VERKOOPING BOOM-VENblTIE AENBESTEDING. Uit er hand te Pachten, MAETSCHAPPT der VEREEMGDE EIGENAERS VOOR VERZEKERING TEGEN BRAND, Tc Brussel, 28 koopeu 3c) koopen TE PACHTEN By uitscheiding. Het Ko lie gie •Schepenen invloed uitgeoefend. By bevel De Sekretaris (get.) Ch.' Claebeboudt. TE WEST VLET EREN. tVagen-harnas Fourragien en andere de oude Focque- Loo-dyk. van betaling mits stel- Van I'eeslialen "Loot- en Kuip- en Kcrn-allaem Landbouwers - gereedschappen mobilaire Veorweipen TE ALVERINGBEM. en Schepenen (get.) D. BRIL. liken en Op tvil van tot eci Agentschap te Veurne, by Charles Botaeye. tan Burgmeester en der stad Veui ne. Mackt kenbaer dat er Woensdag 23 Fe bruary aenslaende, om 4 ure na middag, zal overgegaen worden tot de Aenbeste- ding der Schryn- en Schilderwerken bé- noodigd voorde Archieve-kaiuer dezer stad. Deze Aenbesteding zal gebeuren in drie loten by gesloten soumissien. Deze zullen moeten ingedient worden in het Sekreta- riaet der stad voor gemelden dag 3 ure na middag. Bet bestek en plans liggen ter inzage van de gegadigde in het sekretariaot voorzeid. De begrooting is te samen beloopendc totFr. 674-00 Gedaen ten Stadhuize te Veurne, den 12 February 1853. Burgmeester De Arabieren riep zyde Arabieren En inderdaed, in de stralender onder- gacnde zon zag men bet. stael hunner lansen schitteren, zy kwamen in vollen ren acn- hollen. Be eenige hoop van Fatmé was, dat het ccne gevaer het andere zou vernietigen. De simoun werd met iederen oogenblik heviger, en by tusschenpozen stoof het zand zoo geweldig op, dat het, als hel ware, eenc gordyn vormde tusschen de vlugtelingen en hunne achtervolgers. Deze windvlagen hiel den lang aen en wischten alle in het zand nagclatcne indruksels uit. Deze omstandig heid deed de schoone Arnbierin besluiten om, als laetste redmiddel, eenen zonder lingen list te bezigen. Op het oogenblik, dat hare vyanden meenden haer te vatten en reeds met woeste kreten op haer aenvielen, niaekte zy zich eene der stofwolken ten nutte, om plotselings van rigling te veran deren. Op hare schreden terugkeerende reed zy langs de Arabieren hqen, zonder dat zy te midden van het gevaar des storms en Macndag 7 Macrt 1853, ten negen uren voormiddag, zal ter gemeente van W.st- vléteren gehouden worden openbare verkóoping van Uoomcn op stam, te weten Op de hofstede by Bernardus Bossaert, iiaer dc weduwe Delaplace, by de Rustplaels, Eiken en ab elen hoornen. Eu op di! hofstede gebruikt door sieur Joannes Le Roy, west by de dorpplaets, olmen boomen. betaling voor het principle! r-ten Julius 1853, onder goede borg stelling. N. 11 Men zil beginnen verkoopen ten negen uren *s morgens, op d'hofstede ge bruikt door Bossaert, by de Rustplaets, en ten een ure en half na middag, op de hof stede van Le Roy. Om in gebruik te komen den 23 april 1853, De SCHUI R toebehoorendc de kinderén Boudeweel, staende binnen de stad Veurne, nevens de stads-wandeling, agter de her berg de Rhctorika. Zich te vervoegen by den notaris FLOOR te Veurne. Om aenstonds in gebruik te treden Een schoon en gerieflyk BUIS, getec- kend n.° 11 staende in de Duinkerk-straet te Veurne, hebbende eenen uitgang op de oude Bceste-merkt. Lest gebruikt geweest door den heer Loei» Ollevier. Zich te adrcssccren by Mr. Balcaen negociant op de Boutmarkt. de opdwarrelende stofwolken haer konden bemerken vervolgens verdween zy achter eene rotshoogte, terwyl de zendelingen van den scheik in dezel.de rigting voorlrenden en den togt naer den Nyl vervolgden. De list was geluktde jagers hadden het spoor verloren By dit alles was de rol van onzen held enkel lydend geweest; by had zich werktuigelyk overgegeven aen de besturing der amazone; zyn uitmuntend peerd had bet overige gedaen zy waren gered. De storm woedde nog voort, maer het was zync laetste pooging Nadat zy nog twee urfen waren voortgereden, hunnen gang zoodanig hadden geregeld, datalle nasporingen dacr- door moesten worden teleurgesteld, ging do wind liggen en werd de lucht weder helder. Zoo had deze simoun gewoonlyk zoo scha- delyk, ditmael niets dan eenen gelukkigen invloed uitgeoefend. Te vervolgen.