BURGERSTAND DER STAD VEÜRNi- YZEREN-WEG. AEN ONZE AGTBARE LEZERS. OPMERKINGEN. «7 7 9 3 7 7 1 6- 75 7- 35 9- 35 «o-5o 15-35 15-75 30-00 37-50 <4 7< 64 45 56 4- 75 7-35 7-7$ 3-76 5- o5 5o 80 Vertrbk-Uhen van den Yzer-tveg. 0-75 |2= o o •w 8 4® o 13 3» i 13 30 3 6 60 - L 5-oo 8 Ten 6 ur. 15 min. morg.ten 11 ur. 3o min« Brugge, Gend kermis eeue smakelyke hesp en een goed stuk botulli in de pot te hebben. 8-3* Half vit Tarnen Bruyn fondsen zulltn zelfs uytgeput zyu. 10 10 GEBOORTEN J Van den 39 juny tol den 5 July. Bakkw. i-t5 3-75 7- 00 8- 00 11-00 13-00 i5-5o 31-00 I HUWELTKEN. Den 3. Peterus-Carolus Demerreschipperr geboren en woonrnde te Wulpen, jongmiu, met Anna-Then sia Vanacker, wei kater, g*' boren en wooneode te Veurne, weduwe Petrus-Jacobus Parel. Pry ten dar plaatsen van DILI. 1-75 5-oo 9-00 9’75 ö-a5 6-5o to-85 10- 5o 8-00 33 Oostende »p o 3- 35 4- 00 4-5o 4-5o I 3<» 3 90 30 I Brugge Gend Mechelen Brussel Antwerpen Leuven Ans Luyk Aken Keulen Kortryk Fives [Ryssel] Oooruyk De zeesluys voor de uytloozing der vaerd van Zelzaete is begonnendeze die moet dienen om het stelsel te voltrekken der ziewerken rond Nieuporlis in volle uytvoering. Zomer-tydstip. Den natiooalen vischvangst verliest niet der gelukkige levendigheyd door dien nyverheyds- tak hernomen. De uytreeders aglen zich ge lukkig over den gemakkelyken veikoop der stokviseb by den vremden. Van het eerste jaer dal men die nieuwe bewerking beeft ingevoerd den uytvoer heeft tot 4°>^49 kilogrammen beloopen. ntuleoae Rousselaerrde werkingen voorde inneming der gronden zyn verre gevoorderd; luaer de onvoltiekking van dat ontwerp belet met reeds de aendagt te vestigen op den weg vau Cortemark nae Haudzaeme enZarreu. De vooruytzigten over de vermindering der besmeltelyke ziekten onder het vee zyn gcluk- kiglyk verwezenllykt geworden. De provin ciale fondsen laten eenen overschot waer door men de agterstellen zal kounen betalen, en deze fondsen zullen zelfs nae die betaling nog niet men ons zeggen dat er donderdag j een stuk of turaelf vandieonver- inoeyelykc discipelen dezer ridderlyke gilde, in vierwielige tytuygen gezeten de fransche grens zullen overtrekken om te Gyvelde, in eene dergelykc kerinis-schietfeest deel te nemen, en zy zyn zoodanig met moed beladen dat het oumogrlyk scliyud slechts de koebelle voor hun aendeel te hebben. Souhaitons-les de bon caur Uns dose de bonheur. STERFGEVALLEN. Deo t. Maria - Philomena Combe, 1 jacr Palenn.’ o. Den 3. Pieter Schachtbetonderru, 91 jaren geboren te Wilder, en woonende te Veurue» weduwaer van Marie Lensen, Veslenstr., n.’ o» Den 4- Desiré-Charles Carna 33 dagen, Vesten-slraet. lu alle de gewesten des werelds is er eene zeker zaek of er bestact een zeker gebruyk die tegenstry hg of ten minsten zeer verschillende is by die van andere landen by voorbeeld de Eugelschen eten slechts het vleesch en gieten hel zap weg, lei w/1 wy Belgen, daer eene goede eu gezonde soep van maken. Deze over- xeeschc gebeuren willen geen rochen eten om dat zy die voor vergiftig aglen tcrwyl zy by ons, op de viydag-maeltyden, de beste plaets ter tafel bekleedcn. In Savoyen, alwaer zy nog de deugd der aerdappcls niet kennen snyden zy de zelve rauw in schellen en werpcn-zc in den soeppot, welkers pellen aen den eter veel tegeniglieyd veroorzaekt, lerwyl een-ider alhier de goede boedanigheyd van die gezonde vrugt krnd. By ons en in Vrankryk smourd men niet gceruc uyt nieuwe pypen terwyl in tegendeel men in Holland alle pyp verstoot die eeus ge- brtiykl is geweest. De op de oevers der Elbe woonende lands lieden zelfs de boeren van hel llambourgsche zullen noyt den tempel des llecren intreden zonder eei.en blocmbos of bouquet in de hand te dragen. II t gebruyk van alzoo ter kerk te gaen komt voort nyt eene ydelc eerzugtwant by hun gaven die bloemen te kennen dat men grond-eygeneer op de piochie is, immers eiken inwooner steil alle middels in het weik om een blocmpcrksken te hebben, het welk den kerk -bouquet genaamd word, lerwyl in tegen deel de Belgen veel meer genegen zyn om te PRYS DER GRANEN Ter Merkt van Fe urne van 3 July. Er waren te merkt i58o heet. Terwe. 