KOOPDAG KOOPDAG KOOPDAG H U Y S, TE HOOGSTADE. 1 J I TE STAVELE. fr. 6 5 3 VAN veldvrugten UYT’ER HAND TE KOOPIW een zeer gerieflyk schoonen charge aussi, Pan tnenagie - goederen wagen - harnas beestialenveldvrugten en andere meu- bel-vporwerpen namentlyk van het de koopen REN VERSE. PRIX par lit rendu par idredon par travertin par oreiller N. B. Ma demeure et h la Barque Jean Laurure prés du Pont. I - 35 mes ateliers sont e'tablis de Dunkerqueoccupée par Vryijag 26 Julius 1844 om mel middag- uer te beginnen, ter hofstede bewoond door sieur Franciscus Rooryck, binnen de gemeente vau lloogstaede, van westen langst den steen weg tusschen den Gaepaerten de lloogstaede- lynde Vriendclyken koopdag gee'ne volgd Op de Landen gebruykt door Sr. Henricns Guilkman, gelegen bmnen de gemeenteus vau ADYNKERKE EN COXY DE. PROCÉDÉ CHIMIQUE Brevetipar Sa Majestlle Roi des Franpais. M. J’ai l’bonneur de vous prévenir que je viens d'établir en cete ville un appareil dont je me sers pour mettre a neuf les plumes les plus vieilles et les plus avariies. Elies font le meme usage que les neuves. Ce moyen détruit tous les insectes nnisiblesk la plume ainsi que la poussiere et les mauvaisea odeurs qui proviennent de diffdrentes maladies et qni souveit en occasionuent de graves dont on ignore la cause. Je rends la,plume blanehe et nerveuse de- venne jaune.par de mauvaises transpirations, et jelui piocure par-li une const v.ition pour un grand nombre d'anne'es. Je me charge d’e'panouir les rainifi atioos de la plume, de mamère a rendie cinq li's sue quatre pins sotiples plus bonfHsplus duvetes que si la plume était ncuve. Les lilteries qui serout donue'es le matin seront rendues le soir. Je me charge aussi, sur trois litsd’extraire an edredun superbe sans endommager ees lits; et pour assurer la tranquilhré des personnes qui voudront bieti m’bonorer de leur confiiance j’lrai travailler chez elles lorsqu’elles le de'sireront. J’ai I’honneur de vous saluer veldvrugten. 9 hectaren tarwe, 88 aren rogge, 88 aren haver, 3 hectaren en half boonen en kruyd 74 aren vlas 1 hectare -y5 aren klavers van de tweede snee, 66 aien zom<rkools88 aren aenlappels, 29 aren erwelen, 29 aren comeyne, deel vitsen en koeywortels, 5 hectaren achter- gras en de fiuyteu in den boomgaerd. voorwerpen van verscheyden aerd. Dasclikleed, wagenwyte, diltperssen, omtrent 6000 tarwen bauwelaers, hooy der eerste snede van 1 hectare y5 aren klavers, en meer andere Voorwerpen aldaer te bevinden. Op langen tyd van betaling voor van ao francs en daer boven. By vonnis verleend door de civile regt- bank van eersten aenleg zitting houdende te Veurne, in date van achtsten Juny achttien honderd vier-en-veerligbeboorlyk geregis treerd, tusschen juuffiottw Euphrasie MOu- tonnierzonder speciael beroep, woonende te Veurne, en den beer Charles - Louis Groensteen ontfanger der directe belas tingen woonende te Beerst. Blykt dal de scheydiug van lichaem en goederen uytgesprokcn is geweest ten behoeve van voornoemde jouffrouw Moutonnier, iegens haren voornoemden man Charles - Louis Groensteen. E. DESPOT, Advocaet-Avoué. Van boerallaetn, zool-en wagenhamas,beee- tialen Veldvrugten en ander voorwerpen boerallaem, Vorken, greepen, houwen, spaên, mesthaken, rakels, karthamer, weggen, happen, houweel, ladders, standen, karteelen, kuyp- cn kcèru- allaem, halle-karteel. wagenharnas. 2 beslegcn wagens, 3 karren, ploegs, zoole, 3 tullen, 6 eggen, 2 wagens-mestplanken. beestialen. 3 werktnerrie-pcêrdcn, dryjaersch rnerrie- peêrd 6 mrlkkoeyeo, 3 jaarlingen ,3 drinkt— ling-kaiversoverjaersch zwyn, Sjonge zr.’yus, 2 ezels. Stamde in de Capucyne - straetbinnen VEURNE alwaer den heerabbi DzsrOV overleden ie. Dit Iluys bestaet bezonderlyk uyt twe* zolders, dry boven-kanierseene vonte-kamer met cabinet en keuken met pompe ten dienst* van regen-en put-wa'er, twee kelders, etc. Zich te adresseéieu aen den heer DESPOT, in de Oost-slraetn.