VENDITIE KOOPDAG KOOPDAG 1 - gtuaa Door uitscheiding. het ran Huisraad, 'LilverwcrkTimmermans- allaeingezagd Hout en anders Meubel voorwerpenBINNEN LOO. IVagcnharnas. Beslegcn Wagen, twee id. karren, zool, 3 eggenecne toll^, sleephouti harnassen, vallenen, zwingels, eggekaueu. Befsliojen. Wcrk-merriepcctdvier melkkol'ijen 4 jaarlingen, I drinkcling-kalvers, 1* hennen, koey, zestandsche veerse, 3 schot- veersenachttienmaender vilkepeerd. Alle dezo beesten in de vette-weide, zullen verkogt worden niet grasloop. I eldoriigten. 3 hectaren tarwe, 60 aren lucriocn van maerte, 14 aren rogge, 00 aren haver, 2 hectaren 50 aren boonen en kruid, deel vitsen, aardappels en erwten, 1 hec tare 75 aren honigras5 hectaren agtergras. Voorwerpen r<in verscheiden aerd. 500bonden strooi, deel fagooten, gespleten fasseelen ander brandhout, deel berookt vcrkcn-vleeschdeel smout, steenen lioter- en smout-pottenvleescbstandeii, waseb- standc, wagen wy te, 20 gracnzakken, mandenoud yzer, voorts eeuc groote hoeveelheid mest en deel nssehenen al hel gene verders aldaer te bevinden. Op-tyd van betaling voor do koopen boven de 20 francs mits stellende borg. Donderdag 10 julius 1846 en volgenden dag, telkens te beginnen ten negen uren ’s morgens, ten sterfhuize van sieur Joannes Heersten zy nu huisvrouw, indeBreydel-stract te I.oo Koopdag van den gehcelcn huisracd, be staende in koper,- tin,- yzer- en blikwcrk, porcelyn,- gleis-en aardewerk, tafels, stoelen, kleederkassen, cominodcn, schilderien, staende horlogio, beddo-bakken niet behang, wolle matrassen en hoofdeinden, pluimen bedden en hoofdeindentafel-en menagie- lynwaed. Voorts du tongenbankenschalenen ge- wigtenvan den winkel, kolfy-trominel,koflj- trommel, en mostaert-molen. Het zilverwerk bustnetido in soupelcpcl tien servitien en zeven kolfy-lepels. Eene grootc partie eiken olmen, wilgen en dennen timmerhout, timmcrmans-’al- lacm en meer andere voorwerpen te lang om te verhalen. Met gereed geld.’ Schooncn Fnti Menagie-goederenBoer-allaem 'Looi en,IVagen-harnas, Bcéstialcn, Veldvruglen on andere Voorwerpen binnen de gemeente van Steenkerke. bof en den boomgaerd zyn gebruikt door sieur l’hilippusRyckcboer, inaer met pacht- regt tot 1 Mei 1847 ten pryze van 150 francs boven de belasting by jare. Do marktplaets en de bebouwde gronden al het welk in cynsplaets gehouden word, geven een jaerlyks inkomen van 95 francs 51 centimen. Den reeds gedecrcteérden nieuwen steen weg van het gouden Hoofd naè de franschc grensdie door de dorpplacts van Leyscle passeert en in het toekomende jaer zal ge- maekt wezen, zal e’enc nieuwe gemak kelyk- beid opleveren voor het vervoer van alles wat benoodigt is om dit etablissement te doen gelden. Gemeente JVulreringhem. 2 Koop. Eenealdcrbest ter ncringstaende Herbergsamengesteld uit verschelde ka mers, keuken, ruymc kelders en verdere gerienykheden,groote magazynen, scheuren, peerde,- koei-slallen.halleputten en verdere gebouwen al sedert weinig jaren nieuw ge sticht, mitsgaders de hoeveelheid van om trent 1 heet. 29 aren 18 cent. (2 gemeten 285 roeden) medegaeude Erve, onder grond van gebouwen, hovenierland, zaeiland en bedryfgraste samen gestacn en gelegen binnen de gemeente van VVulveringheinop het gehugte genaemd het Zwaentje, palende van westen met het zaeiland en het hove- nicrhofaen den steenweg leidende van het Zwaentje nae het gouden Hoofdnog van westen nae den noorden alwaer de peerde koei-stallen en magazynen gesticht zynaen het huis en erf van de kinderen Symoenste v nchemvan noorden alwaer het huis ge- Zaterdag 18 july 1846, met de middag- r/r S*nnen>ter hofstede waer Joanna- dheresia Vandenbussche wed. van sieur Carolut Lammerant afgestorven is, binnen de gemeente van Steenkerke, west van de Ldo-vaerd, langst den steenweg leidende van Veurne nae de Dracibrugge Koopdag van alles wat de gezeidèhofstede is bekleedende, bestaende namentlyk in het geene volgd: Menagie-goederen. Aerdewerkkoper, tin yzer, gleis, tafels, stonlen, beddebakken, beddely nwaden andere lynwaden beddegoed, klcerkassen, slaghorlogieballet, koperen ingemetst fournois, spinnewiel met toebehoortenen verdere voorwerpen van diergelyken aerd. Boerallaem. Kèiren met toebehoorten, seulen, standen, karteelenvorken greepen, spaèn, houwen, rakels, mesthaken, karthainer, happe, yzere weggen, windmolen, graehziften Beenschoppen, graenmaten oogstreepen. graender. 