TE K O O P D A G TE P RV V EN. SCHOON HUYS I» A C IIT E N Ge t UIT'ER G E M E ENE K O O P D A G. GESCHIEDENIS der Cpaoeit vatt ^faeuDétep Behelzende het gedenkweerdigste dat er gedu rende hunne regering in de heide Hoen deren t» voorgevallen. KOOPDAG BY RECHTSMAGT Verpagting Kondigt dat kantore van den II A N D van hel geweien Kappelrie-huys, TE GYVERINCHOVE. MEN K A N B E KOMEN Bij den drukker dezer alle slach van'Goederen de ge cenige voorwerpen worden verzogt melde herberg aanstaande. Maandag 19 October 1848, niet de iniddag- uer te beginnen, op hel Hofstedeken alwaer Engelberlus Piston overleden iste Proven, by den Wneyenburg, KOOPDAG van den geheclen huisracd, bestaende in koper,- tin,- gleys,-yser,- blik en aerde-work, tafelsstoelenstaende horlogie, klcederkas, buffel, kleeder-koffers, bedde-bak ken met beddingen, het kuip en kcrn-allaem, de landbouwers-gereed- schappei)deel graan en appels, de dilt- persen700 schoven terwe van Baefmis, 400 schoven terwe van Maerte,400 schoven peerdeboonen, 200 bonden klaver-hooi, deel strooi, 100 terwen gleyen deel aerdappels, eene melkkoey, twee zwynshet pluiin- gedierte, een standaerd biën twee lioopen mest, en van al het geen verders ten zalven sterf huize te bevinden. Met gereed geld. Woensdag naest, 21 October, om een lier na middagin de herberg den gouden Beer, bewoond door sieur Soyé, zal ge houden worden gemeene Koopdag van uc wensehen verkogt te hebben de zelve in de bovenge- te bezorgen tegen dynsdag ten gebruike van Broodbakkerij en Winkel openbaar te vorkoopen TE STA VELE. BELANGRÏKE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Parts, 13 October. Het gouvernement heeft eene telcgra- phische depêche ontvangen, meldende,dat 1111. KK. 1111. de hertog van Montpensier en de hertog van Animale dynsdag den 6 October, om 3 uer na middag, te Madrid zyn aange komen. De bevolking van deze hoofdstad heeft de prinsen met de grootste geestdrift ontvangen. De graefde Bresson bad Madrid den 5 ver laten ten einde te Alcobaudas de prinsen te verwachten. Te Parys is erop de inarche des Innocents een keuken in de open lucht ingericht. Hier volgt de inhoud van de keukenlystEen groot stuk brood, 03 centimcn; eene volle telloorsoep 03 centimcn eene telloor/i icot 03 centdrank... de fontein is hier digt by 00 cent. Totael per diner, 13 cent. BELGIEN. Grvr, 16 octob er. Bet ontwerp om te Middelburg over de Schelde en de Maes eene brug te leggen voor den zecuwsch-liinbiirgschen spoorweg, is gereed en zal niet toeven te worden ten uitroer gebragt. De engelsche ingenieur Rennie is met dit reusaehtig werk gelast geworden. Donderdag 29 October 1846, om twee uren des na middags, in de herberg bewoond door sieur Gheiqtuaret teStavele, Zal gelieuren. de openbare verknoping, in een enkele zitting, van een groot Buys met afhangclykheden staende ter gemeente van Slavelc, aen do zuydzyde van de dorp- plaetsop eenen eeuwigen cyns-grond toe- behoorendo den heer Ollevier, vader, te Veurne, wacr over jaerlyks word betaeld l> francs 44 centimcn, palende oost het huys van jouffrouw Liefooghe: en west dat van de weduwe Viindcnbroucke. Bewoond door Franciscus Looien; om handslag met do geldtelling. Conditiën en tytels ten kantore van den Notaris FLOOR, te Loo. Kondigt dat er door den Notaris BOSSAERT, te Gyverinchoveop Dynsdag 3 November 1846, ten dry uren na middag in het gcinecnte-huys aldaer, Zal overgegaan worden tot de openbare Verpagting, voor 9 ja'ren, integaen den éérsten Mey 1847, van een schoon eu gerievelyk HUYS met grooten Hof, voor zien van welwassende goede Fruythoornen, rondsom bewahl, staende en gelegen te Gyverinchovevoorbeen ten gebruyke van den heer Kappelaen. De conditiën rusten ten coniptoire van dito Notaris BOSSAERT, en in het Secretariaat' der gemeente. Elk zegge het voort. Eene bekalante HERBERGE, genaemd de Starre, gelegen te Veurne, in de Klaverstraet. Zich te adresseren aen B.