1 YZEREN-WEG. j' 6 3-75 6-5o 6- 5o *P 56 Vertrek-Uhen van den Yzer-weg. 8- 5o 4- 5o «4 - april, 3. r I 1 van Half wit Tarwcu kil. Bruyn idem GEBOORTEN J Van den 6 lot den Brugge Geud Mechclca Brussel Antwerpen Leuven Aus ■7 to i 9 dito. k- OOSTENDE. tnorg.ten io ur. 3o min. en ten nae Brugge, Gcnd Brussel - BURGERSTAND DER STAD VEURNE. (Jattende op Bamkw. Wag. 7- 00 8- 00 1 t-»5 1 id. ip id- 1 ip 1 id. - 09 - o3 - 73 - 73 - 3# Winter-tydstip. CHaMBRES GARNIES a loucr, a la maison n.“ 1, rue du Nord, coin de la grande Place et tenante au Pavilion. Prysen der platteen van DILI. 1-75 5-oo 9- 00 9-a5 10-5o i5-o« P R Y S D E R GRANEN Ter Merkt van Peurne van to April- Er waren te merkt 7.^1 heel. Teiwc. - 1 4 ‘‘I- 0-75 3- 15 4- 00 4-5» 5- oo j-»5 5 2 1 - a5 Ten 7 ur. 3 uren na mid. Antwerpen etc. BRUGGE. Ten 7 ur. 3o min.ten 11 ur. 00 m. ’s morg. tenouren 3o min.’savonds nae Oostende. Ten 7 ur. 3o m. morg. .ten 11 ur.en ten 3 ur. 3o tn. nae Gend, BiussclAot wer penete en 70 andere roomsch-catbolyken in de stad Coiea vermoord zyn Zy tyn allen onthooft ge worden. Honderd en tachtig anderen zyn er op cene andere plaets gewurgd. Deze schi ikkelykc t jding word nog door geene brieven in 1‘rankryk toegekomen, beves igd. Ecne troep duitsche opéra-tooneciisten zal in den begin der maend mei eenige ver- tooningen in de voornaernste schouwburgen van Belgie komen geven. De voornaernste artisteo van de schouwburgen van Weenen Frankfort, Carlsiube en Darmstad zullen er, zegt men, deel van maken. De troep staet onder bestuer van den heer Remybet toonkunstige wordt bestuerd door den heer Kreutzer, opsteller van verscheidene merkwaerdige voortbrengsels. Het koor bestaet uiteen vyftigtal zaugers. De voornaernste stukken welke deze troep zal vertoonen zyn Don Juan en het Huwelyk van Figaro van Mozarteene Nacht te Grenade van Kreutser; de Tempeliers van Marchner; Euryanthe en de Freischutz van Wcber; Ftdelio van Beelboveu en Faust van Spoor. Indien dit ontwerp, zoo als men ons zulks doet hopentot stand komt, dan mogen de lief hebbers van schoooe muzyk zicht geluk wen tellen dat bun aldus de gelegenheid wordt arn- geboden van de eersten meesterstukken door de onderschrideudstc artisten te kunnen zien uitvoeren. PRYZEN DER BROODEN 43cent., voor t ip ’9 34 23 - 11 - Het tvoord van ons leste Raedtel is Pot; omgekeert - Tor. la plume aiusi que la poussière et les mau- vaises odeurs qut provtennent de différeutes maladies et qur souvent er. occasiouueut de graves dont on ignore la cause. Je rends la plume blanche et nerveus» de- venuejaune par de mauvaises transpirations, et je lui procure par-la une conservatiou pour un giand uombre d’années. Je me charge d’épauoutr les ramifications de la plume, de manière a rendre ciuq lits sur qnatie, plus souples, plus bouflis, plus duvelés que si la plume était neuve. Les litteries qui seront donnécs 1c matin seront rendues le soir. Je me charge aussi, sur trois lits, d’exlraire un édredon superbe, sans endoiumager ces lits; et pour asstiier Ja trauquiliité des personnes qut voudront bien m’honorcr de leur confiancej’irai travailler chez clles lorsqu’cllcs le désirerunt. J’ai l’honneur de vous saltier REN VERSÉ. PRIX par Ut rendu fr. 6 par édredon par traversin par oreiller N. B. Ma demcure et tnes ateliers sorit établis au Marian a Fumes. J. ar> e d’Ypres dans les premiers jours de M 11 UUWELÏKEN. Den g Joannes-Jacobus-Bcnjamin Adrianseu, bakker, geboren te Grootsinthenwoonende te Gales, met Amelia-Victoria Maelslal, bak- keriun-, geboren te Stcenkcrkcwoouende te Veurne weduwe van Petrus Dewacbter. Den 10. Petrus-Ludovrcus Torney, hovenier, geboren en woonende le Veurne mil Amelia- Pelagia Vaudc woude dtensttueyd geboren te Viuchcm en alhier wooneudc. -- Ludovicus - Atilomus Dclbaere bczon- deren geboreu le Crombcke en woone tide te Veurne, met Ludovica-Tberesia Torrclle, be- zonderc, geboren en woonende le Veurne. STERFGEVALLEN. Den 8. Joanna- I hercsia Derock, bakkerinne, Sgjaren, geboren U Alvcringbem, weduwe van Cons animus Ackciman, groolc Merkt, n.* 13- Den 10. Petrus-Josephus 1'crsoone, 4 maend* Beooslerpoort. Den ta Catharina - Rosa Debaecker, be- zondcre87 pren en 4 maemlengeboren te Bergen St. Winuocweduwe in i.,n huwelyke 1 van Josephus-Constanlinuj Debreucq, cnin 2 ,B huwelyke van Franciscus - Bcrtrandus Du- buissou Duynkerk-straetn." 