STAD VEURNK. BURGERSTAND DER 3. EENE FA-D1ÈÓE-DIEFT. YZEREN-WEG. ANTWOOH. I) late RAEDZEL. PRYZEN DER BROODEN Rogge. Wag. 0-75 3-35 4*00 4_5o 4'5o 5-00 7-35 Vertrek-Uhen van den Yxcr-tveg. 33 33 (11 w- - ’I 37 - 79 8- 5o van UaW wit Tarwen Bruy» rZofli GEBOORTEN Van den 10 tot den t5 matri Brugge Gend Mechelen Brussel Antwerp»» Leuven Aus Terweper hectoliterfr. Sue.rioen Haver Boonen Acrdappcls Winter-lydstip. dito. k. 68 id. Boonen. - 4^ id. Aerdappcls. 16 9 10 6 8 Oostende op Bakkw. I- 35 3-75 6-5o 6- 5o 7- 00 8- 00 II- 35 op ons t id. Ijt id. PRYS DER GRANEN Ter life rit van I's urne van 13 Maert. Er waren te merkt 3oo heet. Terwe. 9 id. Rogge. - 435 trf. Sucrioen. - 47 id. Haver. l l/3 Eli. 1 id. OFF ICi ELEN BULLETIN Over tie gesteltenis van onzen toren. lieden de voorzorg gehad hadden van teer wel vasttenagclen maer den woensdag na middag het weder wat hersteld zyude heeft men den steen langt de kant der grootc markttot op de vooyen of gaendery laten tinken, doch in Int nederdalen is het opperste van een kapel leken medcgesleept geworden, weer af een deelken door het agterdak van een der langst de inaikt staende huytenheeft gevallen, en eenige st enen op den met strooy beleyden zolder der er onderstaende herberg de fortuyn, doch de schade is maer kleen. Sedert welken zy zeer ncèrstig en de helft der naeld is reeds uyt onze oogeo verdwenen. STERFGEVALLEN. Den 1 o.Carolus-Leopoldus Pinceel7 weken, Palenn.* o. Den 10. Francisca-Joscpliiua Segaert win kelierster68 jaren, geboren te Nieuport, wed., in 1 huwelyke van Joanaes Leeuwrrke, in 3.'0 huwelyke van Carolus-Frans Spilliaert, Duynkei ke-slraet, n." 8. Den t3. Joanna Saisier, bezondere, 83 jaren, geboren te Alveiingbem, weduwe van Carolus Vandewalle, Hospitacl. Den grooten steen zeer wel met katrollen aen de regtstaeude balk vastgeui.ukt zyndc, beeft both do dry dagen lang ceneu bevigcn storm, hagelvlagen en regen onderstaenalsook de dryversc.hilleudo stellingenwelke de werk- 4’f«nt., voor t 1/3 38 -4 - - 63 38 - 35 OOSTENDE. Ten 7 ur. ’s tnorg.ten 10 ur. 3o min. en ten 3 urm na mid. nae Brugge, Gend Brussel, Autwcrpcn etc. BRUGGE. Ten 7 ur. 3o min.ten 11 ur. 00 tn. morg. ten 6 uren 3o min.’savouds nae Oostende. Ten 7 ur. 3om. ’stnurg.ten 11 ur. en ten 3 ur. 3o 111. nae Gend, BrusselAntwerpen, etc. Wie zoude oyt gedagt hebben dat de muziek, die godin der pleyzieron en genoegten; ja de muziek die de kragt bezit van den tounngen te bedaren, en eene groote bydrage in den moed des krygsmans te weeg brengt tul de bescher ming der eer en weivaerd zyus vaderland, de muziek die in alle menschclyke omen, van welke lengte zy mogen wezen, en zelfs van vecie dieien, zeer acngcuacm is, komt ouk ougelukkiglyk door de suoode baetzugt aenge- rand te worden; ja de fa-dièze die zckcrlyk niet hel tniusle gevaer was vreczende, is eens klaps, door eene onregtveerdigc hand, uyt haren pust gerukt gewordeu waer duur de muziek voor eeuwig geschonden zoude gebleven hebben doch de Alvoorztenighcyd beeft wcl- baesl den dief doen ontdekken, waer vooren hy nu zyne welverdiende straf moet onderstaen. Ziel hier wal men dtcsaengaende uyt Va- ieiicyn meld Sedert cenigen tyd was men gewaer dit bet airken des beyacids van ons collegia zoo zoetluydcudc met was als na gewoonte daeroin deed men eene uaeuwkcuiigc undcrzoekiug en men ondcivond wclbacsl dat liet de ja-dièze tn cemge kloksken was üie onlbiakcn men zogt langst alle kanten om den wondeilyken dief te ontdekken en ten lesten heeft men 011- dci vonden dat bet den horlogcur zelve was die de zorg en bewaking van het uerweik en den beyaerd bad die deze ongehoorde ontvrenidiiig gedaen lucft, dus heeft de rechtbank, tn haeie zitting van 4 dezer, den zelven verwezen lot 8 dagen opsluyting, 5o fiancs boel en de wedei- gaei der objecten zoo Uat die ongelukkige /a- ttièze en de kt kskeus 111 hunne gewuone plaets