3'1 id. Rogge. 373 id. Sucrioen. - 3 J id. Haver. .-l n- c :J Zondag lest, ter gelegenthcyd der kermis, heeft er te Nieuport eene vogelscliietiog plaets gehad, warr al eenige der Veurnesche baud- boogisten deel maektenen ofschoon de van een-idcr geëerde maegd Fortuna han geen eer- vogelsgeschonken heeftzyu’er die niet nalatig gebleven hebben aen Bacbus eene gulberlige oifrande te doen waer na zy aluog levende, t’huys zyn gekomen. Nu komt 1 toekomende; t 8 «5 Gelykerwys den tyd komt te verschynen in welken den schiy ver of maker der antwoord op ons gegeven Raedsel, gelei kent M. A.N., en aen welk den ptys is toegewezen geweest, zich niet kenbaer heeft gemaeklzyu wy van de prysuytrcyking ontlast. Macr om niet in het bezit te blyven eener boekdeel ’l welk oos eensdeels niet meer toe behoort, en ons daer af op eene bevoegde wys willende ontmaken, stellen wy, zoo en gelyk helio eenen onzer leste nummers gezegd is eene soort van tombola ter winning voor, dit op eene manier van actiën of deelnemingen tcu getallc van honderd, aen 10 centimes par actie, welkers beloop zal dienen lot hit aenbieden eener drinkgelag aen alle de dichters dezer stad, en wel bezonderlyk aen de geue welke my zomtvds met hunne rymen dienst doen en in deze wedstryd van nut hebben ge weest. Verders den miuuaer welken vyf actiën te samen neemt zal onvergeld deel mogen maken dezer broeder-fecsl en minzaem ontvangen worden ten bepaelden dage, in de herberg de Hopeop de groote mei kt, in onze stad, bewoond door den rymminnaer J. Dz Gaoova, alwaer er konuen actiën genomen worden en de ioscbryvings-lysl berustende is. Daer na zal men in chorie zingen op de vois den boer tal ‘tal betalen. Alzoo tal Pieter Ryckaboer De dichters al op beurt en loer, Met een glas bier beschinkcn bit. Ily rekent niet op winst of geld, Want liet tal al worden besteld; Aan den weerd voor het drinken, (bie.) Gy vrienden die dit leest of hoort. Ik bidde u zegt bet maer ras voort Om het rugtb.ier te maken. bit. Wanneer volledig is ’l getal, Men dan ’l beloop vetleircn zal Zyn dal geen vremde taken. (6ia.) U Qe 33 id. Boonen. - 63 id. Aerdappcls. Terweper hectoliterfr. Rogge, Sucrioen Haver, Boonen Aerdappels PRYZEN DER BROODEN van dito. 43cent., voor 1 t/3 k. 39 1 id. (14 1/3 id. 31 1 1/3 kil. 33 -- 1 id. M en ten 4 uren na mid. nae Brussel, Antwerpen, ctc. BRUGGE. Ten 6 ur. 45 min.ten 10 ur. 15 m. ’smort. ten 4 uren 3omin.en ten 8’sav. nae Oostende, Ten 6ur. 45 m. 'smorg., ten 13 ur. m d. eu ten 4 ur. 3o in. nae tiend, BrusselAntwerpen 1 Thienen, elc. OOSTENDE. In Vrankryk, dat is te zeggen in bet land der Franschen alwaer de godinne der bcusch- heyd en complimenten haren zetel gevestigd heelt, zyn de vrouwlieden in booge agting ja de polilesee is aldaer zoodanig aengegroeyd dat de jongheden bunnen sigaer niet durven roken wanneer zy zich 111 een vrouwen-gezelscbap moeten begeven; men mist aldaer tegen alle welgemanicrtheyd in helgroeten, voorbygacn, nederzetten spreken immers honderd zulk- danige beuzelingen kwetsen de welgemanirrd- hryd zelfs is hel eene bovenmaten gauchene wanneer men de glazen te vol schenkt; terwyl by ons men spyts de beau eexedroogviach knouwd, tabak kuabbeld snuyfl en smoord. Eu voor wat de te vuile glazen acngaetdaer zyu by ons wcynig weerd of weerdinnen die zoo onhandig zyn die te vol te schenken. In al die vooi melde dingen is’er niet die zoo verschillende is als Belgieo en hel Ottemansch keyzerryk by de Turken is de jalourslicyd overgrootdaerorn mogen de vrouwlieden hun in het openbaer niet vertoonen zy mogen hun met den koophandel niet mueyeo, immers zy zyn zoo kort gehouden als by ons de vinken en in Belgien bet vrouwvolk kooptverkoopt, werkt, reysd en redekaveld ja, daer zyn er die zoodanig wel van den spanader gesneden zyndal zy den best ter tong zynde minskr èrel tot bet zwygen zouden dwingen dat meer is, daer zyn vrouwtjes die, de houwclyks-pligten overtredende, zelve den broek willen drag, n en den manzynemet regl behoorende beersebappy ontnemen. Wy laten onze lezers nu oordeelen welk land van beyde bet gelukkigst is.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 4