Land-gocderen BERIGT. 5Guteo eti VERANDERING VAN WOONST. MED >3? FINALE T O E W Y Z I N G de levensmiddels. eur tut ste- ben van Gelegen binnen de gemeente van Bulscamp. waer oni by hem van ief- ind f rooW ren, I i di' nde lar<: f lorn lien ken j aste >V6, be-: rie, van Ben nte-1 ter ten1 den Ier» iaef in etzo op, ndo et. leu het lis le» PUBLIEK TE VEItKOOPEN, T E ISENBERG II E. len I de ■ne I rd- i BII» ter I rd- sur ,-de i eer ide nk- riff cut de inio van Mei ne ck ren Cen do Zaterdag IS Mei 1847, ten drie uren naer noetic, ter herberg gehouden door Pieter Serou, slaende ten zuidoost-einde der dorp- plaets van Isenberghezal overgegacn worden tot de openbare VERKOOP1NG en OVERSLAG, in ejne zitting zonder uitstel, der naerschreven goederen. Gemeente tan Isenberghe. 1 Koop. Binnen de gemeente van Isen- berghe, ten zuidoost-einde der dorpplaets, een Huis geheel gebouwd in steen en gedekt met pannen, met houtstal van oosten, staende op 5 aren 11 centiaren (35 roeden) Cyns- grond, wezendeden tweeden koop hier naer. Bewoond door den eigenaer Franciscus I.ieinmet regt tot eersten Mei 1848, mits 50 francs voor het loopende jaerhovende eyns-prestatie. 2 Koop. De hoeveelheid van 5 aren 11 centiaren (35 roeden), zynde den grond van hel huis hier vooren met hovenierhof, door genaeinden Liem in cyns-pagt gehou den voor 30 jarou, ingegaen den eersten Mei 1833 mits 9 francs 80 centimcn by jaer, makende een partieken scherp uitgaendc al oosten, abouteérende namentlyk van noorden aen de Alveringhcin-straet, nu den tracé van den nieuw te leggen steenweg van het gouden Hoofd nae Hondschoote. Den kooper zal de cyns-prestatie genieten te beginnen met eersten Mei 1847. Conditiën en tytels by den not. BOSSAERT, te Gyverinchove. E.a TABARY, opvolger van F. Curvs verwittigt het publyk dat hy, te rekenen van den eersten Meiden wekelyksclien dienst met zync diligentic zal uitoefenen op de volgende wyzete weten van Veurne op Brugge allen zaterdag morgen om vier en half urenuit de herLerge de belle Alliance, by de Nieuport-brugge en tcrugkeeren van Brugge nac Veurne des na middags om drie urenuit de anberge de l'ai ysschaelein de kleene St. Amand-stract. En verbeurt ook poerden en voituren. Hy verhooptdoor zync goede zorg, het vertrouwen van een-ieder te verwerven. Den zelven, overmorgen inaendag S Meiter gelegentheid van de II. Bloed-prqcessie die dien dag te Brugge gaet placts hebben, zal ten gerieve van hot Publiek met zyne Diligentic, om vier uren ’s morgens, uit Veurne nac Brugge vertrekken, en’sander dags, ten dry uren na middag tcrugkeeren. ge rd- l Br- I net l os- sn- 8®- zoo 1 in van i acr i het I van van do i teil Op zaterdag 15 Mei 1'347, om twee uren na middag, in d'hcrberge bewoond door sieur Vaiidenameele, op de dorpplaets van het gemeente Bulscamp Zal gebeuren de finale Tocwyzing der goederen die op den 4 February jongstleden aen het armbestuur der stad Veurne slechts voorloopig toegewezen hebben geweest, de welke bestaen in 1. ’ 7 hectaren 62 aren 94 centiaren hooi- gras en zacilandhy voorgacnde plakbrieven bekendonderde 4, 5, 6, 9, 10, 11 11 en 13 koopen. Voorloopig toegewezen mits 10,354 francs. 2. * 2 hectaren 36 aren 42 centiaren zaei- laiid en hooigras, by voorgaendeplakbrieven bekend onderdo zevensteèn achtste koopen. Voorloopig toegeweznn mits 4850 francs. Alle de voormelde goederen, gelegen binnen de gemeente van Bulscamp, van noorden den Calomme-gragt of Bergen vaerd, zyn gebruikt door den medeverkooper sieur Pieter-Joannes Sarrazyn. De verkooping geschied kragtens regter- Ivke toelating ten overstaen van den heer vredcrcgler van het kanton van Veurne, door het ambt van den notaris FLOOR, aldaer rcsideérende, ten kantoore van welken notaris de veilings-voorwaerden en eigen- doms-tytelcn berusten. BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. BELGIEN. Veokbs 1 mei. Gisteren hebben de choorzangers van Zannequin dezer stad, ter gelegentheid der instelling van de maend van Maria, hun in de parochiale kerke van St. Nicolaus, laten hooren alle de stukken die zy uitoefenden hebben de gelovigen ten hoogsten voldaen. Welhaest zullen zy hun vaendel installeéren. Nog een feestje voor Veurne, dat men nu nog zegge dat er hier geenc verbroedering is. Zondag lestleden, heeft het muziek - genootschap van St. Cecilia alhier, een con cert en bal ten voordeele hunner muziek meester gegeven, alwaer het puik der stad en cenigte vrcmdelingen tegenwoordig waren hetwelk hem een schoon sommetje verschaft heeft. Naer dat den winter met zyne veragte- lyke koude ons gedurende vyf maenden