BY STERFGEVAL B E R I G T. FEEST - TUILTJE VERSTON D TE HUEREN ten schoon en gcricvdyk HUIS, stacnde de Capucyne-straette Veurne; alwaer cerweerdeo beer abbé Despot overleden is. ich l* adressccren acn mynheer Despot- eviib, in de Oost-stract der zelve stad. JYS TE KOOPEN uyt er hand, 'c VEURNE, Spaensch Kwartier, n.°6. ■ich acntebiedcu by den notaris FLOOR, zelve Stad. dienstig tol uytoeffenen alle slack 3t.B Lauwmaend. AEN UET EIIDJE JESUS. Opent uwe frisschc kelken Bloempjes van gestagen duer Bloempjes nimmer te verwelken, Tuiltjes vau de Godsnatucr. Laet my u tot kroontjes vlechten Om aen 't kribbetjes te echten Van het lieve Jasvs Kind Dat zoo zoet vol Hemclvonkjes Uit zyn stralende oogenlonkjcs Toont, dat ’tal de warcld mint. Klein Kindje I groote God ontvreemd aen staf en kroon, Gantsch magtloos hier omlaeg, doeh magtig in de woon Van 'topperryksgebied des alderboogsten Vader T is op het feestgety’ uws overdicrb’ren naetn Dat ik, met ’lhartentuiltje uw minnend zieltje praern My gunstig toelestacn dat ’ku eerbiedig nader. Voor aller tydsbestand in wezen, gloor’ en tnagt, Zyt gy vollieve Kind uit ’s Vaders Godsgeslaeht Met hel Dryeenig-een gesproten en vermengeld Al juichend, op den Naem uws heilig Feestgety, Blylt gy al even jong en van veroud’ring vry Schoon ge uwe Godsnaluer aen ’tmenschlyk hebt versteen-* geld, Lieve teder onnoozcl Kindje Uw koralen lipjes kleur Als 't zoet tnurm’lend zuidenwindje Wasemt zuiver balsemguer. ’K bied u aen, lief Hemelzuillje 'Thart en zielens liefdetuiltje Op den vierdag uwer Feest All beschouw toch eens de bloosjcs Myner guerig’ Hemekoosjes, Als ’t geschenk myns dichi’reugeest. Geliefde Jasos Kindl hoewel hier zwak op de aerd, Als menschuit heilig lyf eens reine Maegd gebacrd, Verworpen en verneert door ’tovertal der boozen Boe zal ten jongsten dag, op’t strenge Godsbevel, Hel snoode guichelrot, u, God Hemmanuël Eens zienvol bcerlykheid ten straf der goddeloozen Zoete Jesus godlyk bietje Honingdruipend teng’re Lam Louter toch myn Feestdag-liedje, In uw god’lyke Hemelvlam. Schiet een glinstrend Hemellicht je Zuives ’t onrein myns gedichtje, ’K heb het ’t uwer eer bereid En zoo het u mag behagen ’Kzal u ter vergelding vragen T hoogste goed.... de Zaligheid. CoMEYM. -- Er is groolelyks gcwaeg van een regt c den tabak te zien ingerichl worden. Den hertog van Bordeaux, zoon van den vermoorden due de Berry, en by gevolg troon opvolger der oude dynastie der Bourbons, is, zondag lest, onder den naem van hertog van Chambord, te Oostende ontscheept en langst den yzerweg uac Duytsland vertrokken. Men ziet te Namen iels aenmerkelyk aen- gaende het leeger onderwysde gemeente scholen hebben daer byna gcene leerlingen, terwyl de kostelooz.e scholen, die door de lief— dadigheyd onderhouden worden, er van opge propt zyn. De stad doet groote onkosten voor de eerste, en deze onkosten zyn byna nutteloos voor de arme klas. Terwyl de kosteiooze scholen niet eenen duyl van de stad trekken en het grootste voordeel verspnyden. Wy vermeenen onze lezers te moeten herinneren dat de wet op de hypothecaire inschryvingen van t4 Augusty iB-jivereyscht dat dezelve alle tien jaren moeten vernieuwd worden voor I July men zulks uyt het oog niet mag verliezen. Volgens het burgerlyk wetboek moeten de kosten hier van door de schulde naren gedragen worden Men weet dat er kwestie is van een gansch ander leering stelsel interichten men heeft tot dies inspecteurs benoemd, men steld voor dat zy zich