KOOPDAG EN RENTE, BINNEN LOO, Openbaer te vei koopen. I1UYS TE KOOPEN uyt er hand, Tc VEURNE, spaensch Kwartier, n,° 6. KOOPDAG UYT’ER en Van berR- HAND TE KOOPliN een zeer gerieflyk Door Sterfgeval. menagie-goederen, wintelgoederen, her en winkelallaern, alsmede eenige veld- vrugten, alles af hangende van hetsterfhuys van wylen Clemens-Franciscus BOEDT. TE LAMPERNESSE. Woensdag 12 Junius i844> om een uer na middag, in hel koffy-huys den Lemw alwaer sieur Lconardus - Franciscus Delesditze over leden isop de groote mai ktte Vein nc Koop lag van den grhcelen buysraed verdere mobilaire vooi werpen aldaer te be vinden, bestaendc namentlyk in koper, tin, yzer, glcys, aerde-werk, tafels, stoelen, kleerkassen commoden, beddebakken met behangsels, wolle matrassen pluymen bedden, huofdeyuden, oor^ kussens, wolle en katoene sargien, spreyen spiegels onderbedden nagttafels. tafelt ipylen, vensterstoors,gordyuen, beddclakens, dwalen, servietten, handdoeken, yzere kachelsyzere schouwen, stetsel van tinnen maten veel kris talen en andere karaffen bier,- wyn,- liqueur- en pinte-glazen, bicr-pompe in acajou, b'-rberg- buffet biljaerd-tafel met queuën billen en verdere aenboorigheden deel bruyu bier uyt- zelbier rooden witten rynschen en cham- pagnc-wyn, deel ydel boutcillien en alles wal verders ten gezeyden buyze zal bevonden zyn. lltet den gereeden gelde. Zich aentebieden by den notaris FLOOR, in zelve Stad. toebehoorende den beer De Busscber, te Veurne» Lestmael bewoond geweest door de weduwe Pieter Verfailliethans ledig om handslag met de geldtelling 2 en lesten koop. Een Losrent je bedragende in kapitael lol 331 francs 3 centimen acn 4 'en honderden, vallende telken i6 December ten laste van de weduwe Pieter Houdryte Loo, gehypothekeért op hel buys door haer bewoond, acn de noord-zyde van de Haulpont-straet. Deze verkoopiug gebuerd kragtens octroy verleend, ten opzigte der minderjarige Mede- eygenaren, door de regtbank van eersten aenleg, ziltinghou lende te Veurne,ten overstaen vanden heer vrederegter van het kanton van Haringhe en door het ambt van den notaris FLOOR ter residentie van Loo, daer toe gecommitteerd. De verkoopvoorwaarden met de bewyzen van eygendom zyn gedeponeerd, ten inzage der gegadigde, ten kantoore van den voornoemden notaris I' LOOR. Staende in de Capucyne - straetbinnen VEURNE alwaer den heerabbé Despot overleden is. Dit Buys bestaet bczonderlyk uyt twee zolders, dry boven-kamerseenc vontc-kamer met cabinet en keuken met pompe ten dienste van regen-en put-watertwee kelders, etc. Zich te adressecrcn acn den heer DESPOT, in de Oost-straetn.° 43. Den kooper zal vermogen in handen houden vier duyzend franken op koopsom, mits bezet acn 4 "Zo- Vry.lag 5 Julius 18} ten 3 uren na middag in de herberg de Xwaenebewoond door de weduwe Louwers binnen Loo, zal gebueren de openbare veikoopiug, in eenc enkel zitting, van de volgende goederen i koop. Ecu gerieflyk Buy*staende binnen de stad van Loo acn de oost-zyde van de zuyd- straet met den grond cu hovenier hofgroot 5 ar. 48 cent.of 38 roed. daer medegaendc, palende bet zelve hoys zuyd aen de herberg van den heer Dewitte, en noord acn een buyzcken Den Dyossendag 18 Juny l844 r lcn 3 uren 's morgens te beginnen, ten bovengenaemden sterfhuyze, ter dorpplacts te Lamperneste., Zal gehouden worden vricndeiyken Koopdag van alle de menagie-goederen, dranken, wiukel- goederen, herberg-en winkel-allaemeenige veld-vrugten inans-kleederen en lynen alles naergclaten door wylen den vootnoemden Clemens - Franciscus Hoedt, en bestaende vooruamentlyk in stoelen, tafels, binken, bedde-bakkenwollen imtrasscn, pluymen beddens, beddelakens, wollen sargien, be hangsels, veuster-gordynen. kassen, corumodcn, slaghorlogie niet kasse, porcelyn gleys, koper,- tin- cu yzerwcik, bici ii, wynen, sterke dran ken en liqucttren, kruy teniers-waren tinnen en glcyschen kannen n pinten bierkitte bier,- wyn- en liqm ur - glazen schink - platteelen ptute - dekselsliqueur - caraffen schalen, maeten en gewigtrn herberg- en winkel-toog, koffy-tnolcnkolfy-irommcl en meer andere Voorwerpen, te lang om te verhalen. Op tyd van belahi ge voor de koopen van 20 Irancs en daer Boren, met den geiecden gelde voor de geéne daer beneden alles bctael- baer in handen en ten kantoore van den notaris GHEVVY, te Veurne. BELANGRYR.E NIEUWIGHEDEN. ENGELAND.