It. is my» TE PACHTEN, elf millioenen i ’s morgens tot Ditmael meende onr.cn verliefden lord ge slaagd te zyn. Er verliepen twee weken; hy i zware ■ug, ik ~1 X Voor- OEI’ -HOUT, eduim- engten tdingen Yrcudal uen by Uien vind te koop hy den drukker dezer OMNIBUS VAN VEURNE, aldergcricflyksten Tarief van Landmaten, Malen en Gewiglcn, alsook dcGeld-specien. I'rys 50 centimen. O hemellaet ons snel naer de ship! riep de Engelsehman. Ik wil volg overal myne schoone dame.... Ik wil volg overal myne schoone dame.... Ik wil gaen naer Guadeloupe als het moet! Lord Boulingroy kwam aen de haven aen, vorschte uit, betaelde terstond zyne vracht, en stond eindelyk op het schipdat het voor werp zyner liefde zoude wegvoeren, Hy vroeg naer lady Chika; de matroozen zagen elkan der lagchende aenmaer wezen hem toch de kamer der dame. ïly vloog er heen, zag eene ryzige vrouw met den rug naer hem ge keerd hy ylde naer haer toe, om zich voor haer op de knieën te werpenhaer vergiffenis te smeeken voor het draeijen van het orgel voor het blazen op de klarinet en voor het roeren van de trom. Hy wilde haer zyne fortuin aenbieden. De dame keert zich om, de Engelsehman slaekteenen kreet en staet als versteend. Joufvrouw Chika was eene oude negerin! Toen lord Boulingroy van zynen schrik herstelde, was het schip reeds uit het gezigt van de haven. De ongelukkigen Engelsch- man moest de reis naer Guadeloupe medo doen, omdat hy volstrekt met jufvrouw Chika had w illen trouwen. Lord Boulingroy zwoer dat dit zyne laetste amourette zou zynen inderdaed, van dien tydafzeidhy het huwclyk vaerwel. inning; wilt; ik d! geef irs hief ou zich tgelsch- nd vol- lingroy, om hem in. ii weinig ord een maer ne zo»' Lat derc n dan de van lord len inuer den vol' hy naer Ie uren mvertur*5 emi en iel orgel EENE IIEETE KWESTIE. De kwestie van den arbeid is in Frankryk aen de orde van den dag, en gewis ter kwa der uer want het is niet in het oogenblik eener geweldige politieke spanning, gelyk Vïvknï, 25 Maert. Het verspreid gerucht dat er alhier troepen gingen komen is nog niet verwczentlykt en wy hopen dat het niet zal moeten ge scheiden, vermits het betrouwen in de vredelievende inzichten van het provisoir franseh gouvernement zich doet uitschynen, en dat men aldaer by gevolg maatregelen neemt omalle kwaedwilligheid te beteugelen. Het hof van cassatie heeft de voorziening verworpen gevormd door den heer Julius Karel Joseph Biourges, luitenant-adjudant- majoor by het 7.* regiment linie, in garni zoen te Brugge, tegen het vonnis in appel uitgesproken door de correctionele regtbank te Brugge, den 10 february laetstwaerby de regtbank van Veurne bevoegd verklaard wordt om een vonnis over hem uiltespreken, uit hoofde der vervolgingen tegen hem ingespannen ter oorzake der onlusten van Nieuport. Oostenryk ook is den weg der hervor ming ingeslagen. Den 13 en 1-4 hebben zware onlusten te Weenen plaets gehad. Metternich heeft zyn ontslag gegeven; de vryheid der drukpers is afgekondigden eene burger wacht toegestaen en reeds ingerigt. Met een woord eene ganschc revolutie heeft plaets gehad te Weenen. Ernest Gregoire bevindt zich thans te Parys. Hy biedt zich aen als kanditaet voor de nationale vergadering in het departement der Seine. De club der Préroyantswaervan hy voorzitter is zal hem ondersteunen. Men berigt dat de onderprefekten in het vervolg den titel van officiers civile darrondissement zullen nemen. De nieuwe stukken van o fr. met hetop- schrift der republiek zyn reeds in omgang. Men meldt uit Parys, dat er het vrouw volk zich als garde mobile georganiseerd heeft. Mobile, inderdaed; want wat is er beweeglyker dan eene vrouwen byzonder- lyk eene fransehe vrouw? Zy zullen den naein voeren van légions vesuvienneswaer- tchynelyk om dat ze vuer en vlam zullen spouwen gelyk de berg Vesuvius. Ik weet wonder wal dat hunne mansdacr van zullen zeggen en wie er hare kleine binders den pap zal ingeven. hoorde zyne buerjuffer niet meer zingen, hetwelk hem deed vermoeden, dat zy liever naer hem luisterde. Toen begaf hy zich weder naer de invalide. Dezen begon te lagchen, zoodra hy den dikken Engelsehman naer hem zag tockomen. Welnu, inyn goeden vriend! ik geloof ik nu heb gevonden een middel om te mack kennis van de schoone jufvrouw Chika,» zeide lord Boulingroy, met een zegenvie- rend gelact. Ik weet niet wat gy gevonden hebt, I antwoordde de portier, zyn houten been wry- vende: maer acnstondszal ik u iets zeggen.» Ik gevonden een instrument, waerop ik speel uitmuntend wel. Hoort gy my niet den ganschen dag door? het was ik, die draei de orgel. Hoe! zyt gy het, die van ’s avonds op het orgel speelt Jamynen goeden vrienden lady Chika moet hebben gehoord my met veel pleizier. Dat geloof ik Zy heeft u met zoo veel genoegen gehoord dat zy sedert vier dagen het huis verlaten heeft; zy kon het er niet langer uithouden. Dien ellendigen orgel- specler! zeide zy, zal my nog doof maken; het is my niet mogelyk hier langer