KOOP-DAG WEYDEN BY UITSCHEIDING En uit Oorzaek van Kerlrek. EN ZAEYLAND, te Pollinchove Ingesteld 3100 francs. Ingesleld 10,100 francs, Ingesleld a5oo francs, De Koopen een en dry ingesleld (5ooo francs. Scboone OPENBAER TE VEHKOOPEN. 6 centiaren (of i G. liuysvrouw Leopold 11 November 1843. Fan Menagie-Goederen en Werbergs-getuig, TE VEURNE. hout en andere Voorwerpen. De koopen van 20 comptant te betalen en op 3 maenden lyd van van den Deurwaerder PIERRET, te Veurne. Elk zeg ‘I voorts. HET KOLLEGIE VAN BURGMEESTER EN SCHEPENEN DER STAD VEURNE, In hoedanigheyd van beheerders en be geven der beurzenstigling van jonkheer Jan Dicasdt en vrouw D£COBTEWir.i.e> zyna huysyrouw, Gezien het koninglyk besluyt in dato 2 December i8a3, en voornamentlyk het artykel 22, Gezien de missive van mynheer den commissaris van het arrondissement van Feurnein zyne hoedanigheyd van pro- viseur der gemelde beurzenstigtingin dato 28 October lest. Zal g<houden worden viicndelyken Koop dag vau Winkcl-gocderenbeslaen^e.u.amclyk in siamoise gepeik'c en andere lynwaeden, neusdoeken katoenen mu'sen, brey-sayelte en katoen, garen lint, aerde-werk wacr onder veel mclk-teclcn en soupe-ko/ninrn, vacg-, en kleer-borstelslioutteu klompen nagels, kolfy, suykcr, blauwsels, buutten schotels, zyden en ander reefden, koperen schaden, yzeren balanced maten, gewiglen kolfy- en mostaerl- molen véél houtten bakken en toog. lil enagie-goederen Koper,- tin ,- yzcr ,- gleys- en aerde-werk porselyn, kleer-kasse, slag-liorlogie, tafels, stoelen, kaders en bedde-bakken. Timmerrnans-gereedschappen. Twee werkbankennieuwe pompeavcgeêrs en 6 schonpcrs, kraen-boog en hand-zagen schaven, dysscls, happenscheed-nagels, twee zchraegen, twee koppels zeer goede vyzcn dracy-bankenkel en dobbel, schyfloopen schyve en .wyudas-reep, avegeers, leeders, verwe-steer en looper, note,- keèrselaeren,- espen hoornen en brankendroog eyken gezaegd kassyn hout, bonken hout, eene groote hoe- veclhcy kiste en ander hart, droog olmen fasseclen meer andere voorwerpen, te lang om te verbaden. Des voor middags tullen de winkel-goederen, na middag do andere goederen en timmermaus- gei eedschappen verkogt worden. Alles met den gercedcn gelde. Woensdag 16 November 1842, en volgenden dag, telkens om een uer na middag precies, ter herberg debargie van Nieuportbewoond door Francis Lambrechtby de Nieuport- buigge, tc Veuine, Zal gehouden zyu vricndelyken Koop-dag van alle slach van Menagie-goedcren en Herbergs-gctiugbestaende in Tafels, Stoelen, Kassen, Komiiioden, Buffet, koperen Slag- horlogie, to Bedde-bakken, wollen Matrassen, pluimen Reddens, Hoofdeinden en Oorkussens; veéie Behangsels, Onderbeddens, Sargieu en Lakens; groot acntal Koper, TillYzer Gleys en Acrdewerk, .nieuwe Stoof, Schuyf-tafel niet toebebooiten; voorts deel Caders, Cabarets, Quiuqucts, Kannen, Pinten, Glasen, 'loog en Glas-rck ycéle Kleercn en Lynwaed, ingclegde BoterAerdappels, Darink, Braud- francs en beneden de gene daer boven betaling, in handen EXT HA KT ingevolge artykel acht hon derd zes-en-zestig van het civil pro cedure wet-boek. By exploit van Eddabd MARQUETTE, dcuiwaerdcr by de Regtbank van eersten aenleg tilting houdende te Veurne, woonende tot het zelve Veurne, in dato van tienden Novrmber achttien honderd twee-cn-vcertig geregistrrért tc Veurne, den elfstcn vac de zelve rdaend November. Sophie Fan Schengel, landbouwster woo nende tc Leysele egtgenoote van Alexander Denduilen landbouwer woonende tot het gezeyde Leysele, is vragende ten haren ge noemden egtgenoot Alexander Dendullen lucre scheydnig van lichaem cn van goederen. Meester Jostpii DE CaE, Avoué by de gemelde regtbank van eersten aenleg te Veurne, is aengestcld voor de genaemde Sophie Fan Schengel. Aldus dit Extrakt opgemacktagtervol- gens de wet door Meester Joseph DE CAE Avoué voornocmd te Veurne, den elfsten November achttien honderd twee-eu-veertig. (Get.) J. DE CAE. Enregistrc sans renvoi a Furnes, le ooze Novembre 1800 quarante-deuxreg. ^G, f.° 98, c. 4. Reju deux francs qoinze cen times, les 26 p. 7» add.