KOOPDAG KOOPDAG f B E R I G T. VERPAGTING van schoone MAEYG RAZEN, AL FYN PEÊRDE-HOOY, Te Stavele. TE STAVELE. KOOPDAG van HuysraedPKagen-Harnas Bees- tialen en Keldvruglen IE WkSTVLETEREN. !8!AU de 28 geslotcue brieven, (voor den alles Be“ AEN DE AENNEMEUS VAN PUBLIEKE WERKEN. OP GYVERINCHOVE. S01I1UI.I volgens zelve f an tnenagie - goederenwagen - harnas beeslialen veldvrugten en andere rneu- bel-voorwerpen Zich te adresseéren aen den heer DESPOT in de Oost-straetn.° 43. Denkooperzal vermogen in handen houden vier tluyzend franken op koopsom, mits bezet aen 4 "/o. Woensdag 2j July 1 8J4 len een tier na middag fixeteu huyzc alwaer Sr. Leo Hoen- raetin leven molenaer op den Oostmolen te Slavelc, overleden is, Koopdag van den geheelen lïuysraed be staende in koper,- tin,- gleys,- glas- en aerde- tvet k, tafels, stoelen, bedde-bakken met behang, beddingen, tafel-en mcnagie-lynwaedslag- botlogic, klccdcr-kasscubuffclcu, klecdcr- Donderdag 11 Julius i844> om ven uer na middag op het hofstedeken waer Anna- theresia Rabauw weduwe van kranciscus- berlinus Spilliaertoverleden is, binnen de gemeente van Gyverinchovelangst de strael leydende van den Abeeie uae den Alostaert- pot, naby de Katle-kappelle, Koopdag van den geheelen huysraed, be staende in tafels. stoelen, koper, tin, yzer, gleys, aerde-werk, lynwaed - kasse slag - borlogie met kasse, seulen standenkeet u met staeu en toebehoorteu. Koorts greepen, space, vorken, houwen, karthamcr, weggen, hippe, houweel, puype- gale graen-malen trog wafel-yzer ladder windmolen, 200 tarwcii-gicyeudeel klaver- hooy van de eerste snede. hene melkkoey en 5 hennen. 65 aren tarwe, 22 aren boonen, 14 aren klavers van de tweede snede, gedeelte aerd- appels, agtergras, de Luyten iu den boorn- gaerd, hel mest in den puten alle de overige voorwerpen aldaer te bevinden. Op tyd van betalinge voor de koopen boven de 20 francs, mits stellende borge. Woensdag to July i844 ff*1 3 uren naer nocne ter herberge sint Hubertusbewoond door de weduwe Recour ter dorpplacts van Stavele, Zal oyergegaen wezen door het ambt van den notaris BUSSaERT, te Gyveriuchove tot de opcnbaie verpagtiog der uaerschreven maeygra/cu. A. Dergonnevan den heer Pycke, ten Aerden el De Stavele, vicaris-general te Gend bestaendc in i.°Det6 Geinete, op Beveren; 20 Geniete op Staveleen 3 0 de Torrelleook op Stavele. B. Der gonne van den heer Raepacrt-Legillon, te Brugge, bestaeiide in I.* De 6 Gemete eu 2.° de 4 Gcmcte beyde gelegen op Stavele. Het amat van deze twee leste partyen zal ookverpagt worden. C. En de 4 genieten macygras van de weduwe Vandenbiuwanc, te Gyverinchovegelegen tq Beveren, by de Staveledam-brugge pa lende van noorden aen zacyland van sicur Ignatius Billiaerd te Beveren. Dit voor deu.ontbloot van dezen jarc, ver deeld in koopen als naer gewoonte; en comptant te betalen in hinden van den naemdcn notaris BOSSAERT. UYT’ER HAND TE KüOPEN een zeer gcrieflyk HUYS, Stamde in de Capucyne - straelbinnen KEURNEalwaer den heer abbé Despot overleden is. Dit lluys bestaet bezondcrlyk uyt twee zolders, dry boven-kamers, ceuc voute-kamer met cabinet en keuken, met pompe ten dienste van regen- en put-water, twee kelders, etc. koffers, koperen ingemetseld fournoysgroot en kleyn brand-hout, landbouwers-gereed- schappen en wagen-harnas. De Beeslialen bestaende in een wei k-peêrd een ezel, eene melkkoey en twee zwynen. De Vcldvrugten bestaende in t h< ct. lerwe, 25 aren peê> de-boonen 25 aren haver, de tweede snede van 44 aren klavers en het kooy van de eerste snede, 3o aren aeid-appels, de fruyten op de boomen. Koorts, een ouden molenas, ouden pestel en twee roè-eynden, mitsgaders van alle de andeie voorwerpen die zich ten huyze en hove zullen bebinden, te lang om te verhalen. De koopen lan 20 francs en daer beneden met de gewoone hespi eken gereed te voldoen, de koopen boven de 20 francs op tyd van be taling tot eersten January t845mits te stellen begoede en bekende borg. Dynsdag 23 Ju y 1844 ten een uer na mid dag, op liet bulstekeii bewoond door de weduwe Kornelius Loonislangst de Calle-slraetby den Fyssouw, Koopdag van den geheelen Huysiacd, be staende in koper,- tin,- gleys- en aerde-werk, tafels, stoelen siag-borlogieal het kuyp- en keèi n-allar m laudbou wers-ger evdschappen hel wai geu-barnas, bestaende 111 wagen, ploeg, karre, tollc, twee eegdeu korde wagen; de Beestialcu bestaende in een ezel, melkkoey en twee jonge