III 1 111 K. o op dag In de ucmeente II II I Il /ill KOOPDAG KOOPDAGEN Q/LekeiiDtucclai tij I Cn. VERREGHEM, Pepinièriste Horticvlteur a t^c.uvnes, WESTEN DE, -j BETALING. De koopenniet hooger dan 20 franks be dragende, alsook de kosten van de andere koopenzullen seffens moeten voldaen wor den voor het overig men zal hebben eenen tyd van dry niaenden mits onmiddelyk by- ■wczig en vergenoegenden inedekooper aen te bieden zynde alles te betalen in handen en ten kanloore van den notaris JOÜR1Ste Nieuport. .1-76-94. Partyken hooi. Nota. De lente-vrugten zullen naderhand verkocht worden. E llarncti en landbouwers-gereedschap. Dry wagens, waer onder een met breed beslag, twee karrendry ploegs, 2 eggen met yzere tanden en 4 andereeen molebard. F Ovenge F ooi werpen. Ilalle-karteelentwee nieuwe baillien, deelbraiidaoui, diilpersen, etc., etc. VERGADERING EN RANGSCHIKKING. Do vergadering zai den eersten dag plaels hebben in de herberg de Paling-brugby Nieuport, om van aldaer te gaen na de wei den tut verkoopen de vette beesten, de 2 acht- tien-maendersde iweetanders ,dcjaerlingen en den jongen ezelden tweeden dag te ver gaderen op de hofstede tol verkoopen al het overig. Scboonen Pan 31 enagie-goederenBoer-allaemZooi en Wagen-hai nas, Beestialen, Veldvrugten en andeie Voorwerpen binnen de gemeente van Steenkerke. Van Menagie-goederenKnip- en Kern- allaem, 'Zool- en IVagen-harnasBees tialen, Veldvrugten en ander meubel Voorwerpen TE WEST VLETEREN. Vrydag 17 july 1846, met de middag- uer te beginnen, ter hofstede waer Joa,nna- Tkeresia Vandenbussche wed. van sieur Carolus l.ammeiant afgestorven i», binnen de gemeente van Steenkerke, west van de Loo-vaerd, langst den steenweg leidende van Veurne nae de Draeibrugge, Koopdag van alles wat de gezeidehofstede is bekleedendebestaande namentlyk in het geene volgd: A l’honneur d’informer MM. les Amateurs de Jardins et Plantations, que sa superbe collection de Roses composée de 8000 sujets comprenant 282 variétés choisies dans plus de 2000 espèces rcmarquablesest en pleine floraison et qu’il recevra avec plaisir ceux qui voudraient bienes rendre a ses Pépi- nières, pourjouir du charmant coup-d’ceil qu’ils présentent. Un choix de 50 fait dans les couleurs les plus variées et plautées cn amphitheatre formerait un pare magni- fique. En mèine temps MM. les Amateurs auront la satisfaction de contempler dans toute leur beauté toutes les espèces d'arbres, arbrisseaux. et arbustes de pleine terre, connus jusqu’a cejour dans le commerce. Aucune pépinière n’étant plus favorable quant aux prix et aux sujets le catologue en sera envoyé a ceux qui en feront la demande par lettre affranchie. Grooten Ter Hofstede bewoond door sieur David Cor.sz. Zal plaetshebben maendag 6 en dynsdag 7 Julius 1846, telkens om twaelf uren 's middags, van de volgende goederen A) 31enagie-goed. Tafels, stoelen, kassen, gleis- en aerde- werk, koper, tin-en yzer-werk, benevens andere huishoudings-voorwerpen. B) J ette Beesten. Vier ossen van oude, twee verwe koeijen, en dry zestandsche vaersen. C) Andere Beestialen. Vier schoone peurdenwaer af eene grauwe merrie van 15 jaren,eene baeyderouaende van 14 jareneene graeuwc merrie van 7 jaren met veuleneene graeuwe pommeló van 4 jaren ook met veulen.1'wee acht- tienmaenders waor vaneengraeuwen hengst en een rosde rouaende merrie. Zeven melkkoeijen, aent tweetanders acht jaerlingenzeven drinkeling-kalvers. Twee ezels den eenen van 10 jaren en den anderen van 16 maenden 1 wee overjaer- schezwyns. Ten einde aen de reizigers gemak en gespaerzaemheidgepaerd met een spoedig reizen te verschaffenzal de BARG1E van Nieuport op Brugge, met 1" Juli aenstaende afvaren zoo volgtte weten Van Kieuport op Brugge AllenMaendag om 5 uren ’smorgens, om te j correspondeéreu tePlasschen- Woensdag /dale met het convoi van den lyzeren weg uit Oostende ten Vrydag? 