1 f I fa' A v I f I j- I fa. 27-62 per zak 15-28 15-25 12-94 21-94 5 3 30 (13 14- 00 15-00 11-50 12-25 10-50 12-00 15- 00 16-50 den Y zer-tveg u 1 A 1 1 1 - i,s a i Vertkek-Uren van Ten 7 ur. 20 min., ten 10 ur. 35 min- ’smorg., en ten 2 ur. 24 min. na middag' ten 8 ur. 5 min. en 9 ur. 40 min.’»avond», nae Oostende, etc. I het met een I I Tar wo Rogge Siicrioeii Haver Boonen 9-50 6-00 8- 25 9- 50 12-00 9-00 20-03 14- 51 11-08 11-23 15- 74 0-00 1 '12 k. i id. i 1/2 id. |ra (12 Rogge Haver Geerste Boonen Boekweit Acrdappels Merkt tan Bergix, 2 July. Middenprys. Terwc Rogge Suerioen Haver Boonen Aerdappelen 10-25 0-50 9-25 10-00 0-00 8-50 per zak. Kogge Suerioen Haver Boonen PRY7.EN DER BROODEN Q O van 150 litre»- Deghelper, zoon Marie VVenis. den 5. Joannes Besloop, 8 inaenden, xoon van Leander en van Marie Bossat-rl. Clemence Vrambout, 5 1/2 jaren, dogter van Sophie Vramhout. Eusebie Keslelool, 9 jaren, dochter van Pieter en van Joanna Vantoorielbuont- STERFGEVALLEN. den 1. Jacobus Bril, koopman, 71 jaren geboren en woonende te Veurne, weduwaer van Marie Spilliaert, nu man van Marie run c 35 c. g (23 g* S’ 45 c. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 29. Celinie Balloey, dochter van Engelbertus en van Wilhelmina Spilliaert, Zuidstraet. den 30. Pieter Vanderstraete, xoon van Henricus co van Joanna BulteelOoslstraet. den july. Desire lierrewjn, xoon van Franeiscusen van Marie Hollevoet, Beoosterp. den 2. Franciscus Moraelxoon van Jus- tina palen. den 4. Romanic Devogheldochter van Victor en van Joanna Everaert, Bewesterp. den 5. Henri Poupeye, zoon van Napoleon en van Amelie Vandewalle, Veslenstraet. UUWELYK. den 2. Cosmas Rathéjongman 28 jaren, dienstbode, geboren en woonende te Coxyde, zoon van Cosmas en van Marie' Vanhoutte, met Marie Turckx, jonge dogter20 jaren, bezondere, geboren te Termonde, woonende te Veurne, dochter van Pieter en van Marie Borglion. t}’» ‘v” ur- ”O 3 ua ,uiu..v.. 15 min., leu 7 uren 40 m.’s avond Bruggeetc. 1 au Duynkeike op Ryttel. I®11 6 uren 50 min. en ten 11 ur. 45 mil’- s morgeus en ten 6 ur. 30 minavonds- Een Hietoric-schryver beloond echooijert-brevet. De vermaerden Stow (gestorven in ’t jaer 1695), hadde zyn leven versleten en zyn erfgoed verteerd met al de oudheden van Engeland op te zoeken, het welk hy byna in het geheel te voet doorloopen had. Up het einde zyns levens viel hy ineenealdergrootstc armoede, en smeekte liet gouvernement om eenigc hulp. Maer al hel geen hy koude Verkrygen, was een bezegelden vcriof-brief of patent, welken behelsde: «Overwegende dat den genaeuiden Stow vyf-en-veertig jaren heeft overgebragt met stoffen op to zoeken voor zyneclirouieken van Engela ml, en Iwaelf jaren om de historie van Londen en Westminster te sehryven, dus by gevolg hy gansch zyn leven opgeofferd heeft ten dienste van het vaderland, staen wy hem toe een vrendelyke en koninglyke permissie om te mogen rond aelmoessen gaen vragen aen onze onderdanen, en een volle ge- bruik maken van het gonne hy van do gocdherligheid zal konnen bekomen dit al gedurende en voor een jaer. Hel schooijen moet in Engeland wel in eene groole agting gehouden zyn P R Y S DER GRANEN Tc Merkt van Veurne van 4 July. Er waren te merkt 844 heet. Tarw. 57 id. Rogge. -- 279 id. Suerioen. dediging te staken en eene wapenschorsing den generael Oudinot aen te bieden. Deze wapenschorsing, dieeene kapitulaliexal tot gevolg hebben, is aengenomen. Een sterrekyker heeft ontdektdat de planeet Saturnus acht manen heeft. Wy hebben er maer eene; en de helft van den tyd zien wy ze niet, byzonderlyk ’s winters, wanneer wy die meest noodig hebben. Een werktuigmaker van Charleroy heeft een dambord van een gansch byzonder slach verveerdigd. Schoon van de gewoonc grootte houdt het eene volledige harmonie in, en wat het merkweerdigste is, is dat er zoo veele veschillendc arias konnen gespeeld worden als er ruitjes zyn; en dat telkens men cenen dam verschuift, eene walt of contiedante en somwyten eene polka de oor komt treffen. Dit klein meesterstuk is, zegt men, voor de acnstaende nyverheids- tentoonstclling bestemd. Men oordeele naer deze uitvinding want dit dambord zal in zyn slach niet uniek blyven)om de genuehten welkode damspeler en degenen die zo in de koffyhuizen en estamincts zullen gaen zien spelente verwachten hebben. Rogge. -- 279 id. Suerioen. -- 21 id. Haver. 