TE KOOP a. g. BRUXELLES SaW.VW.WÏ BELANGRYKE NIEUIPIGHEDEN- DUYTSCIILAND. - FaaNcruRTH, augusty. Vlaeudercn 3-oo 3-oo mout a-5o 3-oo alle koop- 1 1 i in i voor alle 4P. RrcuiBoiH, Uytgever van dit Blad. 16-00 4“ 00 7-00 l$-00 38- 00 van den voorzitter van het senaet zyn niaendag avond, 33-oo door WaW«V.W< om g tp uere eeoen korten donderslag, en de was De Maetschappy van algemeene Assurantiën tegen Brand eu op bet Leven, gevestigd te Brussel, verzekert, mits betalen alle roerende en onroerende Goederen hoegenaemd dit op de voordreligste voorwaerden Men kan alle inlichtingen bekomen by den Deiirwaerder PIERRET, Oost-straetn° 10, te Veurne, alwaer de verzekerden aetizoebt »yu hunne verschenen premien te gaen voldoen Elk zeg ‘l voorts. geven. Men heeft ten dien eynde eene in- schryving geopend, welkers opbreng reeds genoegzaem is om byna alle de onkosten te dekken. Deze matalen lochlbalreeds in op- bouwtng, zal van dry tot vyftig persoonen konneu bevatten, met eeoen voorraed van vyftien dagen en by middel van eenige ver andering, lot een getal van dry of viermael meer reyzigers zal konnen gebragt worden. By dit loclit-schip kan geen onheyl van vuer, van ontploffing of door ontoreking van gaz overkom<n; en, al was het zelfs dan den lochlbal in de zee vielzal hy tot zynen tocht op het water met allen de snelheyd van eenen stoomboot konneu voortzetten. Daer eenen gewoooen lochlbal in 34»ren honderd duytsche rny.len aflegt zal eenen locht-stoomboolwelkers wiel gelyk is aeo eene waterschroef die de locht doorsnyd, veel meer weg afleggen. Deze nieuwe wyze van reyzen laet geeu twyffel van gelukking meer over, en zal voortaeu de yzere wegen sterk benadeelende eenige moeyelykheyd die er bestaet, is om te weten waer dat de tol cumptoiren zullen moeten geplaetst worden. Gend, 26 augusty. Men verzekert dat het bestier der dou anen te Antwerpen eenen zonderlingen aenslag gedaen heeft. Een deel van 1200 pispotten, welke men voor geene confiluer-potten vet- klacrd, co euklyk als aerdwerk aengegeven had zyn aengeslagen om dat mei: beweêrt dat die potjens Van gleysch-werk zyn. Indien ’er een proces uyt vouitkomt zegt eeu blad, zullen wy nieuwsgierig zyn te vernemen welken naem de advocaten aeu die vazen of confltuer- petten zullen geven, en of men eenige van die meubcl-stukken als oyertuygiugs-stukken op bet bin eel van den voorzitter der regtbank zal plaetzen. Veurse 27 augusty. Woensdag lest, 34 dezer, ’s voor middags, hoorde men roaer nog niet al te heviger: eenige oogenblikken nadien boorde men droevige maer dat den donder gevallen op de hofstede gebruykt door 8.’ Quaghebeiir tegen het gehugle het Zuraentjegemeente Wulveringhem eene uer en half van deze stad afgelegen. Eene halve uer nadien kwam er eenen bode in haeste nae de stad gereden om te verzoeken dat men met de brandspuyten ter hulp zoude gaen. seffens is sieur De Groote by toestem ming van onzen beer burgmeester met nog verscheyde an tere chefs en pompiers, met eene brandspuyt, hacken, eemers enz., op eenen wagen geladen, daer naloe begeven, alwacr zy in min dan eene uer aenkwamen. By den brand komende, was alles reeds ten gronde gestortwagen-huys, graenschuer, koey- en peêrde-stallen dan zyn zy acn het werk gegaen om te redden het goune nog in wezen was, en hebben met eenen aenhou- denden moed by de zeven tieren lang water gespuyt tot zy van den brand meester geworden zyn. Alsdan denkten zy weder te keeren maer door het verzoek van den heer arrondis sements-commissaris die toen ook zich ter plaels bevond alsook van den beer burgmeester dier gemeente, heeft den chef zyne mannen in dry afdeelingen geschikt, om onophoudelyk nagtwagt te houden de pomp met water benevens alle de eemera en standen in gereed- heyd gevuld zyndowelke voorzorg niet onnuttig was, mits bet vuer verscheyde-mael heeft hernomen. Den bliksem was langst den eyndgevel in de schucr gedrongen is door den eersten tas gram, dan langst den dorsch-vloer in den tweeden tas gedrongen, zoo dat seffens alles in vuer en vlam was. Gelukkig (zeggen wy Vlaemingen) dat de beesten buylen waeren er is eene veêrs in het stal verbranden men zegt ook de kleederea der dienstboden. Vlaemiche Dichtkunde ia vier Zangen, gevolgd door de vlaemscbe Proza; door Thomas l'an Loo 2-5o Croi ycke van den Lande en de Graef- sc< pe van Vlaeuderen van de jacreu tol 1493» door J. De Jonghe 4 »ol Les cinq Codes expliquéspar J. A. Zfo^roza Aloudheden van P. Lansens Code du Perccpteur Code du Perccpteur des Contributions divides ou reglement sur le mode de Cetle peiceptiun, en vigueur dans toute la Belgique3-oo Académie umverselle de jeux, coulenant leurs regies fondamentaies et additionnellcsleurs onguurs etc. Leerboek vau de voornaemste