nieuwe boeken moeten aenschafien, en er is eene commissie die moet voorschryven welke boeken men moet hebben, maer gelykerwys zyhaerniet uytkoopen de onderwyzers geen boeken en de boekhandelaers beginnen afteiien van er op te doen. -- Den Nouvelliste de Bruges mispryst de handelwys der Brusselsche tael-commissie om reden dat hunne spelling bollandsch en op den franschen trand is opgesteld. Wat dat ons aeu- gaet wy bevinden hunne grammaires zeer ver schillende met de by ons bestaendc spreekwys, en geloven dat het zeer lang zal wezen eer deze schryfwys in West-vlaeuderen wortel tal grypen. D»n Notaris F h V S resideërende te linnen, zal op Dynsdag »3 Januaiy 18.44» volgenden dag noodig zyndetelkens een ucre na middag, ten Sterf buyze 1 Wylen sieur Joannes- Baptiste Lotoagie, inde ter dorpplaets te VVuumen, houden inbare venditie van gcncraelyk alle de abelen, menagie - goederen kuyp- en Tu-allaem, becstialen, wagen-harnas en lere voorwerpen. )p tyd van betaling ten Comptoirc van telden Notaris FhYS. Kan ik al uw grootbeën noemen Kiudjen hoogst in heiligdom? O dit zal ik my niet roemen, 'K blyf voor uwe Godheyd stom. Echter wil ik ’t u betuigen;, Ziel en hart en knieën buigen Voor uwe Almagt hoogst in waerdi Hemel, warcld, afgrondskolken Ja ’l verduizende aller volken Vallen op uw Naem ter aerd L. UYT ER HANDTE PAGTEN, •en schoon en gerieflyk HUYS, tegen- lrdig ten dienste vau Herbergmet de vcelheyd van honderd roeden HOVE- RHOF waer op het zelve is slaende, de Nieuport-brugbinnen de stand roe. it Huysdoor zyne groote Stallingen 'de goede gelcgcntheyd tegen de vaerd leer dienstig tot uytoeiïcneu alle slack koophandel. Ter ouderrigting zich te vervoegen by VERMEULEN, die bel zelve is be- ïnende. BELANGR YKE NI EU /EIGUEDEN. FRANKRYK. Parts, 16 jariuary. De r.orreclionncele rechtbank dezerstrd heeft dezer dagen een dertigtal melkboeren, ieder afzondcrlyktot to fr. boete en in de kosten werwezenom melk met water gemengd te hebben. Het schynd dat veel andere steden van Vrankryk met deze onreglveei digh< y l besmet zyn. Wy zouden wel nieuwsgierig zyn om te weten of waerlyk Bclgien daer van zuyvcr is. De tyding uyt Madrid loopen tot den 8 het gerugt dat den gencracl Nervaez de plaets van kapitcyn generael niet aeuveerd, die hem door de koningin kwam opgedragen te worden, is nu officieelwy hebben den act onder de oogen waer op hy zyne beslissing slaeftwy verklaeren dat hy onder alle de betrekkingen vereerende is voor den man wiens naen er mede verbonden is. Dezen graed vau kapiteyn-gene- racl is den verlievensten waer toe eenen kiys- man kan komeu, men heeft Nervaez beschuldigd dezen graed te belragten en nog hooger willen klemmen indien hel mogelyk ware. Nervaez wilt acn de kwacdwilligheyd geene voorwendzels laten, hy meld, na rype over weging, dat hy die hooge wterdighcyd niet wilt, en hy gelooft, aldus handelende, niet zonder reden, dat het eenen nieuwen dienst is die hy aen zyn laud bswyst. De laesie door de opstandelingen bezette plaets Figuières is nu acn de troepen der ko- tiingiu overgegeven. BELG1EN. Veurne 20 january. Den vorst in weynig dagen nog al hevig ge weest hebbende, waren er reeds Veel|schactsen- loopcts of alhier gezeyd schaverdynders, doch buyteu eenen man en eenigc jongens die door het ys gevallen hebbenheeft men van gceu ongelukken geboorl. Sedert eergisteren 18 dezer zyn door den dooy van dien kortstoudigen vorstde bancren gesloten.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 3