BUYS PIETER BRAEM HUYS EN ERF, ERVE, 5 EN Schpon Binnen de Stad Veurne, openbaer te verkoopcn. schip het Publyk en genadige eeo-ider te Paune-straet, Molenmaeker alsook van Modellen voor «n voor dezes wintertnaendfii 7 uren ’smorgens, en deu Zaterdag te Brugge uyt het hotel de Koorenblommeterug keercn ten 1 uer na mid. Den dienst zal gedaen worden in zes uren. Den transport van geld en goederen nae tvenredigheyd. Hy hoopt door zyne gewoonelyke zorge he> vertrouwen van ecn-iedcr te blyven behouden schoon en kuys opgezet als ecne princcsscwelke met alle bevalligheyd onzen soldaet wist aente- spickeu, en liet besprokeu geld cyschte. Isabella telde aenstonds 20 ryksdalers, en deze tneyd leyde de zelve in eene aldaer by staen.de las Zy hadde vier flesschen wyn, beschuylensup- caden worsten en andere delicatessen medege- bragtal hel welk zy op eene tafel stelde. Isa bella tiende alwaer dat zy geland was, zeyde Wy moeten eens lustig eten en drinken; dan begonstzy van alles te proeven én onde/tusschen eenciï goeden romer wyn uyllcblaz.cnmaer gclykerwys zy een dergelyk poeyerken te Bonden gckogt had gdyk uien haer ingaf om al slaepende in Engeland te brengen, welk poeyerken zy dagclyks in een glas genever dede waer mede zy allen avondc hacren camaracd •racteéi de oin wel te doen slapen; en deze her berg vol volk kwam dat men onder en boven, onder hel geschal van bassen en violen danste ei1 sprong, wist Isabella bebendiglyk wat van baer slaep-poeyerljen in het glas van die cour tisane te doen vallen, het welk een kwartier uer» nadien begon te werken en de tneyd in eenen diepen slaep dompelde. Alsdan heeft Isabella htere soldatc-klecderen afgedaenen de klecdcrcn van de mcyd gcuoutcu en haer iu leerden liefhebber nauwkeuriglyk doen op- schryven. Isabella Dcmispelaere hadde nog by baer gehouden zoo in geld als in diamanten en goud-wei k het welk zy uyt haer vei laten gou vernement van Berwyck, n> Schotland, hadde medegenomen, eene som van ontrent zeven duyzend guldens, en mits zy op dien lyd biqpgu Yper gekomen was waaneer alle de graeqen vervrozeu waeren, en"de terwe iu dp-opoqden den zak gelde, en dat er arme meusciien van honger langst de straten bezweeken heelt zy veele noodlydende ter hulp gckouiei^ en is op den ia October ten jaere 1712, naer eene. langdueiige ziekte overleden, nog maer den ouderdom van zjj jaeren bereykendc. Wal haeyen minnaer Dayid geworden was vinden wy niet beschrevennog ook den be drieger die haer naer zyn kasteel te Armenliers gevoerd had maer deze woriderbaere geschie denis moet aeu eenieder tot eene les ver strekkenwant ziet 4® indiscretie van dezen David, welken de onvoijrzigligheyd had van zyn beschikt wegvlugteu aeu eenen getrouwen vriend, te vertellen, is gansch de oorzaek va tl lucre wonderbare gevaemisseu. Heeft de eer het Publyk te verwittigen dat hy zich uyt Gend tegenwoordig is komen plaetzcu te Veurne, in de n.° 23, in hoedaniglieyd van Yzerdraeyer, Mccamek werkeretc., dat hy maekt alle slach Yzer-gi< leryen. Hy beveelt zich in de gunst van en verhoopt, door zyne zorg pryzen, bel vertrouwen van verdienen. HE LAN Gil YKE NlEUiriGHEEES, DÜYISCHLaND. FnaKcronr, 5 Afiguelut» Eenen Zwitser heeft te Keulen eenen nieu wer. middel uytgevonden om schepen door uatuerlykcn luch'danip voort te dr'yVen. Om eenen brevet voor zyne ontdekking te krygen heeft dien zwitser zich vereemgd met eenen zeer bek wamen wei ktuygkundigen, die reeds op bet eynde van july met de zamen'tdling van een tuyg bezig was, naer welks vollo'iying des wegens nader bericht aen hel publiek zal ge geven worden. Met die uytvinding zou de geringste schokking of stoolïng van een schip, dus ook den golfslag welken de oevers der rivieren en kanalen zoo zeer beschadigt, geheel vermyd worden, lerwyl de uytvinding voor de suelheyd der vaerl eenen guusugvti uyl.lag zou opleveren en weynig geld tot aenleg zou vereysschen. Voorders worn uyt Keulen gemeld dat den 3i july aldaer tot hel beslier der tniel- sclnppy van den yzqren rliynweg de li kendT making was gedaen dat de proeftochten yoor de aenstaende opening van den yzeren weg tusscheu Keulen en Aken eersldags zullen plaets hebben. Den hertog van Bordeaux beeft zich den 18 der Vuorledeue maend 111 de omstiekeu van Kirchberg by liet stormen van zyn peêrd het welk op hem viel, de bil gebiokeu. Andere Nieuwsbladen logenstraffen deze maer. Men verzekert dat dé bryersebe regering hel ontwerp van keyzer Karel V, van deü Rhyn met d< u Donauw te vèreehigen ter uyt- voer wilt brengen, voor zoo véél de verscbiliige duytsche rykenwelke’er belangstelling