INSTEL. B O O M E N, Op HIRING HE by de Kerke. On demande un Clerc de Notaire. Appoiutetnens selon mérite. S’adresser au Bureau de cette Feuillo. EXTRAORDINAIRE VENDITIE van eene zeer groote kwantiteit Op Donderdag 29 Decembre 1842 aenslacnde, zal den Notaris DELE- FORTRIE, te Kousuhugge, verkoopen op de Grasweidegebruikt by steur Judocus Neuville, te llaringhe, den nomber van 33y BOOMEN, vau alle slach, en waer onder er zeer veéle zyn van eene groote dikte; dienstig voor alle slach van zwaere Werken, zoo als Schippcrs-werken, Kuipers, Molen-makers, Timmerlieden, enz alsook veel schoon en goed Brandhout. Nota Ingezien den grooten nomber van Koopen, zal men beginnen ten 11 ueren des morgens precies. Dat men het alom rugtbaer maekt. Stad Dixmude. Eeu fraei HUIS, met deszelfs toebehoorenten dienste geweest van Kru^deniers-winkel, met 5 aren 6 centiaren Erve en Hovenierhof, staende in den kring der groote Marktlaetst bewoond geweest by vrouw Maria-Jacoba Demolder Weduwe van den heer Bernard Provoost, en waer van de kooper met de tocwyzing in het gebruyk zal kunnen treden Tot narigt van titels en conditiën vervoege men zich ter studie van den Notaris ROBAEYS, te Dixmude residerende. Maendag 2 January i843, om 2 ure na middagbinnen de stad Dixmude, ter afspanning den Helm vau BERIGT AEN DE RENTENIERS. HYPOTHEEK- BEWARING. Wy geloven aen onze lezers dienstig te wezen met aen hunne kennis te brengen de schikking< n gedregen de nieuwe wet in date 12 Augusty 1842, op de bewaring der hypotheek-rechten waer van den iuhoud volgd Lcopoldus koning der Belgen aen alle te genwoordige en toekomende, salut BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. DUÏTSCHLAÜiD. FnANCFunin-AEN-Dt-Mu.N 17 december. Uyt Dresden word gemeld, dat den fran- schcn pretendent hert.g vau Bordeaux, aldaer uyt Pracg is aengckoiuen om de kouinglykc famillic Van Saxen te bezoeken. Vervolgens moest hy zich begeven naer Leipzig om ’er het slagveld te bezichtigenwaer Napoleons lot in 1813 beslist wierd. De giften ten bebocvc'der slagtoffers van den brand van Hamburg, beliep den 3o der voorlcdene tnacnd tot 4,887,*oo marccn banco. Uyt de bovenlanden van Let groot-hertogdom Baden word gemeld dat de graenmerkt aldaer door zulken bclaugryken aeuvocr word over stelpt, dat de ptyzcii der graenen reeds eene mcrklyko daling oudergacn hebben, en dat eene nog verdere daling word tegemoet gezien. rast zullen hebben. --'Een dagblad geeft te kennen boe vee’! hectoliters bier er in bezonderste steden van Belgieu verbruykt worden. Ziet hier de tabel Antwerpen, t35,5og hectolitersMechelen, 82,408; Brussel802,408 Leuven 106,899 Brugge >42,48o Korlrvk 35,548 Gend i4o,548; Bergen, 63,425; Dooruyk, 68,495, Charleroy ,10,718Luyk81,559; Verviers; 17.576; Hasselt, 22,148; Namen., 74,578. Voorleden zondag heeft te Brugge, onder het voorzitterschap van den burgemeester dier stad en in' de aenwezigheyd van Zyoe Hoog- weerdigheyd den bisschop de uytreyking der medalieo en kroonen aen de estaminets waer den opbrengst der collecten aldaer ten behoeve der oude persoonen gedaen, het meest opleverde, plaets gehad. Den eersten prys is aen den estaminet den Hollander (la Èache) toegewetenden tweeden aen den Gouden Arend den derden aen den Gouden Beer en den vierden aen de maetschappy van S. Cecilia. Naer de plechtigheyd zyn de ouder lingen met een middagmael in de dry eerst genoemde estaminets beschonken geweest. Men leest in een fransch nieuwsblad Benen brief uyt Havanain date van den i5 november aen een koophaodel-huys geschreven, drukt zich aldus uyt De republiek van Haïti scbynd bercyd te zyn den oorlog aen Spanje tq verklaren. Eenen buytcngewoonen post-bodedezen morgend aengekomenkondigt de in beslag neming van twee .spaensche vaertuygen van Santander aen. Alle de oorlogsvacrtuygen die wy hier bezitten, zullen dezen avond naer Poit-au- Prince vertrekken. Veubne 24 december. Overeenigen tyd is’er eene diefte met braek en drcyging van moord, op eene hofstede, te Ghistclgepleegt geworden en volgens het gevoelen van den boer, moest dit door bekende dieven begacn zyn geweest, en wacrlyk men komt ons verzekeren dat’er eenen inwooner van Clerken, in zyne wooning komt aengehouden te worden, welken bezitter van eenige over- tuygmg-stukkcn is; dezen betigten was slegts van eene tienjarige gcvang-zitling l’huys ge komen. Men verzekert ons verders dat den boer de vrouw van den betigten voor