si, iju 3o U5 BURGERSTAND DER STAD VEURNE. 4-5o Mr», Vertrek-Uren van den Yzcr-tveg» 21 October. 4o sterfgevallen. lm ovz» hit koofm vaw WELSPREKENTHE1D. YZEREN-WEG. 3 o 2 7 1 ,3 30 t-4 4® 1-00 i3-5o <8 4» 4-5o K 8 Gzaooarts EENE TELEURSTELLING. EENE SP1NDERS VRAEG. 4-00 7-i5 van den 23 tot 29 Januari 3. Prysen der plaetzen van C DILI. Bankw. I-75 5-oo 8- 5o 9- a5 9-15 10- 00 i5-a5 O id. Acrdappcls. Per hectoliter,\Veurnesch zak. fr. 26-91 20 - 27 14-73 11- 18 19-07 0-00 Terwo Sucrioen,. Haver, Bonnen Aardappelen,. Onder de 605 dronkaerts, gedurende het jaer 1846 te Koppenhagenhoofdstad var Denemerk.cn', in het rattenkot gesteken bevonden zich 180 vrouwen. Wat zegtgy daer af? bclgische raeskallers, gy die seffens byna alles in rep en roer steld over da zeldzame gevallen van eenigc vrouw of wyf kens te zien het hoofd bedwelmd de muts op cene oor en de handen op de heupen, een klecn aendeeltje scheldwoordckens toe tenden aen de gene die hun tegenspreken of te naer loopen men hoort hier toch nooit dat den dronkenschap hun tot de straf van het rattenkot pligtig maekt. Brugge Gend Mechcleo Brussel Antwerpen Leuven Ans Luyk Aken Keulen Kortrvk Fives [Ryssel] Doornyk 1 13 3 9® 10 5o 80 Nu dat ‘t zoeken ie begonsl Op de edele rekenkonst In 't Veurnsch Advertentie-blad Wil ik ook eens zyn gerat. Zekeren spinder ondervraegt zynde op de hoeveelheid der bobynen die hy reeds gesponnen had, antwoordde indien ik die telle per 3, er blyvendcr my 2 over; als ik die telle per 4, er blyvender my 3 over per 5 er zyn er 4 overper 6er zyn er 5 over, en als ik die telle per 10 er blyvender my 9 over. Hoeveel bobynen had hy gesponnen Komt dan spinders can 'tgeweste En weerd u alle om het bette Want dien die d'uitlegging geeft, Daer voor een stoop tench bier heeft. fr. 39 - «O .29-77 .21-61 16-34 28-01 0-00 Klits klets joup gare!Wat is er dan? de straet is welhaest gansch in rep en roer men zag een in uniforme zynde ridder, wacr af de hcersens al warme onder een gepana- chcérdcn ftutre schuildenboven op een peerd gezeten, en vergezeld door oenen ridder in borgers-kleederen, zeer haeslig onze stad naderenterwyl wat verder een zwaer rytuig met haastige schreden daer op was volgende de nieuwsgierigen liepen byecu men vraegde wat er gaendc wasmen droomde toe, men reikhalsde, en een tien tal lieden door zienbussen kykende, waren niet eenstemmig; den eenen riep ’t is den gouverneur of een ambassadeur, den tweeden ’tiseen engels milord, andere’t is eenAme- rikacnAraebPortugcésSpagnaerd of een franschen prins van den bloedeElk schaard zich by -de posteryde ridders na deren Het volk schuift open Men geeft van de spooren gelyk een weerlicht zyn deze te merktwacrt verdwenen Het rytuig nadertklits klets I joup gare en, o wat cene teleurstelling het was do ydele diligentie die voorby reed en dan vernam men welhaest dat den in uniforme zynden ridder met zynen gepluimden hoed, eenen in activen dienst zynde surnuméraire was. DE LEEUWEN-JAGER. De bekende kwartiermeester Gérardvan wiens jagtfeiten wy reeds vroeger gesproken hebben, heeft aen een dagblad den volgen den brief, uit Orande dato 6 december, geschreven Sedert de dood van den zwarten leeuw van Archiona (in juli 1844)is zyne echtgenoote verhuist en het land veilig geworden. Maer in den loop dezer tnaend is deze leeuwin terug gekomen gevolgd door eenen nieuwen rosharigen echtgenoot, en door twee veel belovende jongen van omstreeks achttien inaenden. Eiken dag verdween er eenen of meer ossenen eenige peerden of veulens welke deze leeuwin dooddeom hare familie te voeden. Na vele klagtenvan de inwooners der streken ontvangen te hebben begaf ik my op 24 november op de placts zelve. De leeuwin en haer gevolg was sedert den voorjgen dag verdwenen. Ik dwaclde ver scheidene dagen rondzonder eenig spoor te vinden. Den 3 december kwam ik terug by den scheikSereman-Benseid, by wien ik myn hoofdkwartier had gevestigt. Een ruiter van het dorp der Onled-nailwas my komen