in hebben, daer toe hunne medewerking zouden vei leenen. Men verneemt uyt hel B.randehurgsdte dal alle de fabrieken van beetworli l—uyker ter uytrondeiiug der gene van lut berlynsefr bank-buys gebroeders Schickler hunner wer kingen opgescboit hebben 111 dat daer door duyzend menschen zich zonder broodwiyniu bevinden Een stormweder, liet welk den 22 juiy over geheel Zwitserland gewoed beefthééft den cerbiedweèrdigen linde, oninid.lyt naep den veldslag van Murten geplant en 365 jaren lang de stomme ooggetuygwgeweest lubbende van alle de gebeurtenissen,, waer van Zwitser land het tooneel is geweest, tot slagtoffer ge kozen Den ouden boom is in twee gesplet eu een-ieder h<éft zich verhaest een taksken van die roemruchtige en historische linde te nemen om’er zynen hoed mede te verzieren. De berichten uyt de Rhvu-streken nopens aenstaeuden wyn-ougsl luyden zeer treurig. Schoon binnen de gemeente van Eggewaerlscappelle, Openbaer te Eerkoopen. Op Zaterdag 21 Augustus i8ft, om twee ueren na middag, in d’herbcrge den Coppetas, op de dorpplaets van het gemeente Van Egge- waertscappelle, Zal gebeuren de openbaerc verkooping, in eeue zitting, zouder uytstd Van een schoon gerieflyk Huys, geheel ge bouwd in steen en gedekt met pannen uyl- maekende twee woonsten dies het oost-eyndc met het stal daer aén houdende gebruykt is door Hendryk Vcrcatner, en het west-cyude benevens de verdcie gebouwen is gebruykt door de verkoopster de weduwe Gheeraert miisgi ’ers 11 areu centiaren médegaènde erve bestaende in grond der gezeyde gebouwen en hovcinerlan Ite saemen geslaen en gelegen binnen de gemeente van Eggewaerlscappelle, oost aeu de Dorpplaets, palende van oosten d’eryc en gebouwen van VVallheiius Lóonis van noorden ’t land van sieur Joannes Divtd, van oosten d’crve aen de kerke van Eggewaerts- cappelle, uan zuyden de erven van Pieter Sclioulaert en voornoemden sicur Loon is. De wounste, tegenwoordig gebruykt door Hendryk Vercamer, zal verkogl worden onder last van het vrugtgebruyk het leven ge.leurende van de weduwe Gheeraert, en den kóóper zal aenslag hebben met eersten Mey 1842, aen de wcslerste woonslenu gebruykt door de weduwe Gheeraertzelfs. De Veylings-Voorwaerden en Eygcndoms- Tytelen berusten ten kantoorc van den Notaris FLOOR, te Veurne. Op Woensdag a5 Augusty t84t zal gebeuren den Instel, en op Woensdag den 1 September daer nae zal gebeuren den absoluyten Overslag, t’elkens om drie ueren na middag te beginnen, in d’liei berg de ilheloiicabinneu de stad Veur ne Van een schoon gerieflyk Huys, genaemd den P lli. aenhebbende versch' yde kamers gelykvloers en op het eeiste verdiep ruyme kelders eu magazynen, wel geschikt tot uyt- oeffenen aider bande bedryven en neeringen gestaen en gelegen binnen de stad Veurne, aen de oosl-zyde van de Zuyd-straetemaekende den hoek der Klaver-slraete, palende van zuy den hel buys en erve van de weduwe en kin deren l’ieler Dchaesq, voorhoofdende van westen op de gezeyde Ziiyij-straele. Gebruykt door sicur Juann<;s Eonhortime boekdrukker, ten pryzy van g6t francs 22 centimen by jaere, mier met pagt-regt tot 3 3 April 1842. Belast met twee yn|os$elyky fundatiën, te samen beloopende tot 3o francs 8j ceptimcn by jaere. Dc Vevlings-Voorwaerden en Eyge.ndoms- Tytrlcn berusten ten kantoorc van den Notaris FLUOR, te Veurne. eenen vrouwen-kostuym gesteld, nam de sleutel van de kamer uyt de burs en het geld die zy ge geven had uyt «Ie tas wedergenomen hebbende, is zy. met twee ydi l wy n-fl. sseben beneden ge- gaen; io den keuken komende, zag zy niemand aldaer, ten zy de weerdin die juyst 111 den kelder daeldc, 7.00 is zy ongezien de deure uyt gegacn en baestelyk Ie sla I uytgetreden, is op een schip te Vlissinge aengekomeu, van waer zy nae Sluys haer dede overzetten lu welke slad zy haere sclioone kleederen verkogt om mindcragtige te koopen, waer mede zy te voet naer Yper vertrok, alwaer zy op den 8 Mey 170g, gelukkig aeu- kwatn, naer boven de 20jaren afwezig te hebbepi geweest. Nn iu lucre geboorte-stad terug zynde, wieren haere ouders afgestorven haeren broe der wilde haer niet meer hei kennen zeggende Hebt gy met Jan en allen man gcloopen gaet van waer gy zyt gekomen hy wilde baer zeld- zaem verbad niet gelooven en verweet baer zelve de schuld van alle deze gevaernissen te zyn daerom is zy ten huyze van Carolina Verlindchaere nigtgaen woonen, welke spelwcrk-school hiel in de O. L. V.slract; aen welke nigt zy alle de bovenstaende verbaden meermads heeft vertelt, cn door eenen ge-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1841 | | pagina 3