“ 4^- Denkooperzal vermogen in handen bonden vier duyzend franken op koopsom, tails bezel aio 4 Den Zaterdag 5 Augusty 1844 on> 3 uren na middag ral dezen KOOPDAG cenen aeuvang nemen, op de landeu gelegen aen beyde zyden •Ier Panue-calchtedeeen weymg verder dan d’hofstedealwaerSr. Marcus Drmaziere woonag- tig is, alwaer zal ver kogt worden 58 arep tarwe, 73 aren booneu cn 29 aren rogge. Nadics, op eene andere paity, gelegen naby de getcyde hofstede alwaer sieur Demaziere wooud, zal vet kogt worden 88 aren sucrioen, 65 areu tarwe, 1 hectare haver, 22 aren boonen. Eyndilinge op liet land toebeliooi ende sicur Arsenius Deschodtgelegen in Coxyde, met Verre oost van de stad Veurne, langst bet Oudemanne-straeljen zal verkogt worden 1 hectare 3t aren tarwe, 88 areu haver, 58 areu sucrioen van Macile, en 66 aren boonen. Alles op langen lyd vau bctalinge, mits stellende borge. Men zal vergaderen langst de Panne-qalchicde. Woensdag 24 July i844,en een uer na middag fixe, ten huyze alwaer Sr, Leo Hoen- raetin leven moleuaer op den Oostmulen, le Slaveie, overleden is, Koopdag van den geheelen Huysraed be itsende in koper,- tin,- gleys,- glas- en aerde- werk, tafels, stoelen, bedde-bakken met behang, beddingen, tafel-en mcnagie-lynwacd slag- borlogte klecder-kasscu buffelen, kleeder- koffers, koperen ingemelseld fournoysgroot en kleyn brand-houtlandbouwcrs-gereed- schappen en wagen-harn.is. De Beestialen bestaende in een werk-peèrd een ezel, eene melkkoey en twee zwytien. De Veldvrugten, bestaende in 1 heet, ter we, 25 aren peè> de-boonen25 aren haver, rle tweede snede van 4 j aren klavers en bet kooy van de eerste snede, 3o areu aerd-appels, de fiuytcn op de boomen. Koorts, een ouden molenas, ouden pestel en twee roè-eynden mitsgaders van alle de andere voorwerpen die zieb ten huyze en hove zullen besinden te lang om te ver halen. De koopen van 20 francs en daer beneden met de ge woone bespreken gereed te voldoen, de koopen boven de ao francs op tyd vau be taling tot eersten January 1845mits te stellen begoede cn bekende borg. BELANGRYKE AIEUJT1GHEDEN. ERANKRYK. Lvox, 8 july. De gemeente Saint-Leger-sur-Dheune is dezer dagen hel tobneel van erustige ongelukken geweest. Niet lang geleden werd een ezel door cenen dollen hond gebeten, en zelfs buytea welen van deszelfs eygenaer. De watervrees: ontwikkelde zich in hem en weldra deelde liet beest deze schnkkelyke ziekte mede acn. de paerden waermede het op stal stond. Het dier werd zorgvuldig opgeslotenen in de- aenvallen zyncr kwaeltoen de zelve het hoogste toppunt bereikt hadde, verscheurde het zyne eigene boenen en billen, men zag zich eindelyk. genoodzaekt hel te dooden. Hetzelfde lot moes ten ook de beesten ondergaen die door den ezel gebeten tvaren. Den hond eerste oorzack van dll Ongeluk. had ook andere honden ge beten. Een derzdlve viel een kind van omtrent tien jaren aen en bragt hem aeu het been eene diepe wonde toe. De wonde is zoo veel inogelyk: uitgebrand geworden door den terhulp ge roepen geneesheer cn in zes weken lyden be- vondl de kleine zieke zich wel niet buiten gevaer, maer toch in zulk eenen toestand dal men voor zyne herstelling bet beste mag hopen. Parts, 18 july. Den 12 dezer, is er etuen print, zoon van den hertog vau Nemoursgeboren. 21 kanon schoten hebben dit nieuws de Paryzenaren aeu* gekondigt. Dit nieuw princelyk kind is op den burger- lyken stand van Neuilly ingeschreven onder den naem van Ferdinand-Philips-Mariartaa Orleans, hertog van Alenyon. Men schynd de hoop in het hof te voeden dat de zaek van Marokko in den loop der maend september zal vereffend worden en dat alsdan den prins van Join vil le zich met een gedeelte van zyn eskader nae het kanael zal kunnen be geven otn Louis-Philippc nae Engeland lo' be- gelcyden. Te Angoulême is eene belangryke ont dekking gedaen otn papier te fabrikeértn wacrin geeuc lompen komenen dat alleen vervaerdigd wordt uyt het draedacblig weefsel eener teer gemeene waterplant. NEDERLAGEN. -- Bbeda 16 July. Eenen brief uil den Haeg behelst eene buiten- gewoone tyding maer welke men even wel als stellig opgeeftde gravin van Nassau, geboreiy d’Oultremontweduwe van wylen koning Wil lem I, zou op het punt staen van op nieuw itf den echt te treden en wel met den generic! van Omphal, adjudant van den koning der Nederlanden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 3