EXTRAIT du procès-verbal de la séance du conteil communal de la ville de Furnes, du 12 Décembre 1846, dans laquelle monsieur I). Bril, a été installé comme Echevin de la dito ville. toyens, c’est que monsieur Deprey, Echevin déinissionnaire, a bien mérité de la ville de Furnes et a des titres a sa re- connaissance. II convient que nous, sesorganes, lui en portions {’expressionc’est la settle récom- pcnse que nous pouvons lui donner; j’es- père que cela lui sera agréable Un lémoi- gnage public d'avoir bien fait est une douce consolation dans la retraite. Je propose done d'exprimer notre re- conuaissauce a monsieur Depiiey, el de lui voter des rcinereiements pour tout 1c bien qu'il a fait durant sa longue et honorable carrière de ibuetions municipale». Le conseil, compose de MM. üllevier, bourgmestre-présidenl, Vandamine et Bril, échevins, Bernier - d’Hongerswal, Borry Evraert et Behaeghel, conseillers, adopte a runaninüté la motion f <ite par M.' Bril et, pénélré des meines sent i mens que lui, ex- priine au nom de la ville de Furnessa re connaissance pour les services signalés que monsieur Deprey lui a rendu durant sa longue et honorable carrière, et lui témoigner l’ex- pression de ses sincères remerciments. Messieurs les Bourgmesire et Échevins, accompagné de M.’ le secretaire de régence, s’étant rendus le 22 déceinbre, chez monsieur Deprey, pour lui présenter cette adressa, co Betty wilde zelve den keiler verblinden: 'T is dat, generael, zeide zy, al den doek van fyne Valeneynsche batist op het door luchtig voorhoofd bindende die zich neder- buigde om het te ontvangen, gy zult ten minsten niet konnen zeuren... Gy ziet niet, •s het nietwaar, generael? hoe veel vingers steken er op En Betty stak hare opene hand by den keizerlyken neus. Twaelf, riep den keizer luidkeels. Iwaelf zegt gy, en daer waren er maer vy f, zeide het meisken’t is teeken gy niet ziet. En na hem degewoone gebruiken te hebben doen onderslaan sprong weg al op een ine- dogenden toon zeggende (ioet nu armen blinden Den momme-keizer of colin begon niet seflens rond te loopen, hy bleef staen waer Betty hem gelaten had, en luisterde, gely- kerwys het gehoor den ceuigen bron van toevlugt is die aen een blinden overblyft om de van hem verwyderde voorwerpen het byna onhoorbaar gerugt der stappen, het gedroom van een deel lieden die op hun hoedezyn, te kennen, en, rap als een weer licht springt hy nacr den kant der zael van waer hy hel ligt gerucht gehoor! had, en loor een zoo stout beleid, door die onver- BELANGRïKE NIEUWIGHEDEN. DUHSCHLAND. Frascfvbt, üdecemb er De heer Karei Muller, eigenaer van eene der groote bierbronwerien te Berlyn, heeft de kunst uitgevondenom van aardappelen een heerlyk hier te brouwen, hetwelk, nau- welj ks de helft van het gewoone geersten- bicr zou kosten. Deze uitvinding zou van gewigt kunnen zyn voor de noordsche vol ken, wier gewoonen drank bier is. BELG1EN. Ge.vt, 31 december. Van den 1 Januari 111-47 af, zyn de hoof den van de korpsen van het legergemagligd oorlofsbrieven tol hel acngaen van huwe- lyken le verleenen, aen de miliciens van 1U-41die zulks zullen vragen onder beding van hunne schuld in de massa van kleeding te vereffenen. VicRXl, den 2 jaunary. Zondag lestleden was er concert en balin het stadhuis alhier, van wege de choeur- zangers van Zanneqttin, voor den armen; morgen is het concert en bal by de muziek gild van S." Cecilia; woensdag en de twee volgcndedagcn,l0oncel-vertooning, boiling en bal by de llhetorika-gilde, en welhaast concert en bal by do tuuziek van Apollo. De reglbank van 1" acnleg te Brussel heefteen gewigt vonnis geveld zy heeft ge oordeeld dat al de vreemde naemlooze maet- sehappycn, welke in Belgiö[de koninglyko goedkeuring niet bekomen hebben* die nog- tansnoodig i» voor haer wetlig bestaan, niet al» wettel) ke persoenen zouden kunnen her kend worden en dat al de akten door haer in België gedaanvan geener weerde waren en geene aanleiding zoude geven tot eene aklie in justitie. Indien dit vonnis|door het hof bevestigt word zouden al de traktaten niet de vreemde waerborg-maetschappyen van| geencr weerde zyn. Het gouvernement houd zich onledig met 'een hoogst nuttig ontwerp, namelyk het instellen van kassen van bysland en voorzienigheid voor de werkende klassen. De reglementen in voege in Engeland en ;der Vereenigde Staten, benevens die welke >in Irankryk voorgesteld zyn geworden|;op dit «lach van instellingen, zullen in ccnen Dun de! gedrukt worden; vervolgens zal er eene commissie die reglementen 'onderzoeken en het gouvernement uitvocrlyke schikkingen voordragen welke in België zouden kunnen toegepasl worden. Ziet gy nu dat welzotinneken dat gy zyt, wat gy my hebt doen uitrechten zeide hy aen Bettydie eene zyner gevangene en, spyts den stoot, hem niet ontsnapt was; ziet nu uw werk zeide hy al haer by do oor grypende, want ’t is gy klein spook, die my