AENBESTEDING Karel em ztnzn Vader. KOOPDAG van SUCRIOEN, VOLKS-FEEST. BROEDER-FEEST. Zaterdag l3 Julius t8 j4 OP STEENKERKE. III AFBOD. Alveringhem, De getejde vervolgen van ordonnantie van Regtbank van eersten aenleg te Veurne, in VERKOOP INGS ORDERS. Den eersten dag zullen verkogt worden de menagie-goedcrcn, bcestialen zool- en wagen- harnas, kuyp- en keèrn-allacm en andere Voorwerpen. Een den tweeden dag de veldvrugten en het geene den l dag niet verkogt heeft geweest. De koopen van uo francs en daer beneden, benevens den to penning van alle de koopen en verdere bespreken gereed te betalen en de genedaer boven, onder voldoende borgstelling, den eersten January 1845ten kaotoore van den notaris BOSSAERT, te Gyverinchovc. UYT’ER HAND TE KOOPEN ecu zeer gcrieflyk Zaterdag i3 Julius t844otn ^r*e uren n* middag, op de party zacyland toebehoorende cn gebruykl voor rekening van mynheer den graef De Bocarmé-De Moucheron gelegen binnen de gemeente van Steenkerkelangst de Loo-vaerd naby de Gasthuys-brugge Koopdag van hectaren zeer goed Baefmis- Sucriocn. Op tyd van betaling mits stellende borge. By exploit van den deurwaerder Enouanö Marqvzttz ter residentie Veurne, in date van vyflieuden Junius 1800 vier-en-veertig, behoortyk geregistreerd, Blykl dal vrouw Anna-Marie Duponselle, huysvrouw van Carolus Dslvawerkman te vrouw geautoriseérd tot het hare regten cn actiënby mynheer den voorzitter der Siaende in de Capucyne - straelbinnen VEURNE altvaer den heer abbé Despot overleden is. Dit Buys bestaet bezondcrlyk uyt twee zolders, dry boven-kamerseeuc voute-kamcr met cabinet en keuken met potnpe ten dienste Van regen-cn put-water, twee kelders, etc. Zich tc adresseéren acn den heer DESPOT, in de Oost-stractn.° fö. Denkooperzal vermogen in handen houden vier duytend franken op koopsom, mits bezet aen 4 date van twintigsten Macrt lestledenbe- hoorlyk geregistreerd Heeft tegen haren gezegden man Charles Delvaeerie vraeg van scbeyding van lichaem en goederen ingespannen, cn dat op deze vraeg zy voor Avoué heeft acnge- steld meester Ernest DESpOT, woonende te Veurne, in de Panne-straetn.* 1. Voor gelykvorrnig extract, E. DESPOT, Advocaet-Avoué. Gemeente Nieucappelle. Burgmeester en Schepenen te Nieucappelle, maken bekend dal’cr voor hun, ter kollegie- kamcr aldaer den dyssendag a July 1844» ten twee uren na middagzal overgcgacn worden tot de openbare aenbesteding by af bod, van dakwerken acn een buys ten twee woonsten stacnde ter dorpplaets van gezeyde gemeente. ’T kohier van lasten voorwacrden cn bc- sprekkenbenevens hel bestek en begrooting, bcloopendc tot ug3 fiancs 37 ccntimen rusten ter inzage van een-ider in het sekretariaet van gemeld kollegie. EIL teg het voorts. BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Parts, 16 july. Na cenc lange ondcrliandeling met den voor zitter van den raed en den minister van het zeewezen gehad te hebben is Z. K. 11. de prins van Joinville den i3 dezer, vergezeld van cenige oppcr-olïicicreu uaer Toulon vertrokken. Men denkt dat hy zyne vlag op het schip Souverain zal ophyssen. Volgens eene jongere tyding echter schynt de reis der priuccs nog ceuige dagen uitgesteld te zyn geworden. Zyne onderbandeling met den minister Guizot moet zeer hevig zyn geweest. Alvoorens te vertrekken, wil by, beweert men de zekerheid hebben dat men hem niet in het voorkomende geval, even als Dupetil- Thouars verleechenen zal. Uit brieven van den 5 juny uit Afrika ontvangen blykt dat sedert het gevecht van den 3i mei, de fransche troepen met die van Marokko niet meer handgemeen zyn geworden. BELGIEN. Bbussel 10 juny. Hunne Majesteytcn den koning en de konin gin zyn gisteren uyt de Ardennen, langst den yzerwag alhier acngekomencn seffens nae Laekcn vertrokken alwaer zy tnogclyks bun verblyf zullen houden Ut den oogenbhk dat zy nae Oostende zullen vertrekken. Aelst, 17 juny. Zondag heeft er in het hotel den gulden Pautvin deze stad, eene vergadering der gemeente - secretarissen dezes arrondissements plaets gehad ten doel hebbende vertoogen in te dienen, ten einde eene toclaeg of vermeer dering van jaerwedde te bekomen in evenre digheid hunner steeds meer cn meer aen- groeijende werkingen. Vzvr.vï, 33 Juny. Gisteren vrydag avondin den Estaminei- Cappoenhebben wy ecuen muzickant, van eeuc nieuwe soortbooten spelen. Mr. A. B. C. gewezene cor-solo cn goede harpistheeft, naer lang zoekens, weten deze twee instru menten tc paren. Uy speelt op de zelve eene meesterlyk wyze en zyn zeggeu is vol