9 I5 I i3-5o BURGERSTAND DER STAD VEURNE. DE KORPORAEL EN ZYNE WACHT. Mynhee, MM—MM—MM^— Verthek-Üiien van den Yzer-weg. YZEREN-WEG. 6- 75 5-25 8-20 - e 12 3o >3 20 ’4 4° 18 40 6 60 8 15 0-75 4*00 4-5o 4-5o 4-75 n-15 7-15 5 5n t 4*5o 8 17 - 1/2 de borgers zyn Gktousrts roman- Hongarien Die ter nachtwacht niet versacgd is My nader wat hy aerdigs liet Ontwaert by soms iets by de mane hy denke aen dit ons kluchtje niet, Wy leven in geen tyd van geesten Maer ’t xyn niet allyd geilen, beesten D'«e s nachts de wachten stil doen staen Wan een gebaerde klemt niet steeds om klcmop-blaèn. D. B. 7’5o I -no fr. 21) - 38 20 - 44 IK - 07 10- »6 18-23 0-00 In een der somber winter nachten, Scheen ’tmaenlicht schaers door 't wolkgevarrt; De burgers sliepen allen rustig De korporael nog nooit vervnert, Wat zag hy als een looverleeken Die, korlB nadien hem is g-blekon Wat dal het was) by Slierde bang Op ’l wonder, wel een ure lang. By eene zy der dorre muren Die ligt elk wandlaers aendachl boeit Van een vervallen kloosler-ker\je Sints lang mei klemop blaên geloeid K Daer stond de gansche wacht verbazend F.n ’t wel beziende, vreezendrazend, Zie ellen makker ’lis een geest!!’. Tol heden was die wacht nog nooil bevreest geweest. De macn verflauwde nog haer blikken En kleine regen storle neêr, Zy riepen wardo! op T verschynsel En zy bereiden het geweêr,.... In een, twee, drie, men poog le schieten Maer zie! wal moest het hen verdrieten Zy dachten al aen: pif, pouf, paf, Maer van den regen nat ging elke school niet af. De wachte werd en bang, en banger Maer lyk men zich in nood verstout, Zy valt op Tbang lyf dos gecstei Die zich van schreeuwen niet onthoud, Met felle bayonnetlc stoken En wou haer zoo op 't wonder wreken Maer hoe belachlyk was dien wrok Want ’twas een jonge geit die klemop-blArcn trok! Terwc RoiHïc, Sucrioeii,. Haver, Boo oen Aerdappcleii, 17-5l 6-75 io-85 9-00 de Uitgever van het Feurnesch Adverten tie-blad. In uw laetst Advertentie-Blad Heb ik de spindersv-raeg bevat; Negen -en -vyftig is de antwoord Zoo men die rekend als ’t behoord. Een Spinner. Brugge Gend Mechelen Brussel Antwerpen Leuveu Ans Luyk Aken Keulen Korli vk Fives [Ryssel] Doornyk 21 October. OOSTENDE. Ten 7 ur. 's mor., ten 12 ur. 30 min. des middags, ten 3 ur. 15 min. en ten 4 ur. na middag nae Brugge, etc. BRUGGE. Ten 7 ur. 40 min. ’s morg., ten 10 ur. 45 min. voor mid., ten 1 ur. 10 min.ten 3 ur. 55 min. ’s namiddags, en ten 7 ur. 50 inin. 's avonds nae Oostende. Ten 4 ur. 35 min. na mid. nae Gend, ete Loer zal tal betalen liet nu die dat last moeten dragen. Ter oorzaek der reeds teer lange wind- kalmte de watermolens niet genoegkonnende draeijen, worden de inwooners der alhier bygeiegene schooncvrugtbarc en belang- ryke Moëre grootelyks door het water ge- placgt. Dit is voor hun eene groote schade, en indien bet nog lang moest dueren een groot deel van den oogstzonde konnen be derven. Maer nevens een ongeluk ontwacrt men dikwyls een geluk, want daer door lullen de overtollig vele hazen die daer on- gchindert voorttelenzich moeten verwy- ileren; men weet immers ofschoon deze beestjes het niet doen om schatten te ver gaderen, Jiy veel schade veroorzaken. De Hole van Nieuport, in zyn n.° 44, meld "Eergister is kapitein Paris, etc.etc., alhier acngekomcn, etc. En hy meld verders d it hy denkt hunne reis betrekking heeft met het proces die op 8 februari te Veurne moet voor de regtbank komen. Maer hoe komt het dat dien rondreizer nog niet ver nomen heeft dat die zaek onbepacldelyk uitgesteld is? By koninglyk besluit van den eersten deter, is de heer Ch. Claereboudt, advocaet hy de regtbank alhierals avoué benoemd geworden. Men meld uit Londen datmet de lactste maren van China, men vernomen heeft dat in dit heinelscb keizerryk eenen prins van den bloede tot degradatie en lichamclykc tuchtiging is veroordeeld geworden om dat hy tegen liet wetboek der welgemanierdheid had gezondigddoor in de tegenwoordigheid van den keizer te niezen. De Ungar bevat het volgende tisch voorval, dat de T.in 1' heeft placts gehad Een dorpsgeestclyke kwam van dc week- merkt