VER. K. 00 PING KOOP-DAG KOOP-DAG Schoonen TE LEYSELE. DOOR STERFGEVAL. BY DYTSCUEYDING. en J. Dcrnante Engel Weyne, Openbare Zal plaets hebben woensdag 13 Julius i8[2, by Prys-instelen woensdag 27 der zelve maendby stellige Toewyzing t’ eikens ten 3 ure na middag in de stad Nieupot.’., ter afspanning den Papegaey Alvoren van twee voortreff'elyke VETTE IV E Y DE Nbeyde vol Turf, gezeyd Deerink waer af eene in Lampernesse van de eerste hucdanigheyden de andere in Pervyse zynde eene der beste dezer ge meente voorts van eene zeer goede party G R AI. A JM D ten gebruyke van Dryfgras alhoewelkounende dienen voor vette weyde, gelegen in Avecappellevan welke goe deren de aenwyzing volgt VAN Menagie - goederen boer-allaem, Wagen- harnas beestialen en veld-vrugten BINNEN DE GEMEENTE VAN HOUTHEM. van Menagie-goederenboer-allaem t bees* tialen en veld-vrugten. Zaterdag 16 Julius i8(s, ten een ure na noen precies te beginnen ter hofstede gebruykt door de weduwe Jacobus Ilaeiewyn, binnen de ge meente van Leyscle, in den oosl-hacybacy-hockj langst de Stavel-straclc, laetste kadaster II. i-oi-3o C. (G. 2-108 R.) gebruykt by Sr.Hubertus-Car. Bourgonie te Eg- gewaertscappellezonder pacht-tcrmyn in het laetste kadaster onder de sectie A uyttnakendo den nominee i85: palende noord aen ’tland van sieur Henricus Zwaenepoei te Avecappelle en aen het gene van den heer Joseph Clep te Brusselten noordwest-hoekeaen een dreveken die teyd naer den Burgweg en in de gemelde kadastrale sectie onder nominee 174 aenge- teekent is op den naem van gemelden sieur Bourgonie; welk dreveken dient voor uytweg zoo van dit grasland als van de door hem ge- bruykte hofstede ger.aemd Caudenburg zynde geensints vry of onvergeld de passagio die sieur Bourgonie langs deze weyde neemt om op het gemeld dreveken te geraeken grenzende dit grasland ten westen aen ’tland van den heer Clep voornoemd; zuyd-west aen ’tland van sieur Karel Feys te Steeokerke zuyd met idem aen’t land van Sr. Petrus Colpaert te Pollinc- boveten zuyd-oost-eynde aen ’t gras van tneergemelden sieur Bourgonie, met scheyding door het verlengen der regte linie die zich bevind tusschen dit te verkoopen Grasland en ’t gemeld land van sieur Colpaert, en ten oost- eynde aen ’tland van den heer Franciscus De Jaegher te Nieuport. Zynde dus deze weyde zeer gerieflyk gelegen de zelve is zeer goed om in allerbest zaeyland verandert te worden, en den kooper zal seffens in gebruyk mogen treden. De voorwaerden, tytels en schets-kaerten berusten ten kantore van den Notaris JOORIS te Nieuport. 1 koop. Eene alderbeste vette weydein Lampernesse, genaemd de Twcedam-weyde, groot volgens lytel 3 hectaren 3 aren 23 cent. (6 G. 278 R.) en ingevolge het laetste kadaster 3 hectaren 1 are 70 cent. (6G. 267 172 R.); gebruykt door den mede-eygenaer sieur Joan. Van lloutte te Ramscappellemits 65 franks per 43 aren 777 miliiaren, of oud gemetboven de openbare lasten, en tot 11 November 1844» in ’t gemeld kadaster uytmakende den nommer 138 der sectie Cgrenzende westwaerts aen het Zacl-vaerdekendaer over aen ’tgras vau Mr. Alexander Dcmaulde te Ryssel, en sieur Petrus P01 tier te Lampernesse, noordwaerts aen 't gras van Mr. Jacobus De Ghelcke te Ypren oost aen ’tgras en Zaeyland van d’heer Engelbertus De Tolletiaere te Lampernesse, alsook aen de Zael- straeteu zuyd aen’t gras van sieur Kai el Feys te Steeukerke zynde dus deze weyde ten ge- rieflyksten gelegen tot steken den dacr in zich bevindenden turf of deerink. 