BEKENDMAKING. J 1 fr. 34-9? Vertrek-Uren van den Y zcr-tueg- Zomer-tydslip. E—ca^/arri-rt) BURGERSTAND DER STAD VEURNE Geboobtex gevolg der Bruyo ideas. 1 1 1 c V Half wit Tarwen 3y >9 44 - 29 - |5 - a3 - 78 13-63 i3 - 5‘ .31-96 o -o° PRYZEN DER BROODEN van dito. 56 ceut., voor 1 172 k- 1 id. 172 id. 1 ijl kil- 1 id. V’ de keizer van Marocco een koopman; Ber nadotte, de laetst overleden koning van Zweden, chirurgyn by het garnizoen van Martinique, toen de engclsehcn dat eiland innamen; zync gemalin was wasehvrouw te Parys, Napoleon uit een weinig bekend Kor- sikaensch geslacht gesproten, was slechts majoor toen hy Josephine, de op Martinique geborene dochter van eenen tabaks hande leertot vrouw nam; de president Boyer, een mulat, was barbier; Olivier Cromwell een brouwer; de president Polk een herber gier; de stiefvader van koningin Isabella van Spanje, gcinael harer moeder, koningin Christina, was oppasser in een koil’y-huis degenerael Espartcro was koster;dekoning Christophe van Haïti was eertyds slaef; Bolivar een gering koopman; ile gcnerael Paez ossenhoeder Vasco di Gatna matroos; de keizerin van Rusland, Katharina I, was marketentsterde gouverneur van Madera, kleermaker, en de minister van financiën in Portugalwynkoopcrop Madera, Op dit oogenblik tellen Spanje en Portugal hertogen, markiezen, graven, burggraven en barons die vroeger koks, kleermakers, kappers, schoenlappers, ju slraetvagers waren. liet hierboven gezegde bewyst genoegzaem, hoe de hoogste trappen van eere-ambten, magt en geluk voor lieden uit de leegste klassen.der maetschappy bereik- baer zyn; ja hoe hun de weg tot troonen, kroonen en altaren openstaet. Was de bynaem van hemdie Rome van het jok der koningen bevrydde, niet te vooren de dom kop (Brutus Terwe, Ro68e Sucrioen Ihver, Boonen, Aerdappelen PRYS DER GRANEN Ter Merkt van Keurne van ij junny. Er waren te merkt 546 heet. Terwe. - 42 Rogge. - 648 id. Sucrioen. - 54 id. HaV*r* 12 id. Booncu. - 00 id. Acrdappels. Per hectoliter, Veurneschsal fr. 23 - 78 16- >8 928 9-20 ’4-99 0-00 Ider-een herinnert zichnogdat dekoning- lykemaetschappy van Rhetoriea alhier, de verlcdene winter, om prys heeft gaen spelen nae Nieuport; welnu, de heeren hoofden der gilde vertrekken zondag na middag om de gewonnen pryzente gaen ontvangeneen eerste prys heeft gewonnen geweest door onze joulï Der...., en een aenmoedigings- metael is gegeven geweest aen d’hecr Pr indien dezoon van Mr. Preen.» op het tooneel ware geweestmen zou konnen be sluiten dat de heeren regters van Nieuport, die jongeling hebben willen begunstigen, maer een aenmoedigings-tnetael geven aen de heeren Prvan Veurne, en’Du... van Dixmude, twee vyf-en-twintig jaer dienst doende lief hebbersdit is geene welgepaste zaek, als hel geene scherts is; men moedigt dejongheid aen, maer men vergeld de ouden ofmen geeft deze niet meeren men laetze oopen. Neeltje Regtiut vak Veibse. Zaterdag, repetitie by Apollo, onder het drinken van een half tonnetjeu. De koor zangen die men op de wandeling aldaer ge hoord heeft hebben alle voldoeningen gegeven. Die dondersche muziekanten dat zy altyd eene halve ton moeten hebben eer zy hun stemmen laten hooren waerom zingen zy niet meermaels? Mynheer, zy zouden u antwoorden geen diank geen sank. Men twyfleld zelf welke dezer twee regels zy volgen: spelen zy al drinken of drinken zy al spelen Raedt 0 die altyd dorstig en nooit verzadende keelgaten. 1 En nu Coba Zondagschoon weder, schoone processie. Ik heb dat gezien Coba. En S.“ Cecilia heeft’s namiddags, in de dreef de veelvul dige wandelaers wel vergeestigd. Ik was er ook en hoorde onder anderzeggenmonsieur votre musiqued’Apollonnesortdoncjamais? Pardon, madame, nousjouons deuxfois par seinaine dans notre petit jardin qui longe la promenade de la porte de la Panne pour nous cela remplacc la drove. Samcdi prochain, veuillez augmenter notre nom- breux auditoire Merci monsieur, j’accepte etc. Ik kan fransch gy weet ik myn klooster gedaen heb. Men beweert dat dedreve phisi- quement zeer schoon door het daerby ge voegde cour de muacles of quartier noble, moralement bedorven is voor de avondwan delingen. Hel is jammer! Ga voort. Rond den avond, veel zyn gegaenom het feest in de Rhetoriea by te woonen. Men heeft Mats Hartcel vertoont; Mats