B E RIG T. M. CIIIVOT Zoon, COIFFEUR es REUKVVERKMAKER, I bet A i i I I I 3 s I I betaling onder con- Uc engelsche maetschappyen zekering op het leven willen hare w in Fraiikrvk niet meer verrigleii hel leven liet publiek wordt verwiitigd dat er zal voortgegaen worden op Maendag 19 July 1852, om 9 uren ’s morgens en volgende dagen, ter herberg de .11 oi iaën, te Veurne, met de verknoping der Goederen voorts- komende der bankbreuk van Cesar Looien gewezen winkelier te Leyselc, op welken dag byzonderlyk zal verkogt worden goede SloBien, Lakens, Castorine, Zoniergocderen Lynwaed. Dit alles op tyd van 1 diticn vooren te houden. jaersehe veerze, 3 jaerling-kalvcrs, 2 jonge kalvers, 1 zeuge-zwyn met 4 jonge zwyns. E. Veldvruchten. 7 heet. 50 ar. tarwe, 37 ar. rogge, 4 heet. 30 ar. peerdeboonen44 aren erwten, 1 heet. 25 aren Haver, 30 aren klavers tweede snede, 30 aren veldwortels en boelen, 25 aren acrdappels, 5 hectaren aglergras met loop tot 1 October, 1 hectare 30 aren hoppe met de perssen, en 1 hectare 30 aren ariat. Order der Vetkooping. Den eersten dag zullen worden verkogt den huisraed, bocre-getuig, zool- en wagen- harnas, fourragien Becslialen, en verpagt worden het agtergras en het amat. Den tweeden dag de veldvrugten en al het geen den eersten dag niet verkogt. De koopen van 20 francs en daer beneden benevens den tienden penning en de gc- reeden comptant te betalen, en de gcenc boven de 20 francs met tyd van betaling tot den eersten January 1853, mits stellende goede en bekende borge. BELGIEN.Brussel, 15 July. Bevoordelingen zullen by gelegenheid van den 21.“" verjaardag van ’s kotungs in huldiging in het leger plaets hebben. HU. KK. 1111. de hertog van Brabant en de graef van Vlaanderen zouden lot kapiteins van 2.’ klasse verheven worden. Veurre, 17 July. Onze kermis belooft dezen jare zeer luis- terryk te wezen. Ziet hier, volgens wy ver nomen hebben, alle de vermakelykheden die er zullen plaets hebben 'Lalerdag 24 July. ’S avonds ten 7 uren zal hel feest afgo- kondigt worden door het luiden der triomfklok. Ten 9 uren zulten onze genoot schappen Cecilia en 'Lanneyuin beurtelings op de groote Markt, eenigeslukken uitvoeren. 'Londag 25. ’S morgens ten 11 uren groot Concert champéire gegeven in den hol van den heer advoKael Despot, door onze genootschappen Cécilia en 'Lannequin. Des na middags ten 4 uren zal de jaerlyk- iche Processie van devotie haren ommegang doen. Ten 10 uren groot Bal op het stadhuis. lUaendag 20. Ten 4 uren Hal chumpètre gegeven door de maelschappy S.“ Ceciliain den hof van den heer Despot. Dynsdag 27. Ten 2 uren groole Gaeischieting by de maelschappy S.‘* Sebasliaen. l’en 4 uren Hal Champéire in den hof van den heer David, in do Fabriek, Ten 10 uren groot Bal by <le gilde S‘* Sebasliaen. Woensdag 28. Schicling by de maelschappy der Balboog. Ten 3 uren opryz.ng van eenen Ballon in den hof van den heer I) n id, daarna ten 4 uren Bal ehampètre. ’S avonds ten 8 uren ver- tooning gegeven door de maelschappy van Rhelonka onzer stad op hel stadsschouw burg van de volgende bijspelen Keiser Karel by Kwacbttle de Student zonder geld cn Thyl Uilenspiegel. Donderdag 29. Ten 4 uren’s na middagsin de Panne, Ringst ken, Ezels-wedloopeii en Regalen. En 'Londag 1 Augusly.. (koekesonilag. Ten 2 uren groole Gaeischieting by de Kruisboog-gild (t'jytlere.) Des avonds ten lü uren volksbal op de groole Markt. Het getal der hondenin België, be loopt lot 225,000. Onder dezen zyn meer dan de helft zonder meesters ol niet ter beta ling van den taks aengegeven. Op de 100,000 aeugegevene zyn er meer dan 1000 van de betaling vry, de honden van weelde, die een derde zonden moeten uitmaken, zvu meestal bedriegeuderwys opgegeven als ge wone honden zyude. De bevolking van Pruisen bestael uit 9,9117,277 protestanten; 0,063,180 catho- lyken; 14,503 mennonilen 1269; grieken 218,773 joden. De engelsche maetschappyen van ver zekering op het leven willen hare werkingen in Frankryk niet meer verriglen hel leven der Franschen zeggen zy is tegenwoordig te onzeker op dal men er nog eenigen staet op kunnen maken. Inlichtingen uitoene nogal echte bron ingewonnen, melden dat de eerw. pater Dechamps, van het order der Redemptoris ten, en broeder van den gewezen minister, tot bisschep van Luik is benoemd. Wordt deze tyding bevestigd, zy zal in Vlaanderen wel onthacld worden; want men weel dat Mr. Dechamps geboren is te Nelle, alwaer zyn vader, onlangs overleden, het voormeld pensionaat heeft gesticht. Omwenteling in hel Bakkersambacht. Men weet dal de heer Colson een stelsel uitgevonden heeft om de bakkersovens met houillekolcn in stede van met