} lucht en moest hy, half bczwymcnd om eenu korte verpoozing smeeken. Rusten was zich aen een zeker gevaer blootstellen maer de toestand van Roquet inaekto eene kort stondige half noodzakclyk. Men bleef dus gedurende een uer onder eenen lomme- ryken palmboom zitten; het gebruik van eenige spyzen herstelde cenigzints den arnien piper, die eene zonderlinge rol sjieetBê. Toen werd de togt hervat en tot den avond voortgézet in eene steeds drukkender woordendc atmosfeer en lo midden van stofwolken, de voorloopers van den storm der woestyn. Toen de zon in het westen daeldc, deed de simoun zynen adem reeds gevoelen en de golvingen van het zand gaven aan deze eenzame oorden het voor komen eener hevig bewogene zee. Fatmé nam met onrustige blikken deze haer be kende voorteekeiien waer, en hield tegelyk do blikken op den versten gezichteinder 'gcrigt. Eensklaps ontsnapte eea doofc kreet aen hare borst Maendag 7 Macrte 1853, om 1 ure precies na middag, op den cour agter dc gewezen Olie-iabriek staende ter zuid-zyde der Schaek-straet, dorpplaets van Alveringhem, KOOPDAG van A. Een goed en ter trouw merrie-pcerd oud 11 tot 12 jaren, drie jonge en schoone koeijen, wanoftwee bekalfd en eene leeg. II. 1 wee wagens, beide met smal beslag, den groeten sinls eenige jaren nieuw, heb bende yzereu assen, met zetel en banken hangende aen leeren riemen, den kleinen, dienstig voor een peerd, karre, twee ploegs, wanof eenen onlangs nieuw, carmiool, drie houtten eggen, tol met toebehoorten cu een wagen mestplan ken. C’. Kern met staen en onderhoorigheden zeven room-en melkstanden wanof twee in eiken en vyf in wilgen hout, dry paren melk- seulen, botcrmynne en melkteelen. I). 800 bondels goed wit hooi, 900 roggen-, 1500 tarwen-, 300 haver-bouweels, 500 bon dels b.ioiistrooi en deel kruidschoven. A. Windmolen met toebehoorten, graen- ziften, graenzakken, vorken, groepen, leest haken, zaeimande, grooten en kleinen graender, groot halestuk gebonden met tien zware yzere hoepels met deszelfs kassyn balierug, staander en spriet, tien houtten koei-bakken, steenen zwyne-bak, deel egge- tanden, ongemaakte zwyngels en valleijen eenige grootc en kleinen olic-vaten, halle- slnnden, snypeerd400 doorne busschen, 250 lang fagootdeel gezaegde olmen sta- kietreg Is, eiken scholstaken en andere stukken, zware diltperssen, deel reuning- hout, en andere harde en zachte brand stollen, vensterramen voorzien van ruiten, baensten, koffers, paergrooteen zeer kloeke seulen eenige standen, stootwagen, timiner- mans-werkbank, groote yzere balance met schalenen yzere gewigten tot 125 kilos, oude slagvenstcrs, leaders, kinderwagentje en nogal andere voorwerpen tc menigvuldig om te melden. Op tyd van betaling, mits borg tc stellen. ore r en naby de Loo-vaertwest neven» den zandweg leidende van het gebugte Northern, langst den eenen kant naer den steenweg van Veurne op Pervyse en langst den anderen kant naer den steenweg van Pervyse op Dixmude, by dies dat onder alle betrekkingen den vervoer van het hout zeer gemakkelyk is. Koopdag tan 45 koopen Boomen, Bestaende namentlyk in eiken, waer o mier verschelde dienstig voor kuipers en veele voor ballien. Voorts abeelen, espen, wilgen esschen en beuken ten dienste van timmerlieden wagenmakers en bakkers. Men zal vergaderen in de Sparhout-dreve, nevens de zand-straet, by kavel een. Onmiddelyk naer het eindigen dezen koopdag van boomen, ter herberg de twee Sleutels, bewoond door sieur Charles Decousscmaeker, langst den Loo-dyk. Zal men openbaerlyk verkoopen, het hakhout met 366 geteekendc zware plant soenen, staende op 5 hectaren 10 aren 73 centiaren deel der gezeide Focquewervc- bossehen. Verdeeld in 10 koopen, ten gerieve van ee n-ieder. lot nadere inlichtingen konnen de gega digde zich vervoegen by sieur Joannes Callens, woonende nevens werve-dreve, naby den Op 6 maenden tyd lende goede en bekende borg.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1853 | | pagina 3