10 uren vertrekkende. I an Brugge op Nieuport Allen Zondag Dinsdag ’s morgens om 7 uren. Donderdag De Reizigers zullen aen boord dezer gemak-, kelyke Bargie van alles aen een geringen prys kunnen bediend worden, en niets zal door de ondernemer verzuimd worden om het vertrouwen en de voorkeur boven andere, vervoermiddelenby het publiek te verkrygeii, Maendag 13 Julius 1846, te beginnen niet de middag uer op het hofstedeken alwaer Damianus-Josephus De Rycke overleden is, verre zuidwest van ’tgehugtede Kruisstraet, Koopdag van den geheelen huisraed, bc- staende in koper, yzer, tin, gleis, stoelen, tafels, kleeder-kassenstaande horlogie, alle de beddingen, koperen ingemetseld fournois, kuip- en kern-allaem, verken- vleesch, 7 hectoliters terwe, alle de land- bouwers-gereedschappendiltpersen, groot en klein brandhout, gezaegd timmerhout. Het zool- en wagen-harnasbestaende in wagen, storte-karre, ploeg, toile, 3 eggen, kordewagen. De beestialenbestaende in 2 trek-ezels, 3 melkkoeijen,jaerling-kalf, 3 zwyns, en het pluimgedierte. De veldvrugtenbestaende in een hectare 75 aren terwe, 60 aren peerdeboonen15 aren erwten15 aren haver en vitsen25 aren aerdappels6 aren veldwortelsde groen- selsin hethovenierhof, de tweede snede van 43 aren klavers en het hooi van de eerste snedede fruiten op de booinen en den afdrift van het gras. Mitsgaders van al het geen verders ten huize en hove te bevinden, waervan het verhael te lang zoude zyn. En op dynsdag 14 der maend Julius 1846 met de middag uer precies te beginnen, op de hofstede gebruikt door de echtelingen Kestelyn nevens de Dorpplaets. Koopdag van al het kuip en kern-allaem landbouwers - gereedschappeningemetseld koperen fournois groot en klein brandhout terwenha veren en boonstrooiroggen eu tenven gleijen, 300 bondels geroot vlas, het scheur allaem en zoldcrgetuig. liet zool- en wagen-harnasbestaende in 2 wagens, 2 karren, eene zool, een ploeg, 5 eggen eene tolle 2 hoelstokkeu met de berrien en kordewagen. De beestialenbestaende in een werk- merrie, 6 melkkoeijen, 3 jonge kalvers overjaersch en 4 jonge zwyncn eh pluim gedierte. De veldvruchtenbestaende in 4 hectaren terwe, 44 aren rogge, 1 heet. 75 aren haver, 1 hectare 15 aren peerdeboonen, 43 aren commeine, 44 aren aerdappels, 14 aren veldwortels, de tweede snede van 65 aren klavers en het hooi van de eerste snede, het hooi van 80 aren maeigrasde fruiten op de hoornen en den afdrift tot St. Maertens dag van het gras. De voorenstaende koopdagen zullen ge houden zyn op tyd van betaling tot 1 January 1847, ten zy voorde koopen van 20 francs en dacr beneden, met den 10 penning van alle de koopendie gereed zullen moeteu voladeu zyn. D) Vrugtente Velde. H. 9 - 73 - 20 C. of 22 gemeten sucrioen. 3- 53-89» 8 idem tarwe. 0 - 44 - 23 1 gemet rogge. 1 - 76- 94 4 gemeten vitsen. Partyken hooi. Nota. De lente-vrugten zullen naderhand 31 enagie-goederen. Aerdewerk koper, tin yzer, gleis, tafels, stonlen, beddebakken, beddelynwaden andere lynwaden beddegoed kleerkassen, slaghorlogie, buffet, koperen ingemetst fournois, spinnewiel met toebehoortenen verdere voorwerpen van diergelyken aerd. Boerallaem. Keiren met toebehoorten, seulen, standen, karteelenvorken groepen, spaènhouwen, rakels, mesthaken, karthamcr, happe, yzere weggen, windmolen, graenziften graenschoppengraanmaten oogstreepen graender. Wagenharnas. Beslagen Wagen, twee id. karren, zool, 3 eggen, eene tolle, sleephout, harnassen, t valleijen, zwingels, eggekanen. Beestialen. Wcrk-merriepeerd, vier melkkoeijen, 4 jaerlingen, 3 drinkeling-kalvers, 12 hennen, koey, zestandsche veerse, 3 schot- veersen, achttienmaender vilkepeerd. Alle deze beesten in de vette-weide, zullen verkogt worden met grasloop. Veldvrugten. 3 hectaren tarwe, GÓ aren sucrioen van mnerte, 14 aren rogge, 60 aren haver, 2 hectaren 50 aren boonen cn kruid, deel vitsen, aerdappels en erwten, 1 hec tare 75 aren hooigras,5 hectaren agtergras. Vooiroerpen van verscheiden aerd. 500 bonden strooi, deel fagooten, gespleten fasseel, cn ander brandhout, deel berookt verken-vlccsch, deel smout, steenen boter en smout-potten, vleeschstanden, wasch- stande, wagenwyte, 20 graanzakken, manden, oud yzer, voorts eene groote hoeveelheid mest cn deel asschenen al het gene verders aldaer te bevinden. Op tyd van betaling voor de koopen boven de 20 francs mits stellende borg.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3