zyne gewezen dienstmeyd heeft erkent. Het is niet te verwon deren hoe zy hel buys kenden. Dit is eene les voor die genen die dienstboden acnveerden die niet met goede papieren voor zien zyn. In de zitting van 15 dezer zyn een jonge ling van 24 jaren zyne zuster oud 31 en haren man oud 24 jaren, alle iby wonende te Pi oven, deor het hof van assisen izer provincie lot de straf des doods verwezen als oveituygl. van met voorbedagten rade PhilippusOutters, win kelier op de grens van Belgicn ter gemeente llaringhe vermoord en in zyn huys gestolen te hebbent Volgens de uytspraek van dit vonnis moet hunne onthoofding in Veurne geschieden. Een Brugsch dagblad heeft gemeld’dat dien winkelier reeds een oud man was, macr men verzekert ons dat dit eenen misslag is dal hy maer 44 peren oud was en kloek genoeg om bun het hoofd te bieden zoo dat zy hem over- - ENGELAND. Londnn, 17 december. Naer mate dat de opening van het engelsch parlement nadeil, worden ook de meting* voor de afschaffing der wetten op de graenen meuigvuldiger, en worden hunne tegen kantingen dringender. -- Men houd zich alhier verzekerddat de zaek van het koophaudel-traktaet lusschen Brazilen en ons land ccJang zal geëyudigd zyn. Brazilcn zou van den slavenhandel afzein, en ter vergunning zou Engeland aen den tarief op den invoer dor suykers van Brazilien eene vermindering doen ondergaen. Hel scliynt nu stellig bewezen, dat den heer Daniël O Gonnel, dm kloekmoediger! ver dediger van lerlands voorregtenaen de wereld gael verzaken, en hel overig zyus levens in een klooster gaet doorbreugen. VRANKRYK. Parys, ig december. Men beweêrl dat lord Cowley aen den heer Guizot eene noot heeft behandigdin de welke hel engelsch gouvernement zich tegen de in bezitbouding der Markiezen - eylauden door Vrankt yk verzet. Zie hier eenige bezonderheden omtrent het ontwei p van het praclgraf het welk ter eer van Napoleon in het hotel der invaliden moet opgerecht worden (n het voetstuk van het standbeeld van Na poleon te peêrd r dat op den grooten eere-cour zal gcplaelsl worden moet 'er, naer ’er gezegd wordeene deur gemaekt worden welke langs eene gaendery ter lengte van aclit-en-tacbentig meters tot ouder den dom zal leydeu. Deze gaenderyin gebed hare uytgcstrektheyd met marmer gevloerd, zou in dry deden gesplitst worden in het eerste deel, zouden bronzen taids, in arcaden geplaetstde wapenfeyten van bet gemeenebest en van het keyzerryk in geheugen brengen; het tweede, het wdk reeds bestact, en tot de begraveuis der gouverneurs van hel hotel dient, zou men vergiooten, en de grafsteden zoudenlangs eiken kant, met bronzen kandelabers van elkander afgeschcyden worden; eyndlyk, bet derde deel zou by middel van half verheven beeldwerk en zinne beelden de groote daden van bet keyzcri yk her inneren. Onder den dom zal ’s keyzers grafstede, uyt corsicacnsclien granietstccn vcrvièrdigd zich verheffen. Een enkel woord zal ’er op te lezen zyn: Napoleon’. - Den Moniteur kondigt de overwinning der Maikiezen-cylanden officiëlyk aen, en den heer Dupetit Thouars meld in eenen brief uyt de baey van Taiohae van den 23 juuy aen den al mi ra cl ba 10.1 Dupoi 1 c gezonden, dat de over winning der Markiesen-cylandcn zonder de minste bloedstorting beweikt is. Het scliynt dat men zich in het kabinet ertisliglyk bezig houd met het vraegstuk betrek- lyk de suykers, het welk de eeiste beraed- slagmg der kamers op zich zal trekken. De afschaffing der binneuiandschc bewerking be steed* vurige aenbangers en men spreekt van eeu gewigtig verslag waer van de bcsluyten tot dezen radicalen maetregcl strekken. BELG1EN. Brussel 22 december. Den minister der openbare werken heeft cone circulaire in omloop gebragtdoor do Welke hy aen alle de bediende van den yzeren Weg ter kennis brengt, dat alle de gene die hem voortacn eenige vervoorderingen zullen vraegenzullen moeten bewyzen dat zy do cngelscbc eu duytsche tacl kennen. Hy moedigt des volgens de zelve aen, lot het zich op deze talen toe te leggen als zeer nuttig, ter oorzaek onzer menigvuldige bcirekkeu met de andere natiën. -- Volgens brieven uyt Vrankryk worden ’er door vcrsclieydc koopliandel-huyzen van Parys zware expedition naer de haven van China bcrcyd. Men zegt dat men slechts naer de beraed slaging over het traktact met Holland tot do benoeming van eenen minister van justicie zal overgaeu.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1842 | | pagina 3