I I B HI i I ilUII I I i; I 'i rhl AENBESTEDING. KOOPDAG i Bi 11 I TE VEURNE. H Yzerwerken 1 1 n» “'Glaswerken 166-38 3 Loodwerken 548-82 Dakwerken en fr.cent. 3713-67 2873-71) schilderwerk. 839-36 1337-63 166-38 Van Rculing - houtKwartier - blokken Fagooten ter dikte in land van 1666-86)- 818-38 T'zamen 8233-08 Het kohier van voorwaerden der gemelde Aenbesteding, benevens het voorberopen bestek, begrooting en nevensgcvoegde plans liggenter inzage der gegadigde, in het secretariact van het besteur des Gasthuis. Veurne, den 18 April 1846. Den Besteurder roornocmd J.-B. BECQL’E, Op Woensdag 29 April 1846, om een ure na middag, op de Landing der her berg bewoond door de weduwe van sieur Henricus l andewaeter, te Veurne, binnen de palen, nevens de Zuid of Yper-brugge zal er door den G cellier VANDENKERCKHÓV E, tot het zelve Veurne, gehouden worden vriendelyken Koopdag van 30 hoopen gespleten drooge reulingen 1000 esschen en elzen fagooten 30 hoopen fyn gespleten kwartier-blokken; en 100 ongespleten kwartier-blokken. Alles verdeeld in koopen t’elks gerief. Op 4 maenden tyd van betaling voor de koopen van 20 francs en daer boven en voor de gene daer beneden met gereed geld. UEUWBOUWEN VAN EENE KERK In de Arm-Kinderen-School TE VEURNE. TE KOOP BY DEN UITGEVER DEZER een uillrek der H ET OP DE JAGT aen 13 centimen. By den seleen is ook den depót van den PamtiiZOR littéraire, eene collectie van 300 volumes. Aen 43 centimes het stuk. Op eene vierde wijze VADERLANDSCII GEVAL. De Hollanders, belust ons ryk in ramp te storten, Moest voor ons burgery hun snood gedacht opschorten En vluchten uit ons land gelyk een laffen mol, Die door een ydel vrees, zich versteekt in zyn hol. Zy dachten met gemak te zetten hun aen tafel Om te eten ons gebraeden sucaden en wafel Maer onze Belgen kloeken moedig als de stier Jaegden hun op de vlucht, zonder een glaesje bier. Ik wensch gy had gezien hoe dat zy konnen lopen Het zweet droop van hun lyf (uit vrees) by volle stopen. Want onze burgeren al smooren hunne pyp, Schotten die pap zakken de darmen uit de tryp Zy dronken Leuvens bier, en uitzet by de kannen Om met gelyke macht te konnen t’samen spannen En als het was gedaente drinken goede wyn Uit blydschap! dat wy zyn verlost van d’helsche pyn. Zoo liep dat snood gespuis dat niet is te verdragen, Tot onzer aller vreugd en aldergrootst behagen Het gon’ ik zeg’ alhier, is in Brussel geschied, Waer af een-ieder weet voorzeker het bedied. BELANGR YKE NIEUWIGHEDEN. BEI.GIEN. Vzunaz, 18 April. Het is met genoegen dat wy gezien hebben, dal het nieuwbouwen van een Oudemannen huis, alhier door Z. -M. den koning komt toegestaen te worden, en men tot dies eene hulpsom van 1560 fr. zal bekomen. In de kiezing voor een Scnateur van donderdag lest, had M/Ollevier 35, den heer Desecker 24 en M.' 1’i.atevoet 1 stemmen. Er waren maer 63 kiezers van 414 stemmers tegenwoordig. Van de steden Divinude en Oostendeweten wy nog niet, dus konnen wy niet zeggen wie dat er zyn broek op de genateurs-zaet zal gaen verslyten. Er heeft op Paesschen-maendag lest- leden in het gemeenle-huis te Btilscamp eenen stryd of combat met de kaert plants gehad, lusschen vier ouderlingen die twee tegen twee, van nacr de vespers tot denzon ondergang bezig waren, en als het spel ein digde was er maer eene kan bier verlies. Deze Dichten zyn hunne geboorte verschuldigd aen een avondpraetjein eene herberg-vergadcring, ten tyde der omwenteling, alwaer pen onder verscheide zaken van dicht en tooneelkunde redeneerde, en my voortstelde of ik met die rymende woorden iets zoude konnen maken, waer op ik den volgenden avond hun die vier dichten voorensteldewelke my door eenige van die lieden heden zyn verzogt in het ■ddverteutie-Blad te doen zetten. By dies verzoeke de heer Rvckeboer Drukker en Uitgever, deze een plaetsje in zyn geëerd Blad te verleenen. Veurne, den 16 April 1846. DE GROOTE. Duinkerke op Veurne, een vierde uers van de laetstgenaenide stad, tegenwoordig Op eene derde wijzeEENEN DROOM. ’K zag laetst in mynen droom, een kind in ’t water storten Straks kreeg ik een gedacht van my g’heel op te schorten, Tot redden van het wicht.... Zoo