bekendmaking. ’I B E R I G T. B E R I G T* TE PACHTEN, BEKENDMAKING. INSERTIE DEVOLEN door DE WET. I U I T E R HAND toa Koopen in UIT ER HAND TE PA CH TEW, om Steen te bakken, Eenc partie Zaeiland, gelegen tegen den steenweg van Veurne nae Pervyseon naby de vaeru die loopt van Pervyse nacNicuport. iich te adresseeren aen J.-B, VAN HOUTTE, landbouwer tot ’t zelve Pervyse. De voorzitter en leden uitmakende de commissie der burgcrlyke liospicen binnen de stad Veurne, maken bekend dat de Weide, groot 4 hectaren 33 aren 98 cent. (9 gemeten 274 roèn), gelegen in Bulseamp, aen gemeld gesticht behoorende, en iegen- woordig gebruikt door Jacobus Deturck, landbouwer tot ’t zelve Bulseamp, buiten pacht komt te vallen met 1 October 1846. De gegadigde die de zelve wenschen te gebruiken voor oenen termyn van negen agter-cen-volgende jaren, integaen met 1 October in den tegenwoordigen jarc 1816 't zy in gras, 'tzy ten gehcele of ten deele in zaeiland, konnen hunne aenbiedingen doen iegens den 15 der aenstaende maend Maert, aend’heer II. DEW1TTE,Sccrctaris-tresorier van cvengcmeld Bestuur. I BELANGRÏKE NIEUWIGIIEDEN. DÜITSGI1LAND. Francfort, ‘10january. Een brief van Praeg meld het volgende Hctoostenryksch gouvernement zal binnen kort eene wet in het licht geven, wacrdoor dolynwaed-fabrikantcn verpligt zullen zyn van hunne lynwaden met oenen stempel te voorzien en van zich van oorsprongs-certi- licatente voorzien, ten eindetc bewaerheden ofzy met do hand of wel met het mekaniek verveerdigd zyn enof zy natuerlyk of kuns- tiglyk gebleekt zyn. Hot oostenryksch gouvernement schynt andere staten vooren te willen gaen om de lynwaed-nyverhcid aentemoedigen en te beschermen. Men rekent in Bohemen moer dan 20 scholen voor het spinnen. ENGELAND. Lorden, 28 january. Een handelshuis van Londen heeft van het bureel der artillerie bevel ontvangen, tot het leveren van 43,000 volledige monte ringen tot gebruik der land-milicie. Deze leverancie zal binnen twee maenden moeten geschieden. Volgens een engelsch dagblad is zekere Sarah Nold-worthte Tong,- by Bradford, woonende, en 86 jaren oud, in hare woo- ning door doeratten opgevreten geworden. üit opgaven nopens den handel in guano of vogelenmcst, blykt, dat dien tak van handel boven eenigen anderen werk aen de scheepvaert geeft. In het afgeloopen jaer zyn er 280,000 ton ingevoerd. Uit Peru trekt men de beste soortdoch ook van elders heeft men goede acnvoeren. Men vind uit er hand te koop volgons beliefte, by C. Maerten, herbergier in de. Kroon», to Veurne, eerste kwaliteit Tonne- zaed-Lynzaedonlangs te Oostende direct uit Riga aengekomen. Den prys is 63 fr. de ton. BELGIEN. - Velr.sk, 31 Januari;.?. Den heer ll'ancour, thans deurwaerder te Dixmuds, is in zelve de hoedanigheid te Ronsbrugge geplaetsl. Uit Pervyse is het volgend? ons to ■ge zonden met verzoek van hetzelve letterlyk in ons Blad te plaetsen Zitting van den 27 Januarius 1346, van de correspondentie, te Pervyse, in de pre sentie van de twee Schepenenmet den elf uren voor middag, Mary Bonsschc brengt het woord van den uapjoaoS Burgmeester dat er een brief gekomen is van Brugge; wy mogen deze eerzame meid daer over dank bewyzcn, want wy en zien nog Garde, nog Secretaris, nog Burgmeester, nog ook geen Bulletins. Elk zegge hel voorts. Een arme ierlander vervoegde zich aen het armbesteur van Manchestre o n eenigen onderstand. By het uiten van eenigen twylleloi hy op de verlangde liefdadigheid welgenoegzame aenspraek koude maken antwoorde de man Ach myne heeren! reeds voorlang ware ik van honger gestorven zonder myne kat? Zonder uwe kat, vroeg men hem verwonderd. Ja zonder myne kat, antwoordde hy want ik liebhaer reeds elfmael verkocht, ieder keer voor zes stui vers en ieder keer is zy wederom eerder ’t huis als ik zelve. Zyn er wel nog zulke zachte winters geweest als den tegenwoordigen? wy geloven het niet, den w ind staet sedert verschelde weken zuid west, en zeer weinig heeft hy in het noord westen gedracid. Er zyn alhier reeds persiken uitgebloeidde bakkertjes de cassouden en de steenbloemen zyn in volle bloem, dit jaergetyde steekt gansch af by den langen en strengen vorigen winter. De maend Ja nuari nu reeds