-- Londen, 2 juny. Zyne majesteyt den keyzer van Rusland is heden alhier aengekomen. De beweging van Dublin is in volln gisting.. Erzyu byeeuroepmgen voor het houden eener meting gedae.ien men meld dat voor het mid den der week geheel de stadzonder uytzonde- ring deel in de beweging zal nemen. -- De compagnie van den yzeren weg van Croydou is door het komité van ’lleegerhuis gemagtigd geworden om eeuen lucht-yzerenweg van Londen naer Epsom daer te stellen; den afstand is van 21 engelschc myleu. Veroordeeling van O’Connell. Het hof der bank van de koningin beeft den 3o mei uitspraak gedaan in zake vau O’Connell en zyne medebeschuldigden. Indien men al wat hier over geschreven wordt moet geloovcn, heeft men in Engeland nog nooit een voorbeeld gezien van het tooneel dat ter dier gelegenheid in de gehoorzael heeft plaels gegrepen. De zacl was opgepropt van nieuwsgierigen. By de acn- komst van O’Connell is iedereen opgestaeu en heeft den grooten volksman met de levendigste toejuichingen begroet. O’Connell scheen zeer bewogen door deze betuigingen van deelneming in zyn lotdie nog nooit acn eenig beschuldigde zyn gegeven geweestwanneer hy op het punt is van zyn wonnis te hooren aflezen. Wauncer de regters gezeten waren hebben de beschuldigden gevraegd om de uitspraek vau bun vonnis te verschuiven tot dat het hof der pairs zich omtrent de zaek zou hebben geuit. Die vraeg is bun geweigerd. De advokaet-generael vraegt dal hel hof bet vonnis doe aflczcn. De heer Burton een der regters leest het von nis, doch met zulke treurige en stille stem dat men hem nauwelyks verstaeu kan. Voorallecr de straf uit te spreken berst hy in tranen los, en slechts na eenige oogenblikken stilzwygens vervolgt hy Wat den vooroaemsten beschuldigde (O’Connell) betreft, het hof deukt dat hy moet ver oordeeld worden lot 12 maenden gevangenis en eenc boete van 2000 pond sterlings (menig vuldige kreten Olioh aen alle kanten der gehoorzael) en tot het stellen eener persoontyke waerborg van 5ooo ponden (fr. 125ooo) en twee waarborgen elk van i5oo ponden dat by den openbaren vrede niet zal stooreu gedurende zeven volle jaren. De overige beschuldigden zyn tol 9 maenden gevang, 5o pond boet, en t5oo pond waer borg veroordeeld. Een dof gemor heerscht door heel de zael. O’Connell stael op en verklaert dat hy in geweten overtuigd is dat men geen regt beeft gedaen. Deze verklaring wordt door de leven digste toejuichingen beantwoord. Het hof de veroordeelden den keus van bet gevang hebbende gelaten waer zy hunne straf willen oudergaen heeft O’Connell zich de ge vangenis van Richmond verkozende andere hebben de gevangenis van de gendarmerie van Dublin deu voorkeur gegeven. Van IMenagie-goederen en verdere mobilaire Voorwerpen, waer onder een BHjaerd-Tafel, BINNEN DE STAD VEURNE. krygsraed beroepen, en den heer de Saint- Simoodie voor de staf-oflicieren gebragt was, verscbynt weldra voor zyne regters. Het vras eenen gryzaerd vin meer dan zeventig jaicn oud.Zyn gclael was bedaerd, zyue tael vol van wcèrdigheyWclliaest had hy de genegenheyd aller officieren gewonnen. Voor den racd zocht den matkgrael geenzius een leven te redden, het welk nooyl zyitcn nacm onteerd had; by bepaclde zich slechts, ter verdediging tegen de misdaad welke hem ten laste gelegd was, een koit verslag te geven van zyn staatkundig gedrag. Hy deed zulks in de volgende Woorden: "Zoon van den uurkgracf de Saint-Simon heb ik my sedert myne kindslicyd aen den krygsdienst toegwyd; ik geloof by elke ge- legcnlieyd volgens de wetten van eer gehan deld te hebben. In den amcricacnsclien oorlog heb ik de eer gehad dm admirael Cornwalis met geheel zyne legcrbcud krygsgevangen te nemen. In 1789 heb ik deel gemarkt van de wetgevende vergadering in de hocdaoigheyd van vertegenwoordiger van den adeldom. Daer beb ik my met kracht verzet tegen het besluyt, het welk de tytcls cu voorrechten van den adelstand vernietigde; ik heb open- lyk veiklaerd dat ik my daer tegen verzette cu dal ik daer het aldus gesteld was, Vrankiyk ging verlaten. Als grooten van Spanje van eersten rang, en als spanjaerd i” *79“ genaturaliseci dheb ik my in dat land gevestigd, alwaer ik gemeend heb dienst te mogen nemen. Eervolle worden, alle van vooren onlfangcii, konuen bewyzen dat ik niet ondankbaar ben geweest jegens myu aan genomen vaderland. Later geeft het fransch gouvernementzonder dat ik eenig verlangen daer voor geuyl of eenige poogiugen daer voor in het werk heb doen stellen gemeend my vau de lyst der uytgewekenen te moeten schrabben. Ik beken Let, ik heb die gunst benul om my naer Paryste begeven, alwaer ik van het opper-besticr een afschrift van dit besluyt gevraegd heb; om my het zelve te geven cyschte znen vau mv eenen eed van getrouwigheyd aen de constitutie; ik dacht dien te moeten wcygeren en verklaerde dat ik, acn Spanje verbonden zyude, besloten had bare zaek getrouw te blyveo. (7e vervolgen.)

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 3