25F 20.* 5/. Joórif. Ballotage. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9, 45. 33. 40. 29. 40. 40. 24. 20. 20. 20. 20. 20. 20. 20. 73. 72. 69. 49. 41. 42. 41. 30. 37. 54. 54.' 54. 53. 49. 51. 54. 54. 51. 137. 149. 145. 141. 127. 120. no;' 112 106. 103. 104. 43- 43. 43- 42. 40. 38. 20- 25. 24. 12. 12. 12. 12. 12. 12. 22. 100. 95. 95. 05. 63. 61. 58. 55. 52. 42. 40. 39. 39. 32. 30. 28. 19. 29. 28. 27. 29. 28. 26. 54. 52. 50. 50. 48- 44. 37. 20- 28. 84. 80. 23. 20. 20. 19. 13. 13. 15. 14. 14. 14. 10. 32. 32. 82. 82. 56. 38. 37. 1. 1. 1. 1. 1. 80. 80. 29. 2&' 20. 26. 83. 53. 51. 51. 81. 51. 52. 52- 79. 19.* Bamscappelle. MM. Jonckbcere, Josephus Vanhoutlc, Franciscus Cavcrecl, Carolus Vandenbrouck, zoon Seys, Livinus Daert, Petrus David, Victor MM. Ketelers, Louis Vandevelde, Hcnricus Despodt, Petrus Declercq, Carolus Legcin, Louis Vanhaverbeke, Carolus Vanbeckc, Henry 21/ St. Kicqüicrt. MM, Cornille, Pieter Luysscn, Jacobus Feys, Franciscus Deudecker, Pieter Vundenberghe, Engclbcrtus Delva, Cornelius Dennekin, Carolus 22.’ Slaielt. MM, Vrammout, Petrus Platevoet, Engel Masschelcyn, Pieter Lelicur; Jacobus Recour, Joseph Degrauwe, Jan Caroen, Jean Coene, Carolus Rocour-Do Jonghe 23.* Sleenkeike. MM. Moenaert, Carolus Debandt, Carolus Vantoortclboöni, Markey, Pieter. Messuwe, Bugel Vermout, Phi lippus Sarrazyn, Joannes 24. ’ Vinchem. MM. Cambron, Jan-Baptistü Debeir, Jean Roily, Charles Vandenberghe Jan Sinionr, Pielcr Symoens, Charles 25. ’ H ulpen. MM.’ Idou, Jacobus Louwagie, Jan Declercq, Michiel Detollenaere, Philip Decracincr, Pieter Deschool meester, Petrus Borry, Petrus 26.’ Wulveringhom. MM. DezuUere, Petrus Proot, Pieter Boonefaes, Ferdinand Dcbaenst, Henricus, vader Fremault, Karei Dccoster, Joannes Deschot, Pieter Deeren, Franciscus MoraelKarei 27.’ Zoutenaey. MM. Zwaenepoel, Pieter Duhoquet, Pieter Cuvelier, Christiaen David, Benoit Vanbeveren, Pieter Perrin, Mathieu, de RudderBalliu, Tedesco, Carnel,Guelton, Jouannin, Calonne Haelen, NonkelCoopmansBourgeois en Declerck zyn tot de doodstraf verwezen. De andere beschuldigden zyn vryge- spróken en terstond in vryheid gesteld. Brussel, 1 september. Gemeente-averhedenverscheidene be velhebbers der burgerwacht, zelfs enkele burgerwachten sturen gedurighet ministerie van oorlog vragen toe, nopens de wapening en het onderwys der burgerwacht. Wy ineenen het nuttig te wezenvoor de per- soonon die de zackaengacn, dat allo vragen van dien aerd moeten gedacn worden, regt- streeks aen het ministerie der binnen- landsche zakenhetwelk de burgerwacht onder toeöigeningen heeft; met zulks te doen, zullen zy, voor het toekomende, ver- toevingen en onnoodigo schriften vermyden. Een dagblad van Brussel vraegt waerom het gouvernement zoo lang wacht om de adjndaiits-majoorsde luitenants-kolonels eu kolonels van de Burgcrwagt te benoemen. Gert, 31 AugusH. Sedert cenigen tyd bemerkt men, dat cr te Antwerpen een acnzionlyk uitvoer van gracn naor Engeland plaets heeft; in de l.ietste dagen zyn cr zeven of acht ydclc schepenaengekomen cn er zyn bclangryke aenkoopingen van tarwe ter deze bestemming bewerkstelligd. De schoonste kwaliteiten zelfs worden by voorkeur opgekocht. Louis Blanc heeft verklaerd Parys zaterdag avond met bet laetstc convooi van den spoorweg verlaten te hebbenzondag *s morgens te Ryssel aengekomen cn van da er naer Gent vertrokken te zyn. Gceu stukken by zich hebbende, waerdoor hy zync eenzelvigheid kon bewyzen werd Louis Blanc provisoirlyk in den IHainme- lokker in verzekering gezet tot dat de booge overheid eene beslissing ten opzichte van hem zal genomen hebben. Louis Blanc heeft legen zync arrestatie geprotesteerd en heeft verklaerd dat zyn voornemen was met het laetste convooi naer Oostende te vertrekkende, ten einde zich van daer naer Engeland te begeven. Louis Blanc is macndag avond, ten zet uer naer Oostende vertrokken. Ily was, zegt men, van eenen commissaris van policie cn eenenambtenacr van het ministerie vergezeld. Wy begrypen dit niet zeer welwan neer men inziet dat waerschynelyk Louis Blanc gedeeltelyk de schuld is geweest aen alle droevige ongeregeldheden, die in de laetstc tyden te Parys hebben plaets gehad. Als letterkundigen bewonderen wy Louis Blanc maer wy zyn er verre van af om het staetkundig gedrag van Louis Blanc in de wolken te verheffen. Had hy, Louis Blanc, CaussidièreLedru-Rollin zich niet met de staetkundige zaken bemoeiddan zoude