waarschouwendat de leeuwin bewyzen van haer aenwezen had gegeven. Dadelyk begaf ik my daer héénen de genoemde ruiter toonde my de placts aen waer de leeuwin een peerd gedood had. Daer liet ik myn peerd achter naderde den rand van het bosch en zag inderdaed eenen stroom bloods, vervol gens bleef ik het spoor volgen van het ge- uoodde peerddat de leeuwin meer dan 100 ellen ver tot iu eenen hollen weg ha a ge sleept. Daer lag het ongelukkig dier, zonder I eenige andere wonden, dan twee tanden- beten in den hals, maer overigens ongedeerd. Ik ging onder eenen maslikboom liggen, op vier ellen van het lyk. Den geheelen nacht I van den 3 en 4.4” decemberging voorby zonder dat er iets voorkwam. Eindelyk wierd my de aankomst van het ondier in den avond van den 4 verkondigd. Daer de holle weg zeer diep en vooral met veel hout begroeid wasbespeurde ik de leeuwin nietvoor dat zy hare prooi naderde; zy werdt door hare twee jongen gevolgd daer een derzelve tot het peerd begeven hadviel zyne moeder op hem aen wierp hem neder en dwong hem terug te gaende leeuwin heeft my tevens bespeurt, wacrop zy hare plaats ver latende, rondom my dwaclde, zich nu ecus verbergende dan weder haren kop door de struiken stekende, om zich te verzekeren dat ik er nog was. Een oogenblik daerna verdween zy geheel en al. Ik dacht dat zy vertrokken was toen ik myne oogen links wende,haer even als cene slang uitgestrekt zag staen met haren kop tusschen de beide pootenmet de oogen op myne oogen geves tigd en haren steert langzacm heen en weder slingerende. Er was geen seconde te verliezen. Ik mikte midden op haer voor hoofd, zy sprong van hare placts op ter hoogte van vyf voeten en viel weder neder, terwyl zv een kort gebrul liet hooren zy w is dood, de kogel had haer midden in het voorhoofd getroffen en was haer door het hoofd gegaen. De leeuwtjes waren op het schot gevlugt; ik wachtte te vergeefs op hunne terugkomst. Eindelyk werdt ik door de koude gedwongen terug te keeren en tegen den morgen kwam ik myne prooi halen. Onder al de leeuwen die ik tot dusverre geveld heb, is er gcenen die binnen zoo 1 korten tyd zooveel schade heeft aengerigt. PRYZEN DER BROODER van dito. 61 cent., voor 1 1/2 k. Half wit Tarwcn 41 1 id- 20 1/2 id. 48 1 l/2kil. Bruyn idem.32 1 id. 16 1/2 Den 26 Rosalia-Amelia Dcdier,2i maen- den Bewesterpoort. Franciscus-Ludovicus Berteloot 7 da gen Palen. Den 21. Joanna - Theresia Petronilla Schollier belandere 31 jaren geboren te Oostende, huisriouw ran Petrus Berteloot], schcrptimmeiman Palen. Den 28. Mathilde Jluylle16 jaren, Hospitael. P R Y S DER GRANEN Ter Merkt van Feurne van 27 January Er waren te merkt heet. 68 Terwe.6 id Rogge.27 id. Sucrioen. 14 id. Haver. 15 td. Booncn en 6-o5 10-85 8-10 9-00 7-00 OOSTENDE. Ten 7 ur. 's mor., ten 12 ur. 30 min. de* middags, ten 3 ur. 15 min. cn ten 4 ur. na middag nae Brugge, etc. BRUGGE. Ten 7 ur. 40 min. 's morg., ten 10 ur. 45 min. voor mid., ten 1 ur. 10 min. ten 3 ur. 55 min. 's namiddags, cn ten 7 ur. 50 min. 's avonds nae Oostende. Ten 4 ur. 35 min. na mid. nae Gend, eto. Ziel bel Abvr.nTBSTiE Bun vai. 24 January leal, alsmede den Velksveb van den 28 dito. Men lelie alle de woorden die zich be vinden in het dry - gesprek (Advertentie- Blad handelende over dry glazen en voor oogwit hebbende eene evenredige verdee- ling van drank enz., behalven 175, alle, de overigen zyn de zoo gezegde slegtge- bruikte woorden. Raeden is oordeelen by een gevoelen aan waerschynelykheidby gevolg, het is ten onregteindien men zegt dat cy/ferkunstige vragen, raedsels geworden zyn. N. B. Daer de uitgevers der twee nfferkundige vragen het (chertMn aenvalten, en wy geensiiils undil gevoelen ijn, ut voortaen al lei, in deren rin, antwoord onwaerdn: acnzien worden. Oostende op w*g- 1-15 0-75 3-75 a-a5 6- 70 7- 00 7-00 4*5o 7-5o 4-75 1 t-OO i5-oo it-5o ao-00 i5-5o 31-50 11-00 l)l- 5-5o u 8 15 4-5o 8 10 o 5-a5 3-i5iS b 60 o 1. r- a u e

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 4