heeft eene schoone doch moeijelyke dronkaerdsrol ge speeld, en zyne vrouw, kwade Anna ge geven door eene beginneling joutf. J.Dub... heeft doen blyken datzy middelen bezit om in het kort,eene goede toneelliefhebster te worden, zy heelt begryp, goede g baren, naluerlyk spelzond, r gemaektheid. ik heb dit niet gezien maer slechts hooren zeggen Men spreekt hier van geene halve tonnen, men rekent datde niacg van eiken confrater gepeild is op twee, drie of meer stoopeubier, zoo wel voor den eersten als tweeden ver- jaerdag maer daer by doen zy eiken keer eene twaelf-urige lichacms-oefening die alles doet schuiven. Maendag, vervolg van het feest in Rheto- rica.S.‘* Cecilia heeft nog eens een half nootje gekraekt. Dynsdag, opsluit van do octacf. Men heeft den .Uoriaen gewasschen met een half ton netje van het besteonder het verhandelen over de 200 P.esschen, die voor Veurne zoo eene belangryke zaek is. Coba, gy moet vertrekken; laet my nu myne gazet lezen om te weten wat men te KeulenRysselLuikBrusselNieuport en Coxyde doet. Is liet al waer dat gy my gezegd hebt? Ja mynheer, ik durf het ondcr- teekenen M. A. Coba. OOSTENDE. Ten 6 ur. ’s morg.ten 10 ur. 35 nt. ten 4 ur" 10 in. iiaiuid. en ten 7 ur.’«avonds nae Brugge» BRUGGE. Ten6 ur min. ten tour. 4° min.’smorfi-i ten 3 ur. o5 min. en ten 7 ur. 45 min. ’s na middags nac Oosteudc. Ten 6 ur. 45 m. cn ten 11 ur. i5 m.’smorg.. tcu 4 nr. 56 miu. en 7 ur. na tmd. nae Gcnd, etc. KLEIN OVERZICHT DER WEEK, van dynsdag tot dynsdag. Coba, een oud wyf, die my alle dage de gazet brengt, kwam by myn ontbyt in myne kamer en gaf my het Nieuwsblad. Ik zeg Coba het is acht dagen dat ik niet uitge weest ben, door eene hexter-oog die de spotters kozyns namen, wat hebben onze Veurnenaren in dien tyd verrigl? Zet 11 hier nevens my... Coba vaegde haren capucynen- neus af, nam een snuifje uit eene geknab belde cartonnen snuifdoos, eene snuifdoos, gely kende aen eene oude peperbus, en begon Mynheer niet tegenstaende do diere aerd- appels, de groote droogte, het gebrek aen regenwater en de onverdragelyke hitte, doet men niet m’er noch min dan dagclyks in Veurne halve tonnen bier drinken op de wereld komen trouwen, sterven, kiezen, gekozen zyn alles word begroet met. halve tonnetjeshet is thans de politiek van de geheele stad. Ziet hier myn wekclyks verslag üynsdageen half tonnetje in den Moriaen, voor de duiveniers, dit is een gevolg der laetste kiezing. Woensdag, kapclgebod by de spinders, om des anderdags met wiel en rok nae de zee te ryden. Cobawat zyn dat spinders mogelyks francs-macons, of andere soort van soldaten. Neen mynheer, dat zyn al vroijelykc menschen, die weekelyks voor den armen eene aelmocs in eene bus steken en die, by voorkeur, in het onderacrdsch gewelf vergaderen om dat al wat men zegt; er in blyft, hetgene in veel andere plaetsen door de hexter des huyzes zelve uitgedragen wordt. Ik versta dat niet, Coba daer ligt iets onder. Ja wel, mynheer, de‘bazens welgevoldebierkelderGy schorst met my, oud zothoofdga voort. Donderdagby de spinders-wandeling voegd de feest der bryke-bakkersdie by het trommel-slagcn, de kraen in het vat gesteken hebben. Vrydagproefneming om het theatre van Rhetoriea, met meca nick te doen veranderen; staetkundige gespreken over het ministerie, gemengt met dikwils gevolde glasjes. van 13 tot 10 Juny 2 I1UWELVK. Den 115. Carolus-Ludovicus Bruloot, /loiit- sager, geboren te Wulvcringhem en woo- nende te Veurne, weduwaer van Amelia" l’rancisea Verhillc, met Marie-Tlieresc Tool- telboom, dienstmeid geboren te Adynkerkö cn alhier wooncode. STERFGEVAL. Den 10. Petrns-Jaeobus Decroos, rentenier, 82 jaren, geboren te Alveringhem wooncode te Veurne, weduwaer van Maria-Dorothea C hulfart. Het Arm- en Kcrke-bcsteur te Sint Jooris arrondissement Veurne maekt bekend er op Donderdag 2 July 1846, drie neren na middag, in hel Gemeente-huis aldaer. zal worden overgegaen, door de ambt»* verrigting van den notaris DE BRAUWERE. resideérende te Nieuport, tot de openbare Verpachting, voor negen jarenintegaen met eersten October 1846, der onroe rende Goederen aen gemelde Bestueren behoo rende. De kohieren van lasten en voorwacrden berusten ten kantoore van getnelden Notaris.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 4