hersteld zy 11tn hel carillon tut groot genoe gt 11 der gebeuren al wederom zyne zoelluy- deude tooiien lael booren. Prysen der plaetzen van DILI. «-75 5-oo 9- 00 9- 35 10- 5o 15-0* 1000 francs geschater zyn twee balken langst binnen verbryzeld. Ter telver stoud is dcu nog in wezen zynden boom van vryheyd te 1 biel om gevlogen, den wind beeft zeker hem aldaer zeer ounoodig geagt. Zaterdag lest iste Bruggeden ge- naemden Petrus Devolder boere-kuegtoud 3o jaren, geboren te Keyem en woonende te Mannekcnsvcre die voorleden jare dry moorden begaen heeft al komcu van Keyem kermis, en waer af alle de nieuwsbladen zoo veel gemeld hebben, lot eeuwigdurende dwaug- arbeydten toonstelling en hel brandmerk met de letters T. P. verwezen geweest. Sedcit lange jaren heeft het water zoo hoog niet gestegen dan het tegenwoordig is, en door de gedurige regens komt h t nog altyd te ryzen, byna geheel de weck beeft men in de gemeenten langst de rivier den Yser de alarme-klok geboort; zoo goed den dyk van onzen kant als dien langst Keyem, Beerst.elc., zyn in gevaer, en die gemeenten leveren werkers op om geduerig langst alle kanten de oog te houden en alle noodige voorzorgen te gebruyken om de ongelukken te vermyden. Het is te hopen dat wy geen ongelukken diesaengaende zullen te betreuren hebben en dat welhaest het weder te besten zal keeten om bet land te droogen, hel welk hoogst noodig isom den boer te konnen labueren en bezaeyen. Den gouverneur dezer West-Vlacndersche provincie beeft aen de heeren arrondissements commissarissen en aen de gemeente-besteureo, der provincie de volgende circulaire gezonden betrekkelyk de opregting van trafieken die schadelyk voor de gezondbeyd, gevaerlyk of Innderlyk voor de gebeuren zyn. Ten eynde zoo veel mogelyk de belangen der nabeurige eygenaers over een te brengen met die der fabriekanten die autorisatien vragen om gevacrlyke, ongezonde of hinderlyke fa brieken opleregten worden door de bevoegde overheyd in den act vau toestemming voor waerden gesteldter vooikoming van liet on gemak waer toe die opregting kan aenlcyding geveneo de plaetzelyke bestuercu worden belast te zorgen dal’er door de impetranteo aen die voorwaerden worden voldaen. Den minister van biuncnlandscbe zaken beeft gelegentheyd gehad van oplemerkendat het zy door nalattgbeyd van de dienateu ouder de orders dier bestueren slaende, bet zy door andere oorzaken, de opgeleyde voorwaerden niet altoos naeuwkeurig worden gevolgd, zelfs meer dan 3 jaren nae de opregting der fabriek. Daer bet uoodig is dcrgelyke misbiuyken te dempen welke de gebeuren nadeel toebren gende, van hunnen kant klaglcn verwekken cn wyders de beslissingen der overheden over bel hoofd zien worden ucd. uytgenoodigt voor het toekomende, alswanucer er door gedepu teerde raden voor wacrdelyke autorisatien wor den verleend, my naer bet in wei kzaemheyd stellen der fabttek of trafiek, te doen toe komen een rapport of proces-verbael ontrent de uylvoering der opgeleyde voorwaeidcn. Ik verzoek u ook, mynlieeren, den com missaris van politic of allen anderen agent onder uwe orders staendete belasten vau te coustali éren of de persoom 11 aen wieu ucd. Voorwacrdelyke autorisatien vei le.ud onder alle opzigteu aen de zelvu volkomen. Het Raedzel vau leed acht dagen Die ik u heb opgedragen Was niet moeyelyk om racn, Want men ziel het voor ons stacn. Het was de naeld van den toren Die my bragl *1 gedagt te voren, Om te vragen in myn Blad Wat dat dit Raedzel bevat. Zonder dat, zeg ik, dc vrouwen Konnen geen toilette houwen En den boer tync Catryn Altyd zonder muls zou zyn. He wel, tonder naeld met garen, Men geen muite kan vergaren En dc vrouw van baren man Zyncn broek niet nacycn kau. Als wy van den toren spreken Men ziet hem dc naeld afbrekrn Dus is dit een blykems Dal ’t Raedzel eene Naeldz is.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 4