te T. terug, alwaer hy geld voor ver kochte vruchten had ingevorderd. Onder weg ontmoette hy een peerd, wiens beryder beschonken op den grond was gevallen zonder dat hy de teugels had losgelaten. De inenschlievende geestelyke nam den ruiter eenen soldaet ,)op zynesledebond het peerd achteraen en lietby zyne aenkomst te huis, de kavalerist in den stal dragen, waer hy zynen roes uitsliep. Des nachts ontwaekte de kavalerist, tastte in de duisternis rond, en vroeg luide, waer hy zich toch bevond. De koetsier ontwaekte ook cn vertelde hem water met hem gebeurd was. De kavalerist zegde, dathy dadelyk wegmoest, wanthyals ordonnans een last te T. had te volvocren.De koetsier bragt hem evenwel onder het oog, <lat zulks niet kon geschieden, vermits zyn lieerde sleutel der huisdeur had de ruiter stact er echter op dat hy voort moest, tot dat cindelyk de koetsier besloot hem by zynen heer te brengen. Toen zy uit den stal kwamen zagen zy dat in het vertrek van de geestelyke nog lichtwas hetgeen de koetsier zeer ongewoon scheen daer het reeds namid- dernacht was. Hy vermaendcderhalve zynen slaepkameraedde kavalerist, zachtjes te naderen. Toen zy naby dc bewuste kamer die gclykvloers was, kwamen, zagen zy door het venster dry kerels, met maskers voorliet gelaet, de kassen van den geestelyke openen en het geld op de tafel leggen. De kavallerist die zyn karabyn en een paer pistolen ge laden by zich hadschoot de zelve agter elkander af op de movers, met dit gelukkig gevolgdat elk shot trof. Nu vliegende ontdekkers door het raem, dat de movers opengebroken haddennaer binnenver lossen den geestelyke en deden de lieel-of halfdood» roovers de maskers af. Maer hoe groot was hunne verbazing, toen zy de ge- laetstrekkeu ontdekten van den regter der plantscn nog andere regters van minderen rang. De geestelyke dankte de kavalerist over zyne redding, en zag in deze zyne ont moeting eene beschikking des Hemels. Hy besloot hem voor zyn leven gelukkig te maken. Des andcrcndags ging hy met hem naer zyn garnizoen, kocht hem van den krygsdienst af, cn benoemde hem tot zynen l universeleu erfgenaem. P R Y S DER GRANEN Ter Merkt tuin Veurne vani Feliiuary. Er waren te merkt heet. 158 Terwc. 12 id Rogge. 79 id. Sucrioen. 27 id. Haver. 27 id. Boonen en 0 id. Aerdappels. Per hectoliter, Veurnesch zak. fr. 41 - 87 29 - 99 23-02 15-67 26 - 75 0-00 van den 30 Jan. tot 5 (eb. 0. STERFGEVALLEN. Den 29. Susanna Vandermeerschbezou- dere, 68 jaren, geboren te Reninghe huis vrouw van Philip, Cortillie, Zwarleiionne-st. Den 1. Ludovicus-Jacobua Lahuyc werk man oud 68 jarengeboren en woonende te Veurne, man van Marie Bousscmaere Beoosterpoort. Den 2. Seraphinus Dawyndt 8 dagen Klaverstraet. Den 3. Joseph Vitse, 3 1,2 lnBOII<l.Vesten. Den 5. kdu.irdus I opjongman, werkman, 23 jaren, alhier geboren en woonende. Pryzen der plaetzen van Oostende op Dli.l. Bankw. 1-75 1-15 5- oo 3-75 8- 5o 6-70 9- 2 7-00 9-20 7-00 10-00 i5-»5 i5-oo n-5o 20-00 i5-5o 27-50 21-00 20 5® 80 10 Een dansmeester te Parys beweert, dat niets noodzakelyker is voorden menschdan de. danskunst; dat hyzonder haerni< ts zou kunnen verrigten en dat al de onheilen die bet menschelyk geslacht bejegenen, geenen anderen oorsprong hebben, dan hy geen dansen geleerd heeft Inderdaed, wanneer men het belangryk onderwerp wel overweegt, komt ons dezaek zoo ongegrond niet voor. Hoe vele generaels zyn niet geslagcnomdatzy geene goede positie wisten te nemen 1 hoe veel eerzuchtigen is niet gevallen ,0111 dat hy hun aen buigzaam heid ontbrak'. Hoe vele ambtenaers hebben hunne bevorderingniettedankenaen hunne lenigheid van rug enbeenen'. Hoe vele echt- genooten zoudehunne gedane keuze nimmer hezeurd hebben wanneer zy hadden weten te balanceérenIn het kort, hoe vele faux pas zou men niet vermydenwanneer elk in navolging der even ligtherdige als ligtvoe- lige paryzenacrs, de edele danskunst beoe fende. -2 1 sï 3 9® 2 7 S 7 u WAg. 3 2 .5 g PRYZEN DER BJ100DEN van dito. 64 cent., voor 1 1/2 k. Half wil Tarwen (43 1 id. 21 1/2 id. 50 1 l/2kil. Bruyn idem.33 1 id.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 4