uitdrukking. Hy zal zich dezen avoul, nog tens laten booren in ge zegde plaets. Met dit kcnbaer te maken gelooven wy cenen wat en dienst te bcwyzcn acn onze muziekminnaren. Sedert maendag lest 17 dezer, in het water van de rivier den Yzer zoo leeg mogelyk algetiokkcn cn zal tot den 6 july bly ven voort- ducien, dus zal de passagio over de Schoor- bakke-brug tot den 31 july gestremd zyn, in welken lussehcutyd de Tervatc-brug zal geleyd worden,Maendag is het de inhuldiiig der zelve}. Deze afla ing zal ten nutte genomen worden oin bet water langst onsc Loo-vaerd uyt alle de binne-vaci den van Veurue-ambagt aftetrekken en langst liet Fyntele-sluys op zyne gewoone hoogte te vernieuven. Men verzekerd ons grlykcrwys dat, beginnende met deu eersten july een convoi van den yzerweg van Gend komende en te Oostende ontrent ten 3 uren na middag ariivcérendc, den deligeutic-dienst van den heer Adam, maer naer gemelde aeokomst zal vertrekken zoo lang dezen dienst van den yzerweg zal dueren. Eene Volks-feest is eene rare zaek in Veurne, doch over veertien dagen het muziek vau S.u Cecilia heeft ons de gelegendheid gegeven van zulk eene feest bytewoonentoen zy eenige stukken harmonie in de dreve heeft uytgeoefend. Welken toeloop van volk! Welk slach van volk 1 oud cn jong, arme en ryk klein en groot, alles was op de beenalles was vermengd men wandelde men zat in het gras men liet in het voorbygaen maer zoo eenige zoetluidende praetjes in de ooren vallen; men groete zich op alle slach van ietsbeduidende manieren. Indien Brusseljgeen park en alleenclyk eene allée verte had zy zoude maer zoo veel hebben als Veurne, die eene der schoouste Wandel dreven heeft die’er te vinden zyn. Eene Brocder-feest is te Vcurne, ook eene alzoo rare feest, toch maendag laetsthebben wy het geluk gehad van uitgenodigd te zyn en ons tegenwoordig te bevinden in deze die ge- gegeven is geweest, ter gelegendheid van de inhulding van den heer Joseph Beuaeguel als nieuwgekozen prins der koninglyke maet- schappy van Rhetorica alhier. Maer eene volks feest streelt, vergenoegd sleehts het gezigt, en het doet het hart begeirenin tegendeel eene broeder-feest voldoet gauschelyk het hart. Allen tegenwoordigen persoon heeft kunnen opmerken dat, uit de lofiedens, gelukwen- schingen, groetenissen gezangen en alles dat tot versiering der feest bereid waser eene oprechte en broederminnende tael klonk vry van geveinsdheid, laffe vleijerylofspraken die altyd in de lucht hangenverbloemde be- lachelykheden en nietsbeduidende verzen waer op de dichters dik wils niet gierig zynen die wel veelal een dommen vent aen eenen held vergclyken. Neen. Daerwaer van het hart vol is, den mond spreekt er van, zegt het spreekwoorden zoo was het juist in die feest M.r Bchaeghel was den broeder van allen, en alle waren broer of zuster van M.r Behaegbel. Al deze opmerkingen makende, ben ik uit het bal nae huis vertrokken. Het was te klaer en te schoon weder om my op het bed te leggen. Ik ontstak eene sigaer en lag door myne ven ster, aldaer hoorde ik de zamenspraek lusschen myne gebeurmannen Vader. Myn Kareiik ben reeds op ep gy komt nog maer naer huis. Karet. Vader, een-mael is geene gewoonte, dit is het spreekwoord van den dagen ik maek er gebruik van ik. ben om vyf uren vertrokken cn ben om vyf uren terug. Kader. Wyzcrtje rond! twaelf uren feest l er moet wat schoons geweest zyn. Hebt gy uwe les geleerd? kunt gy my alles zoo maer wat af- sebetsen? wy zullen onze pypen outsteken en wat in den hof gaen wandelen. Karel. Ik loop tabak halen. Kader. Neen, ik heb er, jongen. (Karei met zyn bebierd en berookt hoofd zegt by zich zclveu al zyne pyp aenstekende, ouf, ik ben er voor twee uren acn het vragen Kader. Is het effent, Karei? Karei. Ja ’t vader:... De zacl was schoon versierd; het muziek, in drie gelederen stond onder de wapens, in den grond vau de plaets, spelende de aloude mirch van Rhetorica, en, den stoet, Vandcvyvere aen het hoofd ging den Prins inhalcn als ik zeg Vandevyvcreik zegge ook dat er m icgdctjcs waren; want geene feest zonder Vandevy vereen geen Vaudcvyvere zonder maegdetjes. Kader. Ja, jongen, ,dat weet ik van over lang. En uu Karei. Zy leiden deu Prins in de gulda- kamcr, en men plaetste zich voor hel tooneel de gordyn ging open en men zag nog ccns Van devy vere en zyne maegdetjes met de andere leden schoon in order op het daer toe welver- sierde theater. Dit gaf een allerschoonst uilzigt. Kader. En nu

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 3