HOUT VERPACHTING Sciioone VENDITIE VENDITIE BEKENDMAKING. TE LOO. SPELLINGSOORLOG, Luimig Heldendicht IN VIER ZANGEN, met aenteckeningcn Door Prudentius VAN DUYZE. Een boekdeel in-12 van ontrent i4o bladz. LLL. van TE LOO. Openbare DER LANDGOEDERENEN EN VAN EEN UUYS Toebehoorende de Kerle van de II. Walburga, binnen Keurne. Van Huysraed t u>agen-harnas beestialen f veld-vrugten etc. 9 KAN DE PERS GEKOMEN, En te bekomen by P. Ryckeboer, boekdrukker te Keurne Nouveau DICTIONNAIRE de Pocue, Franjais- Flamand et Flamaud-Franjaispar l’abbó Olinger. Seconde Edition, corrigce et augmentée de deux mille articles nouveaux. •W® MEN SCURYFT IN by den zelven Om in Augusty aenstaende te verschynen de Prys fr. 1 - 5o. Men bied uyt’er hand te koopen eene grootc hoeveelheyd aiderbest vlassen Garen, voorlskomeude van het werk der Behoeftige. Da gegadigde konnen hun aenbieden ten kantoore van bel Besteur van Weldadigheyd der stad Veurne, alwacr hetzelve te bekomen is aen eeuen geuadigen prys. Vrydag 8 Julius 1842, ten twee ueren na middag, op bet Kcrk-hof, te Loozal mtn by Venditie verkoopen de volgende Houtwaren 20 eyken Balken, voortkomende van de Keik, laug van 20 tot 27 voeten dik 10 en 12 en 12 en i.j duymcn, dienstig voor meubelwerkers schipliuitneriicdcn en andere werken. jG Olme stuks, lang i!\ voeten dik 6/4" 1 Idem van 48 voeten, dik 6/j. >4oo voeten olmen en abeclen duymbard. Een stuk eyken hout, lang 7 voeten, dik 20 op 20 duymcn. Een deel afval van gevelde Booraen, en verscheyd ander oud Hout en steenen voort komende van de zelve Kerk. Met gereed geld. bewoond door baes Vermeulenby de Nieu- portbruggebinnen Veurne, zal worden over- gegaenin eene enkele zitting, voor Instel en Overslag tot de openbare verkooping van Een goed en geneflyk Huis met de daer medegaendc Erf, geslaen en gelegen binnen de stad Veurne, ter zuid-zyde in de Vleesch- houwer-stractn.® 27, houdende van oosten aen ’t buis en erf van jotilfrouw de weduwe Gtiillier, van westen de herberg den Toren van Duynkerkc, van zuiden met d’erf aen de gene van mynheer Mcrlevede-Boonefacsden scheidmucr hier geheel mede en van noorden ten voorhoofde aen de voorzegde stract. Dit huis, zeer goed en kloek gebouwd, bestaende uit dry schoone beneden - plaetsen twee bovenkamers, seboone zolders, kelder, regenbak, houtstal en privact met spacieuzeu cour, is laetst gebruikt geweest door wylcn jouf. de weduwe Pandezar.deen thans nog tot den dag der verkooping door hare dienstmeid Rosa Provoost, die hetzelfde aen de gegadigde zal acntoonen. Om door den Looper in gebruik te gaen onmiddelyk naer de verkooping. De veibngs-voorwaerdcn en eigendoms bewyzcn berusten ten kautoorc van den notaris GHEWY, te Veurne. BELANGRYKE N1EUIK1GHEDEN. ENGELAND. Londen 25 july. H. M. de koningin, Z. K. II. den prins Albert en HII. MM. den koning en de ko ningin der Belgen hebben gisteren het concert, in II. M.® schouwburg ten behoeve der slagt- oflers van den barod van H.imbourg gegeven met hunne doorluchtige tegenwoordigheyd vereerd. Des avonds laet heeft een prachtig banket alle deze vorstlykc peisonnagienI1H. KK. I1H. den hertog en de hertogin van Cambridge, de hertogin-douairiere van Kent, den prins georges en de princes Augusta van Cambridge de hertogin van Glocester en den hertog van Sussexcn den ooslenrykschen Veldmarschalk graef van Mentzdoilf met zyne vier zonen, den hertog en de hertogin van Buccleugh, den hertog van Wellington den graef van Liverpoolden graef van Aberdeen, Silvain van de Weyer enz enz. in the Bizc- kingham-Palace aen eeuen en den zelven discli vereenigd. Het leger-huys van het parlement heeft gisteren, op motie van lord Asthlcy het mi nimum van den ouderdom der kinderen die men tot de myn-werkeu zal mogen gehi uykeii op tien jaren bepaeldzullende de kinderen van tien tot dertien jari n oud maer dry dagen in de week mogen werken. ENGELAND. - Londen, 27 juny. De tyding van de wyziging der doodstraf van den koniugs-moorder John Francis door de koningin is door onze dagbladen voorbarig aeugekondigd geweest. Het schyntdaaren tegen, dat’er deu