19. Rogge. - 3oo id. Sucrioeii. - 83 id. Haver- 74 id. Boonen. - 128 id. Acrdappels. Terwe per hectoliterfr. Rogge Sucrioeu Haver, Boonen Aerdappeli Mees sir, 10 april. Er is hier een soldaet gestikt door een stuk vleesch dat by gulzig had ingezwolgen en d.it in de luchtpyp is gcrackt De geneeshcercn heb ben niet spoedig genoeg kunnen tegewoordig zyn, om hem de vereiscbte hulp toetedienen. Hy is bykans op het zelfde oogcnhhk dood gebleven, Vzubne, l3 April. Negen na - een - volgende merkldagen had den prys der terwe zoo weynig verandering onderstaendat de mercunalc der brooden gelyk gebleven was; maer de twee voorleste merktdagen den prys al wal gerezen zynde, was dien der brooden ook verhoogd geworden, maer woensdag lest is hy wederom gedacld. Ziet den prys der granen -- Wy hebben aengrkondigt geen bulletin ofllciel nopens bet af brek- n der naeld en de ge steltenis van onzen toten te geven, maer nu de naeld gansch afgt-bioken zynde, tegt men te bevinden dat er een deel der kuyp van den toren wel tot ouder hel cadran ook bouw vallig is, tn om ecu goed wnk te kunnen doen men 111 plaets van 17,000 wel 25 a 3o,ooo fianken daer aen zal moeten besteden. Indien dit alzoo isen mits den sebooueu toren van het stadhuysook ceuc prompte herstelling vereyscht, zal bel gouvernement on» met cene merkelykc som moeten ter hulp komen, of anders deze twee gedenkteckenswel verre de jierlykste dezer gewesten, in eenc volle vernieling zullen geraken, want ouinogelyk de stads-iokomcu oyt dien last zouleti kunnen aldragen. De in ons gebeurte liggende stad Nicuport, slcgts ecne bevolking van dry duyzend zielen bevattende, heeft niet alleen cene communale- school, navigatie-school en muziek-schooltnacr bezit ook eenc academie van teekeu- en bouw kunde; en gclykcrwys dit stadje reeds van zeer ouds welgeleerde en vernufte mannen heeft voortgebragtkan het niet missen dat die ver- schcyde onderwys-inrigtingeu cene groote by- drage aen de vermenigvuldiging der m wysheyd uytscliynendc meer en meer zal medebrengen. W y maken daer ecne bezondere aenmei king op, oiu reden men verneemt dat den jongen heer Pieter Senave van Nieuport, den eersten prys der compositie in de bouwkm.de te Antwerpen, komt te behalen, en dat meu in zyne geboorte stad reeds loebereydzelen maekl om hem zier luyslerryk intehalen. Wy hopen vm verders den uytval dezer feest aen ouzer lezers te kon- ncn mededeelen. BELANGR YKE NIEU/KIG HEDEN. FRANK.RYK. Paars, 5 april. Het gouvcrncmeml beeft, zegt men met de laetstc briefpost uit Indie tydiugm uit China I bekomen, welke het doen vu eren dal de expeditie in China groote moeyelykbeden zal 1 ontmoeten en met geen goeden uitslag zal bekroond worden. Gisteren hebben eenige visschers van Sangatte ecu walvisch te Calais binnen gebragl die ten gevolge der laetste noord-westelyke rukwinden, by Blauez gestrand was. Men ver zekert dat men sedert 1719 geen zoo groot zee- gedrogt in ouze gewesten gciien heeft. Ecu omzendbrief van den gouverneur van Afrika, looft premien uit aen de arabieren welke wilde beesten dooden. Deze pryzen zyn bepaeld als volgtvoor eenen leeuw of cene leeuwin, 5o fr.; voor jonge leeuwen, van t lot 6 macndeu l5fr.; vooreeuen panther, a5 Ir.; voor jonge panthers, van 1 tot 6 maenden, nfr.voor ceue liycue, 20 fr.voor jonge hyenen van 1 tot 6 maenden 5 fr. Er is reeds veel gesproken van uytslapjcs welke verschcydcue vorsten tegen het schoonc jaergetyde voornemens zyn te doen; een eugclscb dagblad beweert stellig te weten dat de konlng van Pruissen beloofd heeft dal by te Parys by Louis-Philippe een bezoek zal afleggen. NEDERLANDEN. s'Gravenhage, 6 april De titaats-Courant bevat een berigt van den minister van finantien acukondigende dat een inwoner van het eiland Java, de heer William Dennison, welke zich tydclyk in Nederland ophoudt, in de schatkist ceuc vrywillige gift heeft gestort ten voordeelc van bet moederland, van tien duizend nederlandschc guldens. Deze gift is des te edelmoediger daer de heer Dennison mot in de klas der personen begrepen is die ge noodzaakt zoude geworden zyn de buitengewone belasting te betalen, in geval de ieening met ware voltallig geworden. BELG1EN. Biiussfx, to april. De lief hebbers van den zyde-worincn-kwcek kunnen zich in de tweede afdceling van het ministerie van binnenlandschc zaken zaed ver schaffen dat het gouvernement uyt Italië heeft ontvangen. Het cngelsch nieuwblad Friend of China (de vriend van China) brengt de lydmg dat de bisschop Imberi, de hecren Cbaslaip en M*ubcrt

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 4