HUIS UlT’ER HAND TE PACHTEN, REN GROOT ES GERIEFFELTK By J. COLLETte Nieuport, Allerbeste» HARING te bekomen zoo als Hollandsche Pekel-haring Gestoorden dito Gerookte» en Alle volle en J. TIMMERMAN, acide pot- oiu to roosten), drogen dito, eerste kwaliteit. Elk zeg het toorts. inscrits avant la mise en vente de la 3” liv. ne eoütera que 33 centimes. Le prix sera porté invariabicment A 45 c. aussitót la mise en vente de la 3'"* livraison. Dans tout le royaume les livraisons seront adressêes franco mais seulement aux sou- scripteurs inscrits avant la mise en vente de la 5”“ livraison. Ten dienste ran Grossiers-winkel Staende en gelegen in de stad Veurne, op de Houtmarkt, en aen den hoek van de Nieuport-straetn.* 13, bestaende in winkel, keuken, groote kamer, een klein kabinet en kantoor id. vyf bovenkamers twee groote zolders, schoonen kelder, twee groote graen - magazynen een beneden magazyn ten dienste van kooien of andere waren, een pcerdeslal ten dienste van twee peurden, eene courpompe, citcrne, id. een magaxyn tot leggen van café en andere drooge waren inlioudende een oven tot branden van café. Alsnu bewoond door d’hecr Abceledirecteur der messa- gcric van Van Gendt. Om ingang te nemen met 23 april aenstaende. Zich aentebieden by d’hecr MERVEILLIE- MATON te Veurne. UIT’ER HAND TE PACHTEN Om in gebruik te treden met St. Joris-dag 23 April 1847om HERBERG te houden Een 11 U IS,'te Veurne, in de Duynkerk- stractget'eekend n/4, bestaende in twee groote beneden- en dry boven-plaetzen met doorgang, agterplaets en stal. Nu gebruikt door Charles Quartier, onderwyzer. Den pagter zal vermogen te beschikken van eene Remise oost nevens 't gemelde Huis, om aldaer 16 a 18 poerden te stallen. Zich aentebieden by 11? PROVOOST, brouwer te Veurne. Cominissionaris in Granen ^Pcurnr, Heeft d’eer het publyk bekend te maken dat hycens te week, een Rytuig op Brugge zal verbeuren het zy den Vrydag of den Zaterdag, navolgcns de beliefte der gegadigde. De gene die acn hem zelve niet konnen spreken, konnen hun tot dies adresscéren by sieur Sobrv, in de herberg het Stad huisin het zelve Veurne. Vecrse, 30 January Over eenigen tyd hebben wy geklaegt over het model-licht in het midden van de groote merkt, maer nu geloven wy hel ge noegen zullen hebben daer over lof te schry- ven men is bezig met’er acn te werken... De aendacht is tegenwoordig op de werkingen der fransche en engelschen wet gevende kamers gevestigd. De kamer der pairs van Frankryk heeft eenstemmiglyk het gedrag der Noordschc mogendheden in de zaek van Krakau gelaekt, en alle de rede- naers die het woord hebben genomen hebben krachtdadige woorden tegen de schending van het Weener verdrag laten hooren. Men verwacht dat de kamer der gedeputeerden zich met de zelve eenparigheid met die betooningzal vervoegen; maer wanneer de parlementen van Frankryk en Engeland aldus hun gevoelen over die schending der verdragten zullen uitgedrukt hebben, zal het misnoegen der twee mogendheden zich waerschynclyk bepalen acn eene verkoeling hunner diplomatieschc betrekkingen met Oostcnryk. Men heeft bemerkt dat niet eenen der afgezanten van Oostcnryk Rusland of l’ruissen de opening van helengclsch parle ment heeft bygewoond men heeft er insgelyk niet eenen der persoonen acn die gezant schappen gehecht bemerkt. Deze afwezigheid is als eene stilzwygende protestatie tegen de zinsnede der troonrede beschouwd betrek- kelyk de afschaffing der republiek van Krakau. In een verzoekschriftdoor den heer P. van den Broeckscheikundige te Bergen, aen de kamer der volksvertegenwoordigers gezonden, vinden wy de volgende opgaven van vervalschingen die in de onderstacudo eetwaren en dranken gebeuren 1.’ Het Brood, met blauwen of witten vitriolaluin, plaester en gemalen albast, kalk, pypaerde, carbonat van ammoniac, van souda, van potasch en van magnesia, kreit en bloem van boonenerwten on vitsen. 2? Den Azijnmet zeezoutsterkwater acidc hydrochloriquc, acidc nitrique oxalique, acidc tartrique, sulfate van asch, acetate van kalk. 3. ’ Het Biermet kalk, potasch, magnesia litharge, oxide van tin, wilden roozemaryn, zwart slaepkruid, bol-huizekenszwart jus- quiame, spaenschen peper, coriander, ka- lisse-zap, tabak-bladeren en stryschoine. 4. ° Braildewyn en’likeuren, met water, sterk water, peper, dolik, stramonium, lange pepers, wilden laurier, aluin, acetate de plomb, idem de cuivre. 5? Gemalen Kaffémet bedorven kalle, suikcry, bitteraven, erwten, gebrande gcerstegebrand broodgebrande been deren, en grond van reeds gedronken kafl’é. 6.