Koopdag KL E E JV - BLA D. V E N D I T I E van Veldvrugten, 87 ar bedryf. den tytel HOE DAT MEN MET HET VISSCHEN GROOTE MAN KAN WORDEN. te denkenindien ik eenige fruitvischl aen myne weerdin aen welke ik drie in; den kamer-huer schuldig ben, aenbc misschien zou Jan Crediet nog voor maend t’huiszyn, en wie weet of ik haer dan niet zoud konnen voldoen. Zoo g'T zoo gedaen. Eene lyn gekogt, aes gezogt my aen ’tvisschen gezet. Het gelukte my-1 nam ik er smack in, en van dag tot dag wi ik meer en meer behendig en ervaren. Nauwelyks was de zon opgcslaen of ik vond my by het water, met myn pa' mynelyn, en geheel het getrek, niet van leeraer maer van een rustend visschei Geloof niet dat ik my bevredigde met 1 water alwaer slegts kleine bak-visch 1» Ik had eene pragtige plaets gekozen o” eenogroote brug, in eenen diepen waterl alwaer de groote visschen, door lekke aes aengeloktmet elkaer speelden. Het sehynt dat eenen anderen liefliel die plaets voor my bewoond hadwant sc< dat ik er af als nieuwen eigenacr bezit nomen had bemerkte ik dat allen mo: omtrent vvf uren, een zedelyk gekift heer, maer tot het visschen zeer wel opg keld aldaer aenkwam; dat hymy met g< moedigheid bezien hebbende, eene am plaets nam waer hy niets vangdc. Dat dm gebruikt door sieur Jan-Baptiste Opsom' te Nicucappclle, by de dorpplaels, VEND1TIE vsa 3 hectaren 94 aren (9 gein.) terwe, 2 h< 20 aren (5 gciu.sucrioen, en 87 ar (2 gem.) haver. De principale koopsommen betaelbaer c 1 Januari 1848, mitste stellen begoede bekende borg en den 10 penning gereed voldoen. Maendag 28 Juli 1847 en volgende dagen, telkens om een uer na middag te beginnen, ter hofstede bewoond door Rosalia Provoost, weduwe van sieur Pieter Malsaert, gelegen binnen de gemeente van Bulscampnoord west van de kerke, en zuid-west by d’her- berg het Nieuporlje, van westen de Bergen- vaerd, langst de Cromfort-straet Koopdag van alles wat de gezeide hofstede is bekleedende, bestaende namentlyk in hel gene volgt HJenagie-goederen. Acrdcwcrk yzcr kopertingleysporcelynbedde-bakken kassen, commoden buffetten, tafels, stoelen, dwalen, servietten, handdoeken, beddela- kens, 2slaghorlogien, wolle matrassen en hoofdeinden, pluimen bedden, hoofdeinden, wolle,- catoene,- stoppen sargien, en meer andere voorwerpen van diergelyken aerd. Boer-allaem.Melkteelcn, inelkseulcn waterseulen, standen, karleden, vorken, groepen houwen, spaèn, rakels, karlhauicr, happen, weggen, oogstreepen, graenders windmolen, graenziftengraenmaten, graen- schoppen, houtten- en steenen bakken, bakkers-trog, yzere loete, met stoke-stok. Wagen-harnas.Drie beslcgen wagens, 2 idem karren, 2 zooien, 1 ploeg, egge met yzere tanden, 6 eggen met houtten tanden, 2 tollen met ketens;sleephout, mollebard, 3 wagcns-mestplankcnyzere trekketen, eggekanenvaleijenharnassen en zwingel». Beestialen.Vier werkmerrie-peerden 4 achttienmaender-peerden, wanof2 hingts- ten en 2 vilken, ezel, 10 inelkkoeijen 8 drinkeling-kalvers, 2 schapen 1 varken 25 hinnen, 12 haenden. J oorts 3 driejaersche ossen2 veerzen van ouden 1 koeije en 1 tweetandseben os in de vette weide by d'hofstcde. 3 koeijen in de vette weide by d’hofstede van sieur Wandc- lacre. 3 tweetandsche ossenen 5 twee- tandsche veerzen in de vette weide te Nieu- Ik wil u betoonen dat de geringe weten schap van met eene lyn visch te vangenop deze wereld een middel is van verhooging van staet en van hoogachtingLuister wat my voorgevallen is. Het was het jaer Ons Heere 1800 zeven, acht of negen en dertig, in het midden der schoonste dagen van het jacr. Op een allerzag- sten avondstond aen myn venster zittende, zeide ik my oh 1 hoe zoet is het leven ge durende die schoone zomerdagen. De ryken achtten hen gelukkig de stad alsdan te kon nen verlatenom zich te begeven daer waer den eenvoudigen landsman, buiten zyne weet, van alle de weldaden der natuer ten vollen genietMaer voor mvnen gebuer de sinidt, die aen zyne brandende smisse geschakeltis; voor my leerzugtigen mensch voor altyd tot de opsluiting veroordeelt, is de zomer nog aengenaem Neen.... heilaes neen Na goede studiën gedaen te hebben, had ik de universiteit van Parys verlaten met By uitscheiding van Schoonen Koopdag Van Menagie-goederen, Kuip- en Ker allaem, /.ooi- en Wagenhui natBeestiu en Vrtiglen te velde TE BULSCAMP. By uitscheiding. Aenzienelyken