H 1 VETTE WEIDE ÏAEILANDEN IAEILAOEN I KLEENBLJ D. geheel of ge- schoone EN HUIS, Openbaer le verknopen binnen Loo. Schoone GELEGEN IN POLL1NCHOVE, Openbaer te verkoopcn, binnen Loo. Schoone Gelegen in Leysele en Itenberghe Openbaer te verknopen TE GYVEIINCI10VE. Dynsdag 15 September 1846ten 2 uren na middag, in de herberg den Leeuw, be woond door A. Brandt, binnen Loo, zal gebeurende openbare verknopingin een enkele zitting, van 4 heet. 5(5 aren 80 cent, (of 10 gein. 127 rood.) Zaeiland, gelegen langst den voetweg leidende van Loo nae Rcninghe, gebruikt door sieur l’ictcr Ver- anime, met regt van pacht tot 1 October 1850, aen 291 francs 50 centimen by jare, verdeeld in de vier vo gende koopen. 1 Koop.Eenepartie groot 2 heet. 4 aren 29 cent, (of 4 genieten 200 roeden), palende oost de zaeilandcn toebehoorende sieurs Carolus-Ludovicus Matthys, te Loo, Fran- ciscus Godderis, tcPolIinchove, enjouffrouw Joanna-Tberesia Claereboudt, te Loo, zuid zaeiland van het bureel van weldadigheid van Loo, west naest het zuiden zaeiland toebehoorende de weduwe sieur Donckte Boesinghe, aldaer naest hel noorden de Gemeente Loo. 1 Koop. Eene Vette Weide,groot 3 he«*t. 17 aren 53 cent. (of 7 gein. 70 roed.) by ka daster bekend sectie Bn.” 032, 037, 033 en 039, makende eene partie verhappende op de westzyde naeden noorden, palende ood nae den noorden en van noorden de Bever- dyk-vaèrd, oost ten midden de weide van erfgenamen Mr. De Coninck, te Yper, en vischaenbood liet op den visscher geen het minste vermoeden vallen zy dagten weinig, dat zy met een held, met een edelman van Vlaenderen, met een gezworen vyand der Leliaerts te doen hadden trouwens de visscher werd met scherts ontvangenen kroeg en tent vond hy voor hem open. Reeds had hy alles afgehoord en de onderrigtingen die hy tot liet gelukkig voltrekken van zyn voornemen noodig achtte, genomen, wanneer door een der Vlamingen die in het fransche leger diende, opgeworpen werd, dat de handelwys des visschers hem vreemd voorkwamdat hy dit wezen nog ievers ontmoet had, ja, dat hetvisscherskleed maer eene vermomming was, en een bespieder dekte. Nog sprak deze toen een kring den aenklager en verdachte hield ingesloten. Verscheidene vragen werden den visscher gedaen, welke hy zoo natuerlyk en onbevreesd beantwoordedat de opgevatte verdachten den Franschen ongegrond voorkwam. Zanncquin trok onbezeerd het leger der Vlamingen weder binnen. Onderricht dat de legerplaels der Fran schen, nog cens, zonder bewaernik bleef, en de wachten zonder achterdocht met do teerlingen speelden of sliepen liet hy zynen krygsraed byeen roepen en sprak Yog zyn wydappere krygsbroeders, die mannen van Vlaenderen die niemand gewoon *y® te vreezen. Ziet, uw vu.-igen wen>ch kunt gf vervullen, en deszelfs bereiking is o>li nimmer zoo naby geweest. De koning zo® gy moed bezit, en gy bezit dien allen) slechts eenige stappen van ons verwyderd: hy is in ons gezicht; welaen, nemen wf hem krygsgevangenWaerom onzen vyand, die reeds door den arbeid is afgemat, nie* aengevallen? Dood den lafaerd die wykt! Welaen, Vrienden, Broeders, te wapen! do lege wacht u!„ Ja, klonk het met alge- meene stem De zege is ons, de Kooi»# leere de Vlamingen kennen Het was omtrent drie ure van den na middag. Als de sneeuwvlok voor den wind, liepen de Vlamingen den berg af; n>e® verneemt geene enkele ademhaling en de vooruitgezondene hebben in een oogsL'l? de wachten omgebragt. Op ecusdoet e"1’ geluid zich hooren, duizende stemmen hefl,,,‘ het wraekgeschreeuw Wal walsch is nieuwe Zandvoord - stract en Zandvoord- brugge noord de Beverdyk-vaerd. Boomprys 45 francs. 2 Koop. Een parceél groot 42 aren 3 centiaren (of 288 roed.) palende oost zaeiland van sicur Matthys, zuid nae het oosten Joanna-Thercsia Claereboudt, ten midden den volgende koop en zuid nae het westen zaeiland van het bureel van welda digheid van Loo, west zaeiland toebe hoorende deweduwe Donck,en noord zaei land van hel zelve bureel van weldadigheid. 3 Koop. Twee parceélen Zaeiland groot 1 hectaren 27 aren 97 centiaren (of 2 gein. 277 roed.) strekkende zuid en noord, pa lende oost de zacilcnden van joutfrouw Claereboudt en van sicur l’ieter Veramino, zuid nae het oosten den volgenden koop aldaer nae het westen zaeiland van den diseh van Pollinchovc, west zaeiland van den diseh van Loo, en noord den tweeden koop. Boomprys 400 francs. 