KOOP-DAG gebragt woid by de koopen Parys, zal in van vier jaereu GOEDE UYTVIMUNG. den Commissaris Lief meisje Al ruim zoo schoon als gy gelegen binnen uu gebruykt Gesd, i5 july. De policie dezer stad beeft cyndlyk kracht dadige mactregelen legen de upkoopers van levensmiddelen genomen. Ecue verkoopster 5. ’ Geene peêrden zullen mogen in straeten, publieke plaetsen of rondom binnen stad vastgebonden Worden. 6. » 'Geene peêrden of rytuygen zullen ver mogen te circuleéren in straten en publieke plaetsen der stad van ten dry uren na mid., nog ook ter Groute-merkt, zoo l mg de musie- cale feest die ter pla-ts zal gehouden wezen, niet ten vollen zal geèyndigd zyn. -j.° Niemand zal vermogen geduerende de uyloejf ening der muziek-stukken eenige aen- kondingen te doen, by middel van trommels trompetten of anderzinlsalsmede alle openbare vermakelybheden bals of andere gerugten die de uylui-ff"ende muziek-genoot- schappen eenigzinis zouden kunnen slooren, zyn van gelyken verboden. 8.” De bruggen zullen niet vermogen ge- draeyen of opgehaelt te wuiden van ten zeven ueren "s avonds tut ‘s middernagts. g.° De ouders zyn uytgcnodigd de grootste voorzorgen te nemen over hunne kinderen, ten eynde alle ongelukken ten hunnen op- zigte te voorkomen. io." De inwooners zyn verzocht de voor gevels hun'er huyzen te verpieren om zoo veel mogelyk deze beest luysterryk te maken. P^an beestialen en IKagen-harnas TE STEENKEKKE. Vrydag 29 Julius 1843, om drie uren na middag, op bet hofstedeken bewoond door steur Ivo DelacauwInuiieu de gemeente van Stceukeike, by de Kurte-wilde, nevens de Loo-vaerd Koop-dag van twee wei k-peèrdcnbet eene ou 1 8 jaereu met zuyger-kagtelen bel ander oud 5 jacren een 18 maender vilke-pcêid 4 beslegen wagens, lollc diaeysebotschuyf- staeke-sebotwagen-mest-plankcn2 nieuwe badlien en andere voorwerpen. Op langen lyd van betaling, mits stellende borg. BELANGllYKE NIEUWIGHEDEN. BELGIEN. Brussel, i5 july. Sedert eenige dagen zyn biervalsche francs met ’s kontngsafbeeldsel in omloop; zy dragen hel j.ieilal 1835, hebben geeueu cordon en zyn door bun dof kleur gemaklyk om her kennen. ’T is mooglyk; hoor, indien gy wilt Zoo mack ik uw portrait Ga vang de stadsche meisjes liefst My krygt gy niet in ’t net -- Dit kan ik nochtans als ik wil, Weel dal ik boekeu schryf Daer hield hy d’overdierbre meid Op ceus zoo ruw omschorst; Daer drukt by van helde dol Den boomstam aeu zyn borst. Er brak een traen van schaemle los, Die op zyu knevels viel En menig zuchtje welde er uit Zyn dlip bcdiocide ziel. En daglyks gaf by een bezoek Aeu u'ovciuicrb’ren boom; En ’s nachts kwol hem de schim der meid In eikeu bangen droom. Eu sedert raekte ’t lauwerloof, lu aeuzieu en ontzag Hy kroonde er vlugge kunst’naers mee Van allen keus eu slach. Eu sinds voelde elke kunstenaer, Van zyue wieg af aen Zyu viammeud hart met hoorb’ren schok Voor uiit^ en lauwren slaeu. van aerdappiden die gisteren op de veèrlcplaets alle de aerdappelen welke ceneu boer ter merkt en aeu 2Öcentimen den steen (want er ons nog allyd met ond gewigt ver kocht) te koop gesteld bad, aen 3o centimeu den steen wilde opkoopen en daerom door verschelde arme heden mishandeld wierd, is acngehouden cu in den Mammelokker in becteiiis gezet. Veuhne, 16 July. Het is morgen dal de buytengewoone Muziek* feest alhier gael plaets hebben alles is tot dies reeds in gereedheyd bet theatre is schoon en wel versierdimmers de groote Meikt levert eenen aldprscboonsten vooruytzigl op. - Woensdag lest, i3 dezer, is den hertog van Orleans, oudsten zoon en by gevolg troon opvolger van den koning der Eianschen, te Parys uyt zyn ryiuyg willende stappen terwyl de peèiden de vlugt namen, op zyu hoofd te gronde gevallen waer al hy oveileden is. Hoor, boekt zoo veel als ’1 u belieft Macr raekt niet aen myu lyf Ach'. sprak hy wees zoo bitsig niet, En maek eens geen gedruis Nu! riep ze ’t is uu wel genoeg, En houd uw handen l’huis! Kom I dacht hy, ’k neem ’t geweld te haet Hy vatte zonder schroom En Dafné werd hei schapen in Een groenen lauwerboom. Apollo stond wat druk te zien Hy had zyu prooi gemist; Hy had zyn best om niet gedaen En achter ’t net gevtscht. Onze regeéring heeft een besluyt doen afkondigen aengaende de M uzyk-feest die morgen alhier zal plaets hebbenWelkers inUoud wy hier aen onze lezers mededeeten 1. ° legens voormelden dag alle de straeten en publieke plaetsen zullen behoorlyk moeten gevaegl en het gras uytgetrokken worden alle voorwerpen die den publieken doorgang der straeten en publieke plaetsen eenigzmts zouden kunnen belemmeren sullen moeten weggeruymt zyn. 2. " De kraemen die men van voornemen is uynestellen zulleu alle en zonder eenige uytzondering moeten geplaetst zyn op de l isch-mer kt 3. ° Een iegelyk die met peérd ofpeêrden binnen stad zal komen is gehouden de zelve op stap te voeren. 