5 A-G- -* BRUXELLES j. AEN BESTEDING B O O M E N, CALCIIIEDE-WERKEN, Binnen de gemeente Stavele Arrondissement Veurne. 620,51g; het koning van met de profyte van Mr. en ’er van Te BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. BUY I CH AND. Frakcfurt 6 february De tieqdcn reeds in Keur-llessen in het croot-heitogdom van Hessen-Darmstadt, in net groot-bertogdom Baden en in het honing- ryk Wurtciuberg afgeschaft, gaen het ook worden in het hertogdom van Nassau. De joden of israeliten van het koning ryk Wurtciuberg hebben in een verzoekichrift aen het gouvernement hunne zelfsmaking of ten minsteu het overzicht der wet hun betrek- >)k, gevraagd. GROOTE VENDITIE van TE HOOGSTAEDE EN POLLINCHOVE, Betaelbaer ten Lanloore van MORLION, /■aekwaernemer te Aloeringhem. Het volgende komt ons toegezonden te worden Het moet ons wacrlyk verwonderen in niet een onzer Dagbladen schoon er ons dagclyks eene menigte onder de ogen komen bet vol gende artikel gelezen te hebben: Uit oorzaek van deszelfs belangrykheid nemen wy het hier over, uil bel algemeen verspreid Journal de* Débats 6 janvier 1842 Le Diaro di /lorna, du at De'ccmbre contient un arrèlé du gouvernement pontifical, pour la propagation de la vaccine cctte mesure W.V.VAWiJ ?W.V1|%WA' De Mactschappy van algemcene Assurantiën tegen Brand en op het levengevestigd te Bbussil verzekertmits betalenalle roerende en onroerende Goederen hoegeuaemd, dit op de voordeehgste voorwaerden: Men kan alle inlichtingen bekomen by den Deurwaerder P1ERRET, Uosl-straetn.° 10, te Vcuiue, alwaer de verzekerden aenzocht zyubuunc verschenen premien te gaen voldoen. Eli- zeg 't voorts. Donderdag 3 Macrle 1842, om twee ueren na middag, in het Dorp-huys, te Stavele, bewoond door siiur Gerquiere, onder nadere goedkeuring der bevoegde overheid Zal door bet gemeente - besteur worden overgegaeu tot de pnblyke Aenbcsteding voor het leggen in calchiede de slraet ley— dende van den Yser-vaerd tot het dorp van Stavele; ter lengte van ontrent 3g8 meters, wanof den devis beloopt tot de somme van it,280 francs 51 ccntimen. Het kohier van voorwaerden lasten en bespreken, benevens het bestek en begrooting berusten, ter inzage van een-ieder, in het dorp-huys te Stavele. Gcdaen te Stavele, den 1 February 1842. Den BurgmeesterVRAM MOUT. Br Bevel den SecretarisF. Floob. ENGELAND. Londen, 15 january. Den doop van Z. K. II. den prins van Walles heeft he len, ten een uer na middag in de S. Joris-kapel te Windsor plaets gehad. Deu doopendeu kerkvoogd was den angli- c lenscbcn artsbisschop Cantorbery (Cantelberg) door den artsbisschop van Y01 k en de bis schoppen van Londen, Norwich, Oxford en Winchester geholpen. De peters en meters waren deu kouing van Pruyssen, den hertog van Cambridge en den hertog Ferdinand van Saxen - Coburg - Kohary (door de hertogin- douaiiicre van Kent vertegenwoordigd), de herlogin-douairière van S.>xen-Gatha (door de hertogin van Cambridge vertegenwoordigd) en de piinces Sophie, moeye der koningin (door de princes Augusta van Cambridge ver tegenwoordigd). Under de persoonen van aenzien, die de piechtigheyd bygewooud hebben, bevonden zich de afgezanten en ge zanten van Vraukryk, Oostcnryk, Pruyssen, Bclgien, Hanover, Portugael en Saxen, de leden van hel kabinet, de beampte van het buys der koningin en van liet geen van prins Albert en den lord-meyer en de scheriffs dezer boofdstad. Den prins van Walles heeft de namen van Albert Edward bekomen. Er zal ter geheugenis van den doop eenen gedenk- p lining geslagen worden, welken dit opschrift zal hebben Albert, prins van Walles den 9 november 1841 geboren den 15 janu ary 1842 in hel Lasteel van Windsor gedoopt, De jongste lydmgen uyt de Oosl-lndien 0111faugen luylen ongunstig. Cabui, hoofdstad van Afghanistan is den 2 november in opstand gi komen eu den 18 was de wederspaunigheyd ten top geklomm' n vele engelsche officieren en soldaten, in verschillige oorden van het gewest afgezonderd, waren door de Afghans verrast en onbei mherliglyk omhals gebragt. -- De laestc tydingen uyt China zyn ons zeer gunstig. Onze tr iepen hebben de steden en zee haven Ham-Hi eu Nessy-Po veroverd en de sta l Ting-Had, hooflplaets van het eyland Chusam, heroverd. Onder de engelsche officierenby den opstand der Afghans en Glnlzies m Cabulistan gesneuveld, noemt men de kapitcyns Gerdon Robinson Codruigton Rabau en Sevames en de luytenanten Maule en Whelr. Ouder de gekwetste officieren bevinden zich de luyle- naulen Patou en Haughton. VRANKRYK. Parïs g february. In weerwil der tegenovergestelde geruchten welke in omloop zyn gebragt geweeststaen de werken voor de versterkte omgording dezer boofdstad vooitgezet te worden. Den minister van oorlog heeft 2168 