Van MenagiegocderenBoet allaemtk agen- harnas, Beestialen; Veldrrugten en andere meubilaire voorwerpen, binnen de ge meente van BULSCAMPby d'herbet ge het Nieuportje. Op donderdag 29 juli 18-47 en volgen, dag, telkens om de middag-uer te begim ter hofstede gebruikt door sieur Jonm Baptiste Declcick, binnen de gemeente Bulscamp Zal men houden openbaren Koopdag menagie-goederen, kuip- en kcrnc-allai zool- en wagenharnas, bcestialcn en vnif te velde, bestaende voornamentlyk in Menagie-goederen, kuip, kern en boer-alla 2 koperen slagl'orlogien 2 kleerkass commode buffet met glazen deuren be< bakken, Ix-ddebehangsclswolle sargi beddens, hoofdeinden ,slaeplakens, vens gordynen en ander inenagielynwacd,stoel tafels, koperwerk, yzerwerkgleys, me en fourchettenkerne met staen en to, hoorten botermyne, melkstandenm seulcn, water-seulen, kuipen, kartce melkteelcn20 graenzakkeneen windint 8 graenziften, omtrent 3!)0 kilos verk vleeschvoorts 7 hespendeel oud yzcr, brandhout, deel greepen, schoppen cm ken, immers alle verdere menagie-goedt en boerallaein ten hove te bevinden. ft'agenhai nas. 2 beslcgen wagens, dies een met breed slag, 2 beslegen karren, 1 zoole1 pk 4 houtten eggen, 1 tolle, 2 wagenwiel 1 PyPe8a,ci 8rootc hallestukken met y hoepen. cappelle,voortyds deel van d’hofstede ge bruikt door de weduwe sieur Hosten, 4 jaerling-ossen ,4 jaerling-veerzen en 1 jaer- ling stier in de grazingen der hofstede. Alle de lestgemelde beestialen zullen ver- kogt worden niet regt van loop in de gra zingen waer zy hun tegenwoordig bevinden. 1 eldvrugten. Zeven hectaren terwe 1 en half hectare sucrioen van Baefmisse, 4 en half hectaren sucrioen van Maerte, 1 hectare rogge, 3 hectaren haver, 5 hectaren boonen en kruid55 aren vilsen, 1 hectare zomerkools, 55 aren aerdappcls, 1 ’/j heet, hooigras, 13 hectaren agtergras van weiden en meerschcn, alle de groensels. Nota de parlic terwe groot ontrent 75 aren liggende langst de strata lei dende van het gasthuis naer Bulscamp, by de plaets genaamd het oude Stampkot, zal ter hofstede verkogtzyn, gcvolgentlyk wor den de gegadigde uitgenoodigd die vooraf- gaendelyk te gaen bezichtigen. Brandhout. 600 fagooten, deel hout- bondelsdiltpersen en dergelyke. Strooien Voeder. 50 roggen gleijen 10,000 banden roggen strooi, 400 bond, wit strooi. Voorweipen van verscheiden aerd.Vlcesch- stande, yzcren ingemetst fournois, wagen- wylte, daschklecd berookt varken-vleesch graender, wasch-standen, boter-potten, lad ders, dertig gracn-zakken oud yzer, yzere keten en veel meerandere voorwerpen ter gemelde hofstede te bevinden. R \NGSCHIKKING. Den eersten dag zullen voornamentlyk de bcestialcn, wagen-harnas en boer-allaem verkogl worden. Den tweeden dag, deel der menagie- goederen, de voorwerpen van verscheiden aerden de vcldvrugten. Den 3*" dag, de verblyvcnde voorwerpen. Op langen tyd van betaling voor de koo- pen boven de 20 francs, mitsdoor dekoopers goede borge te stellen. den tytel van Bachelier in philosophic en letterkunde. Ik had reeds gedurende twee jaren eene plaets van hooglecraer bedient. Nu vond ik my gedwongen my meteen geheel klein kamerken en eene ellendige maeltyd te bevredigen, en dat alleenlyk oin dat ik eens gelyk wilde hebben by een van die groote knapen. Het was een onvcrgecflyke misdaed. Ook eenigen tyd daer na zogt men een voorwendselaen welk men schranderlyk eenen artikel van het reglement toepaste en ik wierd van myne bediening afgezet. 'T is waer ik had eenig gespaerd geld, maer het geld is rond, en welhaest kon ik myne elleboog in myn zak steken. Alsdan werd ik mismoedig, wanhopende, en verloos zelfs den lust der studie, ik moet het ook zeggen, het grootste deel inyner beminde boeken waren gaen woonen by den ouden boekver- koojter. Nu begon ik my te verdrieten dat het al en te veel scheen. Niets had ik meer te verkwisten ten zy den tyden heilaes met den tyd kan men geen krieken koopen. In eene van de geheelc vroege wandelingen, want ik sliep weinig, volgde ik den rand der Seine het water beziende, zonder nogtans eenig gedagt te hebben van my omhals te brengen. Ik ontmoetteeenige. visschers bleef staen,en eensklaps begon ik in myn zelven TE NIEUCAPPELLE. Zaterdag 24 Julius 1847, twee uren na middag, op de landen van de hofstede nog

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 2