21 id. Boonen. 00 id. nerdap. Tarwe van fr. 24 -75 lol 27-00 de 145 liters. M1DDEN-PRYS per Heel, per veurn. Zsk. fr. 17-75 M 9-88 8-09 7-66 10-73 0-00 Merkt van Brugge, zaterdag 30 Juni. Tarwe van fr. 17-00 tot fr. 19-00 per hect. 1 a I'.A 1A <»)K j' Dixiunt, 2 July. Botcrpryzen, van 12 >/4 tot 13’/i stuiver» het stuk, wegende van U/w tot ,4/jo kilo- Eijcren van 12 tot 14 »/4 stuivers per 2®' Gedurende de zes verloopen inaenden zyn’er 73 geboorten geweest, wanof 40 man- nelyke, 38 vrouwlyke en twee onwettige. De sterfgevallen beloopen lol 66, te welen 28 van het mannelyk en 38 van het vrouwlyk geslacht. Er hebben slegis 24 huwelyken plaets gehad, byna alle tusschcn jongman» en jonge dogters. dito. halve in geval van ziekte, acn al de ver- lofoefeningen bekomen of vernieuwd in den loop van het jaer, wanneer die gezaiuelyk <len zelfden duer la boven gaen van eene maend. Uitgezonderd hel geval van ziekte: 1. " Alle verlof van meer dan vyflien dagen geefl aanleiding tol het verlies of deacliter- houding van het traktement voor geheel het tydperk welk dien duer te boven gacl; 2. ’ Alswanneer een magislraet, ambtenaer of bedienden reeds bekomen hebbende een verlof van vyflien dagen een nieuw verlof betracht in den loop van hel zelfde jaer, zal dit laetstc hun niet anders worden ver gund dan met volle berooving van traktement voor den ganschen duer. Vallen te beurt aen de kas der weduwen en weczen a. Het gedeelte van het traktement dat niet betaeld is aen dc magistraten amb tenaren of bedienden in verlof voor minder dan eene maend b Da achterhoudingen of boeten wegens ongeoorloofde afwezigheid en tuchtstraffer gelykslaende met ten hoogste eene maend traktement. - Do agenten van het gouvernement hebben stellig bevel ontvangen de bena mingen van maten, die door dc tegenwoor dige wetgeving in openbareacnkondigingen niet gedoogd zynals overtredingen te vervolgen. In dcdiscusic over het daerstellen van den exaemjury, heeft onze kamer nog al veel gesproken van do vlaemsche taeldie de moedertael isniet alleen van de groole meerderheid der Belgische natie, maer van zeventien milliocn menschendie verspreid zyn in franscli-Vlaemleren BelgiëHolland en in een groot gedeelte van noord-Duilsch- land tol het Schleswigsche medebegrepen. Een wolf, eene wolvin en hare vyf welpen zyn gezien geweest in het grondge bied der gemeente Locqvinolaen de groote weiden in het midden van het bosch van Normal, tegen degrenzen van Henegouwen. Dejagers van het fransch stadje Quesnoi zyn met de boschwachters ter opzoeking van deze gevaerlyke gasten. Veurse, 7 juli. Volgens de landbouwers ons verzekeren, staen de vruglen al om der schoonst, terwe, suerioenrogge etc. doch de haver zal iels te wenschen hebben. Ten Voorleden jare was hetop den 26 juny dal men de placg aen de aerdappelen ont- waerde, en nu, wy zyn reeds ter date van 7 july, en deze vrugt staet nog in vollen groeidus is het te hoopen dat die onge lukkige plaeg zal agter blyven. De zondag, 9 scpteiuber zal het jaer- lyks konkoers van vet vee, alhier plaets hebben. By koninglyk besluit van 26 juny, wordt de kleeding voor hel korps pompiers te Veurne, bepaeld. Het getal gevangenen in ons arresthuis, is op deze stond ten getalle van 67. De staetkundige gebuertenissenzyn zoo ver gekomen dat men eerstdags eene be- paelde oplossing over den twyfelachtigen toestand van Hongarien, Duitschland en Italien mag te gemoetzien. De opstandelingen van Baden, van alle kanten geslagen vlugten in alle rigtingen. De krachtige kring der oostenryksch-rus- sische legermagt, waervan de Hongaren zyn ingesloten, dry ven het opstands-leger uit zyne verschillige standplaetscn. De welspre kende tael van Kossuth zal welhaest niet meer voldoende zyn om den moed der Hongaren gaende te houden. De romeinen, den oorlog en nog meer het yzeren juk moede, waeronder de vreemde legioenen ben doen zuchten hebben besloten alle ver- BRUGGE. OOSTENDE, Ten 5 uren 45 m. ten 7 uren 30 minuten ’smorg., ten 12 ur. 30 m. ’s na mid., ten uren 1" na van Bernardus en van

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1849 | | pagina 4