zwynen. Kouits de Viugten op den akker bestaendc in een hectai e terwe 60 aren prèi de-boonen 8 aren aerd-appels, de tweede suede van i5 aren klavers eu hel bony van de eerste snede deel rogge in schoven. Eu eyndelyk van al het gién het zelve hof- slekr ken bekleed, te lang om te verhalen. De koopeu van 20 francs en daer beneden met de gewouuc bespreken gereed te voldoen, de koopen boven de 20 francs op tyd van be taling lol eersten January 1845, mus te stellen begoede en bekende borg. en voorwaerden dier opbouwing ter inzage der gadingbebbende by den heer Se.navs - Jooiuszoutzieder te bieuport. De becien liefhebbers worden uytgcnoodigd, by middel van geslotcue brieven, (voor den •j Julius eerstkomendeaen deu heer Senave franco iutezendente doen kennen de voor welke zy zich verbinden (altyd bewust plan en voorwaerdende te voltooyen. Alen stgge het voorts. Den heer Mannekens van Lidth de Jeude, grondcygenaer en burgmeester te Waelhem, l.y Meubelen, is voornemens Ie doen er- opbouweu de Scheur en Wagenkot zyner Hofstede, bewoond bysieur de Schoolmeester, te Oosldtiy o kei ke. De plans beiuslui, BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. FRaNKRYK. Parys, 26 juny. De koninglyke familie zal tot in de eerste dagen van july deu rouw dragen voor haren bloedverwant den hertog van Augoulème. - Den prins van Joiuville heeft Toulon den 23 juny, met eene aenzieuelyke zeemagt verlaten, lly begeeft zich niet, zoo als men eerst had gezegd, nae Tangermaer naerOran, om cc de orders van den marschalk Bugeaud af te wachten, onder wiens bevelen hy staet. Er word sedert eenige maenden te Parys een nieuwsblad uitgegeven onder den tytel l’AIgeriedat tien mael ter maend uitkamt en dat uitsluitend is toegewyd aen de verdediging en ontwikkeling van bet grondbeginsel van Algeria in eene volkplanting te herscheppen en hel aen de fransche regering te onder werpen. Dit blad, door mannen opgesteld welke die landstreek langen tyd bewoond hebben schynt ten vollen aen de verwachting welke men onder meer dan een opzigt van een der- gelyk tydschrift mag voeden, te beantwoorden. NEDERLANDEN. s’Ghaevekacue, 2j juny. De stad Amsterdam, ondanks al hare pracht, bezit, zoo als men weet, tot hiertoe nog geen driukbaer water. Men verneemt dat eene commissie, belast met over de middelen, om deze gaping aen te vullen, uitspraek te doen, haer verslag heeft gedaen. Dacruit volgt dat de voltallige onkosten van deze werken tot 3 mil- lioenen guldens zullen beloopen. Het prospectus dezer onderneming zal eerlang verscbynen, en eene leeniog te dicu einde aengegaen worden. BELGIEN-Getto, 28 Juny. De opening der tentoonstelling van nyver- heyds-voortbrengselen is op overmorgen 3o dezer vastgesteid. - liet Nederlandsch letterkundig Genood- schap van Leyden heeftin zyne jaerlyksche vergadering welke den 20 dezer heeft plaets gehad, den heer Van Duyse lot briefwisselend lid benoemd. De calholyke geestlykheid in Stlesie be veelt de geloovtgen ten sterksten aen van zich van sterke dranken te onthouden. Veürne, 29 Juny. Ofschoon wy lang geweest hebben zonder regen schynen de vrugten zeer wel testaeu, en den testgevallen regen is eene uytnemende weldaed voor de groenselsde aerdappels en het gras. Voor wat de boter aengaet zullen wy die zekerdit jaerzeer goedkoop kootten ver- krygen, want Engeland zal hier zyne opkoopers niet zenden, mits de Hollandsche nieuwsbladen melden dat de boter aldaer zoo overvloedig en goeden koop is dat men er zeep van maekt. Er is zondag lest alhier opgebragt eenen inwooner van Clerken die betigt is zyne dieust- meyd vermoord te hebben; dezen ongelukkigen is, zegt men, een wever en landbouwer, verders beweerd men ook dat hy weduwaer met tweo kinderen is. -- In onzen vorigen nummer hebben wy een wydloopig verhael gedaen der feest die onder de gild van Rhetorica alhier, den maendag der voorledene week, ter gelegentheyd der inhul- ding van den nieuwbeuoemden prins, plaets heeft gehad, en hcJen hebben wy te melden dat den ook nog maer pasbenoemden hoofdman, den zaterdag avond zyn ontslag hoeft gegeven, zoo dat ouze bceren Parnas-mtnnaren al we derom de Zwitsers evenaren met door een ge- meenebest besteurt te wurden. - De iuliuldtng der Tervaetebrug is met groote pracht gevierd geweest eene maeityd onder eene tentinliet midden der brug, boven dj rivierwas er opgerechtalwaer Z. E. deu beer

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 3