I VAN WULPEN. KOOPDAG HUIS EN ERVE 5 HERSTEL LINGS-WERKEN DER KERK-TOREN Instel De plans fr. 942-44. 600-00. 1076-00. 531-81. 31-50. n van WINKEL-GOEDEREN, Te Loo. DEN UITGEVER DEZER, Heeft iTeer de heeren Burgmeesters en Schepenen der omliggende steden engemeenten te verwittigen dat hg de boekskens der werk lieden drukt gelgk den boekdrukker Parent te Brussel, aen 25 centimcn het stuk, en dat hg insgelgks de mutatie-staten en ander ver- veerdigt. De plans en deviesen berusten t’elks inzagein het beroepen Gemeente-huis. Weina, den 13 Maert 1846. Burgmeester en Schepenen, L. 1. FLORIZOONE. TER ORDONNANTIE De sekrctaris, Prighot. ■Op maendag 80 maert 1 berg tal gebeuren de openbare Instel en Overslag in eene f' Gemeente Beveren, ter dorpplaets. Binnen de gemeente van Beveren, ter dorpplaets, een ledent de twee jaren van den grond nieuw gebouwen Huis, van twee stagien, in steen en gedekt met pannen, bestaende in woonplaet», keuken, voute, kelder, groote boven-kamer, slaepkamer, en andere gericvelykhedcn, met peerdestal, hangaerd en voordere gebouwen, grond en erve groot 2 aren 6 centiaren (14 roeden) daer medegaendeabouteérende oost huis en grond van Dominions Laurie, zuid hove- riierhof aen de weduwo De Zwarte, west huis en grond van Antonius Verstraete, en voorhoofdende van noorden opdegezeide Dorpplaets. Al gebruikt en bewoond, ten dienste van herberge, genaemd het Gildhof, en thans het Gemeente-huis zynde, door den cigenaer sieur Engelbcrlus Loosendie het uit oor- xaek van verandering van woonst, ter vryo beschikking van den kooper zal stellen den 1 mei 1846. Dit goed, door tyne ruime plactsen en stallingen, kan ook gebruikt worden voor allo andere nciringenen tal teer bevoor- deeligt weten door den acnstaenden te leggen steenweg van Hoogstaede op Rousbruggc, passeórendedoorde dorpplaets van Beveren. Conditiën en tytels by den notaris BOSSAERTte Gyverinchove. BELANGR YKÉ NIE VIV1GHEDEN. FRANKRYK. Parts, 8 maert. Al de batterypn artillerie, thans naer Afrika vertrekkende, zyn voorzien van de volgende nieuw beproefde uitvindingen 1.’ eene ontvlambare lont, welke het bus kruid in het kanon door een schcidkundig middel in brand steekt2.’ gearticuleerde treinen, welke toelaten de kanons over dq. onbegankelykste .steilten te vervoeren; en 3.’ hangende kruidwagenswelke beletten het mortelen van het buskruid door het botsen der wagens veroorzaekt, ten gevolge waervan hetzelve een derde zyner kracht verliest. BELGIEN. BnvssEt, 12 maerte. By besluit van den minister van bin- ucnlandsche zaken, van den 2 maert, is er eene commissie ingerigt, gelast met het schikken en opstellen der grondslagen voor, de zamcnstelling van een depot, bestemd voor het verschaffen der peerden voor de ruitcry, by middel van inlandsch ras. VioMi, 13 maerte. By koninglyk besluit van den 18 fe- bruary is het personeel der gendarmerie voorloopiglyk vermeerderd geworden, dus onder ander te Brugge en Thielt in deze pro vincie en wy en hebben geen voor Veiirnb. Óp den 12 Maert 1846, heeft de keuring der stieren alhier plaets gehad. 13 Slieren zgn goedgekcurt,6 hebben voor een jaer uitgesteldt geweest als beneden de 18 maenden oud zynde. Boven de premie van 80 fr. is aen Joannes Vnnhoutte, landbouwer te Ilamscappelle, eene zilveren medaillie uitgeriekt geweest door den heer burgmeester der stad F eui nein by we zenheid van Mr. den arrondissement-commis- sarisvoorden schoonsten Stier te hebben aen- gebodeneene medaillie in bronze is uitgereikt geweest aen Ludovicus lloutsagher, land bouwer ie Veurne sectie s'Heerwillemscappel, als den nabesten Stier te hebben aengebragt, dezen persoon geniet al verder van een premie tan 40 francs De minister van binncnlandsche zaken heelt, als aenvoegsel by zyn budget, eenen staet uitgegeven, aenduidende het verbruik der sommen voor het leeger onderwys toe- gestaen, gedurende 1844, door den staet, de provinciën en de gemeenten. Daer alles wat het onderwys betreft, aeri- dachtverdient, geven wy hiervau een uit treksel. De geheele som, binst 1844 aen het leeger onderwys besteed, bedraegt tot 2,366,759 fr. 38 ccntimenindiengelyk men het denkt de bevolking van het koningryk thans tot 4,600,000 zielen