4-* De plaetsen bestemt tot stellen van wagens en rytuygen binnen stad komende zyn aengeWezen, te Weten op de oude heeste- merktden dry hoek by de Duynkerkbrug een gedeelte der beenhouwer- en Noord- straeten alleenelyk al den kant der Pestmg- slraet, het is verboden van op andere pu blieke plaetsen wagens of rytuygen te stellen zonder toestemming van d... C--- van Politie. Zyneu zoon den graef van augusiy nog macr de elde bereyken. De bolgilde van Nieuport heeft reeds twee-mael een combat gedaen met de bol- lief hebbers der herberg St. Sebastiaen van alhier, zy hebben eerst in hunne bolbaeu ge wonnen, en dyssendag lest te Veurne verloren. Eersldaegs zullen zy tegen die var. de Parys- schael alsook tegen die van den Papegaey in stiyde treden wy wcnschen hun eenen gelukkigen uytval. gras, de fruyten in den boomgaerd en de groen te li lu bet hovennrhof. strooy en hooy Het klaveihooy van deeeiste snede van 1 i/a hectaie land, deel roggen gley, deel Laveren koolzaed en ander sliooy. Gebouwen op grond van andere. Een Huyzeken stacnde op eene weyde toe- hehooreude Mr. De Cuurcèlles de gemeente van Wulveringhem door b’i anciscus Ollevier. Een gebouw met alle de werktuygen van den daer iu geplaelsteu ros-molen gesticht ter hofstede waer sicur Batalie overleden is. voorwerpen van verscheyden aerd. Deel lynwaed deel gacieu, véél berookt varkeu-vlcochdeel oud yzerdeel gedosseben tarwe eu haver, véél slakiet-regcls en slacken, veel dilt-persen deel gezaegd essc'ien en ander bout, veel gespleten brandhout boutbondels, eu busseben houten bakken, en veel meer andere voorwei pen aldaer te bevinden te lang om te bcschryven. Op langen tyd van betaling voor boven de ao francs, mits stellende borge. Den eersten dag zal men verknopen deel ineuagie-goederenal het bocr-allaem, liet wagrn-barnas eu de beestialen. Den tweeden dag, de veld-vrugtcn en andere yoorwerpen. Proef om eenen tweeden Aerdappel-ougst te bekomen in 184 1 gedaen. In den loop der maend July, de eerste aerd- appels uyt gedaen zynde, nam ik een twaell- tal sli uy ken korte die op acht a negen duymcn van den wortel af eu plante de zelve wei zes duyinen diep in de aerde in eenen pul op dat de wortels ter degen zich haddeu kunnen uyl- spreydeu ik begoot die dry-mael dags op dat zy niet zouden verslenst lubbenaisdau kwamen zy aen deugioey eu vervulden zy met groen Als den tyd gekomen was aeuaerde of alhier gezeyd oplaude ik de zelve en ik liet-ze alsdan aen bun lot over, gelyk men gemeciiiyk met de aerdappels doel. Half October gekomen zynde zag ik dat liet loof droog wierd, ik ging dan de aerdappels uyt de aerde haclen Zy waren kosllyk icUe.cn nam bezat er tien a vyftien aldciscboousle. Dezen tweeden ougsl was veel schooner als den eersten wy waren er van verwondert. Die uyt deze proefneming uul wilt trekken dat zy tol bet herplanten der aerdappel-siamuiau zorgen dat bet geschiede op eenen legeuagtigen dag, dit zal een groot voordeel zyu, mits men die toen met zal moeten begieten of besproeyen. Dit is eene proefneming van het hoogste belang, mils meu alzoo, met den zelven aeid- appel, in plaets van eenen ougsl er alsdan twee kin winnen. Het is hoogst belaugryk dal men dit alom bekend macke. u Lief meisje sprak hy, blyf censstacn Met uw behoorlykliccn Toe! riep zy, wie gy ook moog' zyn, Pak u maer spoedig heen. O! sprak by, <1 geef my toch een zoen, Ik brand, ik vlam, ik biaek Zoowas hel antwoord o, ’kgaf u liefst Zoo ’n appel op uw kack Zie sprak hy, zie toch wie ik ben Eer dat gy u vergist X Dat heb ik zei ze, allang gezien Een specie van artist Vraeg sprak hy wat gy hebben wil, ’K ben ryk als ieder weet Uch liep zy ’k lach den rykdom uit «Van schilder en poëet! Weet dat ik mocijc liedjes maek, m Van het was in den mei Dal kan de koster van ons dorp t

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3