* compns. Le Receveur, (Signé) J. IIansseks. Brengt by deze ter kennis van het pu bliek dat ‘er eene plaets van collateur der gezeyde beurzenstigling is openstaende, welke bekleed moet wezen door eenen der naeste bloedverwanten der stigters in de oude kastelleny dezer stad woonendedien ten gevolge verzoeken de belanghebbende die geregtigd zyn om deze bovenstaende plaets te bekleedenvan zich te willen aen- melden binnen den tyd van eene maend date dezerten eynde in dit beheer deel te nemen. Gedaen te Feurne den tweeden No vember 1842. Burgmeester en Schepenen, OLLEVTER. Ter ordonnantie Den Sekretaris, Pbighot. Waer van den definitieven Toeslag zal gebeuren op Donderdag 17 November 184a, ten twee ueren na middag, in de herberg bewoond door sieur De Kruynete Pol- lincbove, in de Dorpplaets. gemeente Pollinchove. 1 Koop. Een parceél Bediyfgras, groot 78 aren 6 centiaren (o( 1 G. 235 R.), palende oost den volgenden koop zuyd Macliuyts- beke, west de wcyde van bel bureel van weldadigheyd van Pollinchove, en noord zaey land toebehooicnde sieur Piclcr-Jacobus God- deris, te Pollinchove. Gebruykt door de Dufooz met regt tot 2 Koop. Eene Weyde, groot 2 hectaren 26 aren 10 centiaren (of 5 G. 49 B.)palendeoost den Burgweg alwaer den keyweg zal gemaekt worden, zuyd S.* M ichuyts-bekc west den z.»° koop, en noord zaeyland van S.’ Godderis en den volgenden koop de haege hier mede. Gebruykt door de kinderen Francis De Houckmet regt lot 11 November 1843. 3 Koop. Een p.ircrél Zaeyland, groot 17 aren 33 centiaren (of 1 G. 182 R.), palende oost zaeyland van M.r De Joigny-De Paracle tcGend, zuyd den Burgweg west dén voor- gacnden koop cn noord zaeylandcn van steur .Godderis. Ook gebruykt door de kinderen De Houck om handslag met hel scheêrcn de vrugten van den ariistaenden Oogst. Conditiën en tytels by den Notaris FLOOR tc Loo, BELANGRYKE NEEUWIGHEDEN. VRANKRYK. -- Pabts, 6 november. Den heer Thiers heeft zich nae S. Cloud begeven alwaer by een lang gesprek met den kouing heeft gehad. Het dagblad le Constitutiannel kondigt aen dat het ontwerp van tol-vereenigingin de vergadering welke oulangs by den heer Ful- chiron heeft plaets gehad t’eenemael van de band is gewezen. Men heeft verklaerd in den nacm der ministers dat’er geenen in dien zin hoi'genaemden voorstel in die aenstaeude zitting aen de kamers zou gedaen worden. Daer by voegt hy nog dat den kouing Leopold reeds onderngt is, dat de onderhaudelingen over het traktaetvan wege het fransch gouvernement voortaen worden gestaekt. Men leest in het dagblad le Memorial Bordelais De koophandelkatner van Bordeaux, die reeds ecu jacr geledeneen wyd uytgebreyd boekwerk nopens de tol-vereeniging beeft uytgegevcn, over de tegenkantingen aen dit ontwerp van wege de noord-fabrikanten tc regt misnoegd heeft in hare lae>te zitting besloten, een nieuw schrift over dit vraegstuk, zoo belangryk voor den voorspoed huuner gewest iu het bezonder, en zoo voordeelig aen den gemeeneu koophandel 111 Vraukryk, ih het licht te brengen. Den stoomboot Styxden 29 October to Toulon gearriveerdbeeft tydingen uyt Algiers aengebragt tot den a5‘: Abd-el-Kader had zich opgesloten in liet gebergte Ouamferis, van waer hy gedurende den ganschen winter dc volksstammen, die ons langs dien kant zyn onderworpenzal veroutrusten. Eene groote zamengevoegde krygsverrichting der colonnen van Algiers, van Mascara en van Mostaganera zal, zoo men zegde, in de eerste dagen der toekomende maend mey plaets hebben. BELGIEN. Veubne, 12 november. Maendag toekomende zal den meuw- benoetnden pastor van Coxyde aldaer zynen plegtigen intrede doen, en des ahderdagszal de instelling plaets hebben. Indien hét schooit weder hun begunstigt zullen de Coxydcnaren nooyt geen schoonder feest gehad hebben want een-idcr wedyverd om medetewerkeu tot versiering der zelver. Zondag lestleden 6 dezer, is er een groot ongeluk ter gemeente VVoumen voorgevallen Den veertien-jarigen zoon van sieur J. Lowagic, landsman in gemelde gemeente, buyteu de weet zyns vaders zich ter jagt be geven hebbende, en by het doorkruypen van eene haeg is het geweer afgeloopen cn de schoot heeft hem het hoofd gedweêrscht. Op hetgerugt der schoot ter plaets geloopen zynde, gaf het ongelukkig kind geen de minste teekens van leven meer. Dit ongelukkig voorval is gelyk nog veel meer andere, eene les voor de ouders van de wapens iu het bereyk der kiudercu te laten.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3