Landgoederen VERANDERING VAN WOONST. OVERSLAG A van prix 3 francs. I I J Loo naer Alveringhem, het bureel van Wel de hofstede het L I SE VEND AU BUREAU DE CETTE FEUILLE au profit des pauvres des deux Fla nd res. Aboli ion compléte des DROITS D’OCTROIS, el abolition totale oupartielle des colisations personnelles dans les Campagnes FINALE T 0 E W Y 'Z I N G van Gelegen binnen de gemeente ran Bulscamp. ABEELE-DE'ZOUTTERbleeker op de oude Beeste-markt, n." 10, heeft de eer het publiek kenbaer te maken dat hy by voortduring verkooptsterke dranken likeuren kool zaad,- lyn- en quinquel-olicalsmede fyne oliën van Provence, in het kleen en groot debiet. BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. BELGIEN. Gk.vt, 14 mei. Na men verzekertzal het groot zang feest, dat op den 27 juny alhier door het Bclgisch-Rynsch Zangverbond gegeven wordt, in do wachtzaal van het paleis van justicie, gezegd Salie des Pas-perdusplaets hebben. Deze zael is door stad» bouwkun digen als de eenigste beschouwd, die aen alle de vereischten kan beantwoorden die de zael van het- Gurzenich te Keulen vcrcenigt. De Moniteur kondigt de wet af waerby het tydslip van den vrijen invoer van levens middelen tot den 1 October 1848 verlangen wordt. Eenigen tyd geleden werd door een inwooner van Pisa een legact van 6000 kroonen aen den paus gedaen. Zyne Heilig heid heefd deze som aen de armen der stad doen uitdeden. Den 28 Juny aenstaendc, zal- te Ant werpen den wedstryd van schilderkunde der koninglyke Akadetnie dier stad geopend worden, waervan eene jaerwedde van fr. 21)00-00, gedurende vier jaren is ver bonden. Alle belgischc kunstoefenacren beneden de 30 jaren oud worden ter mede dinging toegclaten. München, 17 april. Eenc koninglyke ordonnancie, gcdagteckend van 23maert, beveelt, dat geene non voor haer 33.' jaer de eeuwige gelofte mag afleggen alsmede, dat de aflegging der wereldlyke en geestclykc gëloften alleen onder toezigt van eenen wereldlyken kanonick-kommissaris mag plaets hebbben, die het regt heeft, onmid- delyk voor de aflegging der geloftemet de aenstaendc non alleen, en zonder byzyn van gecstelyken, te spreken, om zich te over tuigen, dat nog dwang noch overreding heeft plaets gehad mogt den commissaris van oordeel wezen, dat zulks geschied is, dan heeft hy het regt het afleggen der gelofte onmiddelyk te verbieden. Betref fende eerstgenoemd verbod wordt by de ordonnancie aen de te benoemen komissa- rissen ten strengste opgelegd, alle hande lingen tegen dit verbod onmiddelyk schrif- telyk ter kennis der regering te brengen, in welk geval verder ook zoodanige geloften als niet bindend zullen worden acngcmerkt. Man schryft uit Stokholm (Zweden) van den 9 april De laetste brieven van Abo (Finland) kondigen aen, dat er meer dan 100,000 tonnen graen in de haven gereed liggen, om naer België, Frankryk en de Middenlandsche zee gevoerd te worden. Het Chinese Repository geeft eenetyding, welke men nauwelyks zoude geloven, wist men niet,hoe vrolykhetchinesche keizerryk is. Volgens dit blad hetwelk te Canton door anicrikacnsche dominés wordt uitgegeven heeft er inde provincie Fo-Kien, tusschen de districten Tsuen-Chao en Tsang-Chao een burgerkryg plaets gehad, waer by 24,515 huizen geplunderd en afgebrand en 130,638 mcnschen gedood of gekwetst zyn. Zulke oorlogen schynen in China meer voor te vallen, zonder dat de regering er zich veel om bekommert, wanneer er geene staetkunde mede gemoeid is; de rampen, welke daeruit worden geteeld kunnen het weinig schillen. 'Zoo heeft onlangs de gou verneur van Canton twee dorpen tegen elkander laten vechtenom dat het slechts ccnig verlies by het spel betrof. Het land is te bevolktzeide die mandarynen het is geen kwaeddat eenigo oproerlingen voor vreedzame lieden plaets maken. Op heden 115 Mei 1347, om twee uren na middag, in d’herberge bewoond door sleur Vandenameele, op de dorpplaets van het gemeente Bulscamp Zal gebeuren de finale Toewyzing der goederen die op den 4 February jongstleden aen hetarmbestucr der stad Veurne slechts voorloopig toegewezen hebben geweest, de welkebestaen in 1. ” 7 hectaren 62 aren 94 centiaren hooi- gras cn zaeiland, by voorgaande plakbrieven bekend onder