belooptzoude men 50 cent, per hoofd betalen, voor het onderwys der jeugddeze som is gelyk acn 9 p.der directe belastingen. Hetaendeel van den Staet in bovengemelde som bedraegt. fr. 710,599-17 Van de provinciën 275,886-22 Do gemeenten1,137,847-09 De gestichten van weldaed 242,426-90 Te samen fr. 2,366,759-33 Een schrikkelyk ongeval heeft de be volking van Paturages met droef heid vervuld. De genaemde Marousé had een depot van buskruid inzynen kelder, eneene keers in de hand en een jong kind op den erm, vreesde hy niet in den zelven te gaenEen oogcublik nadien had eene ontplolling plaets: het ongelukkig kind werd zieltogend op eene aenpalende heg gevonden, en Marousé vondt men stervendde woorden Water! water! uitroepende. De schoonmoeder van Marousé die op de kolder-kamcr sliepviel levens- loos door de geborssten vout op den grond van den kelder. Alleen de vrouw van Marousé die zich in eene meer verwyderde plaets be- vondt, is hetzouder hindernis ontkomen. voordere gebouwen, met de hoeveelheid van i-hectaren 15 aren 09centiaren(4G.274R, onder bebouwden grondhovenier-'én zaei- la’ndgestaan en gelegen bi mien de gemeente van Veurne, sectie BeOOsterpoortvan noor den langstden zelvén Probstdyk, van Westen land acn sieur Pieter lloucke, scheidende half grachtvan noorden nae den westen de’ Wulpendainmc-straetvan noorden naer den oosten den lestvoorgaenden koop, schei dende half gracht, van oosten naer den noorden zaeiland aen mynheerr Vanharame, priester fe St. Jooris-ten-Distel, van oosten naer den zuiden hovenierhof aen de kinderen d’hecr Deman, té Veurne, wederzydiglyk scheidende hall' gracht. 4 en lesten Koop. Do hoeveelheid van 1 hectare 03 aren95centiaren (2 G. 126 11.) Zaeilandgelegen binnen de gemeente van Veurne, sectie lleoostcrpoort, uitmakende cenen scherpen driehoek palende met den breedeu zuideinde acn den Proostdyk, met dewestzydc hovenierhof aen do kinderen d’hecr Dc Mante Veurne, scheidende half grachtmet de oostzyde dryfgras en hove- nicrland a n do kinderen sieur Josephus Decten, de doorno hage hier afgaendc. Dezen koop is aiderbest brykcland. Allo do voorschreven Goederen zyn ge bruikt door sieur Franciscus Verweerder te Veurne, met pagtregt tot 1 October 1847 °en do Landen, en tot 1 Mei 1848 aen de ge bouwen, ten pryzevan 1100 francs by jare. De verkooping zal gebeuren kraglcns reg- terlyke toelating, ten overstaen van den heer vrederegter van liet kanton van Veurne, doordennotarisFLOOR, aldaer resideérende. De veilingsvoorwaerden, schetskaerten en eigendoms-lytelen berusten ten kantooro van den gezeiden notaris FLOOR. Het kollegie van Burgmeester en Sche penen der gemeente Boitshoucke Verwittigd het publiek, dat do Aenbe- steding voor herstelling van het Pastory- huis aldaer, vastgcsteld op maendag 16 dezer maendonbepaeldelyk is verschoven. Donderdag 19 Maert 1846, te beginnen ten negen uren voormiddag, ten huize van Iranciscus Bryseniael, winkelier in de VVest-straet te Loo, Zal men by openbare vcnditic verkoopen al de koopmans-goederen van den winkel bestacnde namelyk in lakens, coating, cas- t°rine, paene, hoeden, kasketten, mous- seline-de-laine, tibet, crêpe, alderhandc •oorten van catocno doeke, molleton, sia- moise, calicots, damast, finette, vrieze, casincttc, mollevcl, zomer-stolfie, wolle deksels, wollenen catoene koussen, mans- niutsen, handschoen, kielen, ccbarpen, de toogen en banken van den winkel, cn al het géén verders aldaer to bevinden. Met gereed geld. Het kollegie van Burgmeester en Sche penen der gemeente Irulpen, arrondisse ment van Veurne, markt het buphek bekend dat’er op den maendag 30 loopende maend Maert, om twee uren des namiddags, in het Gemeente-huis van gemelde Wulpen zal in het openbaer worden overgegacn tol de aenbesteding by afbod van voorgestelde Herstellings-wcrken te doen aen de.i Kerk toren der gemeente, wanof do diviesen beloopen, te weten Het Metselwelk tot Voegwerk. Arduinsteenwcrk Loodwerk. Schrynwerk. Volle beloop fr. 3181-75. TEN GEBRUIKE VAN HERBERG, Openbaer ie verkoopen te Beveren. 'Op maendag 80 maert 1846,ten drie nren na noene, in de te verkoopen ber- 1 verkooping, zitting, van:

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3