ras als eene mol Die vlucht op het gerugt tot t diepste in zyn “°J, Trek ik de kleedren uit; en ’k spring van eene tafel Die daer stond by geval na r ’t eten van een wafel En *k zwemme links en regts, met kracht als eenen stier.... Ik vat het by liet hair!en om een teugo bier, (Met ’t kind in mynen arm), stel ik my aen het lopen Tot in het W'olcen nest daer by geheele stopen Vallen er aen de gang: het bier-glas, en de pyp Men in geen ruste laet de weerd had juist een tryp Van een jong zwyn gekookt en wilde voor tien kannen, Zoo wie verstonden réén en t’samen kwamen spannen Ons dienen vlug en ras, en warmen ook de wyn, Om dat, dat zoete kind verlost was uit de pyn. Wy sloegen dus te gaèr, om het last te verdragen, Begonnen deze feest, tot ons aller behagen: Men was verheugd en blyom ’t geen’er was geschied Maer als ik wakker wierd, t’ had alles goen bedied. Eene herberg gelegen langst de caert van ffenaemd den Herder. Deze persoonen waren Carolus Depuydt, oud 86, Norbertus De- houck 82Pieter Baraitre 79, en Joannes Schepman 78 jaren. Te samen 323 jaren. In eene onderrigting nopens de uit voering der wet op dejagt, worden de gou verneurs door den minister van het inwendig verzocht de oplettendheid van hunne be diende aen te moedigen op het besluit van den art. 10 der wet hetwelk den vader, do moeder, meesters en toezieners verantwoor- delyk stellen der misdryven begaen door hunne minderjarige ongehuwde kinderen by hen inwoonende, alsmede van hunne dienstboden ofaengestelden. De verantwoorde!ykheid door de wet van 1790 vastgesteldwas aen deze laetste niet toepasselyk. De nieuwe wet heeft door dit besluit de meesters en toezieners willen verpligten on- middelyk zelve eene wackzaemheid op de ambtenaren, dienstboden en werklieden uit- teoeffenen ten einde dezelfde te beletten zich tot de vernieling van het wild, eijeren of broeisels over te geven. M. de minister doet hun ook inacht nemen dat den art. 17 de helft der boeten door art. 5 voortskomende, aen de douaniers en be ambtender plaetselyke belastingen tocwyst, dewelke den acnslag van wild wtervan de vervoer of verkoop verboden is, zullen uitgevoerd hebben. De burgmeesters der steden en gemeentens waeraen deszelfs inkomen octrooireglcn ge steld zyn, zullen uitgenoodigd worden dit besluit aen hunne beambten kenbaer te makenten einde hunnen iever aentewak- keren op het onderzoek den misdryven voorzien door de wet op dejagt. Een koninglyk besluit van den 8 dezer stelt by de regterlyke orden de volgende jaerwedden vast De jaerwedde der boden (messagens), by het hof en het parquet van cassatie is gebragt op 856 francs. De jaerwedde van den bediende van het parquet by het hof van cassatie op 1336 fr. De jaerwedde der secretarissen van de parquetten der hoven van appel, op 2730 francsen de gene der commisen by de zelve parquets, op 1330 francs. De commisen of eerste commis der par quetten van de regtbanken van eersten aen- legzullen den tytel dragen van secretaris, en hunne jaerwedde is vastgesteld als volgt a. Voorde secretarissen der paquelten van de regtbanken van eerste klasse, op 1700 sntimeters, en centimeters. Begroot volgens bestek, opgemaektdoor :n provinciaelen Bouwmeester, in date l Maert 1846, n.’ 548, tot fr. 3621-50 c. Het Kohier van Voorwaerdcn en het sstek van Begrooting met de daer aen ehoorende stukken berusten, ter inzage in cen-ider, in het secretariact der ge- leente van Alveringhem. Den Besteurder der Arme-Kindercn-School linnen de stad Veurne, verwittigt het 'ubliek dat, op donderdag dertigsten der nopende inaend April ten tien uren voor niddag, in de gewoonelyke zacl van ver- lachtingen in het stadhuis te Veurne, er .al overgegaen worden tot do openbare kenb.-stedingby af bod, der voorgestelde immer,- scliryn,- schilder,- yzer,- glas,- ood,- dak en pleisterwerken, enz.tot nieuw bouwen van eene Kerk met Sacristie ten do westzyde van do gebouwen van Bvengemcld gestichtwaer al de kosten by bestek en begroeting, opgemaekt door Ion heer bouwmeester der stad Veurne, Jeloopen zoo volgt o Timmerwerken 11 Schryn ent 4.* Pleister en Plafond-werken

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3