gedwongen heeft medetedoen in uw speltje... Dien armen Belisaire, hy is onder een slegto planeet geboren levende, hy wierd ver volgd door oenen ondankbaren enjaloursen keizer; endoodzynde, word hy omverge- worpen door een in slaverny bevindenden keizer! WaerlykBetty, het zal niet meer gebeuren dat ik na uwe schoone grillen zal luisterengy zoude my beeldstormer maken of ik wil of niet. Daer na eenige weggerolde stuks van het borstbeeld oprapende Het ware onmogelykzeide hy daer by, daer af twee stuks aen malkander te doen houden.... Gelukkiglyk dat de Caep nog an dere kan opleveren.... ook, wat voor gedagt van borstbeelden temaken van zulke breek bare stof... Ik kenne maer twee soorten van materiën die goed zyn om de gelaetstrekken der groote mannen aen het nakomelykschap overlezetten 't is het marmer en de brons. Gelyk of men wel kan .deuken, den val dernier y a fait la répontü sjtivanle Messieurs Je suis extrèmeinent sensible au nouveau ténioignagedcsinipathiceldebienveillance que le conseil communal vient de mani- fester a mon égardles expressions me manquant pour lui en témoigner conve- nableinent, ma gratitude; je me bornerai a lui donner l’assurance que j’en conser- verai toujours un douxagréable et bien reconnaissant souvenir. Au surplus, MM,, je necesserai de faire des vooux pour la prospéritédela commune et le bien-ètre de ses habitans, et il me sera agréable de m’associer encore a mes collègues de son conseil pour coopérer ensemble etautant qu’il dépendra de nous, a l’obtention de cc but désirable. En vous rcmerciant, messieurs, do l’honneur que vous daignez me faire par votre bienveillante démarche, je prie en particulier mes anciens collègues du collége desbourgmestreet'échevinsil'agréor mes expressions de gratitude pour touts les délations agréable» d’affaires et d’aiuitié que nous n’avons cessé d’avoir durant notre administration communale. Men toond thans veel moed te hebben tot eene liefhebber) met zich dagelyks in de zelve te oefenen; men toont nog meer moed wanneer men, meermaal» in eene week by- een komt om te spelen op muziek-instru- menten maer de grootste moed is van, in eene koude nieuwjaer-nachl, op de straet, serenaden legeven. Vier jonge liefhebbers hebben deze taek op zich genomen en ons, met eenige zeer zoetluidende liedjes ver eerd en alzoo de Nieuwjaerdag aengekondigt. Wy bedanken hen van harte over het ver maak dal die goede uitoefening die hun nachl-muzick.ons gegeven heeft, en ver wachten ietsdergelyks voorden aenstaenden eersten mei-dag; het zal, hoop ik, dan zoo koud niet zyn. Uit de Scholaster-straet.) wagte bestorming, kwam, gelyk eenen ka nonbal in het midden zyner tegenstrevers, en in plaats van een maakte hy twee krygs- gevangenen. Dit was een beleid die Napoleon zeer wel kende; hy had het vyandlyk leger doorsne den te Austerlitz gelyk te Wagram en te Ligny de zael van Mr. Balcomb wierd wel haast hel toonecl van krygslisten zoo als de velden van Moravian, van Duitsland en van Belgian; maer ditmaal was hel slechts een storm in ecu glas water. Ongelukkiglyk in dien vremden sprong had den keizer een spiegel tafel ken tegenge komen waer dat er een schoon borstbeeld van Belisaireop stond, het welk Mr. Balcomb van de Caep-de-gocde-Hoop had doen mede brengen ter onderwyzing zyner twee dogters die reeds naer het model konden teekenen. Hel tafelkcn had niet gevlugt op het benou- welyk geroep van: vlugt die kanl en zich bevindende in den weg des keizers, wierd omgeloopenen het plaesteren borstbeeld van den roomschën generael was gebroken. Napoleon seffens den wdoek aftrekkende zag dat hy kwamzoo en als den keizer Jus- tinianus, eeuen held van zynen troon te werpen. Aprés l’appel nominal et la lecture du procès-verbal de la dernière séance, il est procédé h rinstallation du nouvel Echevin. M.' Bril s’cxprime en ces tenues Messieurs, Si j’acceple les fonctions d’Échevin de cette ville, auxquelles le Gouvernement A eu la confiancc de me nominer, c’est parceque j’ai Ie sincere désir et l’espoir légitime, qu'aidé par vousje pourrai ètro utilea ses intéréts. I.'utilité. la prospérité de notre cité sera mon bul constant comme il est celui de vous tons. Dans l'cxercice de mes nouvcllcs fonc- tions j’espère, Messieurs, que vous me trouverez digne dejouir de la confiancc et du concours que vous avez bien voulu préler a l’lionorable conseiller a qui jc succède, je les reclame avee instances, car »i en général la lachc que j'entreprends est difficile alle Vest pour moi davantagc parcequejeramplace un homme qui, blan- chi dans l’adininislration joignait a une connaissanceétenduo de ses lots,bcaucoup xdezcleet un grand esprit de prudence et de conciliation. Avant de prendre ma nouvelle place j’estime devoir exprimcr une pensee qui est, Messieurs, j’en suis si’ir, commune avec la voire et cello de tous nos conci-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 3