° Honing of zeem, met tarwe bloem, bloem van boonen, patater-blocmmagnesia en glucose. Deze vervalschingen, en nog andere, zal des noods den heer van den Broeck bewy- zenzegt hyen hy vestigt de aendacht der kamer hier op om dat de gebruikte ver- valschcnde zelfstandigheden vergift zyn. De ontdekking welke onlangs is gedaen, om depersoonen, welke heelkundige opera tion moeten ondergaenvoor de pyn onge voelig te makenhen de zinnen by middel van ether-damp bedwelmende, is sedert eenigen tyd in verscheidene gasthuizen van Bclgien beproefd geworden, met meer of min gunstig gevolgdat is te zeggen dat de lyders, gedurende de werking der chirur- gynsniets gcwaer werden. Pruissen is, na Groot-Brittanje, het landwaer de meeste landverhuizingen plaets hebben. Men schat dat alle jaren 70,000 lieden de pruissische staten verlatenoin zich in vremde landen te gaen neerzetten, de vermeerdering van de bevolking in Pruissen is omtrent van 300,000 jaerlyks. BE LANG R ÏKE NIE IJH'IGUEDEN. ITAL1EN. De paus heeft op den zondag van het octacf der Dry Koningen in de kerk van S. Andreas della Valle, tot vreugd en be wondering der gelovigen, zelf gepredikt. De II. Vader was niet verwacht geweest, en de aendoening was algemeen toen de stem des souvereinen opperpriester onder de ruime kerkgewelven galmde, en toen Pius IX met inannelyke welsprekendheid, over godsdienst, zedeleer en openbare orde uitweidende, alles zegde wat een vader te gen zyne kinderen kon zeggen. Maer de aendoening steeg ten top, toen de paus, op het einde van zyn sermoen, zich tot het II. Sakrament wendende, den zegen des Hemels over zyne kudde riep. Dit treilend voorval heeft op nieuw veropenbaerd het karakter en de talenten van den by het roomsche volk geliefden soeverein. FRANRYK. Parts, 24 januari. By koninglyk bevelschrift wordtop voor- dragt van den minister van landbouw en koophandel, de uitvocr der aerd-appclen en drooge groenten verboden. Belangryk is het gasthuis te Bicêtre, hy Parys, een piketspel by te woonen, dat door dry blinden gespeeld wordt. Hun kaerl- spel is van beukhout, elk stuk heeft de gedaente van eenen grooten dom ino-teerling, en wordt midden doorsneden door eene ingelegde lyn. In de eene helft bevinden zich de tcekens, welke de kleur aenduiden: een groot rond gat verbeeldt herten, een vierkant koeken, eenen eirond pykens, een kruis klaveren. In de andere hellt wordt het getal door kleine gatjes aengewezen. De heer wordt verbeeld door vier gatjes, de vrouw door dry de zot door twee, het aes dooreen. Desamenstelling van dit kaert- spel is slechts door eenen blinden kunnen verzonnen worden en is zeer vernuftig. De blinden in het gesticht woonendeweten met het spel zeer behendig om te gaen, en zoo gezwind te spelen als de .vurigste lief hebbers van het piketspel. Eene brief uit Algiers meldt als stellig dat Abd-cl-Kadcr getracht heeft met de franschen inonderhandeling te komen, maer men heeft zelfs niet ambtelyk willen kennis nemen van den aerd der zendingwelke de agenten des emirs te Oran waren komen vervullen. Die agentenzyn naer de grenzen teruggeleidvan waer zy het kamp des emirs hebben kunnen bereiken. De bevelen der hooge regering zyn uildrukkelykAbd-el- Kader moet slechts als rebel en verrader be schouwd en als dusdanig behandeld worden. BELG1EN. Brussel 29 januari. By koninglyk besluit van den 12 ja- nuary wordt het contingent van 10,000 man bepaelt by de wet van 24 deccmb. 1846; tus- schen de verscheidene provinciën verdeelt. De minister van openbare werken berigtdat de reizigersdie dragers zyn van sehietgeweeren, in het vervolg niet meer in de convoijen van den spoorweg zullen toegelaten wordendan wanneer zy bewezen hebbendat hun geweer niet geladen is. De Indtfpendance zegtxlat het besteur der marine bezig is een schip uitterusten om de kolonisten van S. Thomas van Gua temala wederom naer Belgien overtebrengen. ON SOUSCR1T AU BUREAU DE LA FEUILLE Aux Rois Contemporains Biographic des Souvcrains de 1’ Europe. Mode de Publication et Conditions de la Souscriplion. La Biographic des Souverains en 1846, formera un magnifique volume-album de 500 a 600 pageset sera pnbliée en 50 li vraisons. Toutes les livraisons qui parai- traient au-dela de ce nombre seront fournies gratis au 3,000 premiers souscriptcurs. Chaque livraison conticndra unc forme de texte et un portrait en piedgravé sur bois avec lc plus grand soin, rehaussé et colorié a l'aquerelle. 11 paraitra une livrai- son tous les huit jours, Chaque livraisonpour les souscriptcurs

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 3