KOOPDAG WEIDE TE tOLlIXCIKIVE. 1 J 1 een Ik zie i In het groot Woensdag 2Q Augustus 18-40drie uren, na middag, in d’herberg de Kruis-itraet te Westvleterenbewoond door sieur Ca poen, zal gebeuren de openbare verkooping, in een enkele zitting, van het hier onder he se h reven goed. Gemeente Weetvleteren. EEXlGtlf KOOP. Eene Weide, groot agtervolgens titel, 1)4 aren 92 cent.(of 2 gemeten 50 1/2 roed.) by kadaster bekend sectie B, n.° 640, op de groote van 83 aren 80 centiarenpalende oost de lyne-straet, zuid zaeiland van het .W.V.\^\W.V.V/.W.W.WAV I I Schoone Te JUeetcleteren O P E N B A E R TE V ER K OOPEN. en in het kleyn te bekomenby in Di kerestraet TE NIEDPORT. haest hy ingekomen was, had zync vrouw in den eersten oogenblik het wit kruis niet belet die haren man op de schouder had tnaer toen agter hem gaende om haer koekuit- uerwerkske op te windenriep zy met een schitterende stem Welgrooten God maer man waer hebt gy geweest Gy hebt een kruis op uw rik wel van een voet lang: gy komt zeker ergens van een kroegsketl alwaer een van uwe ken nissen', wat bezopen zynde, u deze poets 'gebak ken heeftom u voor een gek te doen aenzien.... gelyk gy dit daerotn juist zoude noodig gehad hebbenstaet op en zyt stil op dat ik dit kruis uitborstele Zeerd wegriep den man overluid myn kleederen hebben u niet van noode gaet breid uwekousse, en laet my gerust. Het zal alzoo niet zyn schreeuwde de vrouw overluid ik wil niet dat mynen man zoo tot schimp van geheel de prochie is, en of ik gansch uw kleed in stukken moest trekken, gy zult dit belachelyk kruis niet behouden. Dit zeggende deed het vrouwtje Wer bestoin de schouder van haer man te bereikenmaer dezenwel wetende dat allen tegenweer vruchteloos zoude wezen loopt al knorren weg en snakt de duer agter hem zeer hevig toe. {Te myn schouder leggen? Vraegde onzen Bruf- ten met angst, vreezende dat dezen voorstel niet aennemelyk zoude zyn. Dezen, zeide den huismeester, al stuk kalk in de hand nemende, en daer mede een groot kruis op de frak van Bruften makende; ik herhale u, zoo lang gy dit kruis zult dragen, ik van u geen eentiemtje betaling zal eisschen. Bruften dacht in den beginne dat zynen huismeester wilde kiuglen, maer ziende dat hy het in de regtzinnigheid hield, Als bet zoo isik zweer u by den heiligen Elisius riep hy uit, gy moogt zeggen dat gy myn leste geld gezien hebt, want ik stelle voor van myn leven langzoocen kruis te dragen. Bruften ging zeer haestig wegzich ver heugende over zyn geluk, en langst gansch den weg, lachte hy in zyn zelven over den zotten trek die zyn huismeester kwam te doen van hem op zoo eene manier kwyt te schelden. Hy had nog nooit zoo verblyd geweest als op den oogenblik dat hy t’ huis kwamook vond hy mets kwalyk, en zynen hond kwam aen zyne voeten zitten hem streden zonder dat hy ooit dagt hem te straffen over zyn getrouwigheid. Gelykerwys hy zich nedergezet had zoo KUNSTBERIGT. Alle liefhebbers en bevoordcracrs van zang binnen Veurne worden uitgenoodigd om zich op Woensdag aenstacnde, 12 dezer maend, ten 7 uren 's avonds, te bevinden in het estaminet den vetten'Osten einde maet- regelen te nemen tot het inrigten van een eang-koormaelschappy P. VAN DUYSE. van weldadigheid, de kerk-fabriek van Westvleterenen andere, west zaeiland van de heerenDu Bois, te Rousselaere, ge bruikt door de weduwe sieur Jan-Baptiste Baesen noord de straet leidende nae Crombckc. Gebruikt door Carolus De Bergh, bakker te Westvleterenmet regt lot eersten October 1847, aen 58 francs by jare, boven de con- tributien. Conditiën en titelen ten kantoorc van den notaris FLOOR, te Loo. het pluimgedierte, 1900 schoven terwe, -»u0 bureel schoven haver, 500 bonden klaverhooi, 300 schoven peerdeboonenaerdappels, witte boottenen wortels te velde, mitsgaders meer andere voorwerpen te lang om te verhalen. De koopen boven de 20 francs, op tyd van betaling tot 1 januarius 1847, mits te stellen begoede en bekende borgen den tienden penning verhoog coinptant te betalen. BE LANG HIKE NIEUWIGHEDEN. ENGELAND. Loswij 31 July. Men heeft hier deernisweerdige berigten ontvangen van het doodsgevaerwaerin een schip met dry kompagnten soldaten, van Ccylan naer Engeland terugkomende, heeft verkeerd. Op weinigen afstand van dat eiland werd het