BOOM-VENDITIE Uit er hand te Pachten, TE P A C II T E N TE BEKOMEN BY DEN DRUKKER DEZER. I.e Roy. TE WES'l VLETEREN. Eiken en Op tyd en meter te dienen de hoofdkerk dier Almanach Comique pour 1853. Alinanoch du Magasin Pilloresquepour 1853. Provincialen H egwyser voor 1853. Kalend) iers, Agendas, Plakalmanak», enz. Om in gebruik te komen den 23 april 1853, De SC11UER toebehoorende de kinderen Boudeweelstaende binnen de stad Veurne, nevens de stads-wandeling, agter de her berg de Rhetorika. Zieli te vervoegen by den notaris FLOOR te Veurne. ll—ll —UM IIUII-J—— MAETSCHAPPT der VEREEMGDE EIGENAERS VOOR VERZEKERING T E G E A BRAND, Tc Brussel, Agentschap te Veurne, by Charles Bctaeye. Dynsdag 15 Februarius 1853, ten een ure na middag, op de hofstede gebruikt by sieur Pieter H'outleiste Isenberglie, langst de straet leidende van de dorpplaets naer de Nicuwe-llerberg, 105 KOOPEN Eiken, olmo, wilge, essche, nppelaer, peer- laercn notclare Boomen. Op tvd van betaling tot 1 Julius 1853, mits te stellen begoedc en bekende borg, en de gewoone bespreken dadclyk te voldoen. K O P D A G van BOOMEN, TE IS E N B E R G H E. Om aanstonds in gebruik te treden, Een schoon en gerieflyk HUIS, gctcc- kend n.’ 11 staende in de Duinkerk-stract te Vcurno, hebbende eenen uitgang op de oude Becste-merkl. Lest gebruikt geweest door den heer Louis Olleviir. Zich te adrésseèrcn by Mr. Balcacn negociant op do Houtmarkt. BELANGR KE NIE UIV1GHEDEN. 1TAL1EN. Ie Rome is onlangs eene pooging van ver giftiging beproefd, waerdoor mogelyks eene gehcele famillie zal ontkomen. Zekere markies Banditti, zyne eehtgcnoote en dry kinderen, van welke het eene nog gezoogd wordt, zagen hunne gezondheid van dag tot dag afnemen, zonder dat de geneeskunst iets daertegen scheen te vermogen zonder dal men zelfs den oorsprong van de kwael kon ontdekken. Op zekeren dag ontving de markies eenen nacmloozcn brief, die op eens het geh itn ophelderde. Daerin werd namelyk gezegd, dal hy en zyne familie op eene langzame wyze vergiftigd werden en dat de dood daervan het gevolg zou zyn indien men hel kwaed niet ten spoedigste stuitle; dat deze misdaed door zyne eigene dienstmeid bedreven werd en dat men op zekere aengeduide plaets een wit poeder vinden zou, hetwelk met kolfy, chocolade of ander voedsel vermengd, de ziekte te weeg bragt, waeraen zy tegenwoordig leden. Men deed onmiddelyk onderzoek en vond inderdaed het bewuste poeder. De vrouw die zich aen eene zoo zware misdaed schul dig bad gemaekten sedert zestien jaren in dit gezin diende, werd in hechtenis geno men. Volgens zeggen zou men onder hare goederen brieven gevonden hebben die op het spoor leidden van persoenen, van welke zy slechts het werktuig was en wier belang medebragt, zich van de geheele familie bandini te ontdoen. Do toestand van den markies boezemt vrees voor zyn leven in zyne echtgenoot bevindt zich in eenen iets minderen zorgwekkenden toestand; omdat zy minder dan de markies van dat vergif- tigde voedsel gebruikt heelt; evenwel vreest men dat zy ook de gevolgen dezer misdaed ondervinden zal. Ook de kinderen zyn zeer ziek. De geneesheer van de familie, die eenige malen by den markies aen het ontbyt had deelgenomen gevoelt mede onrustbarende verschynselen, zoowel als nog een ander vriend des huizes, die cenigc malen van dit noodlottig voedsel gebruikt heeft. FRANKRYK. - Pabvs, 9 February. Binnen kort zal de keizer, by eene revue de keizerin aen het leger voorstellen. Men zegt dat de krooningden 4 mei te Parys zal plaets hebben. De keizer en de keizerin hebben toe gestemd, op verzoek, van den aertsbisschop BELGIEN. Veurve, 12 February. Dynsdag zal in het bureel van weldadig heid alhier, ten 2 ure ’s namiddags, de buitengewoons uitdeeling plaets hebben van het brood voortskoinende van den ont-, vangst gedaen in den stoet der vereenigde Maetschappyen van Carnaval-maendag. Te beginnen van morgen 13 February zullen er in de hovingbouw-school te Vil voorde kostvrye lessen van Fruitboom- snydery gegeven worden. Degene die deze lessen believen by te woonen, kunnen eene vermindering van 50 ten genieten op den yz rweg van den slaet. Om van dit voor- regt te genieten men moet eene