VEREENIGDE E1GEXAERS van de Seine I I MAETSCHAPPY der VOOR VERZEKEKIWti T E G E A B R AND, To Brussel, Agentschap tc Veurne, by Charles Butaeye. opsteller of by en by Dat was zeer vleyend, maer liet nogthans tc wcnschen over. Vermits echter Cypriaen zich daermede te vreden moest stellen,' deed hy zulks en ging hy heen na zynen gewezen patroon zynen hartelyken dank betuigt te hebben. Up weg zynde,'ging hy voorby het klein logement waer hy vroeger gewoond had en hel schoot hem in de gedachte van cens te vragen wat er van mejufvr. Florins geworden was. Hy trad in de loge van zynen gewezen portier en zag daer met een bloedend hart de meubels staen, die hy zoo mild ten geschenke had gegeven toen hy naer Bor deaux vertrok en die hy nu gaerne weer terug zoude willen gehad hebben. Hy zeide er nogthans geen woord van en sprak alleen van zyn gewezen buermcisken. De brave juffer Floriné! antwoordde hem den man van de belzy is waerachtig wel gelukkig tegenwoordig. Is zy ge trouwd Zes luaenden na uw vertrek is zy met eenen gravuer op edeisteenen ge trouwd. Des te beter, anlwoorde Cypriaen. By inyne ziel! zy verdiende wel van gelukkig te worden zoo wel opgevoed, zoo Elko afleveringzal 4, 3, 6 of 7 der platen inhouden. Prys voor elke aflevering, enkelyk voor de inschryvers een franc. Na de inschryving, zal het werk op 30 frs. gebragt en gehouden worden. Er zal alle vyftien dagen ceno aflevering verschynen. Zich te vervoegen by den den uitgever DAVEl.üY, tc Brugge, de voornaemste bookhandelaers. BELANGRÏ’KE NIEUWIGHEDEN. FRANKRYK. Pabvs, 17 Juni. Men gaal in Algerian beproeven om van den dromedaris voor den dienst des legers gebruik te maken. Men verzekert dat eene kompagnie van dromedarissen gaelingerigt worden in helslach van die welke tydens den vcldtogt van Egypte;) b'iiullrgd weiden. 'Ié Konstanliuopel lieeiï'de sultan een museum van turksche koslumen doen ope nen onderden titel van El Bicai Alica. Daer ziet men al de amblelyke en burgJrlyke koslumen, sedert Mahomels lyden tol nu toe door deüttomannim gedragen. Groote houten poppen zyn met deze koslumen gekleed. De Jloniteur behelst een wetsontwerp, om eene rente van 300,000 franks toe te leggen aen de beambten van Lodewyk- Philips. Naer men uit dit ontwerp kan aflei- BELGISCHE MAETSCHAPPY algemeene assurantiën tegen brand. Zy verzekert tegen brand en het v?cr des hemelsalle Goederen zoo al» Gebou wen Meubels, Veldvrugten, Vee en Koop waren, mits geringe pr'emien. de schaden worden comptant betaeld zoo haast de zelve zyn vastgesteld. Sedert haar bestaen h'eeft deze inaet- sehappy in het arrondissement Veurne, meer dan voor 20,000 francs brandschaden vergoed. Agent principaal te Veurne, J.‘ PIERRE1, deurwaarder, Nieuport-stractn.’ 9. den, beteekent hetzelve, dat de president der republiek een onderscheid wil maken tussehen de prinsen en hunne aanhangers; maer dathy besloten heeft, de dekreten van verbeurdverklaring rtellig te handhaven, De regering heeft beslotendat de brieven van de gebannen generaels als niet ontvangen zouden worden beschouwd en men alleen zou aannamen, dat zy hun pen sioen hebben verzocht. Hel schynt dat de herleving der ge heime genootschappen in het Zuiden van Frankryk niet gehe Ivan waerheid is ont bloot. Men zal nu toch niet konnen zeggen dat indien de demagogische'draek nieuwe keppen krygt zulkaen het gebrek van eene sterke regering moet worden toegeschreven. Na den 2 december zou Frankryk zich tegen de bedekte kuipcryen beschut hebben mogen geacht. Het is waer, dat de gevoelens omtrent de geheime genootschappen zeer uiteen loopcudezyn. Velen denken, dat men ze beter doódigt door vryheid dan door drukking, maer dit is geheel betrekkelyk even als sommige zelfstandigheden aen de cenen hinderlyk en aen de anderen onscha- delyk zynkan tic vryheid van vereeniging aen elk volk niet dienen. In Belgien, wordt die vryheid in hare volheid genoten, zonder daler kwaud uitspruitin Frankryk is er het schandigstc misbruik van gemaekt. Andere landenandere zeden 1 De gendarmen te voet van dragen thans de hairen muts versiert met eene roode pluim. Men zegt dat ook do mobiele gendarmerie hairen mutsen zal bekomen. bit verschillende streken van Frankryk ontvangt n.en tydiügen van geweldige on- weders tl ie op de velden groote schade hebben aengcrigt. Over eciiigc dagen werd omstreeks Blois een twintigjarige jongeling door eene adderslang gesteken; de pastor verneemt zulks en loopt tot hem; alleen, zonder ge neesmiddel, van allen doktor verwydcrd, wat kan hy doen Het gilt gaet dieper in dringen, er is geen lyd te verliezen; eene gedachte valt hem indie van de wond te openenen