schip door eenen zoo geweldigen storm overvallendatalles, mastentuigagic, booten, roer, enz., werd weggeslagen en de zee geheel over het op zyde liggende schip heen liep. In dezen uittersten nood beval den bevelhebber, ondanks de groote hitte, de luiken te sluiten. Na alzoo gedurende vier dagen eenen speelbal der opgeruide zee geweest te zyn, bedaerde het weder en opende men terstond de luiken doch toen vond men eenen sergeant, zeven soldaten, eene vrouw en vyf kinderen door de hitte gestikt FRANKRYK. Parts, 6 augutlw. -4* Het is de achtste mael dat er op 't leven van Lodewvk-Philips wordt toegelegd, en het is de achtste mael dat het mislukt. Zicht- bacr stact het leven van dien monarch onder de bezondere bescherming der Voor zienigheid. Het is de tweede aenslag dieplaets heeft op de verjaerdagén der omwenteling van 18*0 den 28 july 1835, deed Fieschi Ily aenreert alle proposition tegen brantj- gevaer vóór de maetschappy der Schelde te Antwerpeneene der oudste en sterkste maelschappyen van ’t land. van pacht 8 francs h °cd alwaer den steenweg van Loo op .LptOude zal wezen gemaekt, met 3 aren .Centiaren (of 23 roeden) erf en hove- daer niedegaende, begrepen een cdeelte van den grond de scheur die toe- ehoort aen de kerkfabriek van Nieucap- sppelle, waer over betaeld word 2 francs centimen by jare, bekend by kadaster setie A, nummers 123 en 124 en dat van umtners 120 en 121, palende oosten het aeiland toebehoorende 't bureel van welda- ligheid van Nieucappelle, de hage hier nede, zuid het kerkhof, west ten voor- loofde op de Smissc-straet, en noord den volgenden koop op hage hier mede. Bewoond door den verkooper Pieter Hof, lie het zal verlaten den eersten Mei 1847. 2 en letten Koop. Een are 84 centiaren of 13 roeden) Grond en Hovenierhof, »lwaer een huis op staet die toebehoort de weduwe Delanocye, bekend by kadaster sectie A, nummer 122 en dat van nummers 120 en 121, palende oost het zaeiland van het bureel van weldadigheid van Nieu cappelle, hage hier mede, zuid den voor- gaenden koop scheidende op hage hier af, west de Smissc-straet, noord het huis, herberg en grond van sieur Francis Annoot, te Oudecappelle. Gebruikt zonder tytel of regt door de weduwe I.annoye, aen Cl centimen bv jare. Deze twee knopen zullen ook by ver zameling aengeboden zyn. Conditiën en tytels ten kantoore van den Notaris FLOOR, te Loo. Zaterdag 22 Augustus 184G, een ure na niiddagop hel hofstedeken alwaer Joannes- Erancitcm Spetebroot overleden is, te Pol- linchoveby de hei berg den Grocncn- boomgaerd Koopdag van al het geen dié het zelve hofstedeken bekleed bestaende in huisraed landbouwers - gereedschappen kuip- en kernallaem, daring en droog brandhout, ontrent 400 kilogrammenstoppe, het allaem van de weverie, 2 melkkoeijen, een zwyn, Noen, neen 'k en doe metik, zoude niet klagen, antwoorde Bruften seffens, haddeik zoo gelukkig geweest van over een dertigtal jaren een been te verliezendit had voormy een groot profyt geweest, ja, ik zoude op de manier als mynen gebeur, al inyne lidmaten willen verventen. Duivels! gy zegt dat zyn eiken been een zwaer kruis is!.... en ik, ik peis dat zyn pensioen in tegen- .deel hem zeer ligt moet m iken het zwaerste kruis die ik kenne is te moeten gedurig werken en slaven om zynen pacht te konnen betalen. Den huismeester, een geestig man, een waren klugtenspinner en fynzienden zynde, on allang den jalourzen aerd van Bruften kennendebesloot hem te overtuigen dat een veel ligter kruis welhaest zeer zwaer word by een «legt geestvermogen. Ik ziezegde hy aen Bruften dat gy gansch in beschik zyt van niet meer te werken; hé wel, ik kan u van dat werk, waer af gy zoo bitterlyk klaegt ontslagen, het kruis van uwen gebeur is zeer gemakkelyk om dragen, zegt gy.... wilt gy een aenveerden die veel ligter is? En ik verpligte my u voor niet te laten woonen zoo lang gy daer van drager zult zyn. Jlaer wat voor een kruis zoude gy op Goede roode en witte Wynenaller- besten roze- en witten Champagne en ouden Malaga-wynfyne Liqueuren en andere sterke Dranken. Alles aen gematigden prys. Voorts allcrfynste OEillette-olie alzoo goed dan Olyf-olie, aen fr. 1-20 c.“ de pinte, en allerbcstcn Wyn-azyn, aen 45 c.* de pinte.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3