regels der nederduytsche Versrficatre eu Dichtkunst, door J. F. IPillems Pauoraun de Pansetses environs, a vol. Dicliouuaire Latin-Franjiis et Fraufais- Latiu pir Noél, (bien relié) 17-00 Idem ralié en parchcmin 16-00 Dicliounaire fianfais, par Boiste 8-00 Gtadus paruassum, par Noël Dictioniiauc frarijais-fl itnand et flatnand francais par Des Roches (bien-relié). Dicliouuaire franjais-flrtnand el flatnand francais par l’abbc (Jlinger Idem de Poche Pélérinage a Jerusalem et au Sioaï3 vol. 3-75 Reis nae Jerusalem en den berg Sinai 3 vol3-75 Reis nae Roomen2-00 Hcori Persy, conté de Norttumberland, histoire du |6“* sccle, par M.m* la priucesse de Craon 3 vol4‘°° Le pbylogiste du fumeur 1-00 TARIf1 dienende tot de verificatie derpryren eo grootte der OUDE GR AEN-M AETEN, der stellen Veurne en Ypcr en meer andere steden met den hectoliter, Alsook tut de verificatie der OUDE LAND- MAE1EN melde nieuwecadastrale maden. Hy is verdeeld in dry doelen. Dezen Tarif is allernuttigst voor i lieden, ncèringdoeners, kooplieden ciaenen, landslieden, immers lieden in het algemeen. Verders alle graminaires histoire de la Bel gique, geographiesimmers alle sludie-boeken school- en kerk-boeken. Houd magazyn van schryfpennen potlooten, gekleurde en scbi yf-papierenkaert-speeleu van alle pryzeo zoo vuur d« winkels als Toor de particulier*. In de tegenwoordigheyd en van verscheyde leden bier voorleden zondag en in eengebouw van die grosse Rocken heimer- strasse, proeven genomen met den zon-gaz waer by ook eene deputatie van den slede- Jyken taed van Mentz, met den burgmeester tegenwourdig was. Den uytslag heeft de ver wachting overgetroffen. Niet alleen was den uytstroomendeu nog niet vei branden gaz zonder eeuigen reuk maer de vlam welke den zelven opleverde, was zoo zacht en zoo wil, dat de vlam eener was-keèrs daer by mod scheen; hel licht van den ron-gaz was zoo helder dat in de open lucht, op grooten afstand gewoon geschrift gemaklyk koude gelezen WO' den terwyl binnen huys liet schitterend licht van den dag scheen. By deze voordeelen voegt zich nog de voorbeeldloozc goedkoopheyd waer door het gebruyk van den nieuwen gaz voorden geringsten wei kman mooglyk gemakt word. VRANKRYK. - Parts, 21 augusty. De kamer der afgeveêrdigde beeft heden hare wei king gecyudigd. De sessie, den 26 july geopend heeft maer zcs-cn-lwintig dagen geduerd, gedurende dil tydverioop is de kamer vyftien tn.icl in openbare zitting vergaderd geweest. De overzicht der kiezingen heeft zes, de betwiste kiezingen en de debatten op het enquest hebben twee, de zamenstelling der ka 11 r heeft vier en het ontwerp van wet op de regende heeft dry zittingen beslist. Dit ontwerp van wet is, naer de opvolgenlyke verwerping der verschdlige aengebodeu wyzi- ginge i of auiandemcnten by eene meerdeihyyd van 3to tegen 9; stemmen aengenomen. - Ziekten van alleslach woeden hier tegen woordig met eene buytengewoons hevigbeyd. Alle onte gasthuyzen zyn vol zieke. De ge meenste ziekten zyn den buykloop. den bloed- loop en veelerly koortsenwaer onder de rotte koorts de charlaken-koor tsde purper koets en de gal-koorts. Ook hebben zich ver- sch<-ydc gevallen der cholera-morbus en der cholerine opgedaen. Z. K. H. den hertog van Nemours, aenstaeuden regent van Vrankryk, zal den 23 octuber eerstkomendeden ouderdom van acht-eo-twiotig jaeren bereyken. Den graef van Parysvermoedelyken troon-opvolger, zal den 25 dezer in zyn vyfde jaer treden en zyne moeder de hertogin-douairière van Orleans, geboren princes van Mecleuburg- Schwerin is sedert den 24 January jongstleden in baer negen-en-lwintigste jaer getreden. NEDERLANDEN. - ’sGravfkuage, 13 aug, Terwyl wy over de droogte klaegen klaegt men te Petersburg en elders in Rusland over de aenboudende regens, welke aldaer zeer gioote scharde veroorzai ken. Den keyzer van Rusland beeft, by eene ukase de bouwing eener vasie eo bestendige brug over de Newa te Petersburg bevolen. BELGIEN. - Brussel, 26 augusty. Ingevolge een koninglyk besluyt van den 13 dezer, zullen de procureurs des konings by de regtbank van eersten aeuleg van rechts wege deel maken van de bestierende commissie der gevangenissen, in hun respectief arrondis sement gelegen, en zullen zy niet begrepen worden onder liet getal der leden dier com- missien, by de inriebteude bcsluyten vastgesteld. De opening der sectien van den yzeren weg van Kortryk nae Mosscheroen en van Mosscherocn nae Toureoigtiien en Roubaix scbynt op den 18 der aecistaendc tnacnd cyndlyk vastgesteld te zyn. Men schryft uyt Nuremberg Denbeer Leinbeiger, bekwamen wei ktuygmakeris van zin eenen metalen lochtbal te vei vaerdigen en waer aeu men na wil eene rigling kan

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3