die uiltezuigen in weerwil van het gevaar en van den naluerlyken afkeer die zulk middel moest inboezemen, aarzelt de pastor niethy zuigt en trekt uil de wond ongeveer een glas en hall bloed, en tevens hel gift, dal yseiyke smarten en mogelyks de dood zou teweeg brengen. Echter, kwam een geneesheer ter plaelshy pryst het krachtdadig besluit van dcu pastorbewou- raed ik u aen mynen zwager Jacquillon te nemen, hy is braef en eerlyk, volstrekt geen droukaerïl die de haver zyner peerden steelt om de keel vochtig te houden indien hy het ongeluk heeft van uw rytuig tc doen omval len dan zal hy het zoo voorzigtig doen dat gy het niet ecus zult gevoelen. Ik zal er ééns over nadenken mynheer Coquard wees er verzekerd van. Vaerwel. En daerop ging Cypriaen heen. Gedurende twee jaren liep den cenigen en algemeenen erfgentiBm van Raymond Berangcr door geheel Parys straet op straet af, door honger, dorst en koude gekweld, vruchteloos aen alle deuren kloppende, zonder ergens ingang of een middel van bestaen te vinden. Eindelyli zulk een leven van bekommernis, armoede en vernedering moede zyiide, nam hy dienst in een regiment infanterie dat naer Afrika ging vertrekken en daer vcrlötfr hy het leven in een gevecht tegen’de-Arjfl/ferën. krf gy<lüh van eenen bankier! wcrkzacm, zoo zedig... Er was cenen tyd dat ik meende dat zy ten langen laetste nog den naem van madame Berangcr zoude voeren.... Wal zegt gy ervan? Maer, ja! daer is spraek van geweest in dit huis. Zeker. Maer die erfenis van uwen oom heeft dat dies in de war geholpen, niet waer Er is zoo iets van in het geenc gy zegt. Alles wel beschouwd, wanneer men van eenen' bankier erft, dan moet men trachten een ryk huwelvk te doen. Hebt gy uweerfnis ontvan gen? Ja, die zaek is geheel afgeloopen. En gy komt hier met volle zakken terug. Hoor ecus, mynheer van Berangcr, indi.cn gy eenige genegenheid voor uwe oude wooning heeft, dan kan ik u de schoone appartementen op de eerste verdieping met koetshuis en stal verhueren. Ik heb het aen eenen bankier geweigerd die er zes duizend franken voor biedt, maergy moogt het voor dien prys hebben. Ik zal eens zien. Gy zult rytuig houden, niet waer Oh wanneer men van eenen bankier heeft geërfd dan gaet men niet, tueer te..voet. Indian gy nog geenen koetsier hebt aengenoinen dan derd zyne moedige daeddie niet zonder gevaer wasen gaet heen zeggende dat er niets meerder tc doen en hel beste hulp middel aengewend was. Inderdaaddes anderdaegs bemerkte men by den jongeling alleenlyk nog eene ligte ontsteking, De brave pastor is er ongedeerd afgekomen. BELGIEN.Veirxï 19 Juny. Morgen, naer de hoogmis, heeft de eerste repetitie plaets van de jonge muziek-leer- lingcn voor de matinee musicale dat zy aen het publiek zullen geven den l.“ of 2.“ zon dag van July aenstaende. De koorzang-pryskanipdie zondag 20juny te Ryssel zal plaels hebben beloofd zeer schitterend tc zullen zyn. Vier maet- schappycn van Gent nemen er deel aen, alsook de maetschappy Concoi dia van Aken, en de /.ang-Sektie der Groote Harmonie van Brussel. Men verhoopt dit jaer algemeen van de acrdappelen-plaeg bcvryd te blyven. Alom staen de aardappels géweiisehlen op vele plaatsen beginnen de vroege te bloeijen. Iets wat eeii goed tecken is, is dal er geene aardappelsachterblyven allen komen voort, Men bemerklook dat destam buitengewoon malseh en kloek is. Men zegt dat minder dan dry er in Frankryk niet millioén honden zyn. Rekent men datelke hond dagelyks 4 cen- timen kost van onderhoud, dan kosten al die honden jaerlyks 4G millioen franks. In Belgio hebben wy maer een half millioen honden aen centimen per hoofd kosten ze jaerlyks 7 a 8 millioen. In de aenstaende maend july zullen wy twee volle manen hebben, eene op 1 july en. eeneop 31. Zoo iets was sedert 1767 niet meer gebeurd. De echtscheiding staat tc Berlyn in hoog aenzien. De regter octroijéért die zoo gemakkelyk, dat men zich schier de moeite daertoe niet zou willen ontziet!. F.rzyn wezen- lyk jaren van overvloed, want men heeft reeds meer dan 800 echtscheidingen in één jaer geleld. Er bestaen dertien redenen of middelen die men op eene zeer eerbare wyzo kan inroepen totéehlverbrekipg. Onder de menigvuldige artikels, welke inde liberale en katliolykc dagbladen over den uitslag der ktezingen voorkomen, hebben wy er nog geen enkel aéngetroffen hetwelk cigentlyk kan gezegd worden van alle party- kleur,Ontbloot te wezen. Dat de liberale party in den stryd de neerlaeg hebbe gehad en de oppositie hare party in de kamer zal ver sterkt zien, desaengaende is men het ten

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1852 | | pagina 3