‘ Provoost, Brouwer tot ’t gezegde Veurne. zuiveren welke men balaillons cairés noemt en waer lu t arme volk nog allerlei ziekten op het lyf haeld. De racd is voornemens 1.’ een genootschap van kapitalisten op te vor men, die 3 van hun geld zouden hebben; en 2.’in verscheidene volkryke kwartieren breede en luchtige straten te bouwen, in welke de werkman met zyn huisgezin een gepast verblyf zou kunnen vinden. Men leest in een Gendsch dagblad Bynadry maandenzyn verloopen sedert dat Nicuport door eenen twist lussc.hen do militairen van liet garnizoen dier versterkte placts, en de burgeryuitgeborsten veront rust is geweest. Sedert dit voorval heeft er een dobbel onderzoek over die treurige ge beurtenis plants gehadhet eene door den krygs-auditeurbelandere door den pro cureur des konings, en tot nu toe, ten minsten voor zooveel het van onze kennis is, is de minste vervolging tégen de pligtigen nog niet ingespannen geweest. Er heeft nogtans eene volkomcnc stoornis van het goed order plaets gehad, en van dan af moeten er pligten zyn. Het land heeft belang dezelve te kennen en de openbare veiligheid vereischt dat er eene herstelling zy; onverschillig, of de plegtigen tot den militairen stand of tot de burgery belmoren indien het de militairen zyn die er de eerste aenleiding toe gegeven hebben, dat men ze volgens alle de strengheid der wetten straft om dat het aen hun is, dat de bewaring van het goed order eu de bescherming der bur gery is toevertrouwd; is het de burgery, dat men ze insgelyks de verdiende straffen toepassc. De duivenboonen worden thans in den klcin-handel te Brussel tioee-en-hointig fr. per heet, verkogt. Dit is byna zoo du’cr als de tarwe. Men sehryft deze duerto toe aen de groote verbruiking der molenaars en bakkers. Veukmk, 17 Octobre. Zondag 180ct0bcr zal de mactschappy van Rhctorica dezer stad, tot vcrmaék haren leden, ecu tooncel-vcrtooning geven van twee lieve BIyspelcn met zang versierd: Wit en 'Lwart door M.' Vanpecnc, waer na de Bloed zuigers door Ruyscb van dan af zullen er maendelykschc letter-ocffeningcn plaets nemen; benevens de Uitgalming en Poësy zullen er ook voor de Proza pryzen uitge loofd worden, liet is hoogst te pryzen dat dê leden zich niet uitsluitend doen de Pocsy oeffenen want men moet met de eeuw mede voortsnellen, het prozaschryvcn kan een ieder aengaen en daer groote vrugten uit trekken. Goede prosaschryvers zoo als Conscience en Vandcrpalm, konnen tot leid draad dienen om een goeden weg intc- gaen. Deschryver van den Leeuw van Vlaen- deren is aentrekkelyk door zyn gevocligcn en natuerlyken styl, hy is vermackelyk en schoon. Het bouwen van het nieuw oudmannen- huis word alhier met vlyt voortgezet. In het afbreken van een muer heeft men een spaensch geldstuk gevonden en in den ge wezen hof van het gasthuis, in het delven van eenen put, ruim een meter diep, is er een van steen gebakken Ramtje, zoo van een voet lang, in de aerde gevonden, welkers hoorentjes schoone langst den kop krullen. Al spittende zyn er de twee voorste pootjes afgestektdoch kan gemakkelyk vermaakt worden. Het is op de kaeiin St. Joris by d’heer Loby te zien. In den nacht van 13 en 14 dezer, is op eene halve uer afstand van de have van Nicuport, gemeente Oostduinkerke, gestrand de Pruissische brick Elisabeth, kapitein Wits, bestemd voor Calis (Vrankryk) ge laden met houtwaren; hetvaertuig, zoo het Die zal placts hebben den woensdag 21 October 1846, negen uren voor middag, op de groöte merkt, te Veurne, aen den meestbiedende en laetsten verhooger, van meubels en effecten, bestaende in tafels, stoelen, stove, kleerkassc, koper, tin vzer, glcys- en aardewerk, klee- deron, garen, lint, knoopen en andere Voorwerpen. Alles niet gereed geld. De racd vau openbare gezondheid be raamt thans middelen, om Brussel van de nauwe, donkere en morsige straeties tn

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1846 | | pagina 3