j il I ii I I I s I ills KOOPDAG TE PACHTEN B E R I G T. id. id. id. Beeft d’eer het publiek bekend te inaken dat hy zich als TIMMERMANS - MEESTER komt te stellen, in zvn Huis, op de Appel- I°erkt, n.‘ 5. I 1 OPENBARE VERPACHTING on het HUIS te Bulscampin het welk den bovengenaemden sieur Schipman overleden is. Door uitscheiding van bedryf. ^on Menagie-Gocderen en Herberg-Halam BINNEN DE STAD VEURNE. By den Uitgever dezer is te koop een uittrek der Wet op de Jagtaen IS centimen. By den zelven is ook den depót van den .Panthéon littéraireeene collectie van 300 volumes. Aen 45 centimes het stuk. LOUIS VEREENOOGHE-MISSU BELANGR YKE NIE UW1GHEDEN. BELG1EN. Antwerpen, 2 April. De beweging in onze haven was woensdag avond allerprachtigst. Men kon byna de zeilen niet tellen die met de tyde opkwamen. Er zyn zes-en-dertig vaertuigen binnen- geloopen, waervan er negentien met tarwe geladen waren. Brcggz, 10 April. De maetschappy der choorgezangcn alhier zal op 27 junyter gelegendheid der feesten van Simon-Slevin een concours voor choor- gezangen geven, waerby alle maetschappyen des ryks en van den vreemden zullen uit- genoodigd worden. Er is sprak van eene maetschappy met deelgenootschap van het gouvernement voor den uitvoer onzer lynwaden op te rigten. Men verzekert, dat men eerlang een besluit zal zien versehynenwaerby een comité aengesteld wordt, gelast met het onderzoek der grondslagen van deze maetschappy. De kamers van koophandel der beide Vlaenderen zyn verzocht geworden om gedelegueerden te voegen by de leden van het comité dio reeds door den minister van buitenlandsche zaken gekozen zyn. Veorne, 11 April. Met geduldigheid zyn wy er toch ge komen, den vasteren is uit, ja hy is wel uit want ’t is morgen I’aesschen weg van hier met uw pekel-haring en boontjes; weg, weg met den stinkenden visch in ’talgemeen, want wy zullen voortaen ons aen 'tvleesch houden, de beenhouwers-winkels zyn er van voorzien. A propos in de stookery te Ecssen had onzen medeburger den slagter Demeester een vetten Os gekogten over acht dagen is hy daer mede in de stad gekomen. Veel lie denwaren op debeen om zoo een vet monster te zienimmers hy was bewonderensweerdig, want een man aen den noordkant der merkt hem ziende boven de hoofden uitsteken, vertelde daer na aen zyne gebeuren dat hy den nieuwen billard van het koffy-huis ge- tien had. Een snyders baes ook dit dier gezien hebbende, wilde wedden dat hy op dat klein ossenkoptje gemakkelyk had kon- neu zitten en een kleed snydenterwyl er vier knegten op den rug zouden zitten en naeijen. Op dat oogenblik zoude dien man ook wel wat van den strabismus konnen geweten hebben. Wat daer van zyhy is gedood en in stuks gehouwen ook die lekker beetjes aanschou wende, zyn het niet al honden die er op lekkebaerden. Gisteren hebben de leden van de esta- minet het Spinnewielin den Dolphyn alhier, de eerste uitdeeling hunner karitate- bus gedaen, aen dertig lieden door elk lid twee te benamendie wel niet disch-genooten zyn, maer eventwel die men denkt door het dierleven, geen vergenoegend gewin hebben om hunne kinderen te onderhouden. De gift is niet groot, zy hebben maer elk een franc en halfdoch zullen er een stuksken vleesch mede konnen koopen. Deze bus zal voortaen in zwang blyven dus het is te hopen dat het toekomende jaer hunne goeden-vrydaggiften veel merkelyker zullen konnen wezen. Indezeafwagting laetonsblygecstig roepen: Viva I het Spinnewiel Iletengelsclrdagblad the Globe is voor de somine van 19,000 pond sterling (475,000 fr. verkocht geworden. Men wil dat het eene spoorweg maetschappy is, die dit dagblad aengekocht beeft. Deze hceren schynen my wat sterk met dc baetzugtigheid behebt te wezen, want ik zoude, op myn woord van eer, myn Adver- lentie-Blad voor een vierde dezer som seffens willen afstaen. Ten jare 1587 was het zoo een vrugt- bacr jacr dat de terwe op dc Veurne-merkt aen vyf guldens de razier verkogt wierd dus is het na evenredigheid van 0 francs 17 centimen den hectoliter; men kon dan toen goedkoop wafels en taerten eten. POLEN. In de dry meest bevolkte en meest wel varende kreiten van Gallicien bestaet byna geen enkele landeigenaer meer allen zyn