de 4, 8, 6, 9, 1011, 11 en 13 koopen. Voorloopig toegewezen mits 10,3154 francs, 2. * 2 hectaren 36 aren 42 centiaren zaai landen hooigras, by voorgaande plakbrieven bekend onder dezevensteen achtste koopen. Voorloopig toegewezen mits 4830 francs. Alle de voormelde goederen, gelegen binnen de gemeente van Bulscamp, van noorden den Calominc-gragt of Bergen vaerd, zyn gebruikt door den medeverkooper sieur Pieter-Joannes Sarrazyn. De verkooping geschied kragtens regter- lykc toelating ten overstaan van den heer vrederegter van het kanton van Veurne, door het ambt van den notaris FLOOR, aldaer resideérendc, ten kantoore van welken notaris de vei lings-voorwaerden cn cigen- donis-tytclcn berusten. VAADEAKERCK110VE - DE BRAUWERE Uorlogiemaker binnen de stad Veurne, lest gewoond hebbende op de groote Merkt, Huis geteckend n.' 1, heeft de eer het Publiek te verwittigen dat hy zyne wooning en winkel koomt te vestigen ter zuid-zyue van de Appcl-merkt. Hy neemt deze gelegenthcid waer om ter kennis te brengen dat er by hem te bekomen zyn schoone Pendulen naer den laelsten smackgoude en zilvere Zakhorlogien, alsmede Slaghorlogien alle van de eerste hoedanigheid en door hem gcwaerborgl. Hy beveelt zich eeu-iedcr. Gmever Statistizk. Het getal logementen, sly ter yen, tappe ryen en andere winkels in een woord het getal plaetsen waer sterke drank verkocht wordt, bedraegt te Amsterdam 3102. Wan neer men nu gemiddeld berekend, en dit is wel het minimum minimorumdat op elk dier plaatsendagelyks voor slechts eenen gulden verkocht wordt,dan bedraegt de som 3102 per dag ƒ21,714 per week /93,06ü permaend. 1,116,720 (een millioen, eenmaal honderd zestien duizend zeven honderd en twintig gulden)per jaer. En wanneer men verondersteltdat een vierde dier som in ’s lands schatkist komt, dat zal niemand zich verwonderen, dat een minister vanfinancien geen voorstacnder vanafschaf- fings-genootschappen zyn kan. Stelt men den prys van den genever op 60 cents de kan dan vorden er jaerlyks in Amsterdam 186,120 kannen of 1861 vaten genever verschonken die massa byeengebragt, zou den een oorlogschip kunnen doeu dry ven. aen de gunst van van schoonen JVindmolen, WEIDE en ZAEILAND ^3. TE POLLINC HOVE. - Waer van den OVERSLAG zal gebeuren oj) donderdag 20 Mei 1847, ten 2 uren na niiddag, in tic herberg St. Jorisbewoond door de weduwe sieur I ei lendete Pollinc- hove, in de dorpplaets. Gemeente Pollinchove. Koop. Een Koornwindniolen dienende tot malen van graen en van schorsse, Ros molen, Woonhuissehuer; peurde-, koey- en zwynstallenwagenhuis, bakkeric en andere gebouwenstaende langst de Loo- vaerd nevens de Loo-brug, op 43 aren 78 cent, grond toebahoorende den In er pastor Willay en zusters te Zande, in eyns gehou den voor 99 jareningegaen den 1 October 1803, aen 87 francs 7 centimen by jare boven de contribution. Gebruikt door den medeverkooper sicur Roeland-Bccuwe om handslag met eersten Augustus 1847. Den kooperzal boven zyne koopsom be talen, over de pryzie der draeijendc cn roerende werken van de zelve molens, ge daen door den molenwerker Engelbertus Pisson te Rousbriigge, eene som van 4600 fr. Gemeente Loo. 2 Koop.Een parceél Zaeiland, groot 70 aren 28 centiaren (of 1 gein. 182 roeden) verhappende op de noordzyde, palende oost de uildrevu en landen van de hofstede het Kraeihof, zuid zaeiland van sicur Hendryk De Baenst, te Wulveringheniwest den VOCtwcg leidende van en noord zaeiland van dadigheidvan Loo, en van Kraeihof. Gebruikt door den zclven Becuwe; om handslag met het scheuren de vrugten den acii'laenden Ougst. 3 en lesten Koop. 43 aren 78 centiaren of 1 geniet) Weide, palende oost vette weide toebehoorendc sieur Pieter Delanghe, te Loo, zuid en noord de weiden toebehoo- rende het bureel van weldadigheid van Loo en west den dyk van de Loo-yaerd. Ook gebruikt door sicur Becuwe; om handslag met 11 November 1847. Indien de drie koopen hy verzameling verkogt zyn, zal den kooper mogen in handen houden tot den 2 January 1860, eene som van 8000 francs, mits daer over intrest te betalen aen 4 '/t ten honderden. Conditiën en tytelen ten kantoore van den notaris FLOOR, te Loo.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 3