aenvracg doen door de tusschenkomst van het ge- meente-bestuer. Donderdag voor Carnaval heeft er in Rhetorika, even als by de Domino- en Jas- spelers, een banket plaets gehad. Dit feest gejond door den beer Hoofdman aen zyne medebroedersuit dankbewys over hunne goede speelwyze, by de laetste openbare vertooning, heeft allerluisterrykst geweest: Voorlreil’clyk onthael, openhartige broeder- lykheid, liedjes, redevoeringen met vreugd toegejuigd, twee uren lang gezang van hol- landsehe poëzien, daerna kaerlspel. Zie dacr hoe die goede heer voorzitter zyne liefheb bers weet aentemoedigen. ’1’ en is morbleu geen slechten middel zegt baes Dewitte. Dit: voor Paesschen niet komt, komt er achter. Ik wil zeggen den vroegen Paesschen geeft ons meer dan eene maend tyd om er achter nog eenige winterfeesten te geven en dat zullen opregte vygen naer Paesschen zyn. Zie hier waerin die lees tenzul len bestaen. De maetséhappy van Zannequin legt van nu af alles in kopjes om een schoon concert te geven, St.* Cecilia is ons nog het concert van rond nieuwjaer verschuldigd en moet zich daervan kwyten wilt zy met Paesschen eene zuivere consciencie hebben. Zy kan en zal dit geern doen in afwachting van het aen- staonde festival of concours. De Rhetorika is al lang bezig met plans te maken hoe zy haer lieve kind Lucie van Gent hier best in Veurne zal krygen door M lendng 7 Mnert 1853, ten negen uren voormiddag, zal ter gemeente van West- vleterjn gehouden worden openbare verknoping van Doornen op stam, te weten: Op de hofstede by Bernardus Bossaert naer de weduwe Delaplace, by de Rustplaets, 28 koopen Eiken en ah elcn booinen. En op de hofstede gebruikt door sieur Joannes Le Roy, west by de dorpplaets, 3g koopen olmen boomcn. van betaling voor het principael tot eersten Julius 1853, onder goede borg stelling. A. B. Men zal beginnen verkoopen ten negen uren ’s morgens, op d'hofstcde gc- 1 bruikt door Bossaert, by de Rustplaets, en ten een ure en half na middag, op de hof stede van van Bordeaux tot peter aen de groote klok van stad. Zy zullen zich doen vertegenwoordigen. Abd-el-Kader is te Mondania, eene haven der zee van Marmara, aengekoinen. Van dacr moest de emir zich begeven naer Broussaop tien rnylen van Mondania aen den voet van den Olympusberg, waer hy zyn vcrblyf vestigt. By gelegenheid van den Vasten heeft de kardinael - aertsbisschop van Besnn^on ecu mandement laten uitgacn, waerin ge zegd wordt, dat God de spoorwegen heeft laten uitvinden om de logement- cn tafel houders te straffen, hunne nyvorheid ten 'gronde rigtende, en wel omdat de logement en tafelhouders per diligencie reizende per soenen vleesch voorzetleden zelfs op dagen dat het verboden is zulke spys te eten. Aen het. hof te Madrid gaet de mode van korte broeken en zyden koussens, naer het voorbeeld van het fransch hof, voor de bals ingevoerd worden. Den .3 dezer is een stoomboot, van Avignon komende, en den Rhóneopvarende, ter hoogte van Audance gesprongen. Zes passagiers vonden den dood by dit ongeval; twee soldaten een matroos een schilder een schipper en een vuerstoker. Het schip is letterlyk in twee gesneden maer de twee doelen, nog al lang vlot gebleven zynde, heeft men de redding van reizigers en van koopwaren kunnen toelaten. Vele passa giers waeronder eene vrouw, hebben zich al zwemmende gered. graender groot lialcstuk gebonden met tien zware yzere hoepels met deszelfs kassvn bajierng, stacnder en spriet, tien houtten kooi-bakken, steenen zwyne-bak, deel egge- tauden, ongemaekte zwyngels en valleijen eenige groote en kleinen olie-vaten, halle- standen, snypeerd 400 doorne busschen 250 lang fagootdeel gezaegde olmen sta- kietreg Iseiken schotstaken en andere stukken, zware dillperssendeel reuning- houlen andere harde en zachte brand stollen, vensterra men voorzien van ruiten, baensten, koffers, paer groote en zeer kloeke sculen eenige standen, stootwagen, timmer- ihans-werkbankgroote yzere balance met schalenen yzere gewigten tot 125 kilos, oude slagvensters, loeders, kinderwagentje en nog al andere voorwerpen te menigvuldig om le melden. Op tvd van betaling, mits borg te stellen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3