onopho'udelyk getergt heeftis er gisteren eene nog al tainelyke hagelvlaeg met ver schelde groote donderslagen, over ons gewest verschenendie een einde aen deze onbeta- melyke handelwys heeft komen stellen als het donderd de kinderen zeggen dat het kindeken Jesus kyftmaer men moet weten dat dit gekyf er dikwils zeer noodig is, en bovenal tegenwoordig, want alle de vrug- ten en gewassen der acrdezyn wel eene maend ten agteren. Laet ons nu moed scheppen de vrugten al zeer schoon opgroei jende, zullen eene groote bydrage geven aen de daling der pryzen van de levensmiddels. VANDENKERCKHOVE - DE BRAUWERE Horlogiemakcr binnen de stad Veurne, lest gewoond hebbende op de groote Merkt, Huis geteekend n.‘ 1heeft de eer het Publiek te verwittigen dat hy zyne wooning en winkel koomt te vestigen ter zuid-zyüe van de Appel-merkt. Hy neemt deze gelegentheid ter kennis te brengen dat er te bekomen zyn schoone Pendulen naer den laetsten smack, goude en zilvere Zakhorlogien, alsmede Slaghorlogien, alle van de eerste hoedanigheid en door hem gewaerborgt. Hy beveelt zich aen de gunst van ccn-icder. 16 aren 40 centiaren, strekkende zuid en noord palende van oosten met d’happe zaci land aen Mr. De Rentyte Ryssel, nog van oosten zaeiland aen Pieter Snick te l.oo met het zuid-einde de ronde Poorte-straet met de wesl-zyde naer den zuiden veurge- nieens aen devoorzeide 1 1 aren 82 centiaren toebehoorende Mr. den burggraef Duparcq, met de west-zyde naer den noorden zaeiland aen den zelvenmet't noord-cinde zaeiland aen Mr. Devick, te Ryssel. Gebruikt door S.’ Carolns-I.iidov. Bruneel met pagtregt tol lesten September 1848. 21 Koop. Binnen de gemeente van Alveringhcm, oost over de Loo-vacrd digte by den brecweg-molen, cn beoosten de Renlnghcersdy k-straet, de hoeveelheid vol gens tytel van 1 hectare 57 aren 96 cent., en volgens cadaster maer 1 hectare 44 aren zan'engesteld eerst uit een pareeél Grasland, strekkende oost en west, palend van noorden hooigras aen hel bureel van weldadigheid van Alveringhcm van oosten weide aen den heer burggraef Duparcq, van zuiden naer den oosten land aen de kerkfabriek van Alveringhcm van westen naer den zuiden den eerst-volgendcn koop, van westen, naer den noorden, weide aen M. De Renty, te Ryssel.En ten tweeden: uit een pareeél Zaeiland liggende zuid naer den westen aen het voorgaende, palende van oosten het voormelde land der kerkfabriek van Alve- ringhem, 'van zuiden land aen den disch van Omjecappellevan westen den eerst- volgendcn koop. Gebruikt door S'.Carolns-I.udov. Bruneel, met pagtregt tot lesten September 1848. Dezen koop zal tot op De Keningheersdyk- straet, vrije passagio hebben ler noord-zyde van den eerstvolgcnden koop. 22 Koop. West naer den zuiden aen den lest-voorgaenden koopeene partie alsnu uitgestoken Darinklandgroot volgens tytel I hectare 46 aren 94 cent, en volgens cadaster 1 hectare 47aren 30 cent., strek kende oost en west, palende van noorden Zaeiland en weide aen Mr. Du Renty, te Ryssel, van oosten nae den noorden lestvoorgaenden koop, van Óósten naeden zuiden land aen het bureel van weldadigheid van Oudceappelle van zuiden naer den oosten land aen den heer.Devick te Rysselvan zuiden naer den westen gras en zaeiland aen S.' F. Demolder, en van westen de Reningheersdyk-straet. Gebruikt door S.’ Carolus-Lud. Bruneel, met pagtregt tot lesten September 1848. 23 en lesten Koop. Ter dorpplaets van het gemeente van Alveringhcmwest aen den zoogenaemden Loo-wegeen pareeél Hovenierland, groot volgens opmeting van het kadaster 4 aren 01 centiarepalende van zuiden en westen aen de pastory van Alverin- ghem van noorden d’erve van de kinderen Sobry van oosten den Looweg. Gebruikt door S.' l’ieter-Joanncs Plaete- voet, om door den kooper aenslag te hebben niet den dag der betaling van den koopprys. De verkooping der voorschreven goederen zal gebeuren kragtens octroiverleend door <le Regtbank van eersten acnleg, zitting houdende te Veurne, ten overstaen van den heer vrederegtér van het kanton van Veurne, do<ir het ambt van den notaris FLOOR, aldaer resideérende. Du veilings-voorwacrden en eigendoms- tytelen berusten ten kantoore van den ge- zeiden notaris FLOOR, en alle inlichtingen zyn ook te bekomen ten kantoore van meester DL CAL, notaris te Alveringhcm. ABLEI.E-DEZOUTTERbleeker op de oude Beeste-markt, n.» 10lieeftde eer het publiek kenbaer te maken dat hy hy voortduring verkoopt: sterkedranken, likeuren, kool- zaed,- lyn- en quinquet-oliealsmede fyne oliën van Provence, in bet kleen cn groot debiet.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 3