BOO M E N, Boom- Ven di lie Uil er hand te Pachten, Koopdag van Boomen, OL’ AVECAPPELLE. B O O M E N, KLEINBl.J D. KOOPDAG 5o koopen SCHOOIEN KOOPDAG betaling mits ge- KANTOOR TANDEN NOTARIS FI.OOR TE LOO. van TE HÓOGSIAEDE es GYVER1NCHOVE. Scboone OP LOO. en de Nieuwe Herberg, Coene 0. I essche. 7. 1 olme. 8 2 olmen 1 esscho 9. 2 essehen 1 ol me. Om in gebruik te komen den 23 april 1853. De SGHU R toebehoorende de kinderen Bbudeweelstaende binnen de stad Veurne, nevens de stads-wamleling, agler de her berg de Rhetorika. 'Zich te vervoegen by den notaris FLOOR, te Veurne. Mftendag 24 Jantlari 1853, ten een uer ■namiddag, 1." op de landen der hofstede gebruikt door Pieter Lobbedey-Maschcleyn gelegen te Hoogslaedlangst de Warande-oi' Klsendaiutne-straeten 'i.° op de geeno Van het hofstedeken gebruikt by Franciscus De- wittc-Dujardin te Gyverinchovc digi by de voormelde hofstede langst dezelve straet. Dynsdag 1 February 1833 1 uro na mid dag op d hofstede bewoond door sienr Joan nes Feys, binnen de gemeente van Avecap- pelle, wal zuidoost van de kerk, van zuiden den Burgweg lussehen Avecappclle en Roosdamme, welke verlicht werd door Dichtgaten, die, van afstand tot afstand geplaelst, op dezelfde wyze ingerigt waren, nis dat, door hetwelk hy was gevallen. Deze gacndery was bevolkt: twee lange ryen muiniëu, langst de wanden gerangschikt,schenen op den ongenooden be zoeker ernstige en strakke blikken te rigten; Ro<|uct w.-.s geen bloodaardhy ging dapper in het vtter hef gefluit der kogels en den donder der geschuts boezemden hem geen schrik in. En echter werd hy hier buig. Nimmer was de dood hem onder deze ge- daente voor oógen gekomen, met eenen zoo lang.m slnbf vertegenwoordigers. Alleen le vend onder al deze lyken staende, schiep hy zich allerlei spookbeeldenhy meenda de dogen der mummiën vurig op hem to zien Staren hunne hoofden te zien bewegen, Destilte,welkehisrin deze gevel ven heersche. joeg, hem angst aen; hy wenschto zich te midden van hel heetste gevecht. Men weel hoe vindingrykde vrees is. Ro- Dynsdag 25 January 1853, 1 uer namid dag, op d’hofslede bewooud door sieur Pieter NVillay, binnen de gemeente van Leysele, wal west van de kerk in den hoek van de Reninghecrdyk- en het llooislraetje, naby het gehuglo het Duornetje en de i'ran- sche grens. 120 KOOPEN Opgaende en fruitboomen, mitsgadersbol- laerden, onder welke opgaende hoornen zich bevindende veel groote olmen en eiken, dienstig voor groote werken,en veele roode olmen, allerbest brandhout. Alles op langen tyd van 1 stellende goede en bekende borg. werken en overigens veel schoon brandhout. Men zal vergaderen op de hofstede be- woond door de weduwe sieur Vandenberghe. Naer het eindigen de bovenstaende ven- ditie, op hel geliugtc den Abeele zal men nog verkoopen de volgende hoornen. Ten eersten .-Op eene partie land gebruikt door de weduwe sienr Ludovicus Ryckcboer, gelegen te Leysele weinig noord-oost van de kerk, van westen de Leenstraetlussehen den Stalyzeren den Keerselaer. Coene l. 1 olme. 2. lolme. 3. 1 olme. 4. lolme, 5. lolme. Ten tweeden üp eene partie land ge bruikt door sieur Joannes Vandenplas, bin nen de gemeente van Leysele, oost van de kerk van westen aen de Slavele-slraet. Coene 1. grooten eik. 2. 1 eik. 3. 3 abeelen. 4. 1 eik. Ten derden: Op eenepartie land gelegen tegen den boomgaerd van de hofstede waer sieur Antoine Behal list woond, op Gyve- rinchove, die de boomen aen de gegadigde zal aenwyzen dit land maekt deel van d’hof- stede gebruikt door sieur Dcschry ver-Van Beveren. Coene 1. 1 olme lang 9 met., dik 2 m. 20 c.‘ 2. 1 hollander lang 10 m.dik2m.C0c.‘ Alles op langen lyd van betaling mils stellende borg. Waer onder verscheiue groote eiken, en 21 koopen allerschoonste wilgen. Naer hel eindigen den bovenslaenden koopdag, ter herberg den Tullip, bewoond door de weduwe van den heer Morlion op de dorpplaets van Alveriiighem Zal men nog verkoopen de volgende boomenstaende op het hofstedeken ge bruikt door sieur Joannes Torrelle, binnen de gemeente van Vynchem, van oosten langst den steenweg lussehen hel Zwarte Peerd Coene 1. 