude gaen zy zyn zoo talryk dat men hen gemaklyk de stengen kan hooren kuagen. Men zou de jongens, die vermaek hebbeu met ter strait sternen te werpen, niet te veel konuen bewaken. Voorleden maendag heeft eenen steen in eene der straten van Antwerpen door eenen jongen geworpen, een elfjarig meyskeu aen het hoofd bereykt en zoo zwaer gewond, dat het twee dagen naerdien aen de gevolgen daer van gestorven is. De jaerlyksche vergadering der keikr voogden van Belgien zal den 7 d<r aenstaende maend, onder de voorzitting van zyne emi- nencie den kardinael-artsbisschup Sterckx te Mechelen plaets hebben.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1841 | | pagina 3