VERPAGTING. K O O P I) A G J O U R N U X. FRAGMENT. r On demande un co-abonné a un Journal quotidien de Bruxelles. S’adresser au Bureau de l'stdver- tentie-blad. H U YS EN E R F U T DE HAND TE'KOOPEN, Te Nieucapyelle. Dcr Stad l^eurne 9 om Ter ordonnantie De SelretarisP1HGNOT. Hy heeft magt door zyn’ arm gedaen. Lvc. i OPENBARE Vrvdag 21 November 1844 te beginnen ten 9 uren ’s morgens precis ten hnyze van Pieter- Joannes Caesmaekcr, te Nicucappelle in dé dorp* plaits, tal gehouden worden Koopdag van fluysraed Beslacndc in aerde-werk knpertin gleys tafels, stoelen, ccne nieuwe slagborlogie kloederkas, koolstovc, Schaprahovenieis- gereedscluppenkordewagen, aelstande, lerwen gleyen en ander strooyhet schoen- makers-allaem en meer ander voorwerpen te lang om te verbalen. If'inkel-goederen. 100 meters laken, 110 meters castorine en ander stoflie-goed, 47 meters wit lyuwacd, 5o hoeden in castor en zyde. Alles met gereid geld. Door uytscheyding van bediyf. TE NIEUCaPPELLE. 'T zweeg al. De schepping sliep. Alleen den tcedren zanger Van’t woud, stroomde uit de borst van Lentcliefde zwanger, De zoetste melody. Ily zweeg met hem zweeg ’tal. Het heir dcr Kristen sliep voor Salems gryzcu wal. Slechts zag m’in Godfricds tent by gouden waslichtspranken Een drom van ridders. Als de zon in ’t west by ’twanken, Wen zy de golven kust baer lactsten strael verbreidt, Zoo blonk het licht op ’tstael by deze duisterheid. ’Twas ’tuer, het plcgtig uer, als met een zoeter bruisen De zee een hymne zingt. Wanneer met murmlend suisen liet windje licdren stemt de donkre hemelboog Zich tooit in ’t starren kleeden ’t harte nacr omhoog Zich opbeft... Middernacht! Eca licht, als gloende regen, Kwam uit het wolkpalois op aerde neergezegen En 't blank Jerusalem schceu als *t betooverd sticht Der geestenhemelschoon by 't dalen van dit licht. Ziet gy, sprak Godfried, ginds dat indrukvol gewemel? Het is den starrcn-lied die stroomt van uit den Hemel Zy zingen hulde aen hem, wiens graf die vest bevat! O Broedrcnis ’t niet om dien onwaerdcerbren schat Te ontrukken uit de magt waer in hy is geklonken Dat God, in uw gemoed die dapperheid deed vonken? ’T was aen zyn inspraek slechts dat ge allen hebt gelooft, En het bclangrykst zelv’, zweeg, door die stem verdooft. Van onbekende vreugd deed zy uw boezems kloppen. Zy werd bet doel wacr voor ge uw welvaêrt dorst verschoppen, HET KOLLEGIE VAN BURGMEESTER EN SCHEPENEN Verwittigt het publiek dal’er op den Maen- dag vyf-en-twiiiUpStcn loopende ma end No vember, om Hen uren ’s moigi-ns, publickelvk zal worden overgigaen, in de gewome ziel vau Vcrpagtingeu, 111 hit Stad-huis te Veurne, tot de volgende Aenbrslcdingenvoor den termyn van dry agter-een-vulgende jaren, integaen den eersten January 1845, 1. ° Van den ontvangst van het regt van Staen-plaetsen op de publieke Feesten en Meikten binnen deze Stad, al mede op de wekelyksche Boter-rnerki. 2. ’ Van het vagen en kuysschen der Stralen en publieke Pla etsen dezer Stad. De gegadigde kouiien inzage nemen in het Sccretariaet van het plaelselyk Besltier, ten dezen aengaende opgeiuaikt. Gedaen te Veurne, den 6 November i844* Het kollegie van burgmeester en schepenen OLLEVIER. Haer jammerklagt doordrong uw’ harten zoo ten top Gelyk de steen het wordt der vallend’ waterdrop. Nauw hoorde gy dier beè de loovreud toonen galmen, Of gy rees, als voor ’t licht het ochtendrop by walmen. Nogthans de duerbre prys waer naer gy zoo lang dorscht Wordt nog door Aladyn in yzren boei getorsclit. Wel aen hy grype ’t zwaerd wie ’t wraekstael is ontzonken En doet den kristen naem in nieuwe glorie pronken. Toont dat de zelfde zucht nog altyd u bezielt Als toen gy voor het beeld des Heilands laegt geknield, En zwoert, de heiige stad, eeu dwingeland te ontrukken, En hem, en zyu geslacht der volkeulyst te rukken! Jn uw borst kookt nog ’t bloed dat onversaegde bloed Dat altoos braefheid paerdc aen ouderlyken moed. Gy zyt’t; voor welkers zwaerd en sterke rei ze ispecren ’Tontelbaer Persisch heir moest in ée'u dag verneêren. Die Syrien krimpen deed. En op het glorieveld Dcr Sarasyneu-vaen heeft in het stof geveld 1 Te wapen! laet uw moed uw’ ecrenacm bekrachtigen, En dat de naeste zon zie Salem overmachligen Dat hare vesten vall’Gelyk de outboeid orkaen Vlood elk te wapen.. Spoedig wapperde de vacn Met ’t blinkend krais vercierdten wolken. Opgetogen Omarmde men elkaèr. Uit aller monden vlogen Dat poort en vesten valle; en dol ten stryd gesart Aèmde ieder wrack. Wat held die zoo’n wrake tart Hun boezem zwelt eu vlamt om vyands trots te bukken, En de onverwinbre vest met pralcud’ voet te drukken Men moedigt zich ten stryd om even vroomen groot Te zegepralen, en te (rotsen zwaerd en dood!;.. E. R. Bestaende in woonhnys, kamer, keuken, kelder en voute, werkwinkel en stal, alsmede 2 j roeden grond en hovenierhof dacr mede* gacudc stacude Ie Nieucappcllein de dorp- placts aen den kacydyk bewoond door dito Caesemackcr; om handslag den 1 Mey 1845. Tc bevragen ten kantoore van den notaris FLOOR, te Loo. Op Maendag 2 December 1844ora ncgen uren voor middag in de gcwooue zael van Verpagting, in het stadhuys te Veurne, zal er van wegc het kollegie van Burge meester cn Schepenen der zelve staddoor het ampt van den notaris GUVELIER, aldaer residee’rendeovergegacu worden tot de openbare Verpagting, voor eencn ter myn van negen agtereenvolgende jaren, in te gaente welen; voor de negen eerste nummers, zyude twee Huyzenverscheydc Kelders en een Stal, alle gestaen binnen de stad Veurne, met den 23 April 1845cn voor het tiende en laeste nummer, wezende een parceél Landgenaemd het Adynkersche- fortgelegen te Veurne, sectie Bewestei- poort, met den I.**’» October van het zelve j.icr 1845. Het kohier dezer Verpagting berust ten kantoore van den bovengenaemden notaris CUVELIER, alsmede in het sekretariaet vau het plaelselyk Bcsteur der stad Veurne. Gedaen te Vcurne, den 10 November i844- Burgemeester en Schepenen OLLEVIER. Ter ordonnantie Den Sekiciatis, PntGBOT.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1844 | | pagina 3