4 en letten Koop. Een ander parceél Zaeiland groot 82 aren 1 centiare (ot 1 gein- 262 roed.) strekkende zuid en noord, palende oost zaeiland van Joanni-Theresia Claereboudt, zuid gras en zaeiland toebe hoorende Francis Prooi, le Langcmarck, gebruikt door deweduwe Bentin west zaei land toebehoorende hel bureel van welda digheid van Pollinchove, en noord den derden koop. Conditiën en tytclstcn kantoore van den notaris FLOORte Loo. (of 1 gein. 170 roed.) palende west nae den zuiden zaeiland van madame Van Vossem, aldaer naer het noorden zaeiland toebe hoorende aen Pieter Vandenberghe, noord den volgenden koop op halfsplet gracht en oost de Groene-straet. Boomprys 85 francs. 3 Koop. Noord aen den voorgacnden koop, een parceél groot 42 aren 18centiaren (of 289 roed.), palende west zaeiland van den zclven Vandenberghe, noord den vol genden koop op half lane en oost de Groene- straet. Boomprys 45 francs. 4 Koop. Nog noord aen den voorgaenden koop, een parceél groot 50 aren 49 centiaren (of I gein. 4(5 roed.), palende west zaeiland van dito Vandenberghe, noord den volgen den koop scheidende op half lane, en oost de Groene-straet. 5 en letten Koop.Noord aen den voor gaenden koopeen parceél groot 50 aren 19 cent, (ol 1 gein. 44 roed.), palende west en noord dezaeilandcn van Sr. Vandenberghe en oost de Groene-straet. Boomprys 245 francs. Conditiën en tytels ten kantoore van den notaris FLOUR te Loo. 1 hectare 49 aren 30 centiaren (3 gemeten 12'3 roeden) strekkende zuid en noord abouteérende oost aen zaeiland der zelve hofstede van d’heer Bricault-Degenszuid d hofstedelanden van den graef De Bocarmé- De Man voornoemd en west aen de hofstede landen van den lestgenaemdenalsmede aen de gonne gebruikt door Jan-Baptiste Vanengcland en Ignatius Billiaut. Den kooper van dezen koop zal passagie hebben ter oostzydc van den 4 koop tot aen de Groenc-straete. De lestvoorschrevcn dry koopen te gaeder groot volgens de eigendoms bewyzcn 3 heet. 38 aren 83 cent. (7 gein. 222 roeden) en volgens cadaster 3 heet. 40 aren 70 cent. (7 gcm. 235 roed.) zullen insgelyks by ver- samcling geveild worden. Conditiën, titels en plans by den notaris BOSSAERT, te Gyverinchovc. DE SLAG VAN CASSEL, (vervolg). Aen de Choorsangers tan Zanneguin. Eenige uren waren verloopensedert de Franschen den aenval gewaegd hadden by welken zy door de Vlamingen op de vlugt geslagen werden. Beide legers waren in hunne vorige standplactsen teruggekeerd, en de, door stof en zweet, meer dan afgematte stryders genoten ruste. De roekeloosheid den bravenhunner overmagt bewust, eigen zynde, hadde Zannequin het stoute ontwerp gesmeed, van den koning uit het midden van zyn leger op te ligtenen te ontvoeren hy meende dat hy alsdan met hem zoo ’t paste zoude handelen, en Vlaenderen van oorlog voor altoos zoude bevryd zyn. Als visscher ver kleed, had hy het fransche leger ingedrongen, om te bespieden hoe hy gemakkelykst zyn ontwerp zoude kunnen bewerkstelligen. Zyne plompe taelzyne onbeschaefde zeden ;elvede eigenaerdige wyze waerop hy zynen Op maendag 14 September 184(5, ten twee uren na middag, in de herberg de VVeegschcedo bewoond door Loncke, te Ghyverinchove, zal gebeuren de openbare Verkooping, in een enkele zitting en zonder uitstel, Van 2 heet.51 aren 13 cent, (of 5 gein. 221 roed.) Zaeiland, gebruikt door Sera- pliinus Swyngedau landbouwer te Ghyve rinchove, met regt van pacht tot I October 1851, aen den prysvan 19(5 francs 77 centi mes by jare, verdeeld in de vyf volgende koopen, met reserve van deeltely kc verzameling. Gemeente Leytele. 1 Koop. Een parceél groot 39 aren 69 cent, (of 272 roed.), palende west en noord naer het westen aen zaeilandcn van madame Van Vossem, gebruikt door l’ieter Vanden berghe, noord naer den oosten den volgenden koop, op half gracht,oost de Groene-straet, en zuid acn zaeiland toebehoorende het sterfhuis van joulfrouw Cathcrina Viane. Boomprys 175 francs. Gemeente henberghe. 2 Koop. Noord aen den voorgaenden koop, een parceél groot 68 aren 59 cent. Donderdag 17 September 1840,3 uren na middag, in ilc herberg het Stadhui'te LoOi zal gebeuren de openbare verkooping, in eene enkele zitting, van de naerschreven Goederen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 4