2 koop. Eene alderbeste Vette Weyde te Pervyse inhoudende ingevolge lytel 2 hectaren 16 aren 186 mil. (4G. 281 1/2 R.en volgens ’t laetste kadaster 2 hectaren 5 aren 4o cent. 4 Gem. 207 1/2 R. ten gebruyke van voor noemden mede-eygenaer steur Van Koutte, voor 55 francs per 43 aren 777 milliarenof oud gemet, ook boven de openbare lasten en tot it November 1844; *n 1 gemeld kadaster bekend onder nommer 465 der sectie A pa lende west aen den ouden weg van Pervyse uae Schooregezeyd Lagaen-straetdie alle gerief medebrengt om te steken den turf of deerink dezer weyde; over welke straet aenpaelt het gras van Mr. Lc Fran^ois-Dufetel te Yper; noord aen ’t land der weduwe van sieur Fran ciscus Van lloutte te Veurne; oost aen ’t maey- gras van den heergraef Eduardus De Nieuland tcBiugge, cu aen’t land van Mr. Flahault te Ghistelzuyd aen ’t land van den zelven en aen ’t inaeygras van Mr. Hyppoiitus Degrcvillers te Ryssel en zync medegenoten. 3 koop Eene zeer goede party Grasland, dienstig voor vette Weyde, gelegen in de ge meente Avecappellegroot by tytel I hectare pi are 855 mil. 2 gem. 98 reed.); ca volgens Op Maendag 25 July 1842 en volgenden dag t’clkeus om een uer na middag te beginnen ter hofstede waer Ignatius Baelden afgestorven is binnen de gemeente van Houthem oost van de Kerke, van zuyden de Bergen-vaerd Koop-dag van alles wat de gezeyde hofstede is bekleedendc, bestaende namentlyk in het gene volgd Menagie-goederen. Aerdewerk, koper, tin, yzer, gleystafels stoelen, slaghorlogie met kasse, beddebakken, kleerkassen kleerkofferslepels, fourchetten messen, beddelakens, sargien, beddegoed der dienstbodeusteenen potten, waschstande, kraenen, gantieren in de kelders. boer-allaem Melkteelen, seulen, standen, kartcelen, keerne met stacn en toebehoorten, ingemetst fournoys, graenmaeten, gracnschoppeu, graen- ziften, windmolen, greepen spaênhouwen, mestbaken happe, houweel, karthamer, weg gen, slypsteen met blok, broodtafel, trog, graender, oogstreepen, graenzakken wagen- wytte, daschklced, berriekleers, pekken, zeys- sens, bootallaem yzere schoppen en ladders, hallcbak en hallepompe. zool- en wagen-harnas. 2 beslegcn wagens, 2 idem karren 3 ploegs, karrue, 7 eggen en sleephout. beestialen. 2 Werkpcêrden, dies eene oud dry peren, 5 melkkoeyen, dryjacrsche veêrze, 3 twee- jaerschc veêrzenjaerling-os3 driukeling- kalvers, overjaersch zwyn, 3 jonge zwyns hennen en haenden. groene Vrugten. 