1 Van Menagie-goedeten, Kuip- en Kern- allaetn, Beestialen, Tool- en IVagenharnas en Vcldvrugten te Gyterinchove. Vrydag 10 Juli 1846, ten een ure nacr noene prompt te beginnen, ter hofstede nog K‘n gebruike van sicur Ludovicus Keinpi gelegen te Gyverinchoveverre zuid van «ie kerke en weinig oost van d’herbergc Sint-Eloy, zullen er by openbare venditie verkogt worden Menagie-goederen eenig koper,-tin,- gleis,- yzer- en aerde-werk eenige bedde bakken met en zonder behangsels, en bed dingen fournois enz. Kuip- en Kernallaem kern met stacn en toebehoorten, melkseulen, melkknipen roomstanden, waschstanden, waterseulen en ander dergelyke effecten. Beestialen een ruinpeerd3 mclkkoeijcn een jaerling, een drinkeling-kalf en he* pluimgedierte. SLAGtelkens om twee uren na middag te I beginnenter herberge den zwarten Leeuw bewoond door sieur Philippus Ryckeboer op de dorpplacts van hel gemeente van Leyscle, van de volgende goederen, waer onder de herberg waer de verknoping zal geschieden begrepen is. Gemeente Leyscle. 1 koop. Denc welbekalante bierbrouweric sedert weinig jaren geheel nieuw gebouwd, een huis ten dienste van herberg, genaemd den zwarten Leeuw, hebbende vier kelders looden pomp, en verscheidene kamers,al inden besten stact van onderhoud, pccr- destalscheurkoeistalhalleputen verdere medegaende gebouwenmitsgaders de hoe veelheid van 1 heet. 09 aren 73 centiaren (2 gemet 152 roed.erve, bestaende in grond van gebouwen, voorplaatshove- nierhof, wel-beplanten boomgaerd, de marktplaets van het gemeente van Leyscle, de gronden onderdo huizen toebehoorende den beer pastor Bcrvoet, gebruikt door Coleta Ollcvier en de weduwe Vanhouckc; van westen de gezeide marktplaets, met de gronden daer op gesticht zyn de huizen toebehoorendeJoseph fop, JoannesWarlop, Joannes Claeys, Engel Maertcn, Francis Pollet en Joannes Bogaert, al van Oostende marktplaets, al gcstacn en gelegen op de dorpplacts van het gemeente Leyséle, makende hel land te samen eene parlie meest oosten west strekkendepalende van noorden de straet, van oosten en zuiden de landen van den heer Pillete Yprenvan westen nae den zuiden ten groolsten deelo de erve aen sieur l’ieter Vandenberghc, en van westen nao den noorden ten kleinsten deelc de erve aen Francis Leroy. De brouwerie is gebruikt door den ver- kooper sieur Pieter-Joannes Borreyc, die het brouw ersberoep verlaetden kooper zal danof mogen acnslag nemen met den dag der betaling van den koopschat en van den gewoonen brouwers-prys; ook van het zelve tydstip zal hy het gebruik hebben van den zolder boven de grootc kamer van het buis en van den kelder ten west-einde van het buis. Alle de overige gebouwenhet bovehier- sticht is, op de Veurne-straetdaer over de Bergen-vaerd, nog van noorden de erven van sieur Moraelte Bulscamp, de kinderen Symoens Augustin Durieu de erfgenamen van Francis Verwcirder, nog ecus de kin deren Symoens den heer \iane, te Runs-' brugge, en Pieter lleneman, van oosten iegens het gras gebragt onder den cerstvol- genden koop, aldaer schietende op 60 cen timeters afstand van de boomen en bol- laerdcnvan zuiden zaeiland aen sieur En- gelbertus Verfaillie. Door de aèngelegenheid aen de vacrd en aen den steenweg, zyn de gebouwen onder dezen koop gebragt, zeer wel geschikt tot dry ven alle slacht van koophandelen hunne grootc ruimte is toelatende in de zelve al- derhande fabrieken opteregten. 8 en lesten koop. Oost aen den lestvoor- gaenden koop, de boomen en bollacrden alhier medegaende men een vrydom van 60 centimeters zoo vooren gezeid', de hoe veelheid van omtrent 1 heet. 66 aren 50 cent. (3 gem. 241 roed. bestaende uit een par- ceél Grasland, palende van noorden de landing van sicur Morael en het groensel hof Van sieur Desaver, van oosten den Calleye- weg; voorts zuid zoo wel aen dit Grasland als aen een deel van het grasland gebragt onder den voorgaenden koop, een parceél Zaeiland strekkende oost en west, palende van oosten den Calleyc-wcg, van zuiden naer den oosten weide van Mr. Köignaert, van zuiden naer den westen weide aen Mr. den baron Vanzuylen-deNyevelt, van westen zaeiland aen sieur Verfaillie. Dezen koop heeft vrye passagio tot op de Vcnrnc-straet, over de landing van sicur Morael. De twee lestvoorenstaende koopen zullen ook by samenvoeging opgeropen worden en diczyn gebruikt door Sr. Ignatius Smagghe, met paclit-regt tot 1 October 1352, ten pryzo van 600 fr. by jare, boven de belastingen. De veilings-voorwaerden en eigendoms- tytelen berusten ten kantore van den notaris FLOOR, te Veurne. Alle geinakkelykhcid voor dc betaling van den koopprvs zal aen dekoopers werden toegestaen. Den intrest der penningen die zy wenschen in handen te houden, zal gemo- dereérd wezen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 2