te hlyven!.... Mogt hem deen meer uit lokkingen van dien aerd. Eindelyk, zoo ■ds ik u gezegd heb, is zy over vier dagen BELANGRYKE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Pzavs, 22 Maert. Men vcrhaelt het volgende nopens het vertrek van den prins van Joinvillc naer Algerian en vervolgens naer Brazilian. In eene byeciikomstdie de jongeadmiracl met den hccrGuizot, gewezen voorzitter van den raed had, verweet hy hem in driftige uit drukkingen, dal hy door zyn stelsel de rust van Frankryk stoorde en misbruik van zynen invloed op den koning Lodewyk- Philips maekte. De woordenwisseling werd zoo hevigdat de admiracldie niet opge- houden had zyne eigaer in zyne tegenwoor digheid te ronken, hemdezelvebrandeml naer het gezicht wierp, zeggende dal hy hem meer verachtte dan hy kon uitdrukken. Deze gebuertenis terstond aen Lodewyk- Philips overgebragl zyndeontving de admi racl bevel om onmiddelyk Parys te verlaten. Onder de linancieéle voorstellen die do heer Garnier-Pagèv zal aenbieden, bevindt er zich een, waerby de thans bestaande be lastingen met 30, 40 en zelfs 150 ten honderd lullen vermeerderd worden. Men berigt dat alle jaerwedden boven do 10,000 francs mat een derde zullen ver minderd worden de jaerwedden van 6000 tol 10,000 francs met een kwart on die van 8000 tot 6000 met een vyfdc gedeelte. Ver scheidene ambtenaren hebben reeds aange boden een gedeelte van hunne jaerwedden aftestacn. ire na e den e stad cman, halve iquer- ralfcn, re en jlacr» innen rchels, joren tafel- lalien, stoe- •assen hoofd- ibed" rstoors cadcrs, bollen, kemp ng oin roor de 1, mits Om niet '21 April aenstaende in gebruik te treden Een geheel HUIS met ERF en I1OUT- LOGIEgestacn te Veurne, Duynkerk- straet, ge teek end n.* 4; thans gebruikt door sieur l andecaserye. Zich te adresseéren by de Eigenaars. I.If millioenen Franschen gaen geroepen worden om negen hondert mannen te kiezen, die allen groote talenten, een edel karakter en eene edelevaderlandsliefdezouden moeten bezitten om ter hoogte van den toestand te wezen. De helft der kiezers kan noch lezen noch schryven; van honderd zullen er negcn-cn-negcntig de kandidaten niet ken nen die hun vertrouwen zullen afbedelen. Tot overmaat van moeyely kheden zal do stemming plaets hebben by stemlysten, in andere woorden, ieder kiezer zal zoo veel volksvertegenwoordigers moeten aenduiden als er het departement na de nationale ver gadering zal moeten zenden. Had men Frank ryk willen raadplegen, dan zou men door elk kanton een of tweeafgeveerdigen moeten doen benoemen hebbendit kanton tevens verpligtende mannen te kiezen die in des- zells kring woonachtig zyn. Aldus zou men zoo groote moeyelykhcid niet gehad hebben om de blinde stemming van elf millioenen citoycns op te nemen. Het getal nieuwe dagbladen vermeerdert alle dagen te Parys. Er verschynen dagbladen onder alle benoemingen en alle formaten. Eene aensehryving van den heer Caus- sidière, prefekt van policie, bekleed met de goedkeuring van den minister der binnen- landsche zaken, verwittigd de vreemde werk lieden die hun land verlaten en naer Parys komen dat zy niet kunnen declaehtig zyn aen de werken en loonen welke het gouver nement en de stad Parys aen de inlandschc werklieden bezorgd. Indien de vreemde werklieden,in weerwil dezer waarschouwing, naer Parys kwamenzouden zy zich bloot stellen van er uit verwydcrd en zelfs van het franseh grondgebied verdreven te worden. De prefekt van policiczal de nodige maat regelen aanwenden om de lieden uit Parys te verdryven wiens aanwezigheid eenen last voor do gemeente of een onderwerp van onrust voor de bevolking zoude wezen. vertrokkenzy wil niet langer te Parys blyvenzelfs niet in Frankryk uit vrees van er allyd orgels, klarinetten en trommen te hooren; zy is naer llavre-de-Grace gegaen, om zich van dacr naer Guadeloupe in to schepen; zy schynt in dat land vrienden te hebben. Lord Boulingroy stond verplet; tien mi nuten duerde heteer hy een woord kon vinden om zyn gevoel uit te drukken. Toen drukte by hartelyk de hand van den portier, en schonk hem nog een goudstuk, uitroe rende: Zy is gegaen naer Havre! Zyt gy zeker van de zaek. Zeer zeker! ik heb hare goederen naer den post-wagen gebragt; en wanneer er hier nog brieven voor haer mogten komen moeten dezelve naer het hotel de Paris te Havre opgezonden worden Welik yl naer haer, om te vraeg haer pardon voor de orgeldraei, en om te leg myn hart aen hare voeten. Dienzclfden avond nog vertrok lord Bou lingroy met de postwagen deu volgenden dag was hy te Havre. Hy begaf zich naer het hem aengeduide hotelen vroeg naer juf vrouw Chika, die onlangs van Parys was aangekomen. Hemelgy komt juist by tyds, wanneer gy haer nog spreken wiltzeide den loge menthouder. Die dame wilde naer Guade loupe vertrekken zy heeft een schip ge vonden dat van daeg onder zeil gaet; zy is aen boordhet schip is nog niet vertrokken.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1848 | | pagina 3