waerschynelyk de hoofdstad van Frankryk niet in eenen zoo diepenrouw gedompeld zyn. De Independence berigt, dat het gou vernement er geenzins aen denkt om den uitvoer van het gracn te verhinderen zoo als eenige dagbladen dit berigt hebben. Veerde, 2 september. Morgen na middag zal alhier de prys- deeling van de Teeken-scbool alsook van de Stads-sehoolin een der zalen van het stadhuis, plaets hebben cn op zondag 10 loopende maendzal de uitreiking der premiön van den landbouw en kruid-kunde, insgelyks alhier luisterryk plaets hebben. Onzen stadsgenoot den beroemden boom- en bloemkweeker Ch. Verreghern komt te Divmudc in den pryskamp van landbouw en kruidkunde, een eerpenning ter weerde van 25 franken te behalen*^ voor de rykste verzameling bloemen. 7 BELANGRYKE IVIEEiriGHEDEN. DUITSCHLAND. Frarcevrt 23 Augustus. Den 21 augustus zyn te Weenen, in het kwartier generael van koning Albert twee koeriers aengekomen, welke de tyding ge- bragt hebbendat den koning van Sardinicn de bemiddeling van Engeland en Frankryk acnvcerd heeft. VRANKRYK. Parys, 29 Augusti. Parys rust zich uit van de gemoeds-aen- doeningen van het laetste parlementair drama. De dagbladen en briefwisselingen vervatten heden geene helangryke staet kundige tyding. De nationale vergadering heeft gisteren maer eene kortstondige zitting gehouden. De wet echter die zy gestemd heeft is tamelyk gewigtig. Er was namentlyk spraek de wetgeving over de vorming der regtbanken van koophandel te wyzigen. De leden der regtbanken zullen in het vervolg door de kooplieden zelfs gekozen worden. Men bemerkt, dat vele werklieden, vooral van degene die pracht-voorwerpen verveerdigen nae Rusland verhuizen het welk aldus de bestanddeelen der parysche nyverheid zal erven. Twee leden der edele familie Mortemart, tweo zwagersde heer Saint-Aldegonde en de prins de Béauvaubevonden zich in een bootje jagende op waterwild. De eerstge noemde mikte eenen endvogelmaer de boot deed eene beweging, op het oogen- blik, dat het schot afging, cn de gansche lading bereikte den prins de Beauvau aen het hoofd die stok dood viel. De zitting van de nationale vergadering in Frankryk, is eerst heden uiorgend, kwaprl na zes uergeëindigd na 18 uren geduerd te hebben. 504 Stemmen tegen 252 hebben de magl verleend om den burger Louis Blanc lu vervolgen. Vervolgens heeft de heer Flocon ter oorzaek der vervolgingen tegen den burger Caussidière, geëiseht dat de kamer zich afzonderlyk uitto over het vraegpunt der vervolgingen ter gelegentheid van de gebüértenisscu van mei en vanjuny. Dien ten gevolge werd de ihbcschuldingstel- liiig gemagligd tegen Marcus Caussidière voor de onlusten van meidoor eene meer derheid van 487 stemmen tegen 218. Op het laetste der zitting heeft de heer Goudehaüx een wetsvoorstel aengebuden strekkende om het dekreet van het provisoir gouvernement nopens do belasting aftc- schaffen. Volgens dit voorstel zal deze belas ting voortgaen zoo als te vooren ontvangen te worden. De tydingen uit Italicn zyn heden weinig talryk en zeer onbeduidend. Men ziet nog niet dat de tyding van eene omwenteling te Rome bevestigd wordt. Volgens brieven uit Turyn zoude dc hertog van Genua bepaeldelyk de kroon van Sicilicn geweigerd hebben. Vcnetien verdedigt zich steedsmaer men moet den toestand dezer ongelukkige stad niet alsgunstigbeschou wen. Het sardisch eskaderzich op het bevel van den koning moetende verwyderen cn do zeeinagt van Vcnetien veel geringer zynde dan die van Oostcnryk, zal men niet vertoeven Vcnetien langst den zeekant tcblokkeren zoo als het reeds te lande geblokkeerd is. Veronderstel lende dat de Oostenrykers het fort Malghera niet kunnen innemen, dat dapper door de Venetiahen verdedigd wordt, zal het de stad der Dogen ten hoogsten twee maenden kun nen uithouden; want er is geen geld voor handen om de levensmiddelen te kunnen koopen. Het garnizoen voor de verdediging van zulk eene uitgestrekte vlakte is ook te gering. liet feit van eene conventie gesloten tusschonde pauselykecomtnissarissen en den generael Welden ten opzichte der ontruiming van bet pauselyk landgebied is bevestigd. Deze conventie zoude niets vernederend voor het pauselyk bestuer hebbenzoo als som mige italiaensche dagbladen dit voorgaven. BELGIEN. Artwerpes, 30 augustus. Feroordeeling tot de doodstraf van 16 beschuldigden. De beschuldigden Spilthoorn, Delestrée,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1848 | | pagina 3