remontertugs-peerden in Noormandien doen koopen. Het it linie-voetvolksregimentalhier in bezettingheeft eene nieuwe uniform be komen. Aen den tooden pantalon is niets veranderd, uiaer den rok en de jaks zyn door eene donker-blauwc levite vervangen en den schako is van gezoden leder en heeft eene kegelvormige gedaeutc. BELGIEN. Brussel, 7february. Den generacl-majoor van het voetvolk Buzen of Bucsenminister van oorlog van Belgien heeft zich den 5 february, ten twee uren na middag, in een prieelljen zyner wooning omstreeks de l.ovenscbepoort te Brussel met eene pistool door den kop gebrand. - Den generael-majoor der artillerie H. F. P. de Liem, inspccteur-generael der artillerie, is by een koninglyk besluyt van eergisteren tot minister van oorlog benoemd. Aen een vergiftig vocht, het welk men door schcykuudige handeling uyt den tabak kan trekken, het welk wylen den franschen scheykundigen Vauquelinin 1809 eerst ontdekt had en wacr van de scheykundige Poisel en Reumaunin i8z8de eygenschappcn opgegeven hebben heeft den heer Banal, aen de konlng- lyke manufactuer van tabak’ in Vrankryk vastgehecht, die het in al deszelfs zuyverheyd verkregen heeftden naem van nicotine gegeven. Het is een allerhevigst vergift. Terwyl Rusland bare legers vermindert ziet men haer bare douanen-linien veisterken, om allen invoer te beletten en zich meer en meer van het overig van Europa af te zonderen. De r 0,000 mannen der lichting van d» landmilicie der classe van i8p is ouder de provinciën verdeeld als volgt Antwerpengi3Brabaud 1626, II megauw 1612Limburg 418Luxemburg 429» Luyk 1009, Namen 587, Oost-Vlaenderen 1917 eu West-Vlaenderen t58g. De bevolking der verschillige provinciën deskoningryks was op den 31 december 1841 als volgt lu Antwerpen, van 171,357; in Braband, vau 620,529; in Henegauw, van 655 6{4; iu Limburg, van 169,960; in Luxemburg, van 174,304, in Luyk, van 41 °;°71 m Namen, van 138862; in Oost-Vlaeuderen van 779,466; en in West-Vlaenderen vaa 646,o54zielen, te zamen van 4>o66,347 zielen. Gend. - 11 february. Het broederlyk en menschlicvend genoot schap der Wapenbroeders van het Vransch Keyzerryk heeft voorleden maendag ter geiegenbeyd der carnavaldageneenea luyslerryken bal gegeven waer aen schier alle de leden met hunne egtgenooten en uacste verwanten hebben deel genomen. Deze feestwelke ruyra zes honderd persoónen vereeuigd had, heeft tot diep, in den nacht geduerd. Ilertlykc vriendschap, broedcrlyke een>gezindheyd en gulle vrooylykheyd hebben ’er van het begin lot het eynde geheerscht. Den minister der binnenlandsche zaken van Pruyssen beeft, op den voorstel der landstenden van de R hyn-provinciënde volgende bepalingen wegeos de nachiega'en genomen Het is verboden nachtegalen in muyten of hokken te bonden op straf van eene boet van 5 thalers en 8 dagen gevang alwie eenen nachtegaelop buytenlandschen grond gevangen, in eene muyt wilt houden mvel de policie daer van verwitigeu, en zal den noodigen oorlof bekomen mits jaerlyks eene som van 5 thalers, ten behoeve der armen-kas le betalen; alwie eenen nachtcgael uyt den nest zal roven zal met 10 thalers boet en i5 dagen gevang gestraft worden. Veubne, 12 february. Den Carnaval heeft dit jaer in deze stad niet bezonders opgelevert buy ten dat’er by het muziek-genootschap van Apollo den Zondag, eene tooucel-vertooning en bal, en by die van S.u Cecilia concert en eene klugtige declamatie, gevolgd door eenen bal heeft plaets gehad. -- Wy lezen in de Parysche dagbladen dat gedueren Ie het jaer 18 j 1 deu Berg van Bcrtn- hertighevd aldaer, voor eene waerde van □4>33g,856 francs verpand heeft, het welk voor ider tnwooner die er boofdstad tcu naes'eu by 36 francs bedraegt. Zaterdag toekomende, tg dezer, zal er te Brugge, in het gouvci nemeuts-hotelom tien ueren 's morgens de aenbcsteding plaets heb ben der verdieping en verwydering der vaerd van Loo, te beginnen van het Finteele-sluys tot aen Forthem, ter lengte van 65g8 meters. Dynsdag 22 February 18(2, middag-uer te beginnen, I 7 Ullevicrgrond-eygenaer en burgmeester te Veurne, op de landen der hofsteden gebmykt door de weduwe van C.-L. Eeys, te Hoogstaede, en Pieter Dewittete Pol- lincbove, beyde wal oost van den steenweg leydende van Veurne nac Yprenen aldus zeer voordeclig tot deu transport, Koop-dag van go koopen hoornen, be- slaende in olmen, klemmers, hollanders, eyk'-n abeelen wilgen eu andere, dies vele bekwaem voor timmer ,- molen ,- schip ,- kuyp- en andere werken, immers daer zyn 7 tot beth dan 8 voeten dik. vergaderen in den boomgaerd der hofstede gebiuykt door de weduwe Feys. Op tyd van betaeling mils stellende borg en voordere conditiën alsdan vooreu te lezen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3