1 wilge.’ 2. 2 olmen. 3. 3 idem. 4. 3 id. B. 4 id. De gegadigde worden uitgenoodigd deze boomen voorafgaendelyk tegaeu bezichtigen. Dyssendag 22 February 1853. te beginnen ten tien uren 's morgens om ten 3 uren na middag te eindigen in het Stadhuis te l.oo zal gebneren de openbare VerkoOping in eene zitting, van de onroerende Goe deren afhangende van de nalatenschap en gemee zaemheid van sienr Carolns-Lüdo- vicus' Veramme, overleden tol het zelve Leo, waervan het koribondig verhad volgd 1. 17 hectaren 89 aren Vette Weiden, gelegen in Loo, verdeeld in 8 koopen. 2. Eene Vette Weide, groot 2 hectaren 02 aren, gelegen in Lamp, rnissc 3/ Verschelde perci élen Zaeilaad legen in Loo en Alveriiighem. En 4.” Een groot Huis met stagic koets poort, scheur, stallingen, en >8 aren Ho- venierhof en Boomgaerd binnen Loo, voorhoofdeude op de Beestcn-markt. Alles breeder by deallicheii ontschreven. onderaerdschc begraefplactsen in F.gvpló. Hel bezoek der dunden, op plegtige feest dagen, was een streng voorgeschreven pligt in den godsdienst der hieropanlen en zoo goed wordt alle» in die gewelven Inwaird dal de rook, ruim dry duizend jaren geleden door de toortsen daeriu achtergelaten, er nog beslact. door lang ztieken en snoflclen in nllo hoeken, ontdekte Roquet eiiuJelyk eemjir uitgang, welke door eenen bogt in den inner verborgen was. Het was een nauwe gang, waerin hy, hoe schrael dok', niet dan met moeite kon tfedeii. ZekVrc'öhbcstemde vree» hield hem bovendien ootenog terug; hy was b ducht er tiieüwe putten aen letretlen, HVp hem, van verdieping tot verdiejling, tot in h i It.irtd. raerdé zouden v oéren. Niettemin verkreeg de nilniw^gi'-righeid de Bovenhand; lly slaeijdi* er niet moëilw i'u om ilèii gaiig' door' Uhktmien, die allengs breeder werd, rit kwam «indclyk in eene lange gacndery Koopdag van 41 koopen Boomen, waer onder schoone eiken en I lemmers, eenen sehoonen elze en veel brandhout. Te vergaderen in den boomgaerd der eerst gemelde hofstede. Den 10 penning en gewoon gereed comp- tant te betalen en de principale koopsom men onder borgstelling, iégensden 25 Juny 1853ten kantoore van den notaris BUSSAER1’ te Gyvcrinehove Zeer sehoonen IE A VOMEREN VAN EENEN t’YPIR (FIERE.) (Vervólg. Zie nummer 1420.) Roquet begon in zyne gevangenis te kun nen zien. Men weet hoe scherp het gezicht wordt, naer mate de oogen gewend raken aen deduistèrnis, waerin men zich bevindt. Zoo ontdekte hy allengs eene menigte voor werpen, die hem vroeger ontsnapt waren. Het gewelf was ruimer dan hy aenvanglyk gedacht had de gealaenle was die van eenen put, welks bovengedeelte als gewelf was af gerond. o sche u fot geenc begrai fplaets gediend te hebben, vermits geene beenderen op den grond, lagen. De wanden waren met ,zorg afgewerkt en er was niets gespafr'd om er een beboorlyk verlllyl van Ie maken; alleen de bewooners ontbraken er aen. Men onj/waerde er zelfs de spooren hiel- van likkeldamp, welke het kenmerk zyn vati allV 100 KOOPEN Waer onderzeer groote essehen. abeelen, olmen en wilgen, dienstig vooralle werken. Voor het overig schoon brandhout. Op langen tyd van betaling mits te stellen begoede en bekende borg. Zaterdag 22 Januarius 1853, ten twee uren na middag, op de bolstede gebruikt door Petrus I andanune by de Paling-brug, digi de Loo-vaerd 92 KOOPEN Zware eiken en olmen, dienstig voor schip,- timmer,-molen- en knipwerken, Cstöhcn voor wagenmakers, popelieren voor klompenmakers en olmen voor brandhout. Op tyd van betaling voor het principacl tot I Julius 1853, mits te stellen begoede en bekende borg, den 10 penningen verdere bespreken complant te voldoen. van Op Alceringhem. Jlaendag 81 January 1853, een uer na middag, opd’hofslede bewoond door sieur Joanues-liaptisle Suffn naer sieur Jacobus 1 rovoost, binnen de gemeente van Al- veriughem, digt noord-wesl by de kerk,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 2