koningsmoorder, geene lyf- genade verleend zal worden en dat zyn lialsge- regt op den 4 der aenstaende macnd vastge steld is In Ierland is eenen katolyken priester tot gevangenis-straf veroordeeld om geweygetd ie hebben aen de juslicie te veropenbaren wat hem in de l/ecbt toebetrouwd was. II. M. de koningin heeft, in bare hooge genade, de doodstraf, in de welke den koniugs- moorder John Francis verweten is geweest, iu de straf van eene levensdurende deportatie nae Botany-B.iy gewyzigd. Audeie dagbladeren login straflendeze tyding. VRANKRYK. Pahys a3 juny. De compagnie van den yteren weg van Parys nae Havre gebruykt daglyks 10,000 arbeydors tot voltooying van dien weg. Dezer dagen beeft men in het zothuys van Lyon eenen officier gebragtcie beweerde eeneu middel gevonden te hebben om de fransebe legers voor altyd onoverwinlyk te maeken. Dien middel was niets anJeis dan de konst om de gesneuvelde soldaten en de gedoode peêrden te doen vcrryzen en aldus in ceniger wys, onsterllyk te maken. Dicu officier had reeds de proef zyner uytviudiug op verschcydc zyner makkers eu op eeu oud wyf willen nemen, welke, naer groot gevaer geloopen te hebben van door dien gek vermoord te worden, zyuc banden met moeyte ont komen zyn. Den oud- kaïd der Hadjoeten Ali-Ali is den 17 dezer te Algiers aengekomen om de onderwerping van dien volksstam aen ons gouvernement, te bewerken. Men verneemt ook dat den bcruchten kaïd van Djeudelel Becliierzich ook onderworpen heeft en, behalve zynen volksstam negen andere volks stammen bewogen heeft dit voorbeeld te volgen. Den heer Sauveur de la Chapellc, consul teTiflis, in Armenian vervangt den heerCc’sar Dubouzct als consul te Ooosteude, in Belgien. Deo heer Firmiu Rogier, zaekgclastig- den ad interim van Belgien, beeft gisteren m het ministerie van den koophandel gewerkt. Het schynt dat hel ontworpen koophandel- verdrag met Belgien vlytiglyk bereyd word en dat het voor de kiezingen tol stand zal komen Op woensdag 13 Julius 1842, om 3 ueren na middag in eene der zalen van het Stadhuys te Veurne Zal overgegaen worden tot de openbare Verpachting der Landgoederen en van een I-luys, wedcrzydiglyk toebehoorende aen de Kerke van S.1’ WJbnrga, binnen Veurne voor eenen termyn van negen naer-een-vol- gende jacren, intcgacn voor de Landen den October 1842, en voor het Huys den 23 April 18 |3. In de uytgezondcn plakbrieven breeder vermeld). Allen pachter zal moeten borge stellenen be talen over koste der Verpachtinghot tiende van een jacr pacht. Woensdag 28 Julius 1842 en volgenden dag, te beginnen met een uer na middag, op de hofstede bewoond door sieur Ignatius Bailieulby het gchugte den Hazewynd langst de straete leydeude nae de herberge den Roozendael Zal men by openbare venditie verkoopen al het geen de zelve hofstede bekleed, bestaende iu huysraed koperen fourooys en land- bouwersgereedschappenzolder-molens, graeu- zifteu kuyp- en kcêrne-allaem, de dilt-persseu 3oo gley-schoven. IKagen-harnas. 3 wagens, 2 storte-karren, 3 ploegs, tolle, ce'gdc met yzeien tanden4 eégden met kout ten tanden, mest-planken. \ieestialen. 2 wcik-peêrden waer van een ruynoud 7 jareu, 1 jaerling-vilkegmelkkoeyen 1 twee- jacrsche veèrze, 5 jaerliug-kalvers6 jonge kalverseen overjicrsch en drie jongen zwynen, voorts 8 koeyen in het vette-grasmet loop tot bacfmis naest. Keld-vrugten. 5 hectaren terwe1 hectare sucrioeni5 aren rogge, 1 lieccare 5o aren haver, 4 hectaren peêrde-boouen5o aren acrd-appels, de tweede snede van 1 hectare klavers en het hooy van de eerste snede 1 hectare hoygras, den afdrift van ontrent 14 hectaren gras tot 11 november. En van meer andere voorwerpen waer af bet verhael te lang zoude zyn. Den eersten dag zal men verkoopen den huysraed, keêru-allaemwagen-harnas en beestialen. Den tweede dag de veld-vrugten met de objecten die den eersten dag zullen overge bleven zyn. De koopen van ao francs en daer beneden met gereed geld de gene boven de 20 francs op tyd van betaling tot eersten Januarins i843 mits te stellen begoede en bekende borg.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3