voorby zymlc, geeftdil hoop op voortduering van het zacht weder, het gonne eene weldaed is voor den armen. In Engeland, volgens een dagblad, is het weder nog zachter als alhier, vermits wy er in lezen dat de peèrboomen in bloei zyn en dat de vogels reeds wedergekeert zyn dat de merles paren, en de kraeijeu nest maken, alsook de eng Ische vlijTineisen 's avonds vliegen. In Zuid-Europa heeft men in tegendeel eene strenge koude. Het is opmerkelyk zoo schryft men uit Romedat zich ook in streken van Mid- dcn-ltalien eene soort van vruchtpest, of schoon niet onder de aerdappelenvertoond heeft.Men vermoedde zulks nog niet by den oogst, rnaer bespeurt het thans. Dc gedroogde druivendie in andere jaren tot in de maen den january en february als nageregt op alle tafels komen ontbreken thans reeds, daer zy, by het inoogsten, de kiem tot verrot ting reeds by zich dragende, in korten tyd geheel en al bedorven zyn. Eveneens, sn hetgeen voor de mindere volksklassen zeer gevoelig is, kwam eronder de kastanjen die hier de plaets van aerdappelen vervan gen, een algemeen bederf, zoo dat er onder tien dikwerf niet een eenige eetwaer is. Het is de heer Bouteiller, van Doornyk dewelke aennemer der terrassement-werken van den spoorweg van Brugge naer Thourout Verklaert is geworden. Toekomende week reeds zullen de werken begonnen worden aen de kanten van Ihourout op een half uei* afstand van deze stad. De werken zullen op geheel de linie ondernomen en met yver voortgezet worden zoodra de moeijelykheden opzichtelyk de gedwongene uitwinningen uit den weg zullen geruimd zyn. De nieuwe planeet, die door den heer Eucke, sterrekuudigen te Driessen, op 13 december laetst, ontdekt werd, is verschei dene keereu op het observatorium te Parys opgemerkt geworden. by vonnis verleent door de Regtbank van eersten aenleg te Veurne, den dcr- tlcnden December achttien honderd vyf- en-veertiggeregistreerd op expeditie te Yeurnc, den negentienden January achttien honderd zes-en-veertig, op het verzoek van Joanne t-Bapliste Rijnen, landbouwer, gehuisvest te Alveringhemvoor welken M.1'* Josri-n DE CAE, Avoué by gemelde Regtbank, is o cupcérendePieter-Jacobut Rystenzonder beroep, gehuisvest te ge zegd Alveringhciuis geinterdieeért geweest van <le administratie van zyn persoon en goederen. Gemeld vonnis is gesignfi- cuert geweest aen genaemden Pieter-Jacobus Ryssen, by exploit van Mvbql'ette, Dcur- waerder te Veurne, daer toe gecommitteért, in dato vier-en-twintigsten Januari achttien honderd zes-en-veertiggeregistreért. Voor extract opgemaekt agtervolgen do wet door den genaemden Avoué te Veurne, den acht-en-twintigsten Januari achttien honderd zes-en-veertig. (Get.) J. DE CAE. Enregistré pour duplicata sans renvois, a Furnes, le vingtneuf janvier 1800 quarantc- s*.x> reg- l>-, f-’ 96, c. 5. Recu deux francs vingt-un centimes. Lc Receveur, J. Uanssens. Eene bekalantc 11ERBERGE, genaemd dc Sterregelegen te Veurne, in do Klaverstraet. Zich te adresseéren aen B.‘ Provoost, Brouwer tot 't gezegdo Veurne. B. BALCAEN, koopman in Yzer en Koo ien te Veurne, heeft d'cer hel publiek kenbaar te maken, dat hy het Wasmaken voor zync rekeninge zal voortzetten. Do geéne die hem, met hunne orders tullen gelieven te vereeren, mogen ver zekert zvn met vlyt en aen geringen prys •wdient te worden. btdieti \t persoonen zyn der gemeenten ''I’pcnOostduinkerke, Ramscappelle ecappclle, Pervyse, Steenkerke, Alve- ringhem, Pollinchovc, Loo, Bcvcren, Hoog- staede en Isenberghc, die het Wasinaken gelieven te leerenzy mogen zich by hem aanbieden. oortelboom.en op het daeraenpalcndc klein hofstedeken gebruikt door sieur Ambroisius Dedullen, gelegen binnen de gemeente van ulveringhem oost by de kerke, noord aen den gemeente-steenweg leidende van het gouden Hoofd nae den staets-steenweg 'an 'eurnc nae de Nieuwe-herberg, i.:r onder verschelde grootc eiken hollanders, olmen, klemmen, popelieren en V3 ilgcnby dies is het grootste deel der hoornen dienstig voor constructie. Door de aeugelegentheid van den steenweg zal den vervoer van het hout zeer gemakkelyk wezen. Op langen tyd van betaling, mist stellende borg.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3