hout te war men, hetgeen eene wezenlyke bezuiniging moet daerbrengeii. Doch dit stelsel heeft tot hiertoe weinige navolgers gevonden want er is geen stieldie meer aen zyhe oude doenwyzc schynt verkleefd te zyn dan hot bakken. t hans is er een franschnian gekomen die ook iets heeft uitgevonden dat hel zware werk zyner gasten zon verligten en de kalan ten zoo niet beter koop, dan toch beter ge bakken brood zou verschaffen. Bies Rolland, bakker te Parys, is de uitvinder van systeem cn dus de hoofdman dezer omwen teling, welke onder dubbele betrekking weldadig zou zyn, kon zy worden vol' trokken. Hel eerste deel zyner uitvinding bestaat in eenen makanieken trog of nioelie van du uiterste eenvoudigheid; de hand van eenen jongen van 15 a 20jaren kan hel vol geladen mekaniek in beweging stellen. Het geheelo stel best iet uil eenen trog, eene as ecu rad, een handvat, en eene partv lange cn korte kromme lemmers welkenende 'horizontaal geplaetste as vast zyn. In tienof ten hoogste twintig minuten wordt een geheele zak meel tot goed gegiste geluchtigde el’ eenvormige deeg gekneed. De tweede vertering betreft den oven- Dezelve wordt geheet in voege om in korten tyd de noodige warmte te verkrygen, welke wordt acngo luid door eenen thermometer- De haerd of bodem van den oven is bevloerd met geverniste of niet geverniste karreden, altoos zuiver cn zindelyk gehoudendeze haerd rust op eene draeijende tafel, welk0 de werkman by middel van een klein hand' val in beweging stelt. Indien men nu hel geknede en gevornm brood wil in den oven brengen, dan R’l» men de eerste broeden op het deel de draeijende tafel paesl den mond van don ovc men dracit het handvateene nieuwe Icd'b. ruimte biedt zich aen, en zoo krygt c gedeelte van den haerd zonder-moeite brooden, welke het kan bevatten. Zoodra deoven vol is, doel men het g'-'1I‘'( deurtje toe, hetwelk in den wand is getuac Capncine-straetn.“ 29, te Duynkerke, KOMENDE VAN PARYS, Heeft d’cer bet Publyk bekend tc maken dat hy alle de artikelen die zyn ambacht aengaen verveerdigt, zoo als Perruiken, metalen Toupets met haken, Kragen, Krolsieraden van alle slach, Gordels, Arm banden, Veiligheidsketens, Halssieraden, Oorbellen, Ringen, Praalgraven, Bloemen, Naemcyfersenz., enz. Alles in hair en ter trouw gemaekt. Hy bevindt zich in Veubre, den eersten Maendag van ieder maend, by de wed.’ Hau, in het Hotel de Waterloo Oost-straet. De persoonen die van het Hairsnydcn of van de Hairtooijing van noode zouden hebben, konnen hem op d»*n hier boven gestelden dag in het gemelde Hotel vinden. Hy is voorzien van een zeer goeden keus van Reukwater, Borstels en Kammen. Hy verinackt de werken die van den stuaek niet zouden zyn der persoonen die hem met hun vertrouwen vereëren. De regtbank van Cluirleroy heeft deu direkteur van eene buskruidfabriek ver wezen tol 1Ü00 franks boel, wegens het vervoer van meer dan 25 kilogrammen buskruid, Do buskruidmakers meenen, dat zy die magtiging maer noodig hebben, als er juist 25 kilogrammen biiskrnik aen eenen enkelen persoon worden gezonden, en dat als de bezending aen verscheidene persoonen bestemd is, zy er van verschoond zyn maer uil het vonnis der regtbank van Charleroy blykl, dal het genoeg is 25 kilogrammen in eens te vervoerenom het even werwaerts, om do magtiging te vereischen anders zou men wel 1000 kilogrammen kunnen ver voeren, zonder eeuige permissie, en met de vorschooning, dal de verschillende bestem mingen geen 25 kilos te boven gaen. De rcglbank van Nantesregt doende op de klagten der apothekers dierstail, heelt vyf geneeshecrcn in de boet geslagen, om hunne zieken homeopathische geneesmid delen te hebben uitgereikt De reglbank vau Chartres heeft eenen vetweider veroordeeld tol 200 francs en 1500 franks ten voordeele der fainill'10 om door zyne koppigheid de schuld te zyn ge weest, dat een zyner werklieden de vuerkool van een rundbeest had betrapt, hetwelk die werkman bad geslagt cn aen stukken ge sneden, by welke bewerking hy zich aen een beentje van den besmetten os aen du band gekwetst had. ’BE LAN GR I K E NIE UW 1G HEDEN. FRANKRYK. Psr.vs, 15 July. Men wil weten, dat er een plan bestaet, om het leger met 110,000 mannen te ver minderen. De werkelyke dienst zou op twee jaren worden bepaeld, de vyf vorige jaren zouden de mannen in reserve zy n maer zy zouden elke week of alle veertien dagen ge wapend en uitgerust nacr de hoofdplaets van het kanton moeten komen, om zich to laten monsteren. Men arbeidt aen een ontwerp om do assuranciën van de kompagniên af te nemen en dezelve aen den staet te geven.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1852 | | pagina 4