I R sf E D Z E L. L fr. VERTREK-ÜEREN Kanden Yzeren-EKeg. wiunn-miMir. - 43 - 35 2V O Tsf. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. Geboorten wooneude St. Truyen. 3o Hivcr. 5? t/7 c. a8 4,7 - ol PH YS VER BROODEN ALS POllE^ en teu 6 Ten 7 mid. nae Teu 7 Den i 4o jaren, van Maria Scballier, llotpilacl. (a) De man 5n 177 De vrouw 18 4>7 Het kind ij VI 100 eentimen. Kat» van Dort. (A)Honderdtwee-en-lwintig jaren en drie maend. OOSTENDE. Ten 7 uren 45mm. merg.trn tl uren 3o. min. en ten 3 uren na mid. nae Gm I. Ten 7 uren |5 m.en 1 o uren 3o in. mid. en ten 3 ur. na mid. nae Brussel en Antwerpen» Ten 7 uren l5 min. 'smorg., en ten 3 uren na mid. nae Korliyk. Ten 7 ur. t5 min. nae l.uyk en Sl. Truyen. van 5 January lot 18 8. U’JWELYKEN, Den 8. David-Alexandrr R.lbé jongman landbouwer,geboren te Vrurne en wooner.de te Adynterke, met Amclia-Bei nardina Ryckeboer, jonge dcgter,bczondere, geboren en wooneude te Veurne. Oen tl. Franciscus-Xaverius Gryson, werk man, jongman, geboreu te Carsketke en woonende te Veurnemet Rcice-B.rbe Jops, jonge dogter, dienstmeyd, geboren te Ocrcu en woonende te Veusne. Den 17. Mynbeer Othon-Constant Declere*! jongman, grondeygeoaergeboren en woo ncode te Belle, met jouffronw Elisa-Rcine- Louise- Antoinette Bot ry, renlenierster, geboren en wooneude te Veuine. STERFGEVALLEN. 19. Heu'icus Madou biervoerder, geboren Ie Mauuckrnsvcreman Het Concert, ten ptolyle vin den armen door de leerlingen van den heer 'Jeva, welk wy lu ons vorigen n® gemeld hebben tu gcscbicdcu op óondag 3o dezer is verschoven en ral maer placts hebben na Paesschenter oortaek der eerste communie. Wy lullen later d< u beslenden dag «en ome lezers bekend rnaikou. welkers aenschouwen aen den vremdeiing 100 veel belang moet inboezemen als de pyramiden van Egypteo aen den reyzer den Nil opvaefde. Kortom, daer is ook nog te bemerken dat ome Mcrkt-plaets vierkantig isversierd in het midden met eene steenen Kolos die voor eene pomp diende, op welkers toppunt eene lanterne geplaetst is. Deze merkt is zoo schoon door eene kundige hand geleyd en afgemeten met wit steen, in bet midden eene ster, en dan al in perken afgeteekent, dat, zoo den vremdeiing zich wilde de moeyie doen vau op een hoog gebouw of toren te kl'tnmen, do zelve voor eenen engelschen hof zoude aenzien. Nu dan om te weten wie die alhier een standbeeld zoude verdienen, denken wy dat bet den man is die onze groote Stads-citerne beeft doen maeken welke eene overgroote weldaed Voor de inwooners der stad is, want men in de drooge zomers daer uyt een goed en gezond drinken kan putten mits men zegt dat tder duym hoogte van water in de citerne eene hoeveelheyd van honderd tonnen uyttn.iekl. Indien dat onze medeburgers iemand anders weten die nog meer een Standbeeld verdiend dal zy dit kenbaer maeken, het zelve zal op onze kolom konnen geplaetst worden cu eene Trceyelykc borgerfeest verschaft, n. Laest vond ik eenen (dit aenhoorl?) Hy dede moord! en moord op moord... En al die koomt in dezen nood Die kan nog moorden na zyn dood. Raedt zoo gy kuntdit vremde -.luk Maer schouwdt altyd dit ongeluk. 8. Het u>c>ord van on» laetitc Raedttl l» Klik. Kortiyk. mm. nae BRUGGE. Ten 7 ur. 45 tuin.1 ur. 00 min.'s raorg. en ten 3 ur. 3o m. ua mid. nae Gcnd. Ten 7 ur. 45 min.iur.no miu. voor mid. en tciiM ur. 3o min. na mid. use Bi ussrl en Antwerpen. Ten 7 ur. 45 m. voor mid. en 3 ur. 3o tnio. na tnid. nae Kortryk. Ten 3 nr. 3o min. en ten 11 ur, voor mid. eu ur. 4’’ min. na mid. nae Oostende, ur. 45 miu. voor mid. en lm 1 ure u» l.uyk. ur. 45 min. ’jmorg. nae AEN DEN HEER UITGEVER VAN HET ADVERTENTIE—BLAD. Mynheer Bebaegt het u het gevolg myn wiskundig Avondpratjen van 3 Januari dezer jaers, met eene plaels in ue. geëerd Nieuwsblad te beguns tigen hooglyks zult gy verplichten dezen die zich noemt, Van ue. aebtbaer geëerde Do welwillende dienaer, Comztke. Met een aental myns