7 iji hectaren Terwe 1 1/2 hectare sucrioea van Maerte, 5o aren rogge, 60 aren haver, 3 hectaren booueu en kruyd, 3o aren erweten, Koopdag van Menagie-goederen, kuyp-cn keêrn-allaem 1 koperen fourneeldeel grauw en wit lynwaed2 wagens, 1 karre, 2 ploegs, 6 eggen en voorder boeregetuygeen merric- peèrd, 3 melk-koeyen, 2 jaerlingen en 2 drtnkeling-kalvers. Voorts 4 hectaren 8t aren terwe, 44 arcn baver, 1 hectare 31 aren boonen 53 ar. heete-kools deel aerdappelen het koolzaed van 58 aren, het klaverhooy van de eerste snede van 58 aren gelyken nornber lands bestaeu met de tweede snede klavers, al het agtergras en de fruyien in den boomgaerd. De koopen van 20 francs en daer beneden, benevens den tienden penning van alle de koopen comptant te betalen en de gene boven de 20 francs op tyd van betaling tot eersten January i843 ten comptoire van den Notaris BUSSaERT, te Gyveriuchove. Stad Dixmude. 1. ’ Een Huis, in de Wilgendyk - straet gebruikt by Louis llindcrykx, zonder pachtregt. gemeente Handzame. 2. ’ Een Huis met 2 arm 58 centiaren Erve, gebruikt by Pieter Mcroo, zonder pachtregt. gemeente IVoumen. 3 0 Een Hofstedeken groot 11. 2-91-08 C n, onder bebouwden grond, boomgaerd, hof cn zaeyland naby den steenweg en herberg de Warande, palende aen Mr. J. Tan Woumen cn M vid. Vanhille, Dixmude, M.mo vid. Vandermeesch Ypre en M.m“ vid. cn kinders Syoen tc Merckem gebruykt by L. lourlouse, ad 200 francs ’sjaers, boven de belastingen, tot Bavo 1846. 4-° Eene partie Zaeyland, groot II. 1-76 g5 C., by de hei berg het Roone-verdrieten pa lende aen den steenweg, gebruykt by Louis De Clercij, ad 125 francs ’sjaers, boven de belastingen, zonder paehtregt. gemeente Zarren. 5. ° De hoeveelheid van II. 1-79-08 Cn, onder Zaeiland en Meersch, in vier partien, palende aen M. M. J. De Croeser en J. De- peneranda, tc Brugge, gebruikt by David De Kruyt, mits fr. 101 - 58 c.,n ’sjaers, zonder pachtregt. gemeente Zevecote. 6. ° Eene Weide, groot II. 2-8o-i6C.n, palende aen M.M. Aimé De Knuyt, tc Bredenc, en F. Joos-Imbert, als aen jufvrouw Anne Vauecke, te Brugge; gebruikt by Georgius DeClercq, ad 210 fraucs ’sjaers, boven de belastingen, met pachtregt tot eersten Oc tober 1848. gemeente Pervyse. 7.0 Eene partie Zaeilaod, groot II. 0-79 97 C., by de herberg Roozendamme palende aen jufv. Marie Herwyn, te Metz, den heer Gourin en consoorten, tc S.t Omas mevrouw de douairière Biugge; gebruikt by sieur ad francs 63 - 49 centimen ’sjaers, boven de belastingenzonder pachtregt. gemeente Boitshoecke. 8.° Een parcecl Zaeiland, groot H.0-29 18 C., palende aen M. M. Houtsaeger, te Nieuport, gracf Dony, te Brussel, cn Ambrosius Van- houte, te Eggewaertscappclle; gebruikt by P. De Swaeoc, ad 20 francs by jacre, zonder pachtregt. BEZETTE LOSRENTEN. 9.0Twee Losrenten,de eene van fr.634-92C. kapitaels, cn de andere van fr. 544 21 c<n loopende aen 5 p. *j0 by jaere, ten laste van sieur Joannes Vauhauwe, herbergier te DAmude, cn bezet op zyn Huis, inde West- itraet. io.° Eene idem van fr. 3gi -83 centimen kapitaels, ad 5 p. ’sjaers, ten laste van F. Deswarte, en medeërfgenamente Woumen bezet op II. 1-09-10 C.“ Maci- gras aldaer. Deze verkooping zal geschieden ten over- staen van den heer vrcdcrcgter des kantons Dixmude door het ministerie van den notaris ROBAEYS, aldaer, in wiens studie de verkoopvoorwaerden, cigcndomslitels en figu ratieve plans berustende zyn.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3