vermoord of gevlugtalle huizen zyn ver woest. In den kreits Tarnow hebben slechts zes landeigenaers het geluk gehad aen de algemeene slagting te ontkomen; zy be reikten met hunne huisgezinnen nog in tyds de stad Tarnow, waer zy zich onder de bescherming der Oostenryksche troepen stelden. De schoone landeryen van Gorky en Gliny, toebehoorende aen de princes de Ligne, echtgenoote van den Belgischen am bassadeur te Parys, eene geboren princes Lubomirsca, zyn volkomen verwoest; byna al hare beamten werden gedofu1P'}let zelfde lot trof die van prins Ladisl?reSanguyzko, die gelukkig met zyne familietdiuitens laud UIT Eli HAND Om in het gebruik te treden met 1 Mei 1846, Eene zeer schoone HERBERG, genaemd den Pelicaenstaende op de markt te l.oo thans gebruikt door Francis Ollevier. Compeleérende Mynheer Vune-Cuatteleyn brouwer te Rousbrugge, en zich by hem te adresseéren. Elk zegge het voorts. De voorzitter van het hoofdbureel by de keizing van een lid voor de kamer van het Scnaet, vastgesteldt op 16 dezer lopende macnd, mackt bekendt ingevolge J 10 van den art 13 der wet van den 1." April 1843, dat de burcelen zullen worden zamengestelt zoo volgt De eerste afdeeling zal bestaen, uit de hceren 1.* A. Delatrevoorzitter. 2.’ H. Dewitte, raedsheer. 3." A. Behaeghel, 4.’ E. Vandatnme 5.’ D. Bril, De tweede afdeeling zal bestaenuit deheeren 1.’ D. Bespot, Cesarvoorzitter. i.'Caveieel, Chart, raedsh. Ramsc. 3.‘ Verschaeve, Ch. raedsh.Pervyse 4.’ Vanhoutte, Frans id. Ramscap. LouwagieJ, schepen Wulpen, Vtu>Ki, den 10 April 1846. De Voorzitter van het hoofdbureel A. DELATRE. Op macndag 13 April 1846. werende den tweeden Paesch-dag, om een ure na middag, ter herberg genaemd den Wildeman, ge bruikt door Ludovicos Verzenoogiu, gestaen binnen de stad Veurne, ter zuid-zydo der Panne - straet, zal er door den grellier VANDENKERCKIIOVE, te Veurne, gehouden worden vriendelykcu Koopdag van Mcnagie-Goederen. Zoo als tafels, soelen, klcerkasscn, buf fetten, slaghorlogie met kasse, spiegels, koperen wasch-kelelid. marmyten, grootc en kleeneyzcrepotten ,yzere moors, koperen kandelaren en lampenid. koffi-kannen en moors, veel ando.' koper,- tin,- yzer, gleis en aerdewerk beddebakken met en zonder behangsels, wolle matrassen en hoofdeinden pluimen bedden, hoofdeinden en oorkussens, wolle en kaloene sargienen meerander der- gelyke voorwerpen. Hei berg-IIalam. Eencnherbcrg-toog, eenen schuiftafel met toebehoortendobbelen tinnen liter, ver schelde tinnen en gleischen liters en halve liters, pinte-glazengewoone bier-glazen, wyn- en liqueur-glazencabaretten, grooten koperen quinquet, drie blikken quinquets, koperen veurpot, blikken spoelbak en verder halam. Op drie maenden tyd van betaling voorde koopen van 20 francs en daer boven, mits stellende goede borge, en de gene daer be neden met gereed geld. Den voorzeiden dag 21 April 1846, naer M eindigen den bovenstaenden koopdag, T herberg bewoond door dc weduwe sieur csteman, op de dorpplaets van Bulscamp, Zal gebeuren dc openbare verpachting, oor eenen termyn van zes naer-een-volgendc irenintegacn den eersten Mei 1846, van et gezeide huis met zyne al hanglykheden aer sieur Schipman overleden is. Tot kennen de voorwaerden der verpach- 'n81 de gegadigde vervoegen zich ten antoore vat: den notaris FLOOR te Veurne. EENE KIEZING. IHaendag lestleden heeft er een" kiezing plaets gehad, in de herberg den gouden Hoorn, dit was wel geen kiezing to o- een senateur, neen, neen het was iets anders. Seldermokkenover eenige maenden had de heer Vandorme, zun ontslag per b, ie] toege zonden als deken aer bakkers nu den dag uer en plaets vastgesteld zyndeis men over gegaan tot stemming van eenen splinteren nieuwen dekener waren een veerlien-tal leden tegenwoordigde heer Vandorme hoeft de meerderheid bekomennaglans heeft de kapitein der gilde van sint Joris te voeteene stem bekomen, alsook Franciscus Baert maer dezen is extra muros. Verhoope dat'er eene commissie zal saeniengesteld worden om de heer Vandorme te instellenenwaer naer een beschink zal plaets hebben van eenige dranken, en daer by wat Engelsche mokken; veronderstel ik.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3