gebuertjens, Bond de kagchel vast geschaert, Om onze avond snipperuertjens, Te verpraten met ouz’ maert; Die zoo zuinig aen haer jaren, Weet met geestdrift, zwier en zin, ’Taengenaem aen ’t nut te paren, Luistert toezy neemt begin. Wel hebt gy myn vraeg gevouden, Gy daer Fynmangy poëet? Hebt ge uw hasp’lend brein ontwonden En gezocht ’l geen gy niet weet Denk maer viy ’k heb ’look gelezen In uw sted'lyk Nieuwheids-blad G’hebt wat luidkeels my geprezen By de tellers uwer stad Belg ’l u niet geleerde Katje, Dat ’kin schellend liergedicht, Uw zoo zindlyk avoudpratje T’uwer eer gaf in het licht Goed zeid zy, maor met uw rytnau llcbje nu reeds van myn frank ’T g’hecl en delen der eentimen Nel gesplitst co zonder dwatik ’Kwerd scbaemlblozend myn geleerde, ’K dacht dat ’k zoo noch al iet wist, Als ge uw stukjen ons vereerde ’Kzeid dit is weldra gesplist Doch aleer ik ’t zelfs kon gissen Kwam ik sta lig wanklaer uit, Een centimkeu deed my missen lu uw snedig vraegsbesluit. Domheer 1 gact noch wat ter scholen Z'idc zyis 't met de man Die gestadig 11 deed dolen Ziet boe nel gy splitsen kan! Is 't niet al in teven delen Dat hel werk neemt zyuen gank Dus, vier zevenden der g’belen Is ’s mans aeudvcl van de (rank. Nu bet zevenste van honderd Maekt veertien al schoon niet vijy, Doch is 't niet die zoo verwoudvrd Met twee zevenden er by Veertien en twee zwendelen, - 14 3/7 Zoo je niet zyt stekeblind En niet verder wilt krakelen Maekt hel aendeel van het kind. Vind ge ook niet in recht en trouwe Dat een acht-cn<-twintigtal Met vier zevenden de vrouwe 1 Voor haer deel betalen zal? -3 4/7 Ses-en-vyflig om hel even, Met acht zevenden er aen Zal de man voor aendeel geven, Maer dit moet gy wel vcrslacn. In de delen der verbroken Is’t een zevend meer dan ’t g’heel Vyflig zeven werd ontloken Met eau zevend voor ’smans deel, n 5y 1/7 (.3) Wel hoe staet gy nu bedropen! Zegt my linker is 't niet wacr G’hebt te vroeg de bank ontlopen, Keert terug tot 't natste jaer. ’T wyl gy zyt zoo goedertierig, En dat niets uw geest beAuelt Zegt my juffer 'k ben nieuwsgierig Hoe veel jaren dat gy telt? Ja zeid zyhoort toe en luistert, Als ge uw brein by het verstaen, In 't berek’nen niet verduistert, Hiest hebt gy myn oud geraen. Zoo gy ’t dubbel myner jaren Met nog d’helft myns levenstyd, Wilt verschak’lcn eu verparen En daer by met ernst en vlyt Kond aen tnyne dagen lyveo Een en half mael een en half, ’K zoude in guide lell'ren sebryven, Twee jacr meer als tien mael twalf. Eu om al op 'l nauwst te stellen, Vond gy noch tot oveimaet, Net diie maenden by te teilen, Voor de loop myns levensdraed: (b) Gact de stelkund nu te rade, En weldra vind gy zoo 'k hoop By des bemela gunstgenadc, ’T jarental myns levensloop. Dus, om 't kunstvak te verand’reo, Voor een naeste jaergety, Zal ik zien of wy elkand’ren Ook verslaen in poëzy ’Kzal op dichtkund u begroeten, En weldra werd ik gewacr Of ’k een rhetor zal ontmocteu Of een dwazen ryinelaer. ’K moet ua kunetdorp my begeven Waer ’k met myn vriendinncuschaer By de lentoj> 'l buitenleven Ons verzamen ’telken jacr: Z’hebben reeds bericht gegeveu Dat in letteroefening ’T kunstciikacrt is uitgescbreven Voor de naeste prysdinging. Himmer zoo volzoete dagen Dan in dichtbespiegeling Suiackte ik met meer ztelsbchagen Dan in deze zusl’renkring Waer ’k met schuurmansdeken mone Dicht minnar rsicts hoog verlicht, ’T Edelst kunslpreëel bewoueu Vau Parnassus berggesticht. Vacr dan wel myn dicht’renzustcr D'Ilcmcl spaer u op de tocht By uw les kan ik geruster Staeg volvoeren 't gon ik zocht Kunde ik maer, 'k zoud u vertellen Tot dit schone kunstbeworp En met rasse paden snellen Na ’l geleerde Kunstendorp. P R Y S DER G R A NE N 7'er Ulerkt van Pturno van ty January- Er wareu te merkt 5z heit. Ter w 6 ui. Rogge. 37 id. Sucrioen. t5 Bonnen, Terwe per hectoliter Rogge Sucrioen Haver Boonen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 4