I B E111 G 1 KOOPDAG Berig t. Hl. CHIVOT Zoon, De ondergeleekende Joannes-Bap tiste ADAM, postmeester t» P'eurne, verklaert mits deze dat de verspan- ning der Peerde-postorie van gemelde stad P'eurne, voortaen geplaetst is ten huize en ivoonste van sieur Ludo- vicus Dehollanderverhuerder van ry tuigen te v.elve P' eurneen by ge volge dat de peerden bestemd voor den dienst dezer peerde-posterie zich aldaer zullen bevinden. Te Veuhne, den a3 July i85a. J.-B. ADAM. liarink verkoopt J luis- ■rkt staet reeds bewys dat dezen koordendansers Te Bóuthom. 11 ‘1S Ltnovicrs OPSOMER, heeft de eer het Publyk bekend te maken, dat hy zyn Jlarink verkoopt aen 26 frs. do roede. IIy beveelt zich in de gunst van een-ider. RELAXGRÏKE XIEUIV1GHEDEX. FRANKRYK. Parts, 21 July. De geruchten omtrent het bestaen der cholera te l’arys zyn ongegrond te S. Denis zvn slechts enkele gevallen van spooradische cholera vóórgekomen. Men rekent dat er reeds te Parys 15000 overtredingen aenge^even zyn op het regie- DUOR VERANDERING VAN DAG, Zal den Koopdag van brandhout, wagen - harnas, windmolen met verder bocr- allaein, melkkoeijen jacrlingen-vcerzcn merrie-ezel met kagtel, mitsgaders vold- vrugten, op d’hofstede van sieur Victor George binnen de gemeente van Houthcm zuidwest van de kerke, langst de stract leidende van Houthem naer het Doorentje, alsnu plaels hebben op Macndag 2 Augusty 18152, ten twee uren na middag. COIFFEUR REÜKVVERKMAKER Capnct'ne-itraet, n." 20, tc Buynkerke K O M I N I) E VAN PAHÏS, Heeft d’eer het Publyk bekend tc maken dat hy alle de artikelen die zyn ambacht aengaen verveerdigt, zoo als Perruikcn, metalen Toupets met haken, Kragen, Krolsieraden van alle slach Gordels, Arm banden Veiligheidsketens, Halssieraden, Oorbellen, RingenPraelgrayen, Bloemen Naeincviersenz., enz. Alles in hair en ler trouw gemaekt. Hy bevindt zich in Vuniti, den eersten Macndag van ieder inacnd, by de wed." llau, in In t Hotel de W aterlooOost-strael. De persoonen die van het Hairsnyden of van <le llairtooijing van noodc zonden hebben, konnen hem op den hier boven gcstclden dag in liet gemelde Hotel vinden. Hy is voorzien van een zeer goeden keus van Reukwater, Borstels en Kammen. Hy vermaekt de. werken die van den smack niet zouden zyn der persoonen die hem met hun vertrouwen vereëren. wortels; mitsgaders de fruiten in den boom gard, agtergras en andere voorwerpen te lang om te verhalen. (Jp drie maenden tyd van betaling voor de koopen hoven do 20 francs, mits stellende borgc, en d’ander comptant te betalen. ment der honden; de boeten hebben 60,000 franks opgebragt. Zielhier een berigt, afgekondigd door den openbaren gezondheidsraed van Parys, en dat nuttig is voor de persoonen die van dolle honden zouden gebeten zyn «De honden behooren tot dieren, by vvclkede razerny van zelfs kan ontstaen, en die dezelve zeer ligtelyk voortzetten. Men denkt over het algcmem dat de honden meer in degroote hitte en in de groote koude dan in andere tyden aen de dolheid onder worpen zyn. De onwetendheid in het gebruik der eerste middelen, die men moet aen- wenden, wanneer iemand gebeten is, heeft dikwils groote ongelukken veroorzaekt. Om deze reden wordt het volgende berigt aen- gekondigd I. Alle persoon, door een dol, of voor dusdanig gehouden dier gebeten, moet aen- stonds, zoo veel mogelyk, het bloed en het speeksel uit de wonde duwen. II. Men zal vervolgens do wonde wasschen met alcali-water, of met zeeploog, kalk of zoutwater, zelfs met zuiver water of pis, wanneer men niets anders by de hand heeft. III. Dan zal men een yzer doen gloeijen tot dal het wit is, en vervolgens de wonde diep uitbranden. Zelfs na het gebruik dier middelen zal men eenen geneesheer raedplegen, op dal hy oordcelen zou of de wonde diep genoeg uit gebrand is. Men kan het publiek niet genoeg waer- schuwen tegen de zoogenaamde redmiddels wclkede kwakzalvers verkoopen. Tot hiertoe is er geen ander middel tegen de hondsdol heid gekend, dan eenc behoorlyke heelkun dige behandeling. BELGIEN. Brussel, 22 July. Z. M. de koning is vrydag nacht met een byzonder konvooi te Brussel aangekomen, en onmiddelyk naer Laken vertrokken. Doktor Koepl, ’s konings heelmeester, heeft de eer gehad Z. M. als lyfarts naer Wiesbaden te vergezellen. Mannekcn-Pis heeft gelegenheid gegeven tot een proces wegens schending der eer- baerheid. Men weet, dat het manneken eenc monleeriug van burgerwacht bezit. Een plaeslergieler had in den kop gekregen ons burgerken in dat kostuem voorteslcllen en te verkoopen. Eenc vieze mutsmackstcr van Luik heelt op hare beurt de gedachte gehad, zich een exemplaar van hel standbeeldje aen te schaliën, en voor haer winkelraam ten toon te stellen. De policie van Luik heeft over het ding van schaamte gebloosd en de prokureur des konings heelt de mutsemack- ster voor de korroktionnele regtbank gedag- vaerd. Het systeem van verdediging der betigte heeft noodzakelyk gemaekt het zenden van eene kommissie naer Brussel, om het geweten der regters van Luik te verrigten. Men belooft den uitslag te doen kennen. Vele lieden denken dat het gebruik van sterke dranken by heet weder het lichaam versterkt tegen de werking der luchtgesteld heid en daarom op het gebruik van ver- frisschende dranken den voorkeur moet hebben, die doen zweeten en gevolgentlyk verflauwen. Niets is valscher dan die ge-- dachte en strydiger met de voorschriften der gezondheisleer, mits het door de vermeerde ring der warmte isdat de sterke dranken hunnen noodlottigen invloed uitoefenen. Ten bewyze dit voorbeeld Een reiziger van Marseille, de heer X.... in een hotel by de S. Huibrechtsgaleryen te Brussel afgestapt, was vrydag slapen gegaen, na in den avond en voor versterkingsmiddel eene zekere hoeveelheid genever gedronken te hebben. Om twee uer des nachts’wordt de heer X.... wakker, en plotselyk door eene overspanning gekwollen, springt hy naer de meubelen zyner kamer, slaetdieinstuksen werptze door het venster. De jongens van het hotel loopen op ’t gerucht toe; de heer X snelt hun te geraoet, bedreigt ze met een mes en doet ze vlugten. Weldra verdubbelt zyne woede, op het zicht van eenen pblicie- agent en eenen soldaet, dien men was gaen halen, en enkel met groote moeite kon in ;n hem overmeesteren. Toen nam het tooneel eene koddige wen ding. De soldaet beweerde dat X.... in staat van dronkenschap was en wilde h m na r de waciit leiden; de agent integendeel beweerde datX.... niet zat, maer ten prooi was aen eene heevigc zenuw-overspanning, en wilde hem met of tegen dank in zyn bed doen houden. Een geneesheer werd bygeropen, die den agent gelyk gaf, en verklaerde dat X-... b. hebt was met gevaerlyke ylhoofdigheid, ten gevolge van het drinken van genever. Het was enkel door eene overvloedige bloedlating aen de twee voeten dat de kranke tot bedaren en tot zyn verstand kwam. Echter zyn er nog vele voorzichtigheid en voorzorgen benoodigd, eer hy gansch her steld zal zyn. Vecrne 24 July. Heden avond begint onze kermis, indien het weder gunstig is zal zy zeker zeer luis- terryk wezen, geheel de me vol barraken en tenten; een 1 jare geene kunstenaars en te kort zullen wezen. Wy hebben in ons voorig nummer ge meld dat er by de Handbooggild, den dynsdag een luisterryk bal ging plaets heb benleest: in het Stadhuis. De eemejaren gelykên aen de andere niet, heeft Stocks almanak eens gemeld en waerlyk dit beursboekdeels-rcdenering was nog al gegrond, want tot heden zyn wy in het geval daer ooggetuige van te wezen. VV’oensdag lestleden wezendo den 21.'"“ dezer loopcnde maend july en den 21.’*” verjaerdag der inhulding van Z. M onzen geliefden koning, is by ons zeer buitengewoon geweest. Den dynsdag de wandelacrs vermoeid wordende, zyn ’s avonds naer elf uer geslagen, al ter ruste bugeven, in hoop van by weinig uren, blygeestig optestaen om zich by do vreugdebedryven die tot dies verrigt werden te gaen vervoegen, maer Jupiter had het anders beschikt: eensklaps verscheen eeno dikkewolkdie onsterdegen eenegroote hoe veelheid weerlichten en donderslagen uit wierp, welke handelwysaen veel onzer stads- genooten eene groote vrees en mistrouwen inboezemde, en gelykerwys het onweder en de stortregen zeer lang duerde, wi ;rden wy daerdoor een groot deel van onzen slaeptyd ontrukt, ten lesten de weerschyn van het hemelseh vuer ten vollen door het zon- geschyn onzichtbaer geworden zynde, den zoeten slaep over ons weer zyne vleugels ver spreide, tot dat de triomphe-klok, om zes uren, ons den plcgtigen dag aenkondigde Ten zelfden tyde maekten de vischwyven een groot gelag en geraes dat wy byna in de meenging vielen dat er een deel van die wyven door het weder geëlectriseérd had den geweest, en zy, zoo en als üriesken Nypers wondere genezingen zouden ver rigten.Om ten half elf uer ging den trom mel rond Om de muziekanten byeen te doen komen, cn om elf uren trok de regering op na de kerke om in den te Deum tegenwoor dig te wezen, voorgegaen door de stad- pompiers in hunne schoone montering en gevolgt door eene afdeeling gendarmen. Wy hebben niet vernomen dat het onweder eenige schade zoude verrigt hebben, en in tegendeel heeft den regen veel goeds bygebragt. In den na middag ging nog alles wel, want om op zyn